• AndyCZ

  Zdravím.

  Sháním koloběžku, kterou je možné přepravovat ve vlaku (kola maximálně 12"), která je skládací a nestojí 10 000.

  Osobně jsem našel tyto:

  Skládací koloběžka Hudora Big Wheel AIR 205 Bílostříbrná – https://www.slapacikolo.cz/…na-d3729.htm

  Koloběžka MICRO Flex Air 200 mm

  http://www.kolobezky-nistler.cz/…-air-200-mm/

  MIBO Tiny by byla ideální ale je příliš drahá.

  Máte nějaké zkušenosti s výše zmíněnýma?

  Uvítám jakoukoliv radu.

  0 0
  • myscho  

   Tak to sa pripajam. Inak osobne som pozeral v Decathlone kolobky s plastovými kolieskami – mam to do práce 1,5km – takže by som to mal na asfalte a dlazdickach vydržať :)

   0 0
  • palo7  

   skládací sice není, ale dá se k ní koupit taška (asi zbytečná) je lehká a celkem skladná. Ale hlavně super jede a cena na tu kvalitu výborná:

   http://www.kbike.cz/

   0 0
   • AndyCZ  

    já s ní potřebuji do vlaku a bohužel kbiky nemají 12" kola

    0 0
    • Vilém  

     A kolikatipalcovy, podle tebe, maji?

     0 0
     • AndyCZ  

      no možná mají ale stejně není skládací. nedokážu si představit, že bych se s tím vecpal do vlaku plného lidí (třeba v pátky).

      0 0
      • palo7  

       Když to hodíš do té jejich originální brašny a dáš přes rameno, tak máš normální 5kg tašku a jízdně je to oproti těm ostatním nesrovnatelný

       0 0
   • AndyCZ  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
    0 0
  • piskot  

   Mám tu Hudoru Big Wheel AIR, jezdím necelý kilák na nádraží a pak asi 2 km po městě. Ve vlaku se vleze pod sedačku případně nahoru. Jeden ze sousedů má pro změnu MICRO Flex Air, po složení mi přijde menší než ta Hudora.

   Jízda v pohodě, nafukovací kola jsou rozhodně super oproti klasickým pevným. Zkoušel jsem i kratší úseky mimo asfalt (uježděný štěrk, tvrdá půda) a zvládne to také.

   Rozhodoval jsem se právě mezi Hudorou a Micro a rozhodla cena (vzhledem k četnosti použití).

   0 0
   • AndyCZ  

    děkuji za radu

    0 0
   • pocestny  

    Sice se zpožděním 4 roky, ale máme doma Micro Flex Air, tak pár zkušeností:

    Mínusy: vysoká cena, vysoká hmotnost, velmi málo efektivní brzda, nafukovací kolečka jsou ve srovnání s tvrdými koly jiných modelů extrémně pomalé, kola musím pochopitelně dofukovat, ta pružná deska mírně vrže, v kloubu je vůle

    Plusy: nafukovací kolečka jsou schopné jet bez problému i po šotolině, hodilo se to, když jsme s dětmi blbnuli na odrážedle nebo když jsem je učil jezdit na kole v lesoparku

    Po odstěhování z města je již téměř bez využití. Po vesnici (obchod, školka, pošta, úřad…) raději jezdím na koloběžkách, které jedou s menší námahou dvakrát rychleji. Za mě prostě nebrat. Už bych to nekoupil. Například z dekáče se dá koupit koloběžka za třetinu ceny a ve všech ohledech ji překoná.

    0 0
  • Mr.Dawe  

   AHOJ,

   nechci zakládat noví vlákno, tak připojím sem.

   Sháním koloběžku pro malého na dojíždění po obci do školky/školy pod dohledem dospělého a v budoucnu by jezdil i sám. Aktuálně má obyč hliníkovou s malinkýma kolečkama. Už má své za sebou a tak nadešel čas na výměnu (koloběžky, ne dítěte).

   Parametry, které by se mi líbily:,

   *Nafukovací kolečka od 200mm

   *Co nejnižší váha

   *Skládací

   https://www.svetkolobezek.cz/…i-kolobezka/

   https://www.svetkolobezek.cz/…i-kolobezka/

   https://www.svetkolobezek.cz/…r-kolobezka/

   https://www.mall.cz/…air-stribrna

   Co by jste doporučili? Jaké máte zkušenosti s kolobkama pro děti?

   Díky

   D.

   0 0
   • myscho  

    Mal som z nemeckého Amazonu (vychadzala o dosť lacnejšie ako v CR) Hudoru big air. 2–3 km sa na tom dalo prezit, spracovanie solídne.

    0 0
   • RapMan  

    kolik mu je? U nás ve městě by tě s takovou koloběžkou poslal do háje, všichni děti kolem 10–11let tu teď jezdí na freestyle koloběžkách. tzn. malá kolečka, široká řidítka, a je bytelná, aby ve skateparku něco vydržela..

    0 0
    • t29  

     mluví o školce

     0 0
     • RapMan  

      mě ta hliníková drží přes 20 let, akorát jsem jednou vyměnil ložiska v hlavovém složení. To by mě tenkrát ani nenapadlo, že na koloběžce, na které jsem jezdil po Brně na VUT se bude za 20let ještě prohánět moje dcerka.

      0 0
    • Mr.Dawe  

     5 let, bude mu na jaře 6. Až mu bude 11 – 12, tak je mi jasné, že bude chtít možná něco jiného, co bude mezi dětmi v té době „letět“.

     Ta 20 letá hliníková je po mě, našli jsme ji po letech u našich ve sklepě, tak jsme mu ji vytáhli. Už je ale opravdu po smrti.

     0 0
     • pocestny  

      No, vím, že chceš nafukovací… to jsem si myslel taky kdysi, že to chci… no ale už si to nemyslim.

      V tomto věku a na tvrdém povrchu bych ti doporučil koupit z Dekáče Oxelo Mid 9.

      Je to dělané asi tak pro věk 6–12, píšou tam 9–14. Ale moje skoro11letá dcera už jezdí normálně dospělé koloběžky, takže vše ber s nadhledem. Když dáš dolů řídítka, frčí na tom v pohodě i pětiletý. V horní poloze na tom lítám i já. Obě brzdy zastavují. Bez vůle v kloubu. Zatím jsem na tom nenašel chybu.

      0 0
      • Mr.Dawe  

       Děkuji moc za velmi přínosný příspěvek.

       Nakonec to dopadlo vlastně, tak jak píšeš, ačkoliv tvůj příspěvěk čtu teď a kolobrndu jsme koupili včera.

       Vzal jsem malého a šli jsme se podívat na koloběžky nejdřív do Dekáče: Nakonec jsem hned tam pochopil, že pro 5 leté dítě kupovat dospělou koloběžku jak jsem původně zamýšlel je nesmysl. Bude se s tím prát, prostě potřebuje menší než je dospělý. Oxelo MiD 9 se mi moc líbila, ale malý řekl, že mu víc vyhovuje MID5 S BRZDOU NA ŘÍDÍTKÁCH, takže jsme za 1500 šli do ní. Píšou, že je do 150 cm dítěte, takže to mu minimálně 3 roky vydrží a může ji pak využívat menší ségra. A co bude chtít dítě za 3 roky se uvidí. Pak třeba vybereme dospělou.

       0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.