• orca

    Navazuji na příspěvky „další“

    Pravidelně jezdím do práce ráno kolem 5:30 ráno a je tma. Žel hodně „cyklistů“ si jede v klidu po městě beze světla a nebo má jen zadní a přední nemá. Na každého mamlase zařvu a? si rozsvítí.Většina se se dotčeně ozve co je mi po tom :-(

    Prosím každý kdo potkáte podobného nezodpovědného „kolaře“ prosím upozorněte ho na nebezpečí. Právě TIHLE kazí celkové již tak hodně pošramocené renomé v očích řidičů. Proč jim zavdávat příčinu když zadní blikačka lze koupit za 39 kč a přední do cca 100 kč.

    0 0
    • Gatier  

      Stve ma to tiez, ale je to vec policie.

      0 0
      • rich  

        NESUHLASIM – toto je vecny problem nasich krajin…mna sa to netyka..preco? som sucastou (necitim sa byt taky tazky individualista a sociopat) spolocnosti a nevidim dovod, pre ktory neprispiet k „obcianskej vychove“. ako si iste postrehol policia „trosku“ nestiha a cyklisti su okrajova zalezitost.

        0 0
    • Meesha  

      jo, pak nekde srazi nejkyho opilce bez helmy, na neosvetleny skladacce, v Blesku napisou ze srazili cyklistu, mama si to precte a mam po silnicce…

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Na ty neosvetleny seru, ale co ja jako ridic? Ty kreteni me chteji dostat akorat do pruseru. Byt nasilnicka povaha, tak bych je preventivne mlatil.

      0 0
      • orca  

        já to řešim mimo město tak že přibrzdim za neosvětleným a TROUBIM !!! az mu kretenovi zalehnou usi .. jinak to nejde… nekdo je holt nepoucitelnej !!!

        0 0
        • Fidoo  

          tak to seš dobrej magor – jesli si myslíš že ho takhle vychováš tak seš z jinýho světa. Verze A) spadne ti leknutím přímo pod kola, verze B) vysloužíš si fakáče. Jednou sem takovýho troubiče vytáh z auta, když vytroubil mojí přítelkyni cestou z vyjížďky – bylo navečer ale rozhodně nebyl problém s viditelností.

          0 0
          • Spajky  

            plne s tebou souhlasim

            0 0
          • orca  

            MAGOR CO NESVITI V NOCI SI NIC JINEHO NEZASLOUZI !!! JA ZATROUBIM TEN ZA MNOU HO PREJEDE ROZUMIS ????? Jezdim často po silnicích 3 třídy uzké a klikaté a vim moc dobře co to je potkat magora bez světel to se tobě asi ještě nestalo jinak by jsi mluvil jinak … A ja se nenecham zavřít kvůli kreténům bez světel…

            0 0
            • Spajky  

              No, vzhledem k tomu, ze mam v aute najeto tak 300 000km, tak se mi to stalo mockrat, ale rozhodne nevidim tvuj vztek, jako reseni problemu. Agresivni ridici jsou prave ti nejhorsi a kvuli takovym je nejvic nehod, mozna by ses mel nad sebou trosku zamyslet

              0 0
    • BUBU  

      Možná tím teď zase někoho naštvu , ale pak se divíme , že nás chce někdo vyšoupnout z dopravy. No aby ne , když se tam neumíme chovat. A pár jednotlivců to pokazí všem.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No… podivej kolik je nehod pod vlivem alkoholu, neprimerena rychlost, nespravny zpusob jizdy atd… a auta nikdo nevyhani.

        0 0
        • BUBU  

          No jasně , ale nemůžem se vymlouvat na někoho jinýho , to je přeci úplně špatně.

          0 0
    • Nikdo  

      Mne taky stvou, ale co s nima. pri prujezdu vecernim mestem bych hubu nezavrel, kdybych mel kazdyho karat. Ja uz jsem si rek, ze se nebudu zlobit a nebudu nadavat, ale nedavno jsem to porusil – zenska na hapine bez svetla odbocovala do leva a nedala mi prednost natoz aby ukazala (to uz neplati ani pravidlo silnejsiho ?) ! Nejvetsi sranda je ze neosvetleni cykliste jsou pritahovani mym prednim svetlem jako mury – na tmave ceste mne normalne atakuji.

      0 0
    • kajulka2  

      To že za tmy někdo nesvítí je dost nebezpečný nejen pro něj, ale pro všechny okolo, nicméně je to jeho blbost a ignorace. Horší je, že se v provozu (nejen) na kolech pohybuje spousta lidí , který nikdy neviděli pravidla silničního provozu. Pravidlo pravý ruky, jízda křižovatkou, značky…To jim vůbec nic neříká. My měli ve 4.třídě na základce dopravní výchovu a dokonce dělali zkoušky na řidičák na kolo, který taky v papírový podobě dostali. To už dneska asi není a taky to podle toho vypadá

      0 0
      • orca  

        je to jeho problém ale jak bylo řečeno jeden udělá ******* a pak fšichni řeknou jo kolaři jezdí neosvětlený dobře jim tak . Smutné je že dodnes ani pojiš?ovny nezareagovali např. nehoda a ty bez světel mínus , nemáš přilbu – mínus atd…

        0 0
        • Pá-dlista1  

          A za bocni airbag je nejaky bonus?

          0 0
          • orca  

            raději čelní co montujou teď jako novinku na motorky :-))

            0 0
        • RomanH  

          Trosku bokem : Pojistovny jsou uplne mimo, vem si treba povinne ruceni. Proc vsichni nezacinaji na nejake castce, ktera se snizuje o bonus (povysuje o malus). Predsi povinny ruceni je pro toho, koho nabouras, tak proc do toho tahaji na pocatku obsah vozu.

          0 0
          • Spajky  

            mozna proto, ze auto je silnejsi a tudiz i tezsi=vetsi skoda pri narazu

            0 0
            • fousek  

              Jako vybornej priklad slouzi Ultima GTR ktera vazi 960 kg ma objem asi 5,6 litru a vykon 300–500 koni, naproti tomu Fabia 1.9 TDi s vahou cca 1400 kg a výkonem neco kolem 100 koni, takze bych naopak rek ze cim silnejsi tim lehci, tato neprima umera ma asi takovej smysl jako prima umera cim vetsi objem tim vic platis. Jinak svetla jsou prima vec, nektery dokonce i blikaj no proste supr

              0 0
              • Spajky  

                Fajn, budem zachazet do extremu, treb Wiper taky vazi 960 kg :o)))

                0 0
                • fousek  

                  Wipera opravdu neznam, ale jestly myslis Dodge/Chrysler Viper RT10 tak jestly sem neudelal chybu v prepoctu tak ten vazi asi 1546 kg ve verzi GTS je to 1549 a nakej GTS racecar ma 1247 kg, ale to neni homologovanej, takze asi myslime oba uplne jine auto, ale to nema zadnej vliv na poviny ruceni ani na osvetleni cyklistu:-)

                  0 0
              • enjoy  

                tak ja vam to vysvetlim panove jo?je predpoklad,ze cim ma majitel silnejsi auto,tim vic ho asi stalo ze.a cim ho vic stalo,tim asi disponuje vetsima prostredkama ze.a tim padem muze vic zacalovat na povinnym ruceni ze.

                0 0
                • Fidoo  

                  to nevim – ty panáčci co proháněj u nás v ulici 20 let starý bavoráky s obsahem kolem 3 litrů nevypadaj vůbec majetně ..... minimálně nenmaj na slušnej vejfuk :-)

                  0 0
                  • enjoy  

                    presne tohle jsem cekal:-).tak na tyhle prave by to na druhou stranu mohl byt bic:-).ale neni:-)) a ted si vem,ze az ty bavoraky jeste trosku zestarnou,tak si je prihlasej jako veterany a bude je to stat asi tak 7 kil rocne:-)

                    0 0
                • RomanH  

                  Ono nejde jen o ty 20let stare bavoraky. V bazarech mas spoustu slusnej vetsich aut za rozumnej peniz. Ale to je totalne off.

                  0 0
      • borda  

        akorat ze ti neosvetleni jsou vetsinou starsi strejcove co jedou z hospody. takze ridicakem na kolo to asi nebude

        0 0
        • fousek  

          Ja ject z hospy na kole tak taky mozna zapomenu rozsvitit, ale zas vozralejm se vetsinou nic nestane

          0 0
        • kajulka2  

          Já to možná blbě napsal. Mně šlo o to, že neosvětlenýho potkáš jen v noci, tak trochu s tím počítáš a pokud ho vidíš včas, tak se mu vyhneš. Ti co neznaj pravidla provozu se nedaj poznat na dálku, takže nevíš že se před nima máš mít na pozoru a hlídat je co udělaj

          0 0
        • orca  

          už tři dny (5:20) potkávam kolem jižního (Plzeň)kluka na červeném treku bez světel komplet . Na dotaz proč nesvítí – lakonická odpověď – ukradli mi blikačky – logika…

          0 0
    • MattsSpeed  

      suhlas, bajker ma svietit, blikat, odrazat! ta investicia stoji za to.

      0 0
      • -b-n-x-  

        a nemel by mit jeste majak a houkacku?

        0 0
        • MattsSpeed  

          :-)) zly napad to nieje ale kto by ktej hukacne nosil akumulator ;-))) …v pripade prevozu raneneho, alebo ak je urceny ako doprovodne vozidlo, alebo ak vezie nadrozmerny naklad, tak urcite… ;-) …ako kazdy iny ucastnik cestnej premavky, svieti nie preto aby videl ale aby bol vidiet.

          0 0
        • Smazaný účet  

          někteří, resp. některé mají i ten maják… zeptej se šelmíry… :o)

          0 0
        • fousek  

          to by potom plasil zver v lese

          0 0
    • Nodar  

      No některé návrhy se mně líbily .. třeba dojet takového magora na neutrál a pustit na něj kompresorový klaksón :-) … škoda že teď jezdím do práce za světla. No majitelé starších aut by ho mohli také bokem vozu nasměrovat do příkopu. Určitě by se našla spousta výchovných metod, ale ani ty policajty bych tak úplně nezavrhoval…nechápu proč nepřitvrdí a nevybírají pokuty. Stejně tak neosvětlená auta za deště – dnes ráno na 15km trase nejmíň 20 aut. Takový šetřivý debil schovaný v koloně by se měl někdy vidět v oroseném zpětném zrcátku při přejíždění z pruhu do pruhu … vrrr.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.