Kolo pro teenagera do 10 000 tis

16 nepřečtených
  • Marcel1978

    Dobrý den chtěl bych požádat o radu ohledně nákupu kola do 10 000. Aktuálně má syn Twister kolo 26 a 17 ram.Je mu 13 let a má 175 cm kolo je na něj malé i po zvýšení řidítek. Ideálně bychom chtěli 29 a 19 rám.Zkouknul jsem net a začal se v tom trochu ztrácet proto žádám o radu. Syn jezdí denně asi 10 km po silnici a pak po lesních cestách.Za každou radu děkuji

    0 0
    • milan.v  

      Decathlon

      0 0
    • Tomas_82  

      V současné době do 10000Kč žádnou použitelnou 29" koupit nelze. Jedině zkusit bazar. Odkud jste?

      0 0
    • DonE  

      Pokud tvůj syn jezdí denně 10km (asi do školy) a k tomu sám dobrovolně dalších x km v lese, tak asi má smysl do kola investovat více peněz. A nejlépe jít cestou stavby. Ať má funkční vidlici a brzdy.

      0 0
    • adam1  

      Za 10k možná nějakou 26?

      Decač nic nemá skladem .

      https://www.tsbohemia.cz/…d372402.html

      Jestli jezdí denně tak to by si zasloužil něco lepšího no ,bohužel takové lepší dnes začíná 25k spíše k 30k -realita a navíc moc jich není .

      0 0
    • MatS  

      V dnešní době za 10t Kč 29" fakt neseženeš a ani v tragickém osazení, natož cokoliv použitelného. I na bazaru bude dost problém. Prodejci neví co za to chtít a ceny šroubují nahoru.

      Našel jsem na bazaru třeba toto – https://www.sbazar.cz/…s-impact-pro

      0 0
    • Marcel1978  

      Děkuji za reakce.

      0 0
      • DonE  

        U dětí je problém, že rostou. Na druhou stranu, pokud ti vyroste z 29" kola, tak už budeš měnit jen rám a zničené komponenty. Takže pokud syn jezdí jak říkáš a ke kolu se chová slušně, tak by si fakt něco lepšího zasloužil.

        Náš malej to má jen jako přibližovadlo a praští s tím, kde ho napadne. Takže kupovat cokoli lepšího nemá smysl. Prostě ho baví fotbal a kolo mu nic neříká. Sice mě to občas štve, ale nutit jezdit ho nebudu. Tvůj to má zjevně jinak. Takže buď nové kolo, ale cena bude trojnásobná, nebo stavba na zakázku, ale pořád to bude drahé, i když uděláš spoustu kompromisů, nebo ten bazar, pokud se v kolech vyznáš.

        0 0
        • Marcel1978  

          ok díky je to tak

          0 0
          • Smazaný účet  

            S těma 29" je to těžší. Kdyby se na tom netrvalo, tak s 27,5" v Decathlonu mají přesně za 10K kolo, který doporučuju asi nejčastejc v týhle cenový a mají ho skladem ve všech velikostech i L – https://www.decathlon.cz/…8640692.html

            Za mě ideální „vstupní“ kolo se solidníma komponentama za těch 10K (jednopřevodník, hydraulické brzdy). Jezdí se s tím dobře na silnici i v lese. Hodně známých si ho pořizovalo „na zkoušku“, aby zjistili, jestli je to kolo bude po XY letech nejěždení bavit a prakticky všichni spokojení. Někteří na tom jezdili i traily (se širšíma pláštěma), a když je to chytlo přešli na celopéro.

            Za mě v týhle cenovce Decathlon ty kola dělá opravdu solidní. Navíc není problém se servisem, dá se k tomu koupit milion různých doplňků a oblečení přímo na ten model, takže kdo chce, může si to vybavit dle libosti. Bavíme se ale samozřejmě o čistě hobby ježdění.

            0 0
            • Marcel1978  

              Děkuji kouknu na ten Decathlon.Je fakt že jsem viděl u souseda nové kolo a bylo to asi toto kolo díky

              0 0
        • novas752  

          Já mám jedno kolo od 12 let a i po 13 letech na něm ještě jezdim. Nejdřív mi bylo trochu velké, teď je mi trochu malé ale jako zimák na dojíždění se to ještě dá.

          0 0
    • Marcel1978  

      Také počítám že toto kolo mu vydrží až do plnoletosti pak ať so koupí jaké chce on. Je mu 13 a měří 178 cm snad poroste kousek a stop.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.