• kozomelec

    Zdravím,

    trochu jsem to zde rozepsal více: chtěl bych si koupit nové kolo. Mělo by to být MTB, hard trail, 29" kola, vzduchovou vidlici, hydraulické kotouče, mám 177 cm a 65 kg, proto i s tím, že počítám, že bych mohl ještě maximálně 5cm vyrůst by 19 rám měl stačit. Chtěl bych se podržet kvalitních a známých značek, jako je Scott, Merida, Trek, Cube. Pokud máte další kvalitní klidně navrhněte. Nejsem žádný závoník, stačí mi kvalitní kolo, na kterém se dobře pojede a vydrží. Cena okolo 25000, 30000 opravdu maximum i s dopravou. Klidně to můžou být loňské modely, každá koruna dobrá. Zatím zde mám pár modelů, kteří by mohli být moji potencionální zájemci:

    Trek Gary Fisher X-Caliber 29'' 2012:

    http://www.bradsky.cz/…-p-6152.html

    Scott:

    Mám možnost nechat si složit kolo namíru podle požadavků, v nejbližší době si nechám udělat nabídku a připíšu jí sem.

    Merida Big Nine TFS 500:

    http://www.merida-bike.cz/…tfs-500–2013

    Cube LTD 29:

    http://www.bikeinvest.cz/…-29/d-77803/

    Cube LTD Pro 29:

    http://www.bikeinvest.cz/…-29/d-77799/

    Ještě bych se chtěl zeptat, jak je to se skládáním na míru za takovéto peníze.

    Díky moc za Vaše rady!

    0 0
    • Dave-geo  

      Radon, Canyon. Vyprdnout se na „kvalitní a známé značky“ pokud tím vážně myslíš meridu :D

      A HLEDAT, kolo kolem 25 tisíc se tu řeší průměrně tak třikrát denně…

      0 0
      • Mira2261  

        +1

        0 0
      • vojta1212  

        Merida je velmi dobrá značka.. Co proti ní máš? Canyon? Cenově zajímavý, ale nikdy bych si nekoupil kolo, který jsem si nemohl osahat..

        0 0
        • Dave-geo  

          Jasně no, Merida je nejlepší. Já bych asi prostě nechtěl ráno tahat z krabičky Merida hajzlpapír a odpoledne na tom ještě jezdit.

          Canyon je cenově bezkonkurenční. Jestli na kolo potřebuješ saaht, to je hold tvoje smůla ;)

          0 0
          • Krejca  

            To není smůla ,ale logika,jak můžeš koupit něco na co si ani nesedneš?

            0 0
            • DaSnail  

              ked to neni prvý bicykel v živote, tak pri ht by nemal byt problém podla čísel, ne?

              ono to ošahání a sednutí si v obchode sa možno trošku preceňuje.

              0 0
              • Krejca  

                Ono sa nepreceňuje ,nemluvím o sednutí v obchodě,ale o svezení,nejlíp testovací jízdě.Přezkáče tě v obchodě při prvním zapnutí taky netlačí a za půl hodky může být vše jinak.

                0 0
                • DaSnail  

                  njn, ale pri kole ktoré sa zdá uplne blbé by napr možno stačilo dat iný forbec a rodla a bolo by super.

                  ked za svezení považuješ požičanie biku na víkend, tak tam sa dá už niečo poštelovat aji poznat.

                  0 0
                • MlokCZ  

                  A budeš na tu testovací jízdu ladit komplet posed dle potřeby. Tedy měnit a nastavovat:

                  • představec
                  • řídítka
                  • ladit předozadní pozici sedla
                  • ladit výšku řídítek (podložky pod/nad, sklon představce, atd.)
                  • případně svoje ozkoušené sedlo a gripy

                  Pokud tohle za jednu testovací jízdu stihneš, tak jsi borec. Pokud tohle neuděláš, tak je ta testovací jízda vlastně s prominutím úplně k h…u a platí přesně to co psal DaSnail.

                  A pokud už víš předem jak to vše uvedené rychle poladit (tedy jasné předem), tak to je zase kategorie jezdců, která nic zkoušet nepotřebuje a stačí ta čísla geometrie.

                  Ta čísla jsou totiž naprosto jasná a narozdíl od té testovací jízdy bez poladění všeho jak je třeba z nich nezískáš naprosto zcestné výsledky.

                  A přesně jak psal DaSnail, tak u HTčko je to dle čísel geometrie jednoduché a naprosto jasné. Třeba u fulla s vyšším zdvihem už je to složitější, když do hry vstupují faktory jako poměrně velké sagy, které jsou dané průběhem a na dvou fullech se stejnou geometrií to pak po nasednutí může být poměrně jinak. To se u HTčka ale opravdu nestane.

                  0 0
                • Azmir  

                  A co když třeba v mém okolí ty kola neprodávají? To pojedu kilometry daleko? Máš ve svém okolí nějaké kamenný obchod, který ti třeba na víkend půjčí jakékoliv kolo z jejich nabídky v jakékoliv velikosti? Já takové neznám a podle mě takové ani nejsou, nevím kde žiješ.

                  0 0
            • Mysee  

              A co třeba TestFest? Od čeho asi je. Nebo někdo z BF kdo tyhle kola má? Vždycky se to dá vyřešit a na kolo si sednout :)

              0 0
              • Krejca  

                Jestli sis všim tak jsemreagoval na větu :Canyon je cenově bezkonkurenční. Jestli na kolo potřebuješ saaht, to je hold tvoje smůla ;)

                A test fest je co vím za námi a třeba pro mě byly obě místa dost z ruky.

                0 0
            • Ruprt2  

              Vždyť jsi říkal, že na tom jezdí už každý, tak proč by sis na to nesednul?

              0 0
          • DaSnail  

            ty máš jaké kolo?

            0 0
            • Dave-geo  

              Jedno co mi doma parkuje je v profilu (jak jsem ho koupil je asi zřejmé) Drahá polovička nadmíru spokojená a to nezkousne úplně každou geometrii.

              Jinak já jezdím vlastní bastl na Trek 6500…

              0 0
    • Archik  

      S tím skládáním na míru Ti to řeknu asi tak, jsou tu dva lidi kterým jsem psal jeden se ozval hned, domluva rychlá jen ho mám od sebe daleko,druhý kterého mám za humny, toho má moc, takže nabídka od něj nepřišla zatím žádná, čili nemám s čím porovnat. Ale to co jsem viděl v návrhu překonává vetšinu kol z běžné série. Ale pohyboval jsem se v relaci 20000kč.

      0 0
    • kozomelec  

      Dobře, díky moc, mohl bys mi napsat kdo to je a odkud jsou? Případně kdo by byl ke mně nejblíže? Jsem z Jižních Čech, také nemám problém přivézt kolo z Prahy.

      0 0
      • Archik  

        okopírováno tu z jedné diskuze

        scalar (ČB), maajkee (HK), hnoj a lukO2 (oba PHA), patar a bluma (oba Brno)

        0 0
        • kozomelec  

          Díky, jinak nějaké sériově kolo v této ceně bys neměl? Chtěl bych mít alespoň představu, co můžu čekat. Díky

          0 0
          • Archik  

            já vybírám 26" kola, teď každej doporučuje Canyon kola, já osobně jsem koukal třeba po starších ročnících 2011,2012 can­nondale, merida atd.. jenže všichni stejně napíšou ať si koupíš kolo z německa přímo z továrny a nebo necháš postavit. Už aby se sem člověk pomalu bál dát fotku nějaké obyčejné Meridy za 20000kč protože to se prostě nekupuje. Momentálně jsem ve stavu že v týdnu obedu krámy v okolí, zkusím ještě napsat staveči z hradce :o) a uvidím.

            Nakonec si prostě vyberu a vyzkouším sám podle sebe a bude protože tady řekneš Ghost a 10lidí řekne praskaj rámy a druhých deset že jezdí Ghosta 6let a pohoda. Myslel jsem že to bude lehký něco koupit, ale čím víc se v tom šťouráš tím hůř :o)

            0 0
            • Topol  

              Neber to tak smrtelně vážně. Canyon má opravdu dobrý ceny,ale pokud narazíš na nějaký dobrý výprodej dokážeš koupit i mnohem výhodněj. Stavěči jsou zase dost omezený výběrem rámů,na kterých se jim vyplatí stavět – ale rozhodně je to pro mnohé dobrá volba,musíš ale dopředu vědět co opravdu chceš a co preferuješ/ce­na,váha,origi­nalita/. I co se týká jednotlivých komponentů,né každemu vyhovuje to stejné co jinému. Proto dej i na svůj názor,víc toho otestuj a vyber co se ti líbí a nejvíc ti vyhovuje. Někdy i komponentově horší kolo,nebo nepatrně těžší může být pro tebe právě to pravé pokud se ti bude líbit a sedne ti.

              0 0
              • Krejca  

                Konečně dobře napsaná rada ++

                0 0
              • Archik  

                k tomu jsem už dospěl, jen jde o to že člověk sem něco napíše a hned se to na něj valí. To kolo nemá vidlici, to kole je hrozně osazený, tenhle rám stojí za prd, nech si kolo postavit a nedej bože aby se v tom threadu do sebe pustili stavěči. To už pak musí člověk sledovat co je řečeno vážně a kde je :o) jako že to byla prdel.

                0 0
                • Krejca  

                  Zapoměl si na CANYON :-))))

                  0 0
                  • Archik  

                    nezapomněl mě se ta kola líbí, jenže nejsem schopnej si dělat servis doma, teda ne že nejsem jsem to je každej jenže já sem to nikdy nedělal sem rád že jsem si podle návodu na iVelo sešteloval přehazovačku, když koupím Canyon (po tom co bych se zde pokusil najít někoho kdo by ho měl v okruhu rozumnejch kilometrů ode mě) jak budu řešit servis, mají nějaké smluvní partnery u nás, jak je to s garanční prohlídkou atd. Na to jsem se tu už ptal a nikdo mi to zatím neřekl.

                    0 0
                    • Krejca  

                      Když se ti líbí tak si ho klidně kup,komponenty se opakují a odservisuje ti je každý normální cykloservis,Canyon je v podstatě rám,takže servisu bych se nebál.

                      0 0
                    • Dave-geo  

                      Tak Canyon tu třeba má zastoupení. Pokud se podělá rám, řeší se to v německu. Pokud se podělají komponenty, tak se to řeší přes jejich české dovozce, takže reklamace je otázkou maximálně týdne a neplatíš mezinárodní poštovné.

                      Jinak ještě k těm nákupům v německu… Oni němci přemýšlí trochu jinak než český obchodník.

                      V českém eshopu si něco koupím, zaplatím za to a třeba se mi to nelíbí/nesedí – mohu to do 14 dnů poslat zpátky. Poštovné zpátky samozřejmě platím.

                      Objednám si něco na bike-discount a nelíbí se mi to. Mohu to do 14 dní vrátit úplně stejně (včetně kol)

                      Tady někteří namítnou – „nojo, ale poštovné do německa mě bude stát XX Kč“ ALE! V krabici vám dorazí i štítek s jejich zpáteční adresou a poznámkou, že poštovné hradí oni. Nalepíte na krabici, donesete na poštu a vaše peníze se objeví na účtu.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Přesně tak. A k tomu reklamace. Řeším je daleko raději u německých (nebo jiných evropských) ověřených eshopů (reklamoval jsem zatím na bike24, bike-discount, CRC, Amazonu) než u českých eshopů.

                        Zaplacení poštovného směrem k nim je samozřejmostí (je tam vždy nějaký limit, aby byla snaha posílat rozumným způsobem).

                        U nás jsou některé eshopy také velmi dobré, jenže těch je jen určitá část a těch průměrných nebo mizerných je pořád hodně.

                        Třeba vracení peněz při vrácení zboží ve 14-denní lhůtě. U českých eshopů jsem už vícekrát dostal peníze poslané zpět až přesně na konci měsíční zákonné lhůty. To u zahraničních eshopů nehrozí, že by to trvalo takhle dlouho.

                        0 0
                      • scota  

                        A to platí i na řekněme rukavice za 35 Euro? Když se mi nebudou líbit pošlu je zdarma zpět?

                        0 0
                • Dave-geo  

                  No tak když Ti vadí, jak se to na Tebe valí, tak se prostě neptej. Zajdi do prvního kameňáku a odvez si první meridu. Budeš mít kolo doma hned, sedneš si na něj, udělají Ti i ten veledůležitý garanční servis…

                  lidi tady se Ti prostě snaží pomoct a odradit Tě vyhození dvaceti tisíc za pružinovku od Suntouru, nebo nějaký Acera/alivio/XT kombo komponentů. ;)

                  0 0
                  • Archik  

                    Neberu to zle, jsem rád že lidi raděj, alespoň vím co je co, s tím garančním servisem je to myšleno tak, že když jsem kupoval svoje první kolo a teď nedávno kupoval kolo známý, bylo mi řečeno že po 100km – 200km musím na garanční prohlídku, jinak mi nebude později uznána záruka, prohlídka byla zdarma. Právě o to mi jde u toho Canyonu, možná jsem se měl zeptat jinak jestli je záruka podmíněna nějakou garanční prohlídkou.

                    0 0
                    • Dave-geo  

                      Tak tu „garanční prohlídku“ bych viděl spíš trochu jako marketingový tah kamenných obchodů – nějak si musí „vysvětlit“ vyšší ceny. (Prostě můj názor…)

                      Ale když jsem na netu viděl, s jakou precizností skládají v Canyonu kola, tak „garanční prohlídka“ určitě není třeba, ani není nijak vyžadovaná. Radon to samé. Přišlo skvěle seřízené a zabalené kolo.

                      Jediná nevýhoda pořád je to, že musíš umět nasadit kolo a řidítka… Tohle se už trochu stírá v německu, kde Radon nabízí možnost nechat si bike poslat do nejbližšího smluvního cykloservisu (a že jich není málo). Tam Ti kolo vybalí z krabice, znova zkontrolují, zaplatíš nějakých bratru 600 Kč a odjedeš na kole.

                      PS: Když jsem Radona objednával já, jeden byl myslím někde u Zittau. Možná by tohle byla fajn možnost pro bikery co bydlí blízko hranic ;-)

                      0 0
                      • Krejca  

                        Za 600 ti to může složit jeden z těch Kamenných obchodů :-) a myslím ochotně.

                        0 0
                        • Dave-geo  

                          Jasně, ale tahle možnost byla tuším stejně drahá, nebo dokonce levnější než doprava do čech, takže jsem o tom uvažoval jako o alternativě spojený s výletem za hranice..

                          Jinak nevím jestli ochotně, asi jak kdo. Když tam přijdeš s kolem v krabici, že jsi nekoupil u nich ale u němců… :D

                          0 0
                          • Krejca  

                            Je fakt že by asi koukali divně,na druhou stranu je to taky jen servisní práce.Je fakt že pošta do čech se většinou prodražuje,taky si věci z Ebay nechávám posílat do Žitavy

                            0 0
                      • borda  

                        Garancka neni zadnej marketingovej tah kamenych obchodu, ale vetsinou podminka dana importerem/vyrobcem pro pripadne uznani zaruky/prodlouzene zaruky.

                        A rekl bych, ze neni vubec od veci. Nechat si doladit razeni a zkontrolvat jak si to cele „sedlo“

                        0 0
        • bluma  

          Já bych jen doplnil, že jsem zvětšil akční radius přidáním Olomouckého kraje :-)

          0 0
    • wilda81  

      Další alternativa je RB. Můžeš si vzít variantu Base popř. jen rám a osadit v konfigurátoru komponenty tak ať se vlezeš do limitu

      http://www.rb-bike.cz/…8/crr-29-ram

      P.S. a nebo výše uváděné Radony, Canyony …

      0 0
    • ulipik  

      minulý víkend jsem si od Scalara odvezl kolo pro dceru. Vím, že za peníze,které jsem do toho dal jsem dostal to nejkvalitnější co se dalo. No a ještě se mu tímto omlouvám za průtahy s odvozem a děkuji za svatou trpělivost.

      0 0
    • Delkim  

      a hlavně nezapomeň uvažovat o nějaké slevě pak přímo na krámě, kamarád dostal před 3 dny na Scotta slevu 15%, samozřejmě nový letošní model

      0 0
    • kozomelec  

      A co byste řekli na toto kolo? http://www.bikeinvest.cz/…-29/d-77799/

      0 0
      • Azmir  

        Jediné slušné kolo z těch co si postnul je Gary fisher, na zbytek bych se z vysoka vysral, popřípadě poslechni místní a nech si kolo postavit nebo koukni na radon/canyon, nic víc ti tu nikdo neřekne.

        0 0
        • kozomelec  

          Dobře, dost o něm uvažuji, protože to za ty prachy bude asi nejlepší volba, jen se chci ještě zeptat, jestli nebudu mít problém třeba v servisech s SRAMem protože doteď jsem jezdil na Schimanu. Taky bych se chtěl zeptat, jestli má kolo uzamykatelnou vidlici z řídítek, případně jestli to jde dodělat. Díky

          0 0
          • Azmir  

            Nevím ted které kolo myslíš, ale jestli garyho, tak s sramem problém mít nebudeš, je to stejné jako simano, jenom si musíš zvyknout na řazené palcem, jinak jestli si oservisuješ shimano, zvládneš i sram, ano vidlice je uzamykatelná, ale ne z řídítek, ale z korunky, dodělat se to samozřejmě dá, ale myslím že to nevychází zrovna levně a vidli snad není třeba moc zamykat, popřípadě se natáhneš trošku na korunku :)

            0 0
        • Krejca  

          Nevím o nikom kdo by byl třeba s Cubem za tyhle kačky nespokojenej,osobně bych ho vzal radši než toho Treka.Ale peníze bude tahat klučina.Canyony ok,ale někdo si tu stěžoval že mají nějak vyprodáno,nevím ale jestli je to pravda.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.