• michaelD

    Zdravim vsechny :-)

    Moc bych prosil o pomoc s vyberem kvalitnyho horskeho kola max do 10500! Vim ze castka to neni velika a bude to mozna orisek ale ja se vubec v kolech nevyznam a tak sam vybiram „na slepo“ . Strasne by mi pomohly vase rady i treba odkazy na pripadny model :-) Merim tak 185, kolem 100kg takze idealni velikost pr me je 20. Rad bych kolo s kotoucovyma brzdama a 24 prevody ale dam na Vase rady a zkusenosti :-) Davam sem odkaz na kolo, ktere jsem nasel a pripada mi docela zajimave http://www.insportline.cz/…e-model-2012 Rad bych sehnal kolo tento tyden. Dekuju moc :-)

    0 0
    • Kysky  

      A co chceš na něm jezdit? S tímto rozpočtem bych se koukl spíš po nějaký bazarovce

      0 0
    • MV_cz  

      To bude těžký, oni Ti tu asi všichni doporučí oslovit místní stavitele a nebude se čemu divit.

      Katalogově koukni třeba na tohle http://www.cyklonemcik.cz/…eore-27speed

      Nicméně nevím zda Tě unese (bez urážky) a já bych si určitě připlatil na lepší brzdy (+900), kliky (+700) a to nemluvím o tom, že by to určitě chtělo vyměnit i vidli. Takže kouknout i na bazar, pokud nechceš vyloženě nové.

      0 0
      • michaelD  

        Ano, dekuji za odkaz :-) Kolo vypada zajimave. Vetsinou u kol na ktere jsem koukal byla nosnost do 120kg takze mam jeste „rezervu“ :-)

        0 0
        • KOLOMECH  

          Aktuálně prodávám tuto stavbu. Ale pokud by se ti nelíbil barevně rám, je možno přestavět na jiný. Tyto rámy od Authoru unesou i slona. :)

          0 0
          • nitraq  

            Pokud to je z nových dílů a je na to záruka, což obojí předpokládám, tak to zní jako fajn nabídka. Jen jsem si všiml vidlice 27.5", proč?:)

            0 0
            • KOLOMECH  

              Z nových dílů ano, kromě rámu, ale záruka?? :D Je to bez přidané hodnoty, tedy bez marže, za tuto cenu nekoupíš. Vidlice jsem nakoupila 27,5", protože je stejná jako 26" a stojí stejně, kromě toho, že má o 1,5cm výše můstek. Kdybych se o tom nezmínila, nikdo by si toho nevšiml. :D

              0 0
              • nitraq  

                Z principu bych u tebe jako stavitelky očekával právě tu záruku. Minulou diskuzi jsem asi nečetl, viděl jsem vyšší můstek a dole nálepku, ale jasně, na funkci to nemá vliv.

                0 0
                • KOLOMECH  

                  Záruku ano, ale jako komplet s novým rámem což by vyšlo o 3k více, na starší, ikdyž pěkný rám, který mám z druhé ruky nikoliv. Komponenty byly původně na jiný HT, ale z toho sešlo a tak to je nyní takto, neb tu mám pár rámů a ještě postavím jeden podobný aby se to tu neválelo.

                  0 0
              • MV_cz  

                Aha, na kupkolo.cz stojí 29" ještě míň, tak tímhle přístupem z toho mohl bejt aspoň slušnej chopper :-D

                Každopádně Raidon na kupkole vidím o 700 dráž než 27,5" XCR. Takže do 10500 se to vejde s Raidonem a lepšíma brzdama, nebo mi něco uniklo?

                0 0
                • KOLOMECH  

                  Uniklo ti, že kdybys takové bláboly nepsal, neměla bych už podruhé poprskaný monitor. ;)

                  0 0
            • MV_cz  

              Vše nové, jen prý „rám je o maličko starší“… nic proti, ale tohle prostě není úplně seriózní inzerát. Ale kdyby k tomu byl místo XCR vidle aspoň Raidon, proč ne ;-)

              Tak za těch 6000 nebo za kolik se vydražilo minule je to dobrá koupě, 9 je moc, ale to se tu řešilo v jiném vlákně…

              0 0
              • KOLOMECH  

                :DD srandisto

                0 0
                • Dave-geo  

                  Proč srandisto? Rám u kterého nevím jak vypadal, než šel pod lak bych prostě nekoupil.

                  Ale možná jsem jen divnej, omlouvám se..

                  0 0
                  • KOLOMECH  

                    Aha :) Asi bych se dělala s takovým kolem, kdyby ten rám byl jen něčím nepatrně špatný, to mne asi neznáš, ale ani po tom tedy netoužím.

                    0 0
              • Fran-tic  

                no já nevím 9 je sice dost,ale přijde mi to jako slušný kolo. Nové by v téhle ceně bylo katastrofální. Pro někoho to může být dobrý kup.

                0 0
    • roman 3D  

      na tvou váhu potřebuješ alespoň základní vzduchovou vidlici a ten držák předního kola na tom odkazu to bohužel není

      0 0
      • michaelD  

        Tak rad bych z pritelkyni nejaky lehci offroad samozrejme pocitame ze na kole budeme jezdit temer cele leto pokud pocasi dovoli, vylety atd.. Ja se ve vidlicich nevyznam a vazim pro upresneni asi 90kg. Kolo z bazaru nechci (spatna zkusenost) Budu fakt vdecny za nejake odkazy, ktere budou pro vas zajimave :-) Nasel jsem kola zlevnene z 15000 na 10000 ale jak rikam dal bych na vase rady a zkusenosti :-)

        0 0
        • Dave-geo  

          Ono je to většinou „zlevněný“ z 15 tisíc, prodává se to za deset, ale cenu to většinou nemá ani sedmi :)

          0 0
    • MV_cz  

      PS: u toho kola, co jsi posílal mě (kromě chybějící detailnější specifikace) zaujala tahle část v manuálu; kolo se kterým se při jízdě v dešti ztrácí záruka, bych si asi nekupoval :)

      Nepoužívejte jízdní kolo ve vlhkém prostředí: za deštivého počasí nebo při sněžení, porušili byste tím záruční podmínky.

      0 0
    • fantomsilnic  

      Tak za ty prachy u nového kola bych zapomněl na vzduchovou vidli.Bez kotoučovek,na alivku 3×9 s nějakou uzamykatelnou pružinou suntour s kolama možná na novatekách by to horko těžko možná šlo.

      Realita je taková,že za 10500kč u nového kola,se dá koupit dobré kolo na normální rekreační jěždění(pohodička na cyklostezce),není to kolo na závodní či výkonostní použití.Limit je hlavně váha a vidla.

      0 0
    • fantomsilnic  

      V této cenové relaci by šlo postavit něco možná na alivku 3×9 s uzamykatelnou pružinou od suntouru a možná kolama vypletenýma na nábach novatek.S kotou­čovkama byt mechanickýma by se muselo nejspíž už někde slevit,ale je to jen odhad,ne přesná kalkulace.Váhu bych viděl kolem 14kg

      0 0
      • michaelD  

        dekuju vsem za uvahy a rady!Opravdu 10500 je na kolo pro narocnejsi strasne mala castka a co jsem cetl tak v lepsim kole tuhle cenu maji vetsinou same vidlice(nejake levnejsi..)

        Ja nejsem zavodnik ale dokazal jsem se loni vyzadit i na dedovym ruskem kole co vazilo prez 30kg :-) Zaptam se jinak, jake kolo s tech na netu dostupnach do zminovane castky by bylo nejlepsi volbou??!Dal jsem tu dva odkazy na kola, ktere pripadaji mi trochu zajimave ale urcite mi moc pomuze pokud i Vy hodite na sklo nejake Vase alternativy.Rad bych aby jsme byli za jedno u nejakeho modelu ze za ty penize je to to nej co se da sehnat.Nerad bych sam koupil nejhorsi sunku :( Samozrejme vim ze postavit kolo se vyplati vic,sam jsem si ze stejneho duvodu sestavil pc :) ale nechci pak nekoho schanet v pripade ze kolo za mesic nebude funkcni a domahat se reklamace.. :-)

        0 0
        • Evilcleaner  

          pokud nechceš ‚nikoho za měsíc shánět, kdyby se něco posralo‘ takže tvoje jediná volba je kolo z kameňáku, což v první polovině sezony (s minimalní slevou) bude setové kolo za ca. 10500. hm tak to je fakt chuťovka. na jednu stranu nechceš plečku, na druhou pro to nejsi ochoten nic udělat.

          edit: v tvém případě to asi nemá více cenu řešit, projdi si obchody ve městě a něco vyber.

          0 0
          • Dejv94  

            +1, za tu cenu to něják funkční kolo nebude. Taková kola jsou ideální pro jezdce co vyrazí párkrát do roka do hospody na cyklostezce.

            0 0
        • Krejca  

          Koukni po bazarovém,tam při troše štěstí narazíš na rozumný kousek.Ted jsem prodával svého Corrateka a přes jeho 5ti leté stáří si myslím že to byla pořád lepší koupě než ty krámovky za 10 a šel do světa za 8800.Chce to jen číhat

          0 0
          • Krejca  

            např:http://aukro.cz/…5919553.html zkusil bych posmlouvat cenu.

            0 0
            • nitraq  

              Jasně, říct si o slevu nebolí, ale přijde mi, že pokud to kolo je ve slušným stavu, tak cena odpovídá.

              0 0
              • alinceb  

                +1

                0 0
              • Krejca  

                To určitě ,ale vždycky se najde něco na drobný servis,plus nějaké poštovné,kdyby ta cena byla tak ideální už by se přihazovalo a tady není zatím velký zájem a je to jen tím že cena je na start a na aukci postavena dost vysoko.

                0 0
            • michaelD  

              diky za tip ale potrebuji 20 kolo na svou vysku..jinak kolo nevypada spatne a nevadila by mi bazarovka za rozumnou cenu :-)

              0 0
    • bimjeam  

      " kvalitní Hi-ten hliníkový rám" ?

      To už mohli napísať rovno aj Hi-five :D

      0 0
      • bimjeam  

        A k veci: za 10tis Kč. to nebude nič tvrácne ani extra funkčné. Buď by som šiel cestou bazáru, alebo vypustil kotúčové brzdy. V tejto cenovej kategórii budú beztak V-čka brzdiť rovnako ako mechanické kotúčovky.

        Ešte je tu možnosť kúpiť si bicykel, čo odporučí predajca v exišporte a nechcieť od bike-fóra aby ti odporučilo niečo čo bude stáť pár korún a bude to mať top výbavu.

        0 0
    • michaelD  

      tady mam dalsi a sel bych pod cenu.. :-) http://www.sbazar.cz/…mi-zachovale diky moc za Vase reakce!!

      0 0
    • michaelD  

      tady mam dalsi kolo,velikost by byla akorat,navic p.c. 24000 je lakava.. :-) co myslite?? http://sport.bazos.cz/…NAKAMURA.php

      0 0
      • Evilcleaner  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • roman 3D  

        chtělo by to vidět na vlastní oči, zajeď do Hodonína a dej vědět

        0 0
      • nitraq  

        Dát za tohle 24t, to někoho pěkně natáhli.

        0 0
        • ˘Ö˘ Krab  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
    • michaelD  

      co tohle? za tu cenu… http://sport.bazos.cz/…Down-XTR.php

      0 0
    • michaelD  

      kdyby sel na 10000 je to dobra koupie?? http://sport.bazos.cz/…nt-xtc-0.php

      0 0
      • alinceb  

        I za tuhle cenu je to imho solidní bike. Možná na 12, ale na 10 určitě nepůjde…

        Btw. z toho, co jsi sem postnul, tenhle jedinej za něco stojí.

        0 0
    • michaelD  

      pak mam jeste toto,docela me zaujalo http://sport.bazos.cz/…dy-Deore.php

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.