• Hromik

    Zdravim všechny:

    Rád bych si pořidil nové kolo, ovšem kolum moc nerozumim.

    Projížděl jsem včera forum a nějaké věci se dozvěděl. Vim že na toto tema tady již jsou temata, ale rád bych, kdyby jste mi poradili přímo.

    Kolo si chci pořídit na klasické ježdění do práce ale i na chalupu.

    měřim necelých 180 a važim 77kg. Spíš mi vyhovuje vzpřímenější posez.

    Tady vkládám nějaké odkazy na kola které se nachazejí v teto cenové relaci a zaujala mě. Ovšem budu rád za každý jiný tip

    Za každou odpověd děkuju

    http://www.mojekolo.cz/…0-black-blue

    http://www.mojekolo.cz/…-razzer-comp

    http://www.mojekolo.cz/…-black-white

    http://www.mojekolo.cz/…lt-q600-blue

    http://www.mojekolo.cz/…outpost-disc

    http://www.mojekolo.cz/…-silver-matt

    0 0
    • romachain  

      Z těchto bych vybral to první GT (Avalanche 2.0).

      0 0
    • Výběr z produktů

      Giant Anthem Advanced Pro 29 1 kolo, chameleon saturn Skladem 1 kus

      Výprodej Giant Anthem Advanced Pro 29 1 kolo, chameleon saturn

      139 999 Kč -27% MOC 191 999 Kč

      Mondraker Foxy Carbon R 29 Mind kolo, cherry red/carbon Skladem 1 kus

      Výprodej Mondraker Foxy Carbon R 29 Mind kolo, cherry red/carbon

      92 499 Kč -38% MOC 147 999 Kč

      GT Avalanche 27,5 microSHIFT kolo, sport blue Skladem 2 ks

      Akce GT Avalanche 27,5 microSHIFT kolo, sport blue

      od 13 999 Kč -15% MOC 23 699 Kč

      Přejít do shopu (Kola / Horská)
    • karliner  

      je to úplně jedno, kup to, které se ti nejvíc líbí

      0 0
      • Hromik  

        akorát co sem se tady docetl,tak neni moc dobrý brát kolo s diskama,ale s klasickejma brzdama v teto cenové hranici

        0 0
        • romachain  

          A to GT z prvního odkazu má jakžtakž slušnou vidlici, všechna ostatní mají už vidlice sloužící jako zbytečná přítěž.

          0 0
        • Mr.Duck  

          No jestli seš lehkej, tak tě ubrzdí cokoliv, jenom moje zkušenosti (kupoval sem kolo do 10 na jaře) – pokud bys chtěl na kole časem měnit vidlici, tak V brzdy sou vceklu omezující faktor, ne že by se nic nedalo sehnat, ale s kotoučema je výběr přece jenom podstatně jednodušší (nedejbože kdybys chtěl pevnou osu, tam pak prakticky neni nic, ale to podle výběru kol nepředpokládám)

          Jinak co se brzd samotných týče, mám ±60kg, a s oblečenim na zimu, chráničema a camelem mě levný mech kotouče(Hayes MX3 se 185/160mm) ubrzdí uspokojivě, ve srovnání s V brzdama je to po delšim sjezdu obojí záhul na prsty, ale přece jenom ty kotouče maj lepší dávkovatelnost, ale o trochu menší účinnost

          Osobně bych při výběru kola radši kotouče, ale neviděl bych to uplně jednoznačně pro každýho

          0 0
    • meikyq  

      Jak píše romachain… SR XCR je použitelná vidlice na rozdíl od vidli u zbytku odkazů. XCM nemá ani tlumení, XCT už má tušim olejový tlumení, ale neni pochyb o tom, že XCR chodí mnohem lépe. K těm diskovým brzdám… Na to co píšeš, Ti V-brake bude úplně stačit. Mechanické kotouče budou brzdit asi o něco lépe, ale budou i dražší tudíš v téhle ceně to kolo bude ošizené na něčem jiném.

      0 0
      • R4YNE8  

        Vím, že to nemá cenu řešit u vidlic jako je XCM a XCT, ale XCM je vyšší model, tudíž by měla chodit „lépe“ než XCT.

        0 0
        • meikyq  

          Jj, máš pravdu … XCT je nižší model a určitě nemá tlumení.. popletel jsem to.. Jinak máš recht, že řešit jejich chod je irelevantní :-) Ještě jen doplním že XCM DA má olejové tlumení… XCM HLO pouze Hydr. Lock.

          0 0
          • Pitrisecek  

            XCM má hydr. lock a samozřejmě i tlumení, vidlici jsem měl před týdnem rozdělanou… Sice je přetlumená, ale tlumení tam je. Je to to samé jako XCR, jenom s rozdílem, že mý hliníkový monoblok a je tudíš trochu těžší

            0 0
            • meikyq  

              Nevim z jakýho roku máš model… já měl doma 08, nerozebíral jsem ji, rozhodně netlumila ani náznakem. Tady to taky píšou

              XCM

              0 0
              • Pitrisecek  

                to co tam píšou je hovadina, hned vpravo je napsáno tlumeni – olej. patrona, která tam skutečně je.

                Zřejmě jsi měl tento model XCM MLO, kde je manuální lock out bez tlumící jednotky

                http://www.srsuntour-cycling.com/…ab/index.php?…

                navíc logicky když je tam olejový lock out, tak asi proto, že je tam olejové tlumení, kdy zastavením průtoku oleje se vidlice zablokuje…

                0 0
    • DaveX  

      toto GT akorát s kotoučovými brzdami má kamarád a pochvaluje si ho. Jezdí se mu na něm skvěle a vypadá také dobře. Takže taky doporučuju to první GT.

      0 0
    • dua  

      Ahoj, pokud by ses nebál, tak se podívej na bazar. Najde se tam občas něco pěkného i do 10k, myslím, že to bude určitě lépe osazené než nové kolo.

      http://www.cyklobazar.cz/…erida-matts/

      Pokud by jsi trošku více vytřepal z prasátka, tak se podívej na tohle:

      http://www.cyklobazar.cz/…nove-zaruka/

      http://www.cyklobazar.cz/…ida-flx5000/

      0 0
      • Hromik  

        tak ani nebál, ale spíš bych si to vzal na splátky, jelikož těch vídajů mam tedka víc. A to u inzerátu většinou možné neni.

        0 0
        • dua  

          Tak pokud na splátky tak to je jasné. Škoda..

          0 0
          • Hromik  

            http://www.mojekolo.cz/…azzer-comp-d

            jestě sem nasel tohle…

            0 0
            • dua  

              Tohle se mi osobně líbí, ale názory navidlice nezdílím, protože jsem je nikdy nejel. Měl jsem možnost jet nějákou RS Suntour na kole Merida Matts 300 z roku asik 5, šlo to.

              Mě se líbí tohle: http://bagbike.cz/… zašel bych se tam poptat co mají skladem ;-)

              0 0
            • Mr.Duck  

              Mám ho bez kotoučů, a nemůžu si rozhodně stěžovat, akorát lituju že sem si na ty kotouče nepřišetřil )

              Jediný co bych tomu vytknul je ta vidlice, kdyby si měl představu že jí po sezóně vyměníš, tak pohoda, ale jinak je to zlý, sice lepší než pevná, ale že by to nějak přehnaně tlumilo se říct nedá, i když na větších překážkách svou práci odvede, do začátku to vcelku stačí, ale po sezóně už sem se dost sháněl za co jí vyměnit

              0 0
              • Hromik  

                Hr.Duck sem se chtěl zeptat jaké kolo vlastníš. Jo jinak co se tyče váhy, tak záleží jaki si dojdu na záchod ale do 80 se vlezu vždy…

                Tak zatim sem okruh výběru skrouhnul na

                http://www.mojekolo.cz/…0-black-blue

                http://www.mojekolo.cz/…azzer-comp-d

                Tak já stim hlavně budu jezdit na silnici,ale jakmile se oběví nějakej sjezd v lese tak ho nevypustim,

                0 0
                • DaveX  

                  Co toto? Ty hydrauliky tam jsou vcelku dobré: http://www.mojekolo.cz/…che-2.0-disc

                  cena sice vyžší, ale do budoucna lepší a nebudeš litovat při delších sjezdech

                  0 0
                  • Neddy  

                    No, já s těmito brzdami při delších sjezdech litoval až moc… následovalo zvětšení kotouče na 180 mm + nové sintr. desky a pak teprve spokojenost :)

                    0 0
                • dua  

                  Za mě toho pelsa, vypadá k světu.

                  Podle mě, jak jsou V brzdy, tak hlavní faktorem jsou gumičky, které se dají vyměnit a stojí pár korun.

                  Vidlici nevím, ale tu vidli na tom GT jsem měl možnost tedka v zimě zkusit na „FR“ kole, a myslím, že se to dalo, ale je to úplně jiný styl ježdění.

                  0 0
                  • Mr.Duck  

                    Jojo, špalky(gumičky) udělaj hodně, dal sem tam cosi 3barevnýho a brzdí to k světu, nicméně pořád to nejde extra dávkovat, prostě buď nebrzdí nebo brzdí fest )

                    Jinak teda, co se toho Pell'su týče, myslim že ten rám i něco vydrží, zatim ho sice mám jenom jednu sezónu, ale krmil sem ho ze všech sil, a rám v pohodě

                    Ty brzdy Avid BB-5 (na tom pell'su) určitě nebudou špatný, myslim že s 80kg by to neměl bejt problém, a nakonec kdybys chtěl brzdy upgradovat časem, tak ušetříš za nový náby

                    To GT taky nevypadá zle, ta vidlice asi bude znát, ale zas to má slabší ostatní komponenty (kromě šaltru), těžko říct, já bych asi vzal ten pell's, konec konců kdybys chtěl ty kola dostat na vyšší úroveň časem, tak u toho pell's to bude levnější

                    0 0
                    • jIrI___  

                      BB5 jsou v pohodě, sám jsem je nějakou dobu vozil (tehdy asi 75 kg), účinnost se dá troch nahnat pákama (s Avid FR5 brzdily o poznání líp než s deorkovýma pákama). Nicméně do hydraulik jim ještě trochu chybí :). A rám určitě vydrží, je to celkem ingot.

                      0 0
          • K2  

            Kupoval jsem pro rodiče manželky minulý rok 2 kola do 10 tis taky na cyklobazaru. Jedno původní cena 18 s hydr kotoučema, jeté rok holkou a druhé voňavka p.c, 15500 s dokladama a tachometrem – najeto 70 km. Být tebou tak:

            Počkám do jara

            Něco našetřím dopředu

            zajistím si půjčku přes vlastní účet (přečerpání účtu – chtějí za to cca 15%) Pokud to budeš splácet rok, tak přeplatíš 1500 Kč a za výsledných 10 000 + 1500 můžeš mít kolo, jehož původní hodnota byla kolem 15-ti

            Firmy, které ti dají splátky zdarma, tak musí mít vyšší marži, aby ty splátky mohli z něčeho uhradit. Nejlevnější obchody ti splátky nenabídnou, protože už na ně nemají prostor…

            0 0
    • jIrI___  

      Taky bych bral to GT. Jako jediné má, v rámci možností, funkční vidlici.

      0 0
    • scalar  

      Mám na prodej pěkné nové kolo Genesis Ruler, za 10 tisíc bych ti na něj mohl přehodit vidlici Suntour Epicon, kmontak a podrobnosti na bazaru:

      http://bike-forum.cz/bazar.html

      0 0
    • pepino  

      Zeptat se, kolik za to http://www.halfords.cz/…ky_2009.html

      0 0
      • pepino  

        Hm, v UK 400liber, tak to do 10.000 nebude. Jedině, že by ještě měli doprodej předchozího za 9.999.

        0 0
    • 120petr  

      Z Tvého výběru se také přikláním jednoznačně k GT.Vidle,pře­hazka..váha taky neni špatná.Kotouče v týhle cenový relaci určitě neber.

      0 0
      • Hromik  

        Pokud máte někdo nějakou jinou alternativu,než tyto 2 kola, rás si nechám poradit.

        Dřív když sem jeszdil ještě na kole tak sem měl olprana a nikdy sem snim neměl problém…

        0 0
    • papla  

      Ja objednaval toho Pellsa Razzer Comp 2009 s veckama za 8100 tak sem zvedav

      0 0
    • Tyboo  

      podívej se ke mě do profilu. kolo koupené za 11 tisíc. 27 rychlostí. celé na deore a brzdy avid digit 5. sice tam mám náboje na kotouče, navarky ale tipuju že zůstanu u véček.. za 11 tisíc. sem nic lepšího nesehnal. vidlice dokonce i tlumí a jde ukamknout:-)

      0 0
    • Hromik  

      Tak sem psal ještě přímo na stránky bradský.cz

      a poptal se přímo jich na doporučení. Obratem mi přišel email na toto kolo

      http://www.bradsky.cz/…-p-1644.html

      Ovšem značka mi toho moc neřiká.

      0 0
      • maajkee  

        o tý váze bych docela pochyboval, páč ta GILA je hrozný těžítko. Ani celkova výbava mě nějak nepříjde extra výhodná.

        0 0
        • Hromik  

          no mě se ani moc nelíbí, já to sem dal spíš pro zajmavost.

          To pells je o proti tomu nádhernej.

          Akorátm sem se chtěl jestě zeptat na ty brzdy.Jestli vzít jenom V za 8300 nebo kolik za něj chtěj a nebo 1000kč přihodit a vzít kotouče, Který ale tady lidi v této cenové kategorii odsuzujou.

          0 0
    • NeugeCZ  

      No nejak sem z celeho vlakna nepochytil k cemu teda presne to kolo chces, povídáš že na jízdu do práce a na chalupu, ale ty odkazy co davas sou MTB kola do terénu(i když spíš..„terénu“), no, jestli muzu poradit, tak se mrkni na

      http://www.cyklostore.cz/…trip-76–351/

      má to o neco lepší výbavu než ty kola tady (hlavne vidlu), ačkoliv je zas o neco dražší no…mám stejnej rám a je vcelu dobře ovladatelnej a hodí se to i většího terénu kdyby sis chtel zablbnout…ale nejsem žádnej expert, tak at to nekdo zkusenejsi bud odsouhlasi nebo me vyvede z omylu :)…

      0 0
      • maajkee  

        freerideové kolo, tak nevim, to bych mu nedoporučoval, radši tam ani neuváděj hmotnost :)

        0 0
        • Hromik  

          jj s kolem budu jezdit hlavně po silnici, ale zase nechci klasickou silnici. Já vim že dobře poradit neni jednoduchý ale 10 000 pro mě neni málo, tak se na mě nezlobte že se takto vyptávám, jen chci vědět že sem za 10000 tisíc pořídil slušný kolo.Nejvíc se tady doporučuje GT, ale to se mi moc nelíbí, pak je tu ten pelss kterej mi přijde že je i víc na silnici. tak jen chci vědět jestli neni lepší varianta za ty peníze. V kolech se hold neviznám,kuchař no

          0 0
          • maajkee  

            Nevim jestli už to tu nebylo, ale jestli chceš jezdit hlavně po slinici tak si myslím, že super by bylo tohle, je to krásně lehoučký kolo. pells

            0 0
            • Hromik  

              to je trekový,neni lepší na mtb dát jiný pláště?

              0 0
              • maajkee  

                to není trekový, to je crossový.

                psal jsi

                Kolo si chci pořídit na klasické ježdění do práce ale i na chalupu.

                měřim necelých 180 a važim 77kg. Spíš mi vyhovuje vzpřímenější posez

                Takže na to mi příjde MTB docela zbytečný, zbytečně se na tom na asfaltu nadřeš a s tímhle crossem můžeš občas nějakou tu polňačku a tvrdou lesn cestu v pohodě dát.

                0 0
              • JakeF  

                JakeF.

                Nikdy nevíš, když s kámošema budeš chtít vyrazit do terénu, pak tě to chytne a budeš muset řešit nový kolo. Turistický MTBčka maj tu geometrii dost krátkou, takže posez vzpřímenej bude a s nějakejma pláštěma bez vzorku to pojede po asfaltu pěkně. Možná tě ty převody dokonce naučí trochu frekvenčnímu šlapání, nechápu, k čemu ty převody na crossech jsou…

                0 0
                • maajkee  

                  tak si tam hodí mtb kliky no, mě šlo jen o to, že znám spoustu lidí co se zbytečně dřou na mtb a přitom vůbec v terénu nejezděj. ono i když dáš sliniční plášť na horáka, tak to má furt jen 26" kola a 28" prostě po asfaltu pojedou líp.

                  0 0
                  • JakeF  

                    A já si naopak myslim, že kupovat crosse je nesmysl. Po asfaltu pojede o trochu líp, ale nějakej větší potenciál stejně zabije vzpřímenej posez a u MTB máš tu možnost s tim vyjet i mimo asfalt, aniž by ses musel bát o zdraví a když tě to začne bavit, tak vyměníš jen pláště. Dost lidí, co chtěli víc jezdit k MTB dospěli. Navíc pochybuju, že ten přínos na asfaltu bude nějak klíčovej, tipoval bych pod 1km/h na průměrce…

                    0 0
                    • maajkee  

                      hehe :)

                      TY

                      ale nějakej větší potenciál stejně zabije vzpřímenej posez

                      ON

                      Spíš mi vyhovuje vzpřímenější posez.

                      tak to nevim :) já neříkám, že mtb je pro něj nesmysl, jen ho nutím uvažovat, pro mnoho lidí je cross plně dostačující, někdy i mnohem lepší než MTB, to je prostě fakt.

                      0 0
                      • JakeF  

                        Ano, vzpřímenější posez… O tom nepochybuju… Většina turistickejch MTB bude mít dostatečně vzpřímenej posez, pokud tam nenacpeš 13ku představec a neotočíš do negativu ;-). Na crossu je ten posez prostě moc.

                        0 0
                        • maajkee  

                          na crossu nejde měnit představec? :)

                          0 0
                          • JakeF  

                            No, je pravda, že to často ten posez dělá nastavitelnej představec natočenej 45° nahoru :-D.

                            0 0
                            • maajkee  

                              jj :) nastavitelnej představec to je největší zlo, měl jsem ho právě na tom crossu, po tejdnu v tom byla vůle :)

                              0 0
                        • DaSnail  

                          8o) si sa trochu zamotal

                          kros je naprd, lebo jeho väčší potenciál zabije vzpriamenejší posed, a mtb je lepšie, lebo má dostatočne vzpriamený posed…

                          0 0
                          • JakeF  

                            Já se nezamotal… Cross má vzpřímenej posez moc, u většiny turistickejch MTB bude dostatečně vzpřímenej, aby mu to nepřišlo moc položený, ale nebude na tom sedět jak na židli…

                            0 0
                            • DaSnail  

                              myslíš, že by bolo aspoň teoreticky možné dosiahnuť na krose a mtb rovnaký posed?

                              alebo dokonca dosiahnuť stavu, keď na krose bude posed natiahnutejší a na mtb vzpriamenejší?

                              0 0
                              • JakeF  

                                Myslim. Ale proč to dělat vzhledem k ostatním nevýhodám? Stejně tak můžeš na crosse dát verzi SmartSamů, bezdušovou sadu a jezdit se 30psi po kořenech…

                                0 0
                                • maajkee  

                                  přesně tak, a proč ne :)

                                  0 0
                                • DaSnail  

                                  jaké nevýhody máš na mysli?

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Že hodně lidí to jenom na asfaltu nebaví, párkrát vyjedou do terénu a začnou šetřit na MTB… Já nevim, co řešíte… Na MTB jsem ujel za den 180km v obyčejnejch šortkách a botách v 16ti letech, kdy jsem na kole najel tak 2000 za rok… Takže jezdit na tom po asfaltu jde docela v pohodě, cross je řešení mezi, kdy ani na silnici to nejede nijak převratně a do terénu je to k ničemu… Když chci jezdit jenom asfalt, kupuju silničku, když na normální ježdění, MTB a nějaký rychlý pláště.

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      a když chci jezdit něco mei hrubým terénem a silnicáí kupuju crosse, nevim proč k tomu máš takovej odpor pořád :)

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        Protože na MTB se dá na asfaltu jezdít naprosto v pohodě… Nevýhody crossu jsou daleko větší, než jeho výhody…

                                        0 0
                                        • maajkee  

                                          Protože na MTB se dá na asfaltu jezdít naprosto v pohodě

                                          ne, to není pravda, naprostou pohodu si teda představuju jinak, sory…

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            Kolik že se na tom maj dát jezdit běžně průměrky, aby to byla absolutní pohoda na asfaltu? MTB s lehčíma pláštěma a hustym vzorkem prostě jede dost slušně.

                                            0 0
                                            • maajkee  

                                              jo, ale pak zase jede blbě v lese a blátě :)

                                              0 0
                                              • JakeF  

                                                Na suchu v lese nepotřebuješ žádnej extra vzorek. Pokud nebudeš lítat sjezdy na hraně, tak stačí hladkej plášť a trochu ufouknout… A když budeš chtít jezdit rychle, tak vyměníš jenom plášť, nemusíš hned celý kolo…

                                                0 0
                                                • maajkee  

                                                  sucho v lese, je u nás tak 1/3 roku nejvíc.

                                                  0 0
                                                  • JakeF  

                                                    A? Když je mokro, tak jen musíš víc dávat pozor a to na všech pláštích…

                                                    0 0
                                              • maajkee  

                                                nevim co řešíš, mtb je do terénu, do hor, na silnici prostě ne.

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  MTB je do hor, Silnice je na silnici, Cross je na hovno :-).

                                                  0 0
                                                  • maajkee  

                                                    ne, cross je pro lidi, co na něm jezděj do práce po asfaltu, semtam s ním jedou na chalupu, tam jezděj po okreskách, občas vjedou na nějakou polňačku, do lesa, když je sucho na nějakou cyklotrasu, nechtěj se dřít na asfaltu na mtb.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Kolik jsi jezdil na crossu průměry, můžu-li se zeptat?

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    co to meleš :) nejsme úchyl abych si na krosu měřil nějaký průměry, jezdil jsme a kochal jsme se krajinou a pohodlně překonával vzdálenosti, po aslaftu to každopádně jelo mnohem rychlejc než horák.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    To pak leccos vysvětluje. Na kochání se krajinou je cross dobrej. S tim mnohem rychleji bych ovšem pořád nesouhlasil… Určitě ne, když beru horáka s rychlejma pláštěma, nedejbože s nějakejma čistě silničníma…

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    no je vidět, že jsi na krosu nikdy moc nejezdil, když pojedem po asfaltu, budem mít stejně široký pláště, se stejným vzorkem, budem na tom výkonově stejně, tak si myslíš že bych ti na 28" palcových kolech neujel? :)

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Pokud to bereš s vysokym tlakem, tak nejspíš jo. Nicméně určitě by to nebylo o moc a já bych to narozdíl od tebe moh vzít zkratkou po polní cestě :-).

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    co to meleš? bavíme se o jízdě po asfaltu.

                                                    a i kdyby, já bych to moch po tý lesní cestě přece vzít taky, měli bysme přece stejný pláště, mě by to navíc tolik nedrnaclo jako tobě, díky většímu průměru kol.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Ok, pokud mu radší 29er, pak beru, ale ne v týhle cenový kategorii.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    co? kde jsme psal něco o 29ce?? nechápu :)

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Na crosse bys počítám nenarval nějakej tlustší plášť, takže bys musel víc foukat, takže by to stejně drncalo. Zásadní rozdíl MTB a crossu je v pláštích, tak pokud chceš porovnávat se stejnejma pláštěma, je to porovnání 29er a 26" ;-).

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    ale hovno už, bavili jsme se o jízdě po asfaltu, tys mi tvrdil že bych nebyl na crossu rychlejší, hele plácáš už nesmysly, jdu spát, pořádně si to pročti zpětně.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Já to netvrdil… Řek jsem, že bys nebyl rychlejší o moc, ale zato bys měl spoustu nevýhod, pokud by ses někdy rozhod jet mimo silnici. A že pokud mimo silnici prostě nechceš, tak si máš pořídit silničku. Se spanim souhlas, ani jsem si nevšim, kolik je :-).

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    horksý kolo jede blbě po silnici, korosvý kolo jede po silnici dobře a zvládne i lehčí terén, silniční kola jsou jen na silnici, jasný rozdělení, není o čem debatovat, každýmu bude vyhovovat něco jinýho, v žádnm připadě se nedá říct že mtb je nejlepší, jak to tady celou dobu tvrdiš, konec, konec, definitivní.

                                                    0 0
                                                  • Hromik  

                                                    nehadej te se tady, vemte v potaz ze bych vzal MTB ale jaký?

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    prostě běž, nějaký kup a jezdi :)

                                                    0 0
                                                  • Hromik  

                                                    sem doufal že dostanu nějakej typ?

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    hele čéče, těch tipů už tady proběhlo docela dost, ono za tuhle cenu, zase nebudu milion kol na výběr, kup jaký se ti líbí, jestli budeš víc jezdit, stejně časem budeš muset vyměnit nějaký komponenty.

                                                    0 0
                                                  • Hromik  

                                                    tak já vemu asi toho pellse razer s diskama

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Toho za 8? Aspoň ti zbyde na novou vidli :-).

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    jako myslím, že za tu cenu to není špatný, klidně ho kup, jezdi a pak se uvidí.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Zkoušel ses podívat na bazar? Tam by se nejspíš našlo něco docela pěknýho… Navíc každou chvíli tu někdo kolo prodává i za o pár tisíc míň, tak by ti zbylo na případný výměny opotřebenýho…

                                                    0 0
                                                  • Hromik  

                                                    já to budu brát na spátky,

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Otázka… Nechceš se radši domluvit s rodičema, že ti to zaplatí a ty to pak budeš splácet jim? U splátek to hodně přeplatíš…

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    no zas tolik neprodělá, když vezme to kolo klasicky na desetinu, tak za kolo co stojí 10 tisíc, zaplatí 11 tisíc, to zas není tak hrozný a někdo si nerad pučuje od rodičů.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Ptal jsem se jeho ;-). A 10% mi přijde vcelku dost velkej rozdíl.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    no vychází to že bude muset každej měsíc po dobu 10 měsíců zaplatit 100 korun navíc, to je děsný no :)

                                                    0 0
                                                  • Hromik  

                                                    i tato varianta je možná,ale abych popravdě rek tak bych radsinové .Mam na mysli tohle

                                                    http://www.bradsky.cz/…-p-1934.html

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Osobně bych volil spíš véčka a výměnu vidlice za Raidona.

                                                    0 0
                                                  • Hromik  

                                                    dneska sem bradskýmu psal o kolik by bylo kolo dražší kdyby mi tam dali tady tu vidli

                                                    0 0
                                                  • Hromik  

                                                    o to ani nejde, já beru víc než rodiče,ale těch vídajů je víc.

                                                    řidičák na auto a motorku 15000kč tak ještě abych do toho ted vysolil 10000 za kolo neni moc možný,makám chvilku taže naspořeno zatim moc neni

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Ono, co si budem povídat, s XCMkou vidlí se dá taky jezdit ;-). Já s Gilou (srovnatelná, nejspíš ještě těžší) startoval i na závodech. Časem stejně asi budeš vylepšovat. Ale teda v tvý situaci bych radši vzal stejně ty véčka kvůli ceně. Počítám, že na hydrauliky by to kolo stejně nemělo cenu přestavovat.

                                                    0 0
                                                  • Hromik  

                                                    myslíš že se to nevypatí dávat tam disky?

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Nevim, mechanický jsem nejezdil, véčka jo. Teď mám hydrauliky. Véčka ti určitě budou stačit, ty mechanický kotoučovky by mohly mít snazší údržbu, ale zase každou chvíli kotouč někomu píská, škrtá, dostane se mu na něj trochu mazání atd. U véček vždycky jasně vidíš, co se děje a nehrozí, že je v dlouhym kopci upečeš.

                                                    0 0
                                                  • Hromik  

                                                    tak pak vemu asi to za tech 8000. to mi prijde i za tu cenu asi nejlepší

                                                    0 0
                                                  • Hromik  

                                                    jakej je rozdíl mezi tim zazrem timhle?

                                                    Pells Phantom Comp 2009

                                                    0 0
                      • Hromik  

                        tak zase na tom nenchi sedět jak na hajzlu, ale ani na tom nenchi ležet,od toho sou motorky,Určo pro mě je silnice priorita,ale letos se chystáme na jizerskou a tam by dostalo asi zabrat

                        0 0
                        • maajkee  

                          aha, tak to je ale zase z jinýho soudku, jestli chceš závodit, tak to crosse určitě ne, těžký ti radit chlape :)

                          0 0
                        • JakeF  

                          Na čem teď jezdíš, jak ti to vyhovuje?

                          0 0
                          • Hromik  

                            obyčejnýho olprana,ale pred nějajma 10 lety vysel asi na 10000

                            18 rychlostí prehazky shimano,ale od doby co mam motorku sem toho moc nenajezdil,To je ta asi vse co o tom vim,Je to klasickej horák.No nic moc má to malej rám,ale jinak bezproblémový kolo

                            0 0
                            • Hromik  

                              za typ je to myslim stratos,ale jistej si nejsem

                              0 0
                            • JakeF  

                              Tak schválně zkus změřit délku rámu a představce, ať se máš od čeho odpíchnout ve výběru geometrie novýho…

                              0 0
                              • Hromik  

                                to byla 17 rám, změřit to mohu,ale nevim kdy se dostanu na chatu.

                                0 0
                                • JakeF  

                                  A teda bylo to MTB a přišlo ti krátký? To bych si na tvym místě zkusil sednout na nějakou 19"ku, projel jí, zapsal si její geometrii a délku představce a pak vybíral podle toho. Ale většina levnejch MTB rámů bude mít tu geometrii podobnou.

                                  0 0
                                  • maajkee  

                                    tak představec si pak kdykoliv může vyměnit, otočit, ubrat, pdoložky, přidat podložky, zas tak bych to nehrotil.

                                    Doporučuju, zajít do nějaký shopu s kolama a na nějaký se prostě posadit, nebo si pučit od kámoše nějaký kolo. Takhle od kompu ti stejně poradíme prd.

                                    0 0
                                  • Hromik  

                                    ono bylo malý tak nějak celkově.Seděl sem na pells, nevim jakej to byl model,ale mam pocit že pro.Tam to bylo celkem fajn. Každopádně mě z toho neboleli záda.To u přítelkyně sem si pučil authora a tam sem se vztekal

                                    0 0
                            • maajkee  

                              Když jsem si pořídil motorku, zjistil jsem, že na kole jezdím níň a míň, jak to dopadlo, motorku jsem prodal a jsem šťastnější :)

                              0 0
                              • Hromik  

                                toho olprana bych přirovnal k tomudle

                                http://www.cyklozone.cz/…n-discovery/

                                Tak zustanme u MTB nějaký slusný do tech 10 000

                                0 0
                                • Hromik  

                                  je tu někdo kdo má s pells razzer comp osobní zkušenost?

                                  0 0
                                  • castro  

                                    mám Pro 09, sice už mám všechny věci vyměněný, ale nějakou dobu jsem na tom taky jezdil tak jak jsem ho koupil (mimochodem taky Brádský). Za ty peníze jsem byl max. spokojenej, Pell´s je asi nejlepší v poměru výkon/cena. Jestli máš na to kolo 10 000, tak asi moc nemá smysl hnát se do kotoučovejch brzd – v týhle cenový kategorii budou podobně sloužit i „véčka“ a navíc ušetríš nějaký ty gramy a peníze.

                                    0 0
                                    • Hromik  

                                      ještě bych měl jednu otázku

                                      v čom se lišej tyhle typy kol od pellsu

                                      Pells Razzer Comp

                                      Pells Phantom Comp

                                      dekuju moc

                                      0 0
                                      • Hromik  

                                        no tak z Včkama už nemaj, tak budu brát toho s diskama-Tak uvidíme

                                        0 0
    • M5ilan  

      ja ti muzu za 10 000kč prodat tohle:

      http://sport.bazos.cz/…-DOHODOU.php

      vše plně funkční a kvalitni, spousty nových dílu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.