• delfyn

    Máte zkušenost s těmahle kolama? Shimano WHR-500 daj se koupit nové za cca2000kč můžu mít záložní kola -Campagnolo Veloce 9/10-model 2006, s černými plášťovými ráfky MAVIC MA3, 32drátů H za 1800kč Do čeho by jste šli radši?

    Anketa: co by jste radši koupily

    1x
    50%
    0 0
    • Bobo  

      Odpověď na otázku která z těch dvou je dána ořechem.

      0 0
      • delfyn  

        no teda moc ne kazetu bych přizpůsobil

        0 0
        • Ruprecht  

          Ty pětistovky vozím od dubna loňského roku (najeto cca 4500), a zatím žádný problém, drží. Snad jen ta váha :-(. Sice se dívám po něčem lepším (lehčím), ale když si vezmu v potaz stav zdejších silnic tak jsou ty 500 naprosto dostačující. Takže i když koupím něco lehčího, tak si je nechám akorát na závody a budu dál většinou jezdit na whr-500, protože když je odrovnám na díře tak nepřijdu o majlant…Jo ještě musím dodat, že vážím 72 kilo, takže nějakou boční tuhost apod neřeším :-).

          0 0
          • delfyn  

            ty a nemaj na rozdíl od 550 normální dráty? niple v ráfku?udávaj hmostnost samotnejch kol 1880g± a to není tak hrozný

            0 0
            • Čapíno  

              No já se tady na to už ptal, jestli jde na ty kolo kazeta od „campy“ a prej né, tak mám smůůůlu:((

              0 0
              • delfyn  

                já bych tam dal samo kazetu kompatibilní se schimanem

                0 0
                • Bobo  

                  Na devítku jo, na desítku těžko. Za 2tis. nový by ty pětistovky Shimana byly určitě fajn, na tréninky jak dělaný.

                  0 0
          • delfyn  

            ta váha těch kol není tak hrozná, 1880g bez upínáků když o dost dražší kola se pohybujou o pár desítek gramů níž, tak si dej lehčí pláště něco kolem 200gramů:)

            0 0
            • Ruprecht  

              no a přiznejme si, že nejde jen o váhu, ale i o vzhled :-))))

              0 0
              • delfyn  

                mohl by jsi se podívat jestli tam jsou standartní dráty? a jakýho průměru?

                0 0
        • Vrci  

          pokud máš devět převodů tak nějak chodit bude, ale pokud máš desítkový řazení máš smůlu a musíš se držet jednoho výrodce.

          0 0
          • Rolei  

            Silničku mám první, ne dlouho a nerozumím tomu, ale mám veloce 10sp. a kola WHR540 a funguje to normálně, řekl bych…

            0 0
            • Bobo  

              Tak to je věc… Moc se mi nechce věřit že to chodí, desítková kazeta od japonce je oproti rozsahu šaltru od Campy užší o větší kus, než je schopná dohnat stranová vůle ve vodící kladce. Můžeš prosím napsat nějaké svoje detailnější postřehy, jak to řadí a jak se to chová?

              0 0
              • Rolei  

                Detailnější postřeh je ten že to normálně řadí, řetěz je dura, kazeta samozřejmě shimano nějaké…nevím tak jsem to získal, nějak to neřeším, funguje to fakt v pohodě :-o

                0 0
            • Čapíno  

              Tak ted mi to hlava nebere. Ja mam na kole sadu mirage, ta je na devet prevodu, a jestli to chapu dobre, tak kdyz si koupim tyto kolo, tak muzu prehodit jenom orech a pouzit je.

              0 0
              • Rolei  

                Kola, kazeta, řetěz jsou shimano, přehazka campa. Dohromady jsem to nedával, nevím jestli je tam nějaký fígl, ale funguje mi to, ale víc o tom nevím…

                0 0
          • delfyn  

            jezdím devítku plně mi vyhovuje nevím proč bych měl přidělávat ještě jeden pastorek

            0 0
            • Čapíno  

              Muza tady napsat nekdo presty postup montaze orechu campa na tyto kola? Moc diky.

              0 0
              • Vrci  

                tam ořech campa nenamontuješ. Jsou podle mne dvě možnosti proč to Roleiovi chodí: má mezi pastorkyjiné podložky nebo má nějakou konverzní kazetu přitaženou šimano závěrnou matkou (www.saris.com/…pro-hub.aspx

                0 0
    • delfyn  

      Kdo z Vás jezdí kazetu schimano 9pastorků s řadícím kompletem kampa Veloce? Chtěl bych ke kampě přidat ty kola whr 500+kazetu shi tiagra, nebo nějakou od sramu, s jakejma devítkovejma máte dobré zkušenosti? Mám strach aby to pracovalo, přitom jsem slyšel že by u devítky měli jít zaměnit i řadící páky shimano a campagnolo

      0 0
      • delfyn  

        tak jsem se dočetl že si prohodím při komplikacích s řazením jen podložky mezi pastorkama za kampový, to je v pohodě jen si koupit rozebíratelnou kazetu, vyhlídl jsem si Sram 950, na biku jezdím 850 a jsem s ní spokojenej.

        0 0
    • delfyn  

      nemáte někdo sorvnání mezi WHR 500, 550 případně Ritchey Aero Pro(ty nižší ne DS)?Co se týče hmotnosti mezi shimanama ta je skoro stejná, ale asi bude rozdíl v těch přímých a zahnutých drátech, mezi tuhostí a pohodlím, cena je skoro jednou tolik-má to cenu? Do teď jsem jezdil klasiku Veloce náboje s 36dráty 2mm, ráfky Remerx Aero váhu jsem si zpočítal asi na 2300g, takže by měl být rozdíl znatelnej. Ty Ritchey jsem někde přečetl, že v reálu váží taky kolem 1800g.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.