• honza_z_ostravy

    Zdravím vás, chtěl bych poprosit o radu s novými koly.

    Mám 2m/115kg jezdím převážně XC, ne závodně.

    [b]Současné kolo

    • Specialized Rockhopper
    • RS Tora
    • Avid Juicy 3 180/160mm
    • nějaké Alexrimy / 32děr
    • náby nějaký specialized CNC obráběný (předek) / základní ShimanoDeore (zadek)
    • špice jsou nějaké 1.8mm, každopádně moc kvalitní zřejměnejsou :D
    • pneu Specialized FastTrack šíře 2.0

    [b]V čem je problém[/b]

    Docela často mi praskají dráty zadního výpletu. Navíc ty alexrimy mi připadají proti starému Mavicu M231cd, který jsem měl asi 10–15 (?) let na starém, předchozím kole, jako úplné bláto, takže nějaký pevný výplet ani moc podle mě nepomůže. Mno a do třetice mám pocit, jako bych už měl trochu načatý zadní náboj, protože mi malinko hází.

    Taky bych rád dopředu 203mm kotouč a stávající 180 dal vzad, tzn. namáhání se ještě zvýší.

    Jaký máte názor na:

    http://www.mojekolo.cz/…fastdisc7330

    dle výrobce by měly zvládat 110kg jezdce (těch 5kg se nějak ztratí :) ), případně něco lepšího?

    Nebo si to poskládat sám – ráfky, náby, dráty?

    Rád bych se držel cca te cenové relace, nepotřebuji špičku, jen aby se mi ty kola nerozpadala pod pr… :D

    Díky :)

    0 0
    • jurajda  

      Ahoj. Na mém kole (elektro) mi vzadu také praskaly dráty a byly stále uvolněné. Po výměně za 3 mm problém ustal. Myslím tedy že by ti pomohl silnější výplet. Dráty mám ze šroubárny Marek.

      Doufám že ti nevadí tip od elektrocyklisty.

      0 0
      • jardasek  

        Můžu se zeptat jak jsi řešil průchod takového drátu nábojem..? Vlezly se tam bez problémů..? Co jsem se díval, tak mají spíš tak kolem 2,5 mm a tam by 3 mm neprošel.. Upozorňoval mě na to i mechanik, když jsem s ním řešil, že bych potřeboval hlavně zadní kolo zpevnit. Možná pak teda řešit i typ náboje, aby to sedlo k sobě.. Díky za info ;)

        0 0
        • crom  

          ptas se nekoho,kdo tu vic jak 3 roky nebyl:)

          0 0
          • jardasek  

            Aaaa, díky nenapadlo mě mrknout.. I když podle data tohoto vlákna jsem v odpověď moc nedoufal

            0 0
            • Vilém  

              3mm draty? Neblazni, to je tak na babettu.

              Co mas za problemy?

              0 0
              • jardasek  

                Praskající dráty.. Mám 120kg a vždy jsem musel zadní kolo předělat na DT Swiss 2.0 nerez dráty. To vždy stačilo. Začal jsem jezdit cykloturistiku „na těžko“ s naloženým nosičem a drát zase sem tam praskne.. Díval jsem se na dráty 2.3 od Marka, ty bych chtěl aktuálně otestovat a snad by měly projít standardním nábojem. 3 mm zatím nemám v plánu, ale kdyby na to mělo dojít tak sonduju

                0 0
                • Vilém  

                  Ptal ses ale na 3mm draty.

                  Marky mam rad, ale osobne bych dal maximalne nejaky ztencovany s 2.3mm u kolinka. Kdyz uz teda sichr, tak 36 der a musi to vydrzet vse. Samozrejme pri pouziti odpovidajiciho rafku a kvalitnim zapleteni.

                  0 0
    • jaroh  

      Mám presné taký istý bicykel ako Ty (Spec Rockh, 2007), akurát mám o 5–10 kilo viacej (podľa sezóny :-). A mal som aj presne také isté problémy s kolesami.

      Na zadnom kolese som po roku menil výplet na 2.0 (a už nejaké tri roky žiadna zlomená špica) a nábu som namiesto toho Shimana dal nejaký Novatec, ale už si nepamätám, aký presne. Koleso je však stále originál.

      Vpredu som koleso musel meniť, lebo som ho v nejakej koľaji zlikvidoval, dal som tam Freeride Mach 1, výplet 2.0 (odvtedy žiadna prasknutá špica) a nába je stále ešte originál Specialized.

      Toto všetko som menil v priebehu prvého roka a odvtedy žiadne problémy.

      0 0
      • honza_z_ostravy  

        Hh, nj, ale sehnat Novatecy s průmyslama + zesílené špice, to už rovnou můžu vzít celé ty remerxy za 3.5k, protože jen zadní náboj stojí přes litr. Ale původně jsem tak uvažoval.

        Každopádně díky oboum za reakci, nakonec jsem se tedy rozhodl do těch Remerx kol jít, zašel jsem si do prodejny a koukal na na ně, vypadá to daleko pevněji, než co mám, jak ráfek, tak výplet. Tak uvidíme, snad to bude ok, přes víkend to nahodím :)

        Ještě jsem koukal na Mavicy CrossRide, ty špice možná třeba i snesou více, ale při menším počtu bych řekl, že bude více trpět zase ráfek.

        0 0
        • rbcrx9  

          Novatec 36 děr,ráfek Alexrims DP 20, náboj zadní 4 a přední 2 ložiska, dráty 2 mm DT nerez. Váha při plné polní do 120 kilo.

          0 0
    • sdasty  

      Fulcrum Redmetal 5…cena OK, kvalita a Tvou hmotnost vydrží.

      Mám 100kg a jezdil je 2 roky bez problémů.

      0 0
    • honza_z_ostravy  

      Feedback po roce:

      Takže jsem nakonec vzal ty Remerxy Fastdisc 7330, 2.0 dráty a Novatec náboje s průmyslovými ložisky, později rovnou vzal stejné kolo i dopředu. Za tu dobu jsem i něco přibral, mám přes 120kg.

      Ale můžu říct, že ty kola jsou fakt super, jsou trochu těžší, ale i pode mnou jsou pevné a nekroutí se.

      Jak jsem je před rokem namontoval, tak tam prostě jsou, aniž by bylo třeba jakéhokoliv zásahu, centrování, atd., prostě jen jezdí, tedy spokojenost zatím maximální a těžším lidem nelze než doporučit, cena je taky poměrně příjemná.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.