Kliky Sram Force za Dura-Ace 7800?

10 nepřečtených
  • Trog

    Mam kliky Sram Force Compact a rád bych klasiku 53–39.

    Mohu vyměnit za Dura ace 7800 53–39.

    Další varianta je že mohu sehnat převodníky na Force 53–39 za dobrej peniz a pak dle potřeby prohazovat(1500 kč n­ové)

    Díky za rady…

    http://www.kupkolo.cz/…force_z3628/

    http://www.mastersports.cz/…ace-fc-7800/

    Anketa: Vyměnil bys kliky Sram Force za Dura-Ace 7800?

    Ano
    0x
    0%
    Ne
    1x
    100%
    0 0
    • destr  

      No ale převodníky force 39–53 na compakty nedáš. Eva má starší Dury klasiky, a lepší by pro ni byly compakty, ale maj jenom 170mm, kdybys náhodou chtěl vyměnit.

      0 0
    • Tina  

      Neviem či zoženieš prevodníky 53/39 z roztečou 130mm. Na kompakty potrebuješ rozteč 110mm. Mám skladom Specialites TA 52/36

      0 0
      • destr  

        Neviem či zoženieš prevodníky 53/39 z roztečou 130mm.

        Ty samozřejmě sežene, ale on potřebuje 110mm ;-)

        0 0
        • Tina  

          jj, sypem si popol na hlavu :)

          Správne malo byť „Neviem či zoženieš prevodníky 53/39 z roztečou 110mm“.

          0 0
          • nooski  

            Třeba Gebhardt.

            0 0
            • Marskatin  

              To ano, ale já bych do toho nešel.

              Osobní zkušenost, když jsem zkoušel na klikách 105 řady 5600 kompakt vytvořit dvojpřevodník 52–36. Výsledek bídný. Oni totiž umějí vyrobit jen rovné převodníky. Malý převodník OK. Jenže originální velký převodník je lisovaný a je trochu jako miska. Od místa ůchytu se šikmo odklání směrem ke klice. Tato šikmina se chová jako skluz pro řetěz, takže řetěz nezapadává mezi převodníky. Toto Gebhardt udělat neumí, jelikož dělá z plechu jisté tloušťky. Vytvarovat lisem neumí. Jedině celé obrobit CNC z podstatně tlustšího plechu a to by bylo ku…drahé. Výsledkem je, že převodníky jsou blíže k sobě,aby mezi ně nepadal řetěz což má za následek 2 problémy:

              1. Nejsou převodníky tak ideálně od sebe vzheldem k řazení, které

              počítá s maličko větší roztečí, ale to se dá zvládnout

              1. tím že jsou převodníky blíže k sobě dře řetěz při křížení

              malý převodník malé pastorky vzadu. U mě byl problém už se čtvrtým nejmenším, což už mi připadalo dost limitující.

              U 53–39 je riziko dření o převodník menší. než u 52–36,50–34, Ale stejně bych do toho nešel. Poměrně drahý experiment, který nebyl vůbec uveden do provozu. Ani ten materiál mě nějak nepřesvědčil, i když tady se jedná výhradně o pocit, jelikož jsem na tom nenajel ani kilometr.

              0 0
              • Marskatin  

                Navíc pokud se jedná o silového jezdce, tak velké převodníky na kompaktních klikách nebudou nejtužší.

                0 0
              • kubad  

                i Gebhardy umí slušně placky :D

                a tloušťka fakt problém není, to jde lekce doladit

                0 0
    • Marskatin  

      V odkazu jsou kliky 7800 a obrázek 7900, tak je otázka jaké tedy jsou, jestli je špatně obrázek nebo popis. Podle popisu níže a zmínkách o dutém převodníku to ukazuje na 7900.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.