kliky s osou Super Boost DUB 157mm

30 nepřečtených
  • David Bek

    Ahoj kluci,

    mám na Vás technický dotaz. Mám střed pressfit 89/92 DUB Boost se zadní stavbou 12X148. Do tohoto středu mám možnost zakoupit karbonové kliky SRAM DUB, ale Super Boost tzn., zadní stavba 12X157…osa je delší než klasický Boost.

    Moje otázka je, lze kliky vypodložkovat, abych chytil správně linku a neměl na jedné straně kliku moc daleko od zadní stavby?

    Děkuji

    0 0
    • kubad  

      Ne

      0 0
    • krabica  

      Oživuji, s jakým offsetem převodníku jsou SuperBoost+ kliky od Sramu, je to 3mm, nebo jiný? Kdyby to byl 3mm, tak když ho vyměním za 6mm, tak přece udělám z řetězové linky SB+ 55mm boostí 52 mm, takže by neměl být problém…

      0 0
      • krabica  

        Update :-) SB+ offset je 56,5, takže v to by mohl být zádrhel…

        0 0
        • kubad  

          Proste bude linka o 3 mám blíž k rámu. Co to přinese těžko soudit.

          Na lehkých převodech pozitivní na těžkých už se to bude dost křížit.

          0 0
          • krabica  

            Právě, je to takové řešení na prd, ale sehnat rozumné kliky s větším Q-faktorem je trošku problém, Shimana nechcu na Sramí kolo, s karbonovými RF mám blbé zkušenosti a zbytek nelze sehnat…

            0 0
      • Voz  

        Neví někdo už odpověď na otázku kolik jen ten offset převodníku u těch superboost+ klik SRAM ??? A nebo je to u těchto klik řešeno klikama samotnýma jak u SHIMANA a převodník je tam stejný jak u boost klik 3mm??

        0 0
        • duk  

          Dávaj tam 6mm, nedávno jsem to řešil.

          0 0
          • Voz  

            6mm se dával na non-boost 142mm. Takže tzn., že kliky SB+ nejsou stejné jak u 142mm a 148mm.

            0 0
            • duk  

              Ptal ses, jaký převodník je na klikách DUB pro super boost 157mm, origo je tam převodník s 6mm offsetem.

              Jaká je řetězová linka je určeno 157 nábojem

              0 0
              • Voz  

                Ve skutečnosti potřebuji zjistit jestli mohu koupit na kolo se SB+ zadním nábojem „jakékoliv“ kliky SRAM a předělat jen převodník. Takto to fungovalo mezi klikami SRAM 142mm a 148mm.

                0 0
                • kubad  

                  kliky kupuješ podle šířky středu rámu, netuším co tam máš,

                  ale asi budou mít normální Sram kliky krátkou osu takže je tam nedáš

                  0 0
                  • Voz  

                    Stávající kolo – 148mm zadní náboj střed 92 DUB kliky jsem měnil (175mm za 170mm) a koupil jsem non-boost kliky (6mm offset) a předěláním převodníku (3mm offset) jsem udělal boost kliky. Nové kolo, které zatím nemám – 157mm zadní náboj střed 92 DUB kliky (170mm) chci vyměnit za 175mm. Musím koupit komplet nové kliky nebo mě stačí vzít se stávajícího kola a dát jen jiný převodník ? Předpokládám že nestačí, protože 6mm offset je na klikách non-boost, proto ty kliky musí být prostě jiný nebudou kompatibilní, to jsem chtěl zjistit.

                    0 0
                    • kubad  

                      pokud rám nemá širší domek, tak pak jedině podle řetězové linky jaká je pro tvůj rám předepsaná to porovnat

                      0 0
                    • duk  

                      Dříve se dělaly pro staré BB30 kliky převodníky DM s 0mm offsetem, s tím by linka na superboost teoreticky vyjít mohla se stávajícíma klikama, ale jestli ho ještě někde seženeš netuším, už to pár let bude..

                      1 0
                    • žvejk  

                      Podle mě bys na klasické kliky s osou pro střed 92mm měl dát 0 ofset převodník pro náboj 157.kdyz vylezli se duperboost ale kliky na to ještě spesl byli, tak na to měl Sram převodník s 0 ofsetem. A podle mě by to mělo jít sehnat i u garbaruk nebo Alugear, nebo alespoň něco mezi 0–3mm…

                      1 0
                    • kandelik  

                      Kliky pro SB+ budou mit delsi osu a na lozisku str. slozeni je pak nacvaknuta sirsi podlozka (u Sramu). Takze obyc kliky nedas, ikdyz je stred 92.

                      0 0
                      • Voz  

                        Takže jediné řešení je nové kliky na SB+ !!

                        0 0
    • Voz  

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.