• Ragus

  Ahoj všem,

  na červen plánujeme cestu do Švýcarska a z původní party jsem zůstali pouze 2. Kdyby měl někdo zájem, tak máme volné místa. Jsme z Kladna a spíš dobrodruzi než cyklisti :-)

  Jedeme na MTB, termín 13.-20.6.2015.

  Plánujeme vyjet 7 z 8 nejvyšších švýcarských průsmyků – St.Gotthardpass, Nufenenpass, Grimselpass, Furkapass, Forcola di Livigno, Berninapass, Albulapass, Flüelapass + italské Passo Dello Stelvio.

  V případě zájmu napište sem.

  R.

  0 0
  • HWSpeedy  

   Na to ze jste „spíš dobrodruzi než cyklisti“, tak je to celkem ambiciozni plan. :-)

   Nejake podrobnosti ohledne ubytovani, stravy a financniho rozpoctu mate?

   0 0
   • Ragus  

    My jsme zvyklí. Podobně jsem jeli Itálii, Francii a přežili jsme :-)

    Levné ubytování v Andermattu

    http://www.andermatt.ch/…ccommodation?…

    A pak okolí Zernezu, dá se sehnat od 500–1500 Kč. Stravu řešíme instantními jídly. Finanční rozpočet cca 6000 Kč, ale není to závazné.

    0 0
    • Zbyněk  

     Když máte ty horáky, tak na Gotthard jeďte z Airola po legendární dlážděné silnici údolím Tremolo, a z Grimselpassu si zajeďte k přehradě Oberaarsee (pěkné výhledy). Mimochodem v Andermattu pořád prší :-).

     0 0
     • Ragus  

      „starou“ gotthardskou silnici Tremolastrasse máme v plánu, ale spíš jsem myslel, že bychom jí sjížděli. Plán je Andrematt – St.Gotthardpass – Nufenenpass – Grimselpass – Furkapass – Andermatt. Ta přehrada je krapet stranou, co tam vede za cestu?

      0 0
      • Zbyněk  

       Je to asi 3 metry široká asfaltová silnička, délka cca 6 km. Zkraje dost stoupe, pak jen mírně. Na závěr je půl km padák k hrázi. V první půlce vede cesta traverzovitě ve skále a jsou odsud parádní pohledy na Grimselsee. V druhé části zase uvidíš panorama Bernských Alp a dva ledovce. Z celého Grimselpassu je to určitě nejhezčí úsek.

       Jinak okruh Furka – Nufenen – Gotthard jsem měl v plánu jet 4×, ale nikdy se mi to nepodařilo, z toho 3× kvůli počasí. Tak tedy hodně zdaru.

       0 0
   • karliner  

    Nikde nepíše o tom, že by je chtěli vyjet na kole :-)

    0 0
  • Pablo  

   Ahoj, kolik máte letos najeto (km/nastoupáno)? Jede se teda každý den na lehko z ubytka? Nebude tam nahoře v červnu ještě kosa/sníh? (jezdili jsme Alpy začátkem září, nemám s červnem zkušenosti) Docela o tom uvažuju, mail mám v profilu, zajímají mě i podrobnosti k přepravě kola, jestli máte trochu pozjišťované nejlepší cesty jak psal Zbyněk a tak vůbec ;)

   0 0
  • Ragus  

   Bližší informace ke Švýcarsku

   http://www.youtube.com/watch…

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.