Kdy koupit GRAVEL - nyní nebo až na jaře 2021?

36 nepřečtených
  • BIGJOHN

    Zdravím všechny,

    rád bych se zeptal na názor co největšího počtu lidí, určitě tu bude i někdo kdo se pohybuje v oboru a bude mít nějaké zákulisní informace?

    Je nejvhodnější doba na koupi nového gravelu (nebo obecně kola) nyní nebo až na jaře?

    Vzhledem k situaci, která na trhu s kolama od jara panuje, obchody teď nechtějí vůbec dávat slevy na skladová kola.

    Myslíte si, že se to v tomhle směru na jaře zlepší? Nebo bude situace stále stejná ne-li horší?

    Z informací co mám se mi zdá, že to nějaký velký dostatek kol a přetlak nabídek nevypadá.

    Podle mě by informace k tomuhle topicu mohla pomoct více lidem, kteří zvažují zda kupovat kolo teď nebo až na jaře.

    Díky a těším se na reakce.

    Honza

    0 0
    • mantis  

      Black friday se blíží a alespoň v zahraničí se dá ledacos sehnat. Pokud by byly splněny podmínky, že chceš „nějakej rozumnej gravel, značku neřešíc“ a zároveň bys nepotřeboval zkoušet osobně a mohl to brát podle geometrie, pak se dá docela vybírat. Například Merlin cycles má nějaké akční kousky https://www.merlincycles.com/…bikes-75268/

      Ale je toho víc, stačí zagooglit..

      Jinak se v kuloárech proslýchá, že situace na cyklotrhu bude docela trvat a asi nejen příští sezonu..

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • Alojs01  

      Tady si pocti…

      https://www.bike-forum.cz/…-kol-na-trhu

      0 0
      • doubleingram  

        Dobra rada nad zlato :)

        „Prosím Vás, přejmenujte už konečně někdo toto vlákno na „Světla u aut: Xenony a ostatní technologie“

        0 0
        • Alojs01  

          Jeee, tak to nevim, sledoval jsem to jen ze zacatku a to to tam bylo vse k tematu…:-)

          0 0
    • Prazak0  

      Slevy na letošní kola nebudou, nebo spíš kola, co mají slevu, nemusí jít o letošní model, tak do jara bude takových kol méně. Na jaře by se mohla objevit kola s označením 2021, ta bývají ale mnohdy v prodeji už dříve, koncem listopadu nebo zač. prosince určitě.

      Koupit kolo na jaře, tak leda snad kvůli garanční prohlídce po ujetí nějakých 100 km, ta bývá časově limitovaná. I když jsou prodejci, kteří to posunují a počítají od začátku března. Kdo shání kolo, asi koupit nyní, nebo spíš shánět nyní a v případě, že se líbí, tak nečekat. Na jaře kolo může být vyprodané.

      0 0
      • AussigBiker  

        Podle me se dycky nejaky kolo najde. Kdo si chce vybrat barvu, model, osazeni, znacku, spravnou velikost, tak holt plati casto plnou cenu (v ramci zakaznickejch programu danyho prodejce, vetsina nejakou asopn min. slevu da), kdo chce slevu, tak ceka co se namane.

        Nekdo tu psal, ze kola 2021 jsou uz vyprodany ted, ale je otazka, jestli je to u vsech znacek, to muze napsat nekdo, kdo v oboru dela.

        Dlasi faktor je – a to ted nikdo nevi – pokud dorazi krize, jak ji posledni tri roky vsichni privolavaj, tak nebude potavka, ale kristalovou kouli nikdo jeste nevynalez anebo to taji a nesel s ni ven :)

        0 0
        • Prazak0  

          Ano, modely kol pro příští rok bývají s předstihem, ale letos to je jinak. Koukal jsem se na stránky Authora, spíš jsem chtěl se podívat na geometrii rámu k porovnání, ne něco kupovat. Nabídku kola mají 2020, jen u rámů bylo 2021, u rámů pro gravel.

          0 0
      • McBlacky  

        Takhle to bylo naposledy 5 let zpatky ;)

        Ted se modely na pristi rok prodavaji drive a drive, letos se 2021 prodavaly od cervna (trek, specialized, cannondale) jiny znacky moc nesleduju – nemam pristup k informacim.

        0 0
        • Prazak0  

          Jak jsem psal výše, Author má v nabídce kola 2020, jen rámy (gravel) nabízí ve verzi 2021. Asi nedodává Shimano dosti dílů, aby se mohlo stavět.

          0 0
    • Jáchym 1  

      Vzhledem zahlcenosti fa.Shimano a nejen jí,na několik desítek měsíců,tak výroba kol vázne.Jsou již na obchdech modely 2021,ale ty se dlouho,,neohřejí"

      V tuto dobu se běžně kola na následující rok už objevují,ale letos je situace dost odlišná.

      Předobjednávky mají mnozí dovozci citelně pokrácené,nebo čas vyskladnění posunuty až do léta.

      Píši o situaci v ČR.

      0 0
    • Kouba_2005  

      Jsem právě ve fázi výběru a poptávání dostupnosti jednotlivých modelů u prodejců, jelikož všude jsou ročníky 2021 s poznámkou „na dotaz“. Často se mi dostává odpovědi, že tento model v této velikosti už bohužel není možné dodat, možná pak srpen – říjen nějaké kousky ještě dostanou. Skladem není skoro nic, nejbližší termíny jsou půlka ledna, pak až květen. Takže jestli jsi narazil na něco, co se ti líbí a velikostně sedne, tak to ber, páč za chvíli nebude co prodávat natož nějaký slevy skladových modelů.

      0 0
      • kubad  

        +1

        0 0
      • Smazaný účet  

        +2

        navíc v lednu dojde ke snížení daně z příjmu. Obchodníci s koly budou vědět, že lidi mají v kapse víc peněz… proč by tedy měli slevňovat?

        0 0
      • jerrymouse  

        +3 … sháněl jsem gravel pro přítelkyni … většina modelů – dostupnost Srpen 2021, možná.

        0 0
      • Prazak0  

        Bohužel, tak to asi bude, koupit, co je a nečekat, dlouho to na trhu být nemusí. Tipuji, že než se situace na trhu vyrovná může trvat několik let.Další věc proč kupovat, tím jak vláda schválila snížení daní, tak bude více peněz v oběhu, což naposledy znamenalo slušnou inflaci, takže asi lze očekávat i toto. Uvolněním peněz lidi nedostanou více, spíše se zvýší ceny a lidem znehodnotí úspory. Takže kupovat, dokud se dá.

        0 0
        • doubleingram  

          Penez vic v obehu moc nebude, spousta lidi krachuje, prisla o praci, snizili platy…

          A bude pravd. hur.

          0 0
          • Smazaný účet  

            to se mi nějak nezdá… nezaměstnanost je stále velmi nízká.

            Ale je možné, že to ještě lepí z programu Anticovid a firmy tak drží ve stavu i lidi, které už nepotřebují.

            0 0
            • doubleingram  

              Anti, dobiha Antivir, plus setrvacnost. Ale propady trzeb potazmo platu budou velky. Plus neochota utracet.

              0 0
            • Prazak0  

              Tak lidi, co mají práci, i u nevelkých platů budou mít díky snížení daně najednou víc hotovosti. A nezaměstnanost se zvýšila snad jen nepatrně, pokles příjmů se týká profesí jako nepotravinové obchody či restaurace. Jiní zas nyní vydělávají dosti více.

              Jiná věc je posilování koruny. To by hovořilo pro levnější dovoz, i u českých kol jsou komponenty dovážené, nejde jen o Shimano, ale třeba i v zahraničí vařené rámy. Jenže obchodníci zlevňují neradi, zvl. ti čeští. Zdražit problém není a to rychle, když se např. vrátí kurz koruny, tak ceny zpět se už nevracejí.

              V době krize od r. 2009 tu byla stagnace nebo i mírný pokles cen. Toto myslím nyní nehrozí, lze čekat spíš zdražování.

              0 0
            • McBlacky  

              Z prikladu historickych krizi se to projevuje s odstupem roku a dale. Cim bohatsi spolecnost na zacatku, tim delsi obdobi nez se to realne projevi

              0 0
    • TK75  

      Nešpekulovat, jestli za to kolo stojí a je použitelný, koupit :-)

      0 0
      • kubad  

        přesně tak, na jaře levnější nebude, pokud vůbec bude, a čekat do příštího podzimu nedává smysl

        0 0
    • DaD  

      Není na co čekat. Přeobjednávky váznou, bude se ještě zdražovat a obchodníci poptávají i značky kol, které do teď vůbec nevedli, aby měli co prodávat. Trek třeba zaříznul zaměstnanecká kola a budou to prodávat jen koncovým zákazníkům. To mě tedy pěkně nasra..

      0 0
      • McBlacky  

        Myslím si, že to jejich brandu uškodí násobně víc, než na tom vydělají. Pokud prodejce prodává víc značek, tak je asi jasný koho budou lidi na place hejtovat :) toho kdo je ojebal…

        0 0
        • DaD  

          Tohle byla moje první myšlenka, když jsem se to dozvěděl. Jsem zvědav, co teď budou prodejci o Treku zákazníkům vykládat :)

          0 0
          • JachymP  

            Myslím, že prodejci budou rádi, když vůbec budou mít co prodávat. Trek netrek.

            0 0
    • JachymP  

      Řešili jsme to tady víckrát. Občas se i zde na bf najde nevyléčitelný optimista, ale když se projdeš po krámech, tak uvidíš, že sehnat kolo co chceš je fakt složitý – teď, když by za normálních okolností byl největší výběr protože dorazily modely 2021. Na jaře to bude jen horší, lidi všechno vyluxujou i plečky. Na slevy zapomeň. Krize možná bude, ale až padnou cyklokrámy, tak ti ani nebude mít kdo tu slevu dát… A jestli kolo kupuješ jen kvůli slevě, tak radši nic ani nekupuj ;) Jestli kolo chceš, zaplať plnou cenu a měj dobrý pocit, že jsi podpořil cykloprodejce a cykloprůmysl vůbec.

      0 0
    • MrtweyUbrus  

      Kupuj dokud je, na jaře už být nemusí.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.