JEFFSY 27 CF PRO RACE 2018 - nákup

50 nepřečtených
  • JEKL

    Uvažuji o koupi JEFFSY 27 CF PRO RACE 2018, doteď jsem měl Cube LTE Pro 2013, ale přišla chuť na celopéro. Zároveň si koupí udělám radost :-) Jezdím rekreačně spíš teren 30–50 km jednou za čas delší výlet. Diskuze jsem pročetl horem dolem.

    Trošku mam obavy ze značky komponentů e*thirteen – na některé věci se nenajdou moc dobré recenze. Ošoupaná kazeta, prasklé ráfky, kliky s vůlí atd. Jde mi o to jestli máte tady někdo osobní zkušenost, protože podle tich recenzí tomu ty lidi dávají nehorázně zabrat, velké skoky, najeto tisíce km v poušti atd. Což já takovou zátěž komponentům určitě nedám. Trošku řeším jest-li dopředu rovnou nekoupit převodník 34Z místo 32Z ( snažím se hodně makat tak v nohou nějaká síla je). Dále mi trošku vrtá v hlavě jest-li pro mé užití nebude problém zdvih 160mm, že to je zbytečnost, to je mi jasné, ale nemůže to byt na delších trasách na škodu oproti 150mm ? – nezvolit nižší model JEFFSY 27 CF PRO ? Velikost kol 29" nechci už jsem párkrát zkoušel a nesedí mi to, přijdu si děsně neohrabaný. Dale jaké jsou zkušenost s pedály RACEFACE Atlas ? přihodit do košíku ke kolu nebo né ?

    Omlouvám se za takový dost nekonkrétní dotaz, ale potřebuji nakopnout, abych už to objednal a byl klid :-D Díky

    0 0
    • novas752  

      Oproti xc hardtailu je to velky rozdil, doporucoval bych si nejake podobne kolo nejprve projet.

      Rozdil ve zdvihu pri slapani podle me nepoznas, nejvetsi brzdou jsou plaste a geometrie. V ramci kategorie to jede celkem pekne, ale je to proste vyrazne jine kolo nez xc hardtail. Nejvetsi zabava s tim je v rychlejsich stredne az hodne rozbitych sjezdech, z rovin a kopcu se stane trosicku nutne zlo.

      Ja mam na Jeffsy dvojplacku, nejlehci prevod 24–42 a vyhovuje mi to, s 34z 46 si to neumim predstavit, osobne bych tam nedaval ani 32–50, ale to je otazka vykonnosti a terenu. Ja najedu jen nejaky 3–4000 km rocne a nastoupam okolo 60–70 000m.

      0 0
    • Emp14  

      Mě to zatím vše funguje jak má, ale mám najeto poměrně málo. Ale 1×11, 9–46 a 32z je pro mě tak akorát, 34z už bych asi nedal.

      Zvaž spíš model 2019 jestli tam nedají 1×12 shimano nebo sram. To je asi jediné nad čím bych přemýšlel.

      0 0
      • JEKL  

        Bojím se,že model 2019 ještě vyleze na ceně, drhá věc Shimano nebo Sram podle toho co jsem našel nemají nejmenší kolečko 9Z tím pádem by to nebyla taková výhra. Co jsem koukal tak ty máš 29, u 27,5 bych mohl tu 34 Z utáhnout, nebo to v průměru kola takový rozdíl není ?

        0 0
        • Emp14  

          Spíš jsem myslel lepší odstupňování. Převodové poměry si spocitej. Na webu je spousta kalkulacek.

          Třeba http://gears.mtbcrosscountry.com

          Mě by třeba vyhovolo nové Shimano 10–45 a 30z

          0 0
        • Emp14  

          Jo a to 9 kolečko je k hovnu. Leda že uslapes na rovině tak 48 :-)

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak to snad záleží jakou tam necháš placku. Pak můžeš jít i klidně na 28z placku.

            0 0
            • Emp14  

              Jasný, já jsem to myslel tak že je jedno jestli nejtěžší 9 nebo 10 i když das 28z placku. Ten rozdíl je nepatrný.

              0 0
              • MlokCZ  

                9 vs 10 pastorek je 11,1%, což už tak málo zase není. Je to ještě o chlup větší rozdíl než 32 vs 29 placka (až 32 vs 28 rozdíl na plackách je už větší).

                0 0
                • Emp14  

                  Ale já myslím spíš jeho použitelnost. Na rovině to neušlapeš, z kopce po asfaltu s tímhle kolem nejezdíš a v terénu při 45km máš jiné starosti něž šlapat :)

                  0 0
    • JEKL  

      Tak situace je taková že 2 měsíce ležím na internetu, pročítám co můžu a ne a ne to rozštípnout :-/ . Dneska jsem dal za víkend přes 100 km na starým (XC Hardtail) , 2/3 silnice a 1/3 teren, občas takový, že už to bylo za čárou, s představou, že už bych to jel na JEFFSYně ( pokud do něčeho půjdu tak jsem pevně rozhodný pro JEFFSY 27 CF PRO RACE https://www.yt-industries.com/…Category/509 ) by to byl zážitek, takhle spíš boj o přežití… no jsem už jen malý krůček od objednání.Jen mi jde o to jestli půjdou zvládnout ty přesuny po silnici ? že to bude větší makačka s tím počítám a nevadí (v posilce také makám na prázdno a ještě za to platím :-D ) , ale aby mi prostě neupadly záda nebo tak něco. Kolo trialové koncepce jsem si už zkoušel, ale prostě za tu chvíli nic moc nepoznám, druhá věc všude mají 29" :-( Napište mi někdo, že je to super já to objednám a bude pokoj :-)

      Omlouvám se za dost přihlouplý příspěvek, ale to rozhodování je strašný :-D

      0 0
      • černápole  

        uklidni se a prostě to objednej-)

        0 0
      • novas752  

        Záleží co máš na hardtailu obuto.

        Odpružení pozamykáš, posed si nastavíš jak na starym kole, za 35mm řídítka se dá chytnout i u představce, takže největší změnou budou pláště.

        A oproti xc šlupkám skutečně zrovna moc nejedou, silniční vytrvalostní průměr počítej tak o 5–10% menší, ale vytrvalostnim tempem se s tim jet dá i dost daleko. Můžeš je sice vyměnit za rychlejší, ale to by pak pozbývalo smysl kupovat 160mm trail/am/enduro bike. :)

        Já zatim nejvíc jel 80km lesní cesty, šotoliny a asfalt a šlo to a to ani zamykání nemám.

        A navíc tě podle mě o hodně víc natáhne do náročnějších terénů a terénu obecně. To co na xc ht sjíždíš už na hraně je s kolem typu Jeffsy docela pohoda… :) Tam kde ti na ht hodlají upadnout lýtka na tomhle tak trochu proplouváš…

        0 0
      • AussigBiker  

        Jestli jezdis takhle v terenu, jdi do toho :). Presuny a do kopce to bude v pohode :)

        0 0
      • Breakpain  

        Dle toho co absolvujes bych volil osobne 29ku ;)…

        Docela nad ni uvazuju, Capra z domu a pribude Jeffsy v 29 a Tues …

        0 0
        • Dejv0  

          Osobně čekám a doufám v upgrade geo 29 Jeffsy na příští rok, slevy jsou sice slušný, ale abys nelitoval. ;)

          0 0
      • Redjuu  

        Já když letos začal sedlat Jeffsynu 27, tak jsem z toho byl nejdřív trochu vyplašenej, jak to při přesunech vůbec nejede, ale šlo o to si uvědomit, že na tom zkrátka nemůžu jezdit v tempu v jakém jsem zvyklej (XC na hobby závodní úrovni). A když jsem v hlavě přepnul a trochu zvolnil, tak to najednou je bez problémů. Jak rovinky, tak do kopce. Odměnou za to je zábava v terénu. Vždy to bude něco za něco a jde o to, co preferuješ.

        Posed je naprosto pohodlnej, o záda se bát nemusíš. Furt to ale mám na pouze na zábavu, na celodenní výlety vytáhnu kolo jiné. Jako jediné kolo do baráku bych já osobně sáhl jinam. Nějakou 29, 130 zdvihu např.

        0 0
        • JEKL  

          29" nechci – připadám si jak v druhém patře, těžce mi to nesedí. Závodit neplánuji, spíš závodím sám se sebou :-) Jinak ta silnice bude umě spíš výjimka, snažím se plánovat i delší výlety tak, abych se jí vyhnul (nesnáším hlídání provozu atd.) a hlavně v lese je krásně :-) Je rozhodnuto večer objednávám :-)

          Ještě dotaz berete si ke kolu náhradní SCHALTAUGE ? ( chápu to správně, že se jedná o náhradní díl, stejný jako je namontovaný na kole, zatím jsem ho na žádným kole ještě nezničil ) https://www.yt-industries.com/…tegory/14288

          Přihodit Pedály Race Face Atlas za 99 E je asi dobrá volba, že ?

          0 0
          • Breakpain  

            Jo, patka je o dost levnejsi s novym kolem.

            Pokud vis, ze by sis ty platformy kupoval, tak ano :)

            0 0
          • AussigBiker  

            Patku si kup, je lepší mít náhradní, ať pak kvůli ní stojíš co nejmíň. Já se jako malej kluk něco napadal a v životě neohnul patku. Jak jsem ale koupil před lety nový kolo, tak jsem jí ohnul asi druhou vyjížďku při pádu na obrubníku :-)

            Amko za mě je lepší 27.5, záleží co vyhovuje.

            0 0
          • novas752  

            Jestli jezdíš platformy a chceš nový tak jo.

            0 0
    • JEKL  

      Kolo je doma a dneska jsem dal konečně pořádnou vyjížďku ( 50 km – Třemšín :-) ) . Trošku si zvykám na širší a lepivější gumy – alespoň budu víc namakaný :-D Ale mam problém s hlučným ořechem, je možné, že by u nového kola byl špatně namazaný ? oproti starému kolu je to nehorázný rachot, co s tím ? rozebrat a zkusit promazat ? Rád se kochám přírodou a tohle mi celkem ruší :-/

      0 0
      • Breakpain  

        Smiř se s tím, je hlasitý ;) …

        0 0
      • Petulda  

        Je prostě hlasitý. Kolega na Capře taky vždycky plaší celý les :-).

        0 0
      • Emp14  

        To je právě na něm super !

        0 0
        • JEKL  

          Je fajn, že nepotřebuji zvonek, stačí přestat šlapat, ale jinak je ten randál strašný. Pánové Vaše odpovědi mi děsí :-D

          0 0
          • Breakpain  

            Tezko soudit, mne se to naopak libi a prijde mi to fajn, svistis lesem a pak je slyset jen ten bzukot a valeni gumy po podkladu. Bohuzel, v integrale to slyset neni, hech…

            0 0
            • Petulda  

              To jsme dělali jako děti: gumičkou přidělali k vidlici ustřižený plastový kelímek tak, aby brnkal o špice. To byl teprv rachot :-)!

              0 0
              • JEKL  

                Pročítám diskuze, takže podle ohlasu ten rachot lidi ještě vítají :-D Je nějaká možnost sehnat jiný ořech bez nutnosti měnit celý náboj ? a dělá se vůbec alternativa, když je na ořechu kazeta E13 s nejmenším kolečkem s 9 zuby ?

                0 0
                • novas752  

                  Na ty kola jinej tišší ořech nedáš. A kazeta je XD standart, ne? Takže třeba Sram kazety 10–42z.

                  0 0
                  • JEKL  

                    Bezva, jestli jsem to dobře pročetl tak, kvůli tomu 9 zoubku je tam nějaká speciální matka. Takže jedině řešení je neustále šlapat … no potěš koště :-D

                    0 0
                    • Emp14  

                      Nebo naopak, časem se trochu ochodí a ztichne. Tak šup někam na downhill :) a žádný šlapání.

                      0 0
                    • Redjuu  

                      Nějak se do toho zamotáváš. Ořech je normální XD, takže na něj pasují sram kazety a i tato E13. Matka je součást kazety a nic to nemění na ořechu. A zvuk dělá celý náboj, ořech samotný s tím nemá moc společného.

                      Já se přidávám k většině, těšil jsem na pořádný rachot, protože např DT350 nedělá zvuk žádnej a to je naprd. Pořádný kolo musí dělat pořádný bordel :-)

                      0 0
                • TheJD  

                  Zjevne jsi cilovka noveho XTR. :D

                  0 0
                  • JEKL  

                    To by obnášelo nový náboj a nový ořech, ale nenacpu na ní kazetu E13 ? obávám se že to asi nepůjde né ?

                    0 0
                    • novas752  

                      Stačí mít náboj s XD ořechem.

                      0 0
                    • TheJD  

                      Bylo to mysleno spis jako vtip. Realne bys potreboval nove zadni kolo/naboj.

                      0 0
                    • embi  

                      E13 kazeta jde na jakykoliv XD orech. Pokud chces tichy naboj, tak treba Onyx Hubs, nebo z levnych DT 350.

                      0 0
        • wilda81  

          Dokud netlačíš hodinu nějaký krpál. Pak ti cvaká v hlavě zbytek dne. :)

          0 0
      • krabica  

        Nesmíš se tak flákat, pěkně šlapej a budeš mít klid… :-)

        0 0
    • oo.viper.oo  

      Tak ten zvuk musí nějak vznikat. Patrně tím, jak praporky volnoběžky velkou silou naráží do rohatky, když seskakují z jejích zubů. Silou naráží proto, že je silou přitlačují pružiny. Až se pružiny unaví, budou narážet menší silou a bude to dělat menší rambajs. Zkušený mechanik by pravděpodobně dokázal ty pružiny „unavit“ na požádání.

      0 0
      • Twitko  

        unav ty pruziny moc a nebude to zaskakovat, coz bude vetsi problem ;) mimochodem jsem shledl jedno Jeffsy unboxing video a ten „cvrk“ to je teda fakt sila … i z toho videa bylo zrejmy ze je to vazne hlasity :-) Nevim co je k tomu vedlo … jako nepovazuju to zasadni vadu nebo vlastnost, ale osobne bych teda radeji tissi chod …

        0 0
        • oo.viper.oo  

          Spolehlivost. Aby se neunavily předčasně. Btw mezi velkou silou, menší silou a nezaskakovat je hodně prostoru.

          0 0
        • Goob  

          Hoši vaše problémy na mou nábu. Mám kola Superstar Components a kdybyste slyšeli ten bzukot roje dvoumetrových sršáňů, který vydává jejich cvrček, ještě byste si libovali v tichosti e*13.

          0 0
        • novas752  

          Spousta lidí si hlasitej cvrk žádá – Hope Pro 4, Chris King. Ve videích a záznamech z kamer (který mívaj zvuk mizernej) to pak zní přísně. Takový ty epický náladový záběry jak to borec s integrálou na řídítkách tlačí při západu slunce na kopec a hezky mu to cvrká… :)

          Pro ty co maj rádi ticho tu je Shimano XTR.

          0 0
    • 2ndrate  

      jde si je někde odzkoušet?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.