• nouma

    Prosim je toto kolo (hlavne vidlice a brzdy) vhodne pro chlapa kterej vazi 100kg a rad si da obcas poradne do tela?

    MERIDA Matts TFS 900-D

    Počet rychlostí: 27 Rám: MATTS TFS Vidlice: Manitou Relic Super (80 mm, Lockout) Brzdové páky: Avid Juicy 5 Brzda přední: Avid Juicy 5 (185 mm) Brzda zadní: Avid Juicy 5 (160 mm) Středové složení: Shimano LX Kliky s převodníky: Shimano LX (44–32–22 z.) Řazení: Shimano XT Rapidfire (3×9) Přesmykač: Shimano XT Přehazovačka: Shimano XT Top Normal Řetěz: Shimano CN-HG73 Kazeta: Shimano HG50–9 (11–32 z.) Náboj přední: Shimano XT Disc Náboj zadní: Shimano XT Disc Ráfky: Alex TD17 Disc Plášť přední: Maxxis Ranchero 2.2 Kevlar Plášť zadní: Maxxis Ranchero 2.2 Kevlar Řídítka: X-Mission Pro Flat Nástavce na řídítka: X-Mission Comp Gripy / Omotávka: X-Mission Speed Představec: X-Mission Comp Sedlo: X-Mission Comp Sedlovka: X-Mission Comp Pedály: Shimano M505 Hmotnost: 12.3 kg Cena rámu: 3 990 Kč Vaše cena: 26 500,– Kč

    0 0
    • simon111  

      Myslím, že by jsi zabrzdil bez obav i s levnějšíma brzdama. Já mám teda 80 a s Juicy 3 jsem neměl problém. Brzdí dobře

      0 0
    • honza.biker  

      zalezi jestli je ta vidle vzduchova nebo pruzinova . vzduchovou jenom dofouknes ale u pruzinovy bys musel asi menit pruzinu…

      0 0
    • MlokCZ  

      100kg + kotouče. Na to bych vyloučil všechny vidlice, které nemají 32mm nohy. Tedy Relica nebrat. Navíc je Relic pružinovka a se 100kg možná už neseženeš ani dostatečně tvrdou pružinu (výměna pružiny bude nutná zcela jistě).

      Při té váze bych vybíral pouze ze vzduchových vidlic, které mají 32mm nohy. Tedy něco jako Tora, Recon, Reba, Axon, Epicon, …

      0 0
      • MlokCZ  

        S brzdami zabrzdíš s každými slušnějšími, takže i s Juicy 5. Případně bude třeba akorát dát větší kotouče, kdybys měl problémy s přehříváním a vadnutím brzd (pak dát 203/185 kotouče).

        0 0
      • nouma  

        No a pokud bych se rozhodl pro vymenu pruziny nevite jak je to s dostupnosti pruzin pro tuhle vidlici? Pac to kolo je podle me za ty penize celkem dobre vybaveny az na tu vidlici, ale tak jak jiz tu simon111 rekl tak ty vidlice u techhle kol stoji za prd…

        0 0
        • MlokCZ  

          Dostpunost pružin a rozsah pro jakou jsou váhu netuším. Ta vidlice ale obecně tak špatná není. Problém je právě jen na vyšší váhu.

          0 0
        • scret  

          na dostupnost pruziny se zeptej u prodejce u ktereho to kolo chces kupovat,nekteri prodejci meni pruzinu a nic si za to neuctuji… pokud ne,tak pak www.progresscycle.cz ti jsou ofiko zastupci Manitou… pro tvoji vahu urcite nejtvrdsi pruzinu,kterou maj…teda pokud ta vidle neni samozrejme vzduchovka… JInak nedej na simon111,tahle vidle je slusna,takze jak pise vys MlokCZ staci jenom srovnat na tvou vahu…

          0 0
    • Irena  

      Ahoj, vidle je pruzinova, coz nejspis vis a musim rict, ze spise mekka..ze zkusenosti i z toho,co rikal prodavac. Ja mam 53 kg, takze by mi nevadilo, kdyby byla jeste o neco mekci, ale i tak…na me potreby zehli dobre…takze budes mit nejspis opacny problem. Jinak, nejsem si uplne jista, ale myslim, ze cena vidlice se pohybuje kolem 7 000 – 8 000 kc.

      0 0
    • jaroh  

      Mám 120 kg a často riešim podobné otázky. Na svojom bicykli mám brzdy Avid Juice 3 a brzdia ma dobre, takže Juice 5 sú OK (veď je to v podstate to isté, vlastne o kúsok lepšie). Nevyznám sa vo vidliciach, ale ak je to pružinová, rovno si objednaj výmenu pružiny za najtvrdšiu už pri kúpe. A súhlasím, že popri brzdách a ráme je vidla najdôležitejšia a radšej si priplatiť, ako ľutovať. Tak isto budeš veľmi rýchlo meniť nový výplet (prinajmenšom zadného) kolesa, špice budú praskať jedna radosť. Na mojom Specialized Rockhopper Disc 2007 som dával robiť nový, silnejší výplet asi po 500 km a 5× prasknutej špici. Čo sa týka rámu, tu my ťažkí ľudia nemáme nárok orientovať sa podľa čo najnižšej hmotnosti, ale podľa pevnosti, takže ten parameter vôbec nesleduj a zameraj sa na materiál a konštrukciu. Pri Tvojich 100 kilo už nejaké to kilečko navyše pri pevnom a dobrom ráme nezaváži :-) Skús sa pozrieť aj na Kona Hoss (je deklarovaná ako bike pre ťažkých ľudí) či nejaký Specialized Rockhopper 2007 (je z pevnejšieho materiálu M4), sú v zrovnateľnej cene aj výbave. Keď som hľadal nový bike, odporúčali mi aj GT Avalanche, ktorý ževraj vďaka rámu Tripel Triangle znesie väčšie zvislé zaťaženie, ževraj… :-)

      0 0
      • TheIF  

        Gripl Triangle image značky GT, materiál M4 kolo za dvacku nebo ze žádne supr slitiny jen nějaká příměs a hromada kecu o 200% větší pevnosti a 300% uspoře váhy…

        Kromě závodních specialu 100kg není problém teda pokud si koupí odpovídající rám svému ježdění ne XC na Freeride…

        0 0
    • nouma  

      Dobre, takze tohle kolo by slo, az na to vidlici..s tou sem teda slapl mimo jo? a co tohle?

      Specialized Rockhopper Comp Disc – model 2007

      # Kategorie: Horská kola # Výrobce: Specialized # Rám: New for 07 M4 manipulated alloy frame, butted ORE DT, disc only, forged dropouts w/ replaceable 98954020 derailleur hanger # Vidlice: RockShox Recon 335 SL, 100mm, 32mm alloy stanchions, alloy steerer, disc only, Turn Key damper, lockout w/ rebound adjust, coil spring # Tlumič: None # Hlava: 1 1/8 # Představec: Specialized 3D forged alloy, four bolt, 31.8mm, 7 degree rise # Řidítka: Specialized Butted 31.8mm XC Rise, 640mm wide, 8 degree back/6deg upsweep # Přední brzda: Avid Juicy 5 # Zadní brzda: Avid Juicy 5 # Brzdové páky: Avid Juicy 5 # Středové složení: Shimano ES-25, Octalink Spline, cartridge bearing, 68 × 118mm for 50mm chainline # Přesmyk: Shimano Deore M-530 # Přehazovačka: Shimano XT # Řazení: Shimano Deore SL M511 # Kazeta: Shimano HG-50, 9-speed, 11–34t # Řetěz: Shimano HG73 # Kliky: Shimano FCM-540, Cobra Shape Hollowtech, Octalink spline, replacable rings with alloy outer # Pedály: Shimano 505 SPD, reflectors and cleats # Ráfky: Mavic XM 117, disc # Přední náboj: Specialized Hi Lo disc, 32h, CNC flange and disc mount, QR # Zadní náboj: Shimano FH-M475L, cassette, disc, 32h, QR # Pláště: Specialized Resolution # Sedlo: Specialized Body Geometry, MTB # Sedlovka: Specialized alloy micro adjust, 30.9mm

      stoji zhruba stejne…

      0 0
      • MlokCZ  

        Tak Recon po obecné funční stránce je výborná vidlice na kole za tyhle prachy. Pevností vidlice žádný problém i při tvojí váze. Ale je tam pružinová verze Recona (vyrábí se jak pružinový, tak vzduchový). Takže opět může nastat problém s pružinou, ale třeba se dostatečně tvrdá pružina dělá. To si chce zjistit, na jakou váhu ta nejvrdší pružina je vhodná.

        0 0
        • nouma  

          Aha,, no ja se ptal v obchode primo prodavace a on mi rekl za s tou vidlici urcite nebudu mit problem a ze je moc meka se me prej jen zda ze do terenu to tak musi byt… tak me nejak ukecal…

          0 0
          • MlokCZ  

            Netuším, jaké je standardně pružina v Reconu na tom kole (ono i občas i na kole když je oem vidlice bývá jiná než standardně u samostatné vidlice), ale pokud by tam byla ta nejtvrdší, tak by to klidně ok být mohlo.

            Můžeš udělat jednoduchý test (teda pokud tě v tom obchodě nechají). Vlez si na kolo, popojeď pár metrů krokem, stoupni si do pedálů, odleči přední kolo a pak se dynamicky do těch řídítek vší silou opři (nejlépe ještě můžeš nepatrně pár cm s kolem nadskočit). Pokud narveš vidlici na doraz, tak je pružina rozhodně moc měkká.

            0 0
          • jaroh  

            Ja mám pružinovú Toru, v nej najsilnejšiu čiernu pružinu (menená pri kúpe), zatiaľ som aj napriek svojej hmotnosti veľmi spokojný.

            Problém so Specialized Rockhopper 2007 je v dostupnosti veľkých rámov – v Európe už údajne nie sú. Treba ich preto už teraz objednať a budú až v rámci modelového roka 2008. Mne môj obchodník zohnal 23-palcový rám v máji až odniekaľ z Nórska a trvalo to asi 6 týždňov a dušoval sa, že už žiadny iný v Európe nie je a toho roku už ani nebude (všetci predajcovia Specialized majú nejaký intranet, že si môžu pozerať do skladov) …

            Podobne je to ževraj aj s čiernymi pružinami do Rockshox, tiež je ich dostupnosť problematická a závisí od schopnosti obchodníka ich zohnať.

            0 0
      • TheIF  

        Za 30K se dal koupit Race 200D teď už maj jen toho večkovího :-( www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… ale i tak FOXka na kole za 25 litru…

        0 0
    • rhapsody  

      bral bych meridu :)) jeste s tou slevou no jeje .)

      je to dobrej zaklad na tu cenu je dost dobre osazena, jen si muzes teda nechat vymenit tu vidly pri koupi ( schvalne zjisti kolik by ti odecetli za toho relica ), a muzes se zeptat treba uzivatele sihoo, ten si tam dal misto relica rebu, tak by me taky zajimalo kolik ho to stalo ,) a casem muzes vylepsovat a nahrazovat treba ty nevkusne komponenty x-comp ,)

      0 0
      • siho  

        Kedže som vidlu dokupoval až neskôr, cena asi bude bezpredmetná (pozrite si kolokram.cz). :) Na tom pôvodnom Relicu som najazdil iba 400km.. a čo sa týka pružiny, tak pre mňa bola v norme. Ale na Rebu nemá! :D

        Inak mám 95kg a zatiaľ som ubrzdil všetko, aj keď sa pohrávam s myšlienkou nahodiť aj dozadu 185mm kotúč (pri jednom pre mňa neznámom zjazde tesne po daždi som zadnú brzdu trochu prepálil).

        0 0
    • nouma  

      Tak dekuji vsem kdo mi sdelil svuj nazor, sice prvazuje nazor, ze ta vidlice neni idealni, ale jelikoz jinak je to kolo celkem fain, tak ho poridim, a casem tu vidlici vymenim. Jeste jednou vam moc dekuju za informace…

      0 0
      • IDF  

        to kolo MERIDA jsem si koupil minulý měsíc a je super.Ta vidlice je trochu měká ,ale to by se dalo spravit silnější pružinou . Já mám 90kg a bylo to na ni moc.

        0 0
        • nouma  

          a sehnal si tvrdsi pruzinu? pokud ano, za kolik?

          0 0
        • nouma  

          nebo jak si to vyresil?

          0 0
          • rhapsody  

            rekni normalne pri koupi ze potrebujes vymenit pruzinu, ty co tam sou standartne sou tusim na ±70 kg, meli by ti tu vidly upravit na tvoji vahu .) takze se informuj u prodejce :)

            0 0
            • nouma  

              no ja sem se ptal, a bylo mi receno ze to snad ani nejde

              0 0
              • rhapsody  

                to je nejaky divny, nemam s tim zkusenost, ale snad je normalni postup pri koupi ze ti tam pokud vazis o dost vice ci mene nez je ta nastavena vaha, vymeni pruzinu :) ale pokud se jim do toho nebude chtit tak si kolo vem a zkus to nekde v lepsim servisu

                0 0
              • rhapsody  

                zalezi kolik do toho chces investovat. treba vymena vidle pri koupi bude asi vyhodnejsi nez ji pak prodavat a novou kupovat za plnou cenu. treba reba stoji devitku, za relica by ti odecetli tak ctyrku, dal bys za ni i s rebou o pet vic.

                0 0
                • nouma  

                  No je otazka jestli to budou chtit vymenit..na tu pruzinu se urcite zeptam, ale o ty vidlici pochybuju ze to nejak ukecam…

                  0 0
                  • rhapsody  

                    ja myslim ze by to nemel bejt problem, ja sem pri koupi taky mluvil o mozny vymene a bez problemu. spis pak zalezi za jakou cenu ti to nabidnou, abys zase na tom moc neprodelal.

                    0 0
    • rhapsody  

      me by zajimalo jestli ste nekdo uz menil neco z tech dilu x-comp pripadne za jaky :)) kazda inspirace pride vhod ,)

      a taky uvazovali ste nad tim dat tam vlajdy? ;)

      0 0
      • siho  

        Ja som xcomp komponenty ešte nemenil, ale sú v pláne. ;) Ešte tento rok budú nové rohy, favorit je zatiaľ Pells CErgo, a v priebehu budúceho roku bude nový predstavec (tento má veľký uhol, jeho opačné nasadenie už bude nízko) a nové sedlo (Fizik abo Selle Italia).

        0 0
        • rhapsody  

          nj zimni prestavby ;) doufam ze pak das fotky na web :)

          0 0
          • IDF  

            já měl na svém kole novou Marzocchi, tak jsem je prohodil a to staré kolo prodal s tím Manitučkem.a je to super ,protože jsem si zvýšil zdvih na 100.

            0 0
            • nouma  

              A nevadilo to potom nejak geometrii?

              0 0
            • rhapsody  

              jakej typ marzosky? :)) zkousel si toho relica predtim nez si ho vymenil? pripadne jak bys je porovnal?

              0 0
    • IDF  

      zkoušel jsem ho ,ale chodil pořád nadoraz .Mám Marzochi MX PRO ETA 100 a s geometeií se asi nic nestalo .Prodavač mi říkal že tu vidlici tam namontovat mohu.

      0 0
    • nouma  

      Tak jen pro informaci nekomu kdo by resil podobny problem..kolo sem koupil (Merida matts tfs 900 D) a ta vidlice je luxusni..este se mi ani jednou nepodarilo ji vzit uplne nadoraz… takze predchozi obavy se nenaplnili…coz je fain :) jinak vsem dekuji za vasnivou diskusi :)

      0 0
      • rhapsody  

        hehe, to rad slysim ze ty koupe nelitujes, me ten relic taky bohate staci .. btw odkud si nebo kde jezdis ? a vymenili ti tu pruzinu?

        0 0
        • nouma  

          Sem ze zdaru nad sazavou, ale ted ho povezu do brny, tak budu jezdit po brne, jinak na tu pruzinu sem se ptal a to dokonce ve dcou obchodech a kupodivu sem dostal vsude stejnou odpoved..teoreticky by to mohlo jit, ale prakticky to ani v jednom obchode nedelali a udajne by to stalo okolo litru… ale tak to ted uz neresim, pac to nepotrebuju…

          0 0
    • petrun  

      Kdybych vážil metrák, nebál bych se jí. Vidli bych vyměnil za Epicona a pohoda jazz.

      0 0
    • HarryTP  

      Cau,myslíte si ,že mě to kolo uveze 194cm a 100kg?Nikdy sem na silničním nejezdil a chtěl bych začít rovnou na něčem lepším protože ,si myslim,že mě to bude hodně bavit.Ty kola 36 drátů by měli něco uvezt ne?

      http://www.bike-forum.cz/…-60-mod-2014

      0 0
      • tromboonen  

        Jo, 100vka je v poho, vetsina kol je oficialne do cca 105 kg, ale i to je s rezervou… Ksyrka jsou docela drzaky, taky by to mely vydrzet bez problemu, asi bych doporucil nejake tlustsi plaste, min 25 nebo klidne 27, bude to pohodlnejsi a kolo nebude tak trpet..

        Hlavne velikost si over podle geometrie ramu a bike fit calculatoru, neni receno, ze kdyz mas 194 tak potrebujes 60tku, aby Ti to nebylo dlouhy, viz temata o velikosti v sekci silnicni

        0 0
      • Singlespeed  

        No, nevím, nevím. Ta řídítka jsou proklatě nízko a zvednout už moc nepůjdou (jen otočením představce). Pokud neholduješ superzávodním posedům, tak se na to horko těžko poskládáš.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ahoj, na tohle jsem koukal. Kola by měli vydržet ale nevím jestli ti nebude rám velký. Já mam 2m a taky jezdím 60vel.

        0 0
      • bochov  

        Bud bez obav ja mam ty sama kola a při mych 190cm a hmotnosti 110kg je mam již tři roky a bez problemu s draty.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.