Jaký představec okolo 700-800kč ?

33 nepřečtených
  • AdamosR1

    Zdravím. Vybírám představec na HT 27.5. Původní origo Ghost hliník představec ( stoji 200–300) mě pořád lupe v terenu a při brzdění a nadzvednutí kola. Už jsem to s prodejcem řešil 3× a pokaždé to vydrželo asi 300km a zas to lupe. Rozdělání vyčistění a jiné stáhnutí a na chvíli to přestane. Už mě to nervuje a nehodlam to každých pár km řešit. Reklamace je na hovno, protože budu ted když je pěkně bez kola měsíc než se to vyřídí a navíc bych dostal ten samý představec…I pro duševní klid bych vzal nový, aby mě to někde neprasklo. Jaký doporučíte představec 80–100mm ? Mám tam myslím 100. Carbon nechci. Nevylučuji že bych časem koupil Carbon řidítka.

    Mám zatím 2 volby. FSA a Force Team Light

    http://www.koloshop.cz/…4-cerna.html

    http://www.bajkshop.cz/…8–90mm-Al-ce

    0 0
    • AdamosR1  

      Ten Force se mě zdá až moc lehký.

      0 0
    • Mr.Dan  

      V případě tohohle komponentu bych raději vybíral u osvědčenejch značek, přece jenom ultralehkej představec snáze křupne a když to navíc bude nějakej no-name…

      Na bajku vozím Race Face Turbine 90 mm, je to pěkněj kus CNC cyklonábytku a sehnal jsem ho sundanej z novýho kola asi za litra. Žádný křupání apod. nepozoruju, karbonový rodla taky nijak neničí.

      0 0
    • Jakobo  

      To koupis i za polovinu. Ja jsem kupoval tento FSA http://www.kupkolo.cz/…0-al_z89922/ ve 120 mm, nic nekrupe a hmotnost vyborna. Mozna bude min problemu u uzavreneho vicka a bez nejakych vyrezu. Stejne tim usetris tak 10 g, moc vic to nebude.

      Navic u predstavce bych pro jistotu moc negramaril, preci jen hmotnost je umerna pevnosti.

      0 0
      • AdamosR1  

        Taky jsem si říkal že u představce řešit váhu je mimo, pevnost atd. A ještě Force není bůhví nějaká značka. Vemu ten FSA. Vzal bych ze zavřeným víčkem, ale nemůžu najít žádný v délce 90mm-100mm který potřebuju. No to křupání, tam bude něco špatně u představce. Špatnej kus. To se zaservisuje 1× a měl by být na delší dobu klid. A ne co 300km..abych za chvlíu vytahal závit a hovno to drželo…A dělat to co 14 dní… Race face je dobrej ale nad litr za to nedám a použitého se bojím a sehnat zrovna ten co potřebuju je taky těžký

        0 0
        • Jakobo  

          Ono fakt staci trochu pohledat na ceskych eshopech.

          Treba tady mas Ritchey http://www.kolonet.cz/detail/6863-1/

          Nebo trochu drazsi, ale Deda http://www.kolonet.cz/detail/7141-1/

          atd.

          0 0
          • AdamosR1  

            Už jsem našel. Já bych chtěl aspon kovanej AL 6061 a ne ten nejlevnější. Rozmýšlím mezi FSA afterburner 90 a fsa gossamer 90mm. Se zavřeným víčkem

            0 0
            • Jakobo  

              A neni to tak, ze pokud neni svarovany, coz bys videl tak vsechny ostatni jsou kovane?

              0 0
            • Jery01  

              Mám ten ritchey logic jak dával Jakobo odkaz. Všechno v pohodě, nic nekřupalo, jen jsem ho dal na kolo a nic neřešil. Teď ho navíc prodávám, tak kdybys chtěl.. :)

              0 0
      • AdamosR1  

        A nebo tento: http://www.kolonet.cz/detail/4020-1/

        0 0
    • Ossis  

      A není ten problém s lupáním spíš v hlávku? To by pak nový představec nepomohl.

      0 0
      • Vilém  

        Treba jenom stacilo vycistit a namazat srouby predstavce, ale to tezko soudit:)

        0 0
        • AdamosR1  

          Ano, to se dělalo u prodejce 4× za 1000km !!!!..A já to v sezoně 2–3× za měsíc fakt dělat nehodlám, když mě to na minulem kole neudělalo ani 1× za 7000km. U mtb to možná udělám 1×-2× za rok ale ne takhle jak vůl. To myslím nedělá nikdo co 300km…d Když se pořeší představec, tak je klid na nějaký čas. Takže to hlavko není

          0 0
      • AdamosR1  

        V hlavku to není na 100%

        0 0
    • AdamosR1  

      Zdravim. Budu pokracovat zde, protoze to je to same. Koupil jsem si zase kolo Ghost, a zas ten jejich predstavec porad lupe, nepomuze nic. Pres zimu jak nebudu jezdit ho natvrdo reklamuji. I kdyz ten jejich smejd stoji 300kc. Z principu. Delalo to i u minuleho kola ghost. Ale jsem z toho uz dost na prasky. Kolo Ghost co mam 2 mesice, tak ten jejich predstavec zas lupal. Cekal jsem to. Vyhodil jsem ho a koupil za 1100kc Syncross predstavec pres bikestore. Riditka mam carbon, tak jsem cekal, ze jak to neni zelezo na zelezo, ze bude klid. Ale chyba lavky. Zas to lupe v predstavci..A to lupani je na nervy. Proste na zesileni. To do hajzlu nejde koupit predstavec , ktery nebude lupat.?.Co to prodavaji za sracky;.? Muzete me teda uz rict, co mam koupit abych uz nemusel poslouchat lupani.? Ten Syncross jim poslu zpet, reklamace a neuznanou reklamaci neberu. To bych je uz poslal do ha…At si jezdi s lupajici potvorou oni. Pristi vikend jedu na servis vidlice, tak se bude servisovat i hlavko. Jestli se ten zvuk neprenasi. A kdyz ne, tak to budu resit. Popripadne vemu kolo do auta a zajedu do bikestore, at me reknou, ze je toto normalni…To same udelam i s predstavcem ghost

      0 0
      • Lamer  

        Taky jsem měl problémy s cvakáním v přední části kola (ne Ghosta), ale s největší pravděpodobností do to byl problém hlavovýho složení a špatně zatěsněný spodní části (kroužek na vidlici vs. spodní ložisko), kam se většinou po mytí dostávaly nečistoty a pak to cvakalo. Nakonec jsem dal nový hlavový složení, který má na vidlici kroužek s těsněním na obvodu a testuju/čekám, zda už to bude ok.

        0 0
      • Chlebovnik  

        Hmmm… A montážní pastu jsi tam nezapomněl dát, viď?

        0 0
        • AdamosR1  

          Montážní pastu na dosedací plochu řidítek kam se montuje představec ? Tam se musí něco natírat.? Řekl bych, že tam se nedává nic aby to neklouzalo, když jsou to řidítka. Ale většinou to je tak, že se tam něco dá a je klid. No jdu na preventivní rozborku Reby, protože i Rock shox jsou mamlasy a dávají tam méně oleje. Rovnou se komplet vyčistí a zkontroluje hlavko. Pak zkusím montážní pastu na představec. A Snad to přestane

          0 0
          • Chlebovnik  

            Pokud jsem to správně pochopil řidítka jsou karbon, ale představec hliník. Ano, v místech styku karbonu s jiným materiálem bys měl použít motnážní pastu pro karbonové komponenty, která zvyšuje adhezi.

            0 0
            • AdamosR1  

              Ok děkuji. Našel jsem toto. Že by ?

              http://www.uniag.biz/index.php?…

              Ale ted to počká, protože se mě dnes vysrala Reba. Asi vzduchový píst. Nedrží tlak. Najeto max 1100 km..Stejná závada jak u minulé reby 27.5…Docela kvalitní je Rock shox no D … Ještě že je za chvílu zima. A vyjelo mě vrchní gufero, kde mažu silikonem vidlici…Takže to zavezu na reklamaci i s origo předtavcem. Nebudu se už s tím srat.

              Edit když tam bude hliník představec a hliník řidítka, tak můžu použít tu pastu taky ?

              0 0
              • kyl  

                Tak ještě že tu kvalitu u Rock Shitu bereš s úsměvem,mě nic od této značky nesmí domů.

                0 0
                • AdamosR1  

                  No Věř mě, že příští kolo bych už na Rock shox nekupoval ani ve snu. Ted mám záruku ještě 18 měsíců, takže tuším, že nějaká závada nebyla naposled. Pokud se ještě objevý něco, už budu řešit s prodejcem Fox. Výměna. Nebo Rocka prodám ještě se zárukou a vemu Toho Aurona.

                  0 0
                  • kubad  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                    0 0
    • Breakpain  

      Byl by tip na představec, který má trošku hranatější tělo, např. viz tenhle Bontrager. Byl by v pohodě, ale nový je krapátek mastný …

      Moje představa je cca 1 500 Kč s tím, že je mi jedno, jestli je to AL či karbon ;) …

      0 0
      • AdamosR1  

        Tak stejně smůla, já musím mít 100mm a ten není. Napadl mě ještě thomson. x4

        0 0
        • AdamosR1  

          Jenže ani u představce za 1700 není jistotoa, že nebude lupat. Zkusím tu pastu a uvidím. Ten syncros je docela masivní, a objímku zepředu má bez odlehčených děr, Takže mě to zaráží. Kdyžtak půjde syncros na reklamaci nebo vrácení

          0 0
          • kubad  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
    • myreczech  

      Ahoj,

      Hele pokud bys měl zájem doma mám volnej 100 mm Pells R77 ULTRALITE (černo/červený)…

      Popis produktu:

      R77 Ultralite

      Špičkový silniční představec.

      • Materiál: AL7075 T6 za studena kovaný , CNC obráběný
      • Průměr: 28,6mm (1–1/8")
      • Délka: 80–120mm
      • Úhel: –7°
      • Průměr řídítek: 31,8mm

      Váha 114g

      Nechám ho za 600,– vč dopravy…

      0 0
      • AdamosR1  

        Díky chlape za nabídku. Zkusím dát tu karbon pastu s mickrogranulema na řidítka a uvidím. Pokud nic, reklamuji Ten syncross a jestli to klapne, tak bych se ti ozval. Jen se bojím té odlehčené přední části u toho pellsu. Defakto jen 2 kousky objímky. TO bude asi ještě víc nachylější na lupání. Já to mám celé pevné.

        0 0
        • myreczech  

          Já žádné loupání neměl… Potřeboval jsem delší kousek…nakonec jsem skončil na 120…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.