Jaký př. blatník pro TORA 302 U-Turn? BBB BFD-11F nebo BBB BFD-15F?

35 nepřečtených
  • Kenobi

    Zdravím.Chtěl bych poradit od někoho kdo má na této vidlici některý z těchto blatníků…BBB BFD-11F nebo BBB BFD-15F. Nebo nějaký jiný a je s ním spokojen.U nás od BBB tyto nemají, takže na slepo po netu se mi to objednávat nechce.Problém je v tom, že když jsem si kupoval přední blatník, tak třeba od jedné značky (Author) mi tam nepasoval vůbec.Přední korunka vidlice, nebo jak se tomu říká, je oproti např. REBA širší, tak mi tam pasoval jen od PoliSportu, ten ale měl rádius oblouku menší než kolo (nechápu, měl být na MTB), takže při jízdě při zanoření vidlice spodní částí tloukl do pneu a stejně se zničil během sezony.Ještě jsem přemýšlel o Crusheru od SKS, ale ta cena mě trošku vyděsila…

    Dík za jakékoliv praktické postřehy.

    0 0
    • Skalamander  

      já teda sice nemám toru, ale zato nemám ani blatník :o)

      0 0
    • Martinson  

      Vozím  BBB BFD-11F  na Toře , drží tam dobře, za ty prachy ujde. Mohl by být i trochu větší.

      0 0
      • Kenobi  

        Díky za tip.Mě by se tam spíš líbil ten BBB-BFD-15F.Vypadá větší, ale jak říkám, nevím, jestli tam na tu vidli bude pasovat.Ale jestli ti pasuje 11F, tenhle by měl taky.

        0 0
      • Doc  

        souhlas, pritelkyne ma tehhle blatnik tore302 a bez problemu

        0 0
        • Kenobi  

          Díky za info.Tak to vypadá, že bych si ho objednal.Kdyby jsi náhodou mohl sem píchnout nějakou slušnou fotku třeba z profilu, nebo i jinou, byl bych moc vdečný…Nebo poslat na mail…

          0 0
          • Doc  

            poslu, az dorazim domu. a mas nejake prani, co na ty fotce ma být???

            0 0
            • Krys  

              Veď ti to píše: fotka přítelkyně s profilu. :)

              0 0
              • Doc  

                :))) ty vazo !!! :))))))

                0 0
                • Kenobi  

                  Hehe, presne na to tema jsem chtel zavtipkovat…Ale ted vazne.Budu moc rad, kdyz vyfotis to predni kolo z profilu, abych videl, jak kopiruje radius blatniku pneumatiku.pred­pokladam, ze to je klasika horske 26".No a kdyztak treba jeste detail jak je uchycenej v e vidlici.necham to na tobe.Jde mi hlavne o ten radius a jak daleko je spodni konec blatniku od pneu.Co jsem mel blatnik od Polisportu, tak ten mel radius mensi nez pneu, takze mi pri rozkmitani pri jizde blatil do pneu a to byl des.Nastesti uz se znicil…

                  0 0
    • Kubiczech  

      Jen tak mimochodem, nejake blatniky SKS vyprodavaji na cykloexpert.cz. Zkus tam pohledat a treba nejaky najdes.

      0 0
    • Nainen  

      Já vozím k Toře SKS MUD-X a přijde mi naprosto dostatečný. Nic většího bych netahal, je to zbytečné a víc to překáží.

      0 0
      • Ricci  

        Ten MUD ti ksicht pred blatom rozhodne neochrani :-)

        0 0
      • mates555  

        To jesem dával na rám až dolu ke středu aby mě to necákalo na boty…jinak je to k ničemu…

         

        k tomu sem měl ještě obič blatníky za 150kč…ale teda k pevný vidlici…takže toto+nějakou tu motokrosovou atrapu a mělo by to být vpohodě…

        0 0
      • karliner  

        tak ten jsem použil jednou a zjistil jsem, že je úplně k ničemu, jak psal kolega výše nade mnou – vůbec nechrání obličej a nevím k čemu jinému by přední blatník měl být…

        pokud Kenobi (nebo někdo jiný) projeví zájem (email) pošlu ho

        0 0
        • Kenobi  

          E-mail mám v profilu, (ben.kenobi@tiscali.cz), ale nějak jsem nepochopil o co bych měl projevit zájem.Jinak, vzadu mám SKS X-Blade a s ním jsem spokojen.Na trubce mám kačera od BBB a pohoda, chrání alespon trochu lahev a pumpu.Ale ten přední blatník přece jen pomáhá, aby voda od pneu při jízdě v dešti nelítala nahoru před řidítka a poté do xichtu.

          0 0
    • Ricci  

      Vozim vpredu SKS Shock Blade a vzadu SKS Shock X-Blade, relativna spokojnost v ramci medzi, treba pocitat s tym,ze tento typ blatnikov nikdy neposkytne plnu ochranu pred blatom a vodou vzhladom k svojmu tvaru a dlzke

      0 0
    • Krys  

      Tora 318 – blatník Topeak

      0 0
    • DaSnail  

      Tora 318 – blatník Author

      0 0
      • Kenobi  

        Tak tenhle blatník na toru nepasuje.Tora má sirší korunku, nebo tak nějak tomu říkají.Takže středovej kolík nejde zasunout zespodu do vidlice.To zalomení blatníku je moc blízko u toho kolíku.Proto jsem založil tohle téma, jestli má nekdo zkušenosti s jinými blatníky, abych neobjednal neco, co mi tam nepůjde namontovat.

        0 0
      • Kenobi  

        Teda koukám, ze píšeš o tora 318, já jsem to zkoušel na Tora 302, je to v nadpisu.Tak pokud to bude možné, pište k věci…

        0 0
        • DaSnail  

          pardon

          všimol som si že krys nadomnou má 318 tak som pridal aj ja

          nevedel som že medzi 302 a 318 je v tomto rozdiel

          už sa to nebude opakovať 8o(

          0 0
          • Kenobi  

            V pohodě.Jen se snažím zjistit ze zkušeností ostatních, co mi tam bude nebo nebude pasovat.Každopádně si cením každé reakce, alespon je vidět, že to tu žije :-)

            0 0
          • Kenobi  

            Tak jsem ted sehnal obrázky a myslím že z nich bude patrné, proč řeším ty blatníky.Tora 302 a 318 má korunku stejnou, na obrázku je tora 318, doma mám 302, takže to sedí.Druhý obrázek je reba a je to myslím poznat, že korunka je užší.Jestli máš na 318ce Author blatník, tak je to divné, mě se ho tam nacpat nepodařilo.

            0 0
        • Krys  

          Neviem ako je to so súčasnými modelmi, ale ešte donedávna mali všetky Tory a Recony jeden spoločný návod na použitie. Usúdil som, že sa od seba budú líšiť len „črevami“. Jedna vidla vzduch, druhá pružina, ďalšia má navyše u-turn, hentamtá zas lockout a podobne. Recon navyše nejaký hliník miesto ocele. Preto predpokladám, že vonkajšie rozmery budú identické.

          0 0
          • Kenobi  

            No to je právě to, rozdíl je vidět z fotek na první pohled.....Proto zjištuji přímo od majitelů tory 302, co na ni vozí..

            0 0
      • Martin  

        tohohle authora má kamarád (na RST M-29) a je to blatník ku hovnu díky divnému způsobu uchycení – je tam nějakej otočnej čurament se západkou a občas je umění se trefit, aby blatník byl dobře zacvaknutý a nevypadl

        0 0
        • DaSnail  

          čurament funguje dobre. 1s demontáž, 3s montáž

          problém je keď jazdíš v blate bez blatníka a blato ti stvrdne v tých drážkach. potom to už nefunguje. to je ok

          na druhej strane súdruhovia v číne zabudli do toho kusu ktorý je vo vidlici urobiť zapustenie pre šrób ktorý to drží, takže blatník v pôvodnom stave sa nedal nasadiť alebo len s použitím hrubého násilia. aku vàtačka vyriešila

          a ešte z nejakého dôvodu nechali v blatníku dieru pod upínacím mechanizmom, takže sa tam blato dostalo aj keď bol blatník nasadený. samolepiaca alu fólia vyriešila

          takže v orig. stave na hovno(aspoň môj kus), s úpravou použitelný- neklepe, nevypadáva,funguje

              
          0 0
          • Martin  

            když to srovnám s mýma blatníkama za 160 korun, tak author prohrává na celé čáře :-) navíc, když kupuju nějakej produkt, tak nechci dělat nějakej DiY tuzing

            0 0
    • misak.kadlec  

      Blatníky nebrat, bahno je kořením cyklistiky. :-)

      0 0
      • Kenobi  

        To je právě ono.Jezdím strašně rád za každého počasí, sucho, morko, je to buřt.Jen kdyz neni moc zima.Jenže bez blatníku po cestě do práce za mokra je to na sprchu a kartáček na zuby.Jelikož v práci sprchy nemáme, je to na prd.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.