Jaký dámský XC(?) full za cca 50-60.000?

16 nepřečtených
  • newbie

    Kamarádce ukradli bajka – Spešla Eru asi 2005 – a teď (vzhledem k počasí docela akutně) hledá náhradu… na pohodové ježdění po lesních spíš cestách než cestičkách, žádné velké kameny a kořeny

    líbí se jí tenhle Spešl Safire Expert 2010 , má možnost ho mít (odjinud) za 60k

    dotaz zní – je jasné, že 140 mm vzadu s Talasem 100–140 vpředu je na její ježdění trošku overkill, ale vadí to zásadně něčemu? teda předpokládám, že Safire bude trošku těžší než nějaký XC full (0,5–1 kg?), ale jsou ještě jiné důvody, kvůli kterým by měla hledat spíš něco se zdvihem 100–120? zase ta stará Era (v M) na ni byla trošku moc dlouhá, posed by raději spíš vzpřímenější

    výška 167, nohy 78

    :-) díky za rady, nápady, doporučení, linky na alternativy…

    0 0
    • Pedro RB  

      Ten zadek s Brainem asi extra zahlazovat hrbolky nebude, jinak je ten Spešl asi gut. Co něco takovýhleho:

      http://www.cycleshop.cz/…nius-15.html

      0 0
      • newbie  

        funkčně určitě ok (esteticky imho taky), ale obávám se, že z 87 se na těch 50–60 dostat nikde nepodaří?

        0 0
        • Pedro RB  

          No jo, to je ta karbonová verze.. Tu funkčně stejnou hliníkovou aktuální nějak nemůžu najít. Snad ji nepřestali dělat..? Pak jedině zkusit hledat model 2010. Kromě atypického tlumiče (ale s unikátní funkcí) to snad nemá slabiny..

          0 0
          • newbie  

            ten tvůj odkaz je 2010… a hledal jsem, ale Scott má u Contess hroznej skok (cenově i osazením) mezi tou špičkovou karbonovou verzí a nejvyšší alu variantou… :-) by to chtělo něco mezi

            0 0
            • Sharka1  

              navic ty contessy jsou designove docela prusvih, aspon z myho pohledu :-)

              0 0
    • Joseph de Sax  

      tak to koukám, že kamoška nepřijde jenom o peníze, ale i o panenství…

      0 0
      • newbie  

        :-) jozífek nezklamal… jako obvykle věcná a zároveň vtipná reakce k tématu, která pomůže

        0 0
    • Sharka1  

      na pohodove jezdeni po cestach uplne staci neco se zdvihem kolem 100, ta Safira je na tohle uz moc tank – nepojede a navic tezka…

      To uz radsi zase tu Eru (mj. tady je v akci za 59t!!!)

      nebo

      Giant Anthem

      Merida 96

      0 0
      • newbie  

        jj, Era by byla lepší, ale v tom Mku už nikde není…

        by mě zajímalo, o kolik může být Safire těžší…? kdyby se přehodily gumy za něco rychlejšího, by to snad nemusel být takový rozdíl?

        0 0
        • Sharka1  

          Jak jsem psala, neni to jen o vaze, ale o urceni toho kola – gumy to nezachrani… Proste to nepojede (teda pojede, ale nesrovnatelne hur nez zminovane XCcka).

          0 0
        • Sharka1  

          A co treba Epic? Jak jsem psala, ten lonskej je hodne kratkej…

          Tady maji v Mku jak Comp tak Expert

          0 0
          • newbie  

            jsi mi trošku zviklala mé původní spíš doporučení toho Safire…

            dík za názor i za linky – Epic bude mít asi jinak velikosti, takže na 167 bude M nejspíš málo. ale mám tu kousek dejvickou prodejnu Spešlu, tak tam skočím, porovnám velikosti Epic vs. Safire vs. starou Eru, co měla, a ještě večer pohledám… i toho Anthema, případně 96, pokud projde design :-)

            0 0
      • Sharka1  

        Jen jeste dodam, ze ty nove Ery jsou mnohem kratsi (mela jsem moznost vyzkouset lonskyho Epica a uz ten mi prisel hodne kratkej, Era je jeste kratsi), takze by to mohlo sedet – nicmene kazdopadne to chce vyzkouset.

        Proti te Safire mluvi hlavne ty velke zdvihy a celkova robustost – oproti navrhovanym XC fullum bude mnohem linejsi a tezsi, zdvihy se na lesnich cestach nevyuziji (to az v nejakem drsnejsim sjezdu nebo trailu, coz ale, jak jsem pochopila, kamoska nejspis nejezdi).

        96 mam, je to super kolo, drobne nerovnosti zehli dostatecne a pritom jde krasne za pedalem, Anthem je mozna jeste lepsi – urcite lehci a jeste lip zehli.

        0 0
      • chose-cb  

        na pohodove jezdeni kolo za 60tisic taky dobry:) to at me koupi nakeho raketu ja ji dam to svoje to jina ty cesticky a cesty staci:)

        0 0
        • newbie  

          jooo… :-) já jen pracuju se zadanými parametry… ale zase na tom kamarádka najezdí relativně dost a nebude to bajk jen na občasnou exhibiční promenádu po cyklostezce

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.