Jaký 180mm kotouč pro Formula ORO K18?

17 nepřečtených
  • jaradal

    Mám na kole brzdy Formula ORO K18 s kotouči 160mm na obou kolech. Kůli opakovaným problémům s přidírajícími pístky a možná i proto, že vážím 100kg mi už odešel přední kotouč.

    Dejte mi tip na vyzkoušené kotouče, které jsou kompatibilní (šířka brzdné plochy kotouče vs. velikost destičky) s ORO K18.

    Uvažuji o přechodu na 180mm kotouč vpředu, jak moc to při mé váze zatíží vidlici (REBA U-TURN AIR), kterou vozím nastavenou na 105mm?

    Díky za reakce.

    J.

    0 0
    • Ossis  

      Jaký máš náboj 6děr nebo centr?

      0 0
    • petrpoko1  

      treba kotouče Formula? http://www.bikez.cz/…formula-oro/

      vybereš průměr a uchycení a hotovo…

      vážim podobně, set-up kola stejnej (vepředu 180mm, Reba – bez UTurn). Funguje to, co na to říct víc

      0 0
    • Jarry  

      Mám ORO K 24, kotouč XTR 180mm, vidle REBA Dual Air 100mm. Vážím stejně a vše je OK.

      0 0
      • jaradal  

        No já uvažoval o kotouči XT, ale pak mě jsem si uvědomil, že možná brzdný účinek bude nižší, protože XT má proti kotouči ORO měnší tu brzdnou plochu a desky nebudou brzdit celou svou plochou.

        Taky bych byl nerad, aby mi brzda cukala přes loukotě kotouče.

        Jakou s tím máš zkušenost Ty?

        Mohl bys vyfotit detail třmen/kotouč?

        Díky.

        J.

        0 0
        • Jarry  

          Podle opotřebení desek bych neřekl, že brzdí jen částí plochy, nechce se mi to teď vyndávat a fotit:-)

          Subjektivně můžu hodnotit účinek s brzdami LX, tak Formule brzdí lépe.

          0 0
          • jaradal  

            Rozebírat to nemusíš, z fotky je to na první pohled vidět!

            Tvůj kotouč má celkem dost ojeté i loukotě. Nedělá Ti to při brždění rytmické zvuky?

            Mě to formula dělala, když jsem měl namontovaný třmen bez podložky a desky přesahovaly brzdný prstenec směrem ke středu kola.

            Koukal jsem na fotky desek a Shimano má desky o dost nižší a delší než Formula…

            Každopádně díky za foto.

            J.

            0 0
            • gargamel  

              Mám vidlici RS revelation, brzdy oro18, kotouče formula, vpředu 180mm a bez problému. Kotouč je obržděn jen na brzdné ploše, mimo unašeč. Mohu později dodat foto, máš-li zájem.

              0 0
              • jaradal  

                Díky,

                u kombinace FORMULA/FORMULA bych problémy nečekal.

                Já jsem šilhal po kotoučích XT a tam tem problém s obržděným unašečem zřejmně nelze eliminovat.

                Hlavně jsem hledal alternativu ke kotouči FORMULA, protože ten stávající mi odešel hlavně kůli špatnému vrtání ventilačních otvorů v brzdné ploše. Díry jsou vrtány se stejnou roztečí od středu (středy otvorů jsou na kružnici) a kotouč se v místě otvorů probržďuje, takže je brzdná plocha v příčném řezu jakoby vlnitá/soudko­vitá…Fotky zkusím přidat po víkendu.

                Jinými slovy hledám kotouč kompatibilní se třmenem Formula ORO, ale lépe vrtaný než ten stávající.

                Co kotouče pro AVID (clean sweep) nebo HAYES? nemáte někdo zkušenost s kompatibilitou k Formulím?

                Díky J.

                0 0
          • Jarry  

            Oživuji téma, musím vyměnit kotouče, mám CL, cena originálních se mi moc nelíbí.

            Doporučí někdo něco levnějšího?

            0 0
            • kubad  

              shimano a jeste avidvjsou na cl

              0 0
              • Jarry  

                Mám XTR kotouče, ale sjíždějí se i loukotě, viz výše.

                0 0
                • kubad  

                  a čemu to vadi? se podívej někomu na kotouče kdo je má s shimano brzdama

                  0 0
                  • fíha  

                    No, ono je tam menej materialu a na tom mieste sa to opotrebovava o dost rychlejsie, je to napadne citit na dotyk. Aspon u orig Farmula kotucov urcite. mozno to nevadi, ale pocit je to nedobry.

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.