• osella

    Zdravim, v kolech se moc nevyznam tak potrebuju poradit. Sem docela hora, cca 192cm a vazim 110kg coz predpokladam trochu omezuje vyber.

    Mam tyhle omezeni:

    musi byt 29" kola

    ram 23, ne-li 24

    kotouce (to uz je asi standard dnes?)

    odpruzena vidlice

    Docela se mi libi tahle Merida http://www.mojekolo.cz/…s-500-d-2012 ale nevim jestli ty komponenty za neco stoji.

    Jde mi o co nejlepsi pomer cena/vykon, takze je jedno z jakyho roku model a samozrejme aby neco vydrzelo. Nejezdim nijak moc agresivne ale ta vaha je samozrejme znat na opotrebovani. Doted jsem mel Superior XC840, spokojenost, ale bylo to 21" coz je na me proste maly. Na vaze kola mi absolutne nezalezi. To je asi vse co me napada, moc diky.

    0 0
    • krykra81  

      Rám velikosti 23" je zbytečný a 24" to už vůbec ne, nemůžeš to srovnávat s 26"mtb. Kolo 29" ti stačí ke Tvé výšce velikosti 21" max nějaká 22". Jinak výbava na meridě Ti bude sloužit dostatečně.

      0 0
      • scalar  

        s velikostí souhlasím, s tou výbavou ne, průšvih je ve vidlici, XCR má slabé nohy (bude se kroutit) a nebude fungovat, tyhle pružinovky jsou osazené pružinou na střední hmotnst, tedy nějakých 70 – 75 kg. Teoreticky je možná investice do tvrdší pružiny, ale to už je výhodnější rovnou koupit kolo se vzduchovou vidlicí a s robustnější konstrukcí (v této cenové relaci Suntour Epicon, Rock Shox Recon)

        0 0
      • maajkee  

        Jak víš jak má třeba dlouhé nohy, ruce, jaký bude vůbec ten rám.

        Pravděpodobně mu bude stačit 21, možná 22" ale nejde to takhle od boku napsat.

        Navíc že u 29tek se bere menší velikost rámu to je vůbec dobrá *********. Velikost rámu nijak nesouvisí s velikostí kol.

        0 0
        • scalar  

          Já myslím, že ta rada byla obecná, aby vybíral ve velikostech 21–22" a ne jak původně zamýšlel 23–24".

          Dál to nemá cenu řešit, pokud nejde o konkrétního člověka a konkrétní rám.

          0 0
          • maajkee  

            nemůžeš to srovnávat s 26"mtb.

            Tak jsem asi blbej no.

            0 0
            • scalar  

              jak jsem psal, dál to nemá cenu řešit, pokud se nejedná o konkrétní rám, většinou bývají 29er rámy delší

              0 0
            • krykra81  

              Nesouhlasím, rozdíl v tom že osobě výšky 180cm které vyhovuje rám ve 26mtb vel.19" se nebude dobře jezdit na 29mtb vel.19". Proto by se mu doporučila optimální velikost 17,5–18" a to z důvodu posedu a hlavně ovladatelnosti kola. To je to samé jako by si řekl, že 26mtb v 19" je stejné jako mtb26 v 21" akorát si zasuneš sedlovku.

              0 0
              • scalar  

                0Jedna věc je teorie a druhá věc je praxe – tedy to, co nabízí výrobce.

                Dejme tomu, že uživatel má 180 cm, měřím také tolik. 26" kolo si beru většinou v 19", délka horní rámovky kolem 600 mm. U 29er můžu u některých výrobců narazit na problém, že dělájí rámy jen v lichých velikostech, rámy jsou delší, tedy 19" má horní rámovku 610–620 mm, bude mi velký. Rám ve velikosti 17" už má zase krátkou sedlovou trubku a horní rámovku pod 600 mm, bude mi malý…

                0 0
                • krykra81  

                  Právě proto je dnes široká nabídka výrobců a je z čeho vybírat. Proto má zákazník volbu si vybrat to co mu vyhovuje.

                  0 0
    • Azmir  

      Budto bych napsal místním stavitelům nebo třeba něco takového ta merida je nevyhovující hlavně v pružinové vidlici, v téhle ceně bys měl hledat vzduchovou, kterou nastavíš na svou hmotnost, aby fungovala, jinak obecně 29 do 20 tis bude celkem kumšt.

      0 0
      • scalar  

        Já bych v tom takový problém neviděl, např. MRX Elite s Reconem a výbavou Sram X.7 se dá vymyslet lehce nad 20.

        0 0
    • Martin11  

      Za ty peníze bych do toho nešel. Komponenty úplný základ, vidlice nic moc. Já jezdím na rámu Gary Fisher 21" (mám 193cm) a velikost je úplně akorát. 26" :-)

      0 0
    • Johnnyxjr  

      Koukni sem

      http://www.ghost-bikes.cz/…ey-grey-2013

      Já jsem jezdil rok ghost se 4000 model 2011 a vážil jsem v té době 105 kg všechno vydrželo

      0 0
      • scalar  

        ono je rozdíl mít kolo pro radost jízdy nebo pro pocit, vydrželo…vidlice na tomto kole je ještě horší než XCR, verze s mechanickým lockem nemají ani tlumení, kliky a řazení Acera, náboje Sram 306…tady opravdu můžeš mít po každé vyjížďce radost z toho, že kolo vydrželo

        0 0
        • Smazaný účet  

          :DDD

          0 0
        • Johnnyxjr  

          Já jsem na tom SE 4000 lítal od května do prosince měsíčně 1200 km a žádnej problém, ( pouze řetěz a kazeta ). Nic mu nenutím pouze má osobní zkušenost.

          0 0
          • scalar  

            Je rozdíl mezi 12,5 a 15-ti kilovým kolem, je rozdíl mezi citlivou , funkční a správně nastavenou vidlicí a atrapou bez tlumení…1200 km měsíčně můžeš ujet i na Ukrajině a nemusí s ní být problém. Jde o to, jak si chceš jízdu užít, v jakém terénu chceš jezdit…

            Obrovské množství lidí jezdí na kolech s nevhodnými a nefunkčními vidlicemi, která trpí velkou nadváhou, ale protože na ničem lepším nejeli a vlastně ani o ničem lepším neví, tak si myslí, že mají to pro ně nejlepší. Pak třeba vyzkouší lepší kol, zabloudí na odborné fórum…

            0 0
      • Luk02  

        Tak tenhle bajk je fakt hrozně hezkej, nicméně tohle osazení je fakt zlý. Okolo těch 20ti jak už bylo zmíněno můžeš mít úplně rozumně osazené kolo když si ho necháš postavit…

        0 0
    • WEGO  

      Mám 194 cm.

      Cca 113 kg.

      Kola 29 palců.

      Velikost rámu 21 (nebo 20,5 – nejsem si jist).

      Kolo má zhruba 15kg aneb mám v piči gramy (se radši před vyjížďkou dobře vyseru, než dávat o kdo ví kolik masaryků více, aby si z kola zhodil párset gramů).

      Za kolo jsem dal cca 16 000 Kč.

      Nou problemo. Najeto cca 3300 Km a cca 15 defektů :-)

      0 0
      • jIrI___  

        To je to kolo v profilu?

        0 0
      • rychnoka  

        Zdravím, mám vyhlídnuté stejné kolo. Neumím se ale rozhodnout mezi rámy 19" a 21". Menší jsem vyzkoušel, měřím 186cm/105kg. Větší není k dispozici. Myslíte, že už by bylo na mně moc velké ?

        0 0
        • WEGO  

          Těžko říct. Já při výběru kola dávám vždy na ,,pocit z jízdy''. Je možné, že ti ta 21čka sedne, ale taky nemusí.

          0 0
    • rbcrx9  

      Podívej se na scudbike.cz,mají tam i 29, místní skladatelé kol už nedostali rámy za výprodejové ceny, tak není z čeho kolo sestavit.jinak Scudy jsou držáky, vem vzduchovou vidli a určitě budeš spokojen.

      0 0
      • scalar  

        Pokud se Ti 29er Scudy ještě válí na prodejně, jsi špatný prodavač :-)

        Podle čeho soudíš, že stavitelé nemají z čeho stavět?

        0 0
        • rbcrx9  

          Nejsem jen prodavač, potrefená husa se ozvala? Možná vím víc, než si myslíš.Prodávám kola MRX. Máme i rámy MRX i Scud ve více velikostech.

          0 0
        • Luk02  

          Ty už nemáš žádné zásoby nebo co?:-D

          0 0
          • rbcrx9  

            Asi nemá, když chce rámy za výprodejové ceny.Ale nechci to dál rozvádět, zašel bych do osobní roviny.

            0 0
            • scalar  

              chci pro své zákazníky co nejlepší rámy za co nejnižší cenu

              0 0
              • rbcrx9  

                A taky to tak vypadá jako celek. Bohužel lidi vidíjen cenu, ne kvalitu výrobku.

                0 0
            • scalar  

              Pokud je zachována kvalita a cena je nižší, proč ne. Ty narážíš na konkrétní výprodejové rámy jednoho výrobce, ty si beru také proto, že jsou v sudých velikostech a aktuálně vyrábí tento výrobce v lichých velikostech, mám tak k dispozici velikostní škálu po 1", což je pro správnou volbu velikosti pro zákazníka super.

              A dál bych to opravdu nerad rozváděl.

              0 0
      • osella  

        Tak na scudbike.cz sem zadny kolo s tou vzduchovou vidlici nenasel a jejich nejdrazsi kolo stoji 16k, kdyz sem ochotnej dat i tech 20 tak je to malo.

        0 0
        • krykra81  

          Kontaktuj jakéhokoliv prodejce SCUDu a můžeš mít postavené kolo se vzduchovou vidlicí, to taky není problém.

          0 0
          • rbcrx9  

            Přesně tak, můžeš si sám zvolit osazení kola komponenty, jak vidlice, tak zbytku řazení dle svých představ.

            0 0
        • Luk02  

          BTW než to vzít jako celek tak se to vyplatí stavět obvykle se dostaneš na podstatně lepší cenu…

          0 0
          • scalar  

            Spíš jde o to, že při individuální stavbě na zakázku jde přizpůsobit kolo potřebám a fyzickým parametrům uživatele.

            například v limitu 20 tis. nemůže být vše dokonalé, ale zkušený stavitel si zjistí, jaké má uživatel fyzické parametry, jak a v jakých terénech chce s kolem jezdit a podle toho přesune investice na kole do stěžejních komponentů, určí, na kterých komponentech se může ušetřit, aby to mělo co nejmenší vliv na kvalitu kola.

            0 0
    • osella  

      OK vsem diky, takze tohle http://www.cyklonemcik.cz/…-raidon-avid by teda byla rozumna volba? Skoda ze se mi nelibi ta bila barva, chtel bych cernou ale jinak to asi bude dobry kolo.

      0 0
      • Azmir  

        Být tebou bych napsal raději scalarovi, určitě vymyslí něco lepšího.

        0 0
        • osella  

          OK tak nakonec si necham neco postavit.. jeste jednou vsem diky ale .)

          0 0
    • Docent  

      Buď zdráv.

      Tu geometrii kola je potřeba dobře zvážit a pokud možno i vyzkoušet.Každý výrobce má ty palce trošku jinak.Mě ve výběru a rozhodování jakou geometrii rámu potřebuji pomohlo toto:

      http://www.competitivecyclist.com/za/CCY…

      Nakonec to dopadlo tak,že jsem si nechal rám vyrobit na míru.Ale já proporčně dost vybočuji z konfekce.

      Ale zpět k tobě.Jak doporučují ostatní,určitě vzduchovou vidlici a za sebe doporučuji vše na průmyslových ložiscích a pokud možno pevné osy.Ale to už by jsi se asi nevešel do těch 20t.Já osobně bych si radši připlatil,pokud chceš mít z kola a ježdění víc radosti než starostí.

      0 0
    • cespa  

      Ahoj, já šel malinko jinou cestou, koupil jsem http://www.mojekolo.cz/…s-100-d-2012 a komponenty časem vyměnil na shimano XT a vidli Epicon x1. Stálo to sice víc,ale neplatil jsem to najednou. Jinak slabinou tvého vyhlédlého kola jsou: brzdy,sedlo a gripy. zbytek lze vymenit pruběžne.

      0 0
      • Azmir  

        Takže ve výsledku si za to dal 30 tis a za to si mohl mít zas kolo úplně jiné kategorie,

        0 0
      • Smazaný účet  

        S brzdama bych souhlasil, ale sedlo a gripy?! Sedlo musi predevsim sednout na prdel, tady se na cenu moc nehraje. Gripy jsou smesna zalezitost za par korun.

        Postupna prestavba se nevyplati ani nahodou…

        0 0
    • Algheroteam  

      Za mě jasná volba a doporučení http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • risa78  

      Já tu samou Meridu mám, a absolutní spokojenost. Když sem ji pořizoval, měl sem 140 kg, teď mám 110 kg a bez jediného zadrhelu. Najeto cca 5000km a v pohodě. Teď sem ji měl na predzimnim servisu a dle mechanika na ní nebylo skoro co dělat, jen lehké docentrovani kol. A co se týče vydlice, pokud toho moc nenajezdis, tak ti stačí, vzduch je sice lepší, ale zase si musíš spočítat poměr ceny servisu/najezddu km/terénu co jezdis.

      Ps. V Cyklopointu je skoro 1000,– Kč levnější, a když si u nich udeláš registraci tak sleva 10% na vše. Já sem ji tam kupoval za 17 200 po všech slevach.

      0 0
    • hctr  

      Za 20 tis treba neco takoveho http://bezvakolo.cz/…5-razzer-329

      na tvoji vahu alespon vzduchova vidlice a kliky s dutou osou. Popr jeste neco takoveho, kde bys urcite nejakou slevu dostal http://bezvakolo.cz/126069-acid-29

      0 0
    • Ondrero  

      No já mám 176 cm(krátký nohy),100 kilo a kolo velikost 21,5.

      Pro mě podle tabulek naprosto nevyhovující bike.

      No ale já se na něm svezl a pohoda.

      Ani po 70 km mě na něm nic nebolí.

      Měl jsem ho za dobrej peníz od známého.

      0 0
      • jIrI___  

        Ssedlovku máš vysunutou negativně? :D

        0 0
        • hony007  

          Na co sedlovku? Pokud tam nemá sloping, tak je sedlo součástí rámu – typ kulodrť.

          0 0
      • skain  

        Já mám taky 176 cm, něco málo přes 100 kg a rám velikosti 17". Tak a kdo z nás je blíž ideálu podle tabulek? Já bych ale větší nechtěl ani náhodou.

        0 0
      • MJ24  

        no ty jo nahoď fotku to bych chtěl vážně vidět

        0 0
    • MJ24  

      co něco takového: http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      0 0
      • hony007  

        Mám Canyon rád, ale myslím, že Scalar umí vyčarovat za stejný peníze lepší kolo. Navíc je k tomu Canyonu potřeba přičíst pošta a krabice.

        0 0
        • MJ24  

          jo to umí, ale co se týká sériovek myslím, že je za dobrou cenu

          0 0
    • micek  

      Koukni na Canyony, podle me je tam pomer cena/vykon fakt bomba. Sam jednoho mam a jsem fakt spokojenej.

      http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      0 0
    • cykloman99  

      Podívej se ještě na tenhle Superior, v porovnání cena výkon slušný, v podstatě stejná výbava jako Merida http://www.vseprokolo.cz/…9–2012–79101 mají ho v akci za 15.499,–.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.