Jaké horské kolo do 25000-35000Kč koupit?

80 nepřečtených
  • Adam2

    Zdravím všechny,

    po delší době jsem se rozhodl vyměnit své staré kolo za něco novějšího, protože staré kolo je už pomalu na odpis a nechci investovat do dalších oprav.

    Chtěl bych horské kolo, velikost rámu nejspíše L a velikost kol co jsem tak četl určitě 29”. Jezdím poměrně hodně na cyklostezce, ale občas jedu i nějaký mírný terén. Rozpočet mám 25000, pokud by se mi něco hodně zalíbilo, tak 30000, možná i 35000 Kč. Mám rád výhodné koupě, takže bych preferoval něco ve slevě nebo se nebráním i nějakému bazaru nebo objednání kola ze zahraničí, i když vím, že teď pro to není úplně ideální doba.

    Celé forum už jsem samozřejmě plně několikrát projel a pročetl, ale nenašel jsem úplně odpověď na mou otázku. Každopádně z toho co jsem četl, jsem zatím vybral následující možnosti:

    1. Ze Španělska za 25 000 Kč Orbea Bike Alma H20, popřípadě něco jiného z této stránky, ve slevě toho mají celkem dost
    2. Už trochu dražší kola od značka BH: Je tam několik možností, ale třeba hliník za 29900 Kč, nebo carbon za 33 390 Kč
    3. KELLYS Gate 30 za 28 000 Kč
    4. Z Německa zkusit nějaký Radon nebo Cube, ale v L teď nic moc není
    5. Nechat si složit kolo někde na zakázku
    6. Díval jsem se na různé kola na bazaru, kdy někdo na kole jen párkrát jel nebo je kolo opravdu v super stavu
    7. Budu rád za jakýkoliv jiný tip na stránku nebo konkrétní kolo, které se za danou cenu vyplatí/je výhodné

    Byl bych tedy rád a nesmírně vděčný, pokud byste věděli někde o něčem výhodném ve slevě nebo na bazaru, nebo mi doporučili nějaký model v mé cenové relaci (ideálně tedy do těch 25k, ale pokud by bylo nebo výhodného, tak není problém víc). Nebo pokud je momentálně třeba něco výhodného a levného na bazaru, co bych mohl koupit, abych pojezdil teď sezónu a pak hned prodal a koupil něco potom v posezónních slevách, tak by to taky nebyl problém. Opravdu se nebráním ničemu, jen se mi asi jako téměř všem tady nelibí vzhledově Decathlon, na který jsem se byl dívat.

    Všem moc případně děkuji za veškeré tipy a rady.

    0 0
    • DanyBart  

      Obecně zakázková stavba vychází cenově dobře a možnost se domluvit se stavitelem, za co si chceš připlatit a co oželíš je fajn. Podle tvého strohého popisu ti pravděpodobně stačí konvenční XC pohodlná geometrie.

      Témat ohledně kol mezi 25 a 35 tisíci je tady mraky a je tam řešeno v zásadě to smé dokola.

      0 0

        MTBIKER doporučuje

      • Adam2  

        Děkuji. Projížděl jsem vše a právě nic moc jsem tu z nových témat nenašel, všechno už byly spíše celkem hodně staré témata. Jinak už jsem se bavil s jedním pánem co staví kola tady u nás ve Zlíně, ale bohužel říkal, že je problém s rámy a jsou jen MRX nebo Maxbike, které se mi úplně moc nelíbí.

        0 0
          • Adam2  

            Děkuji, ale všechny jsem už samozřejmě projel a většina je starších a já to myslel i tak, jestli není třeba nějaká aktuálně výhodná koupě co by dávala smysl, protože slevy apod, se neustálé mění. Navíc podle toho co tam je napsáno, si nejsem jistý, co koupit a jestli nejsou ještě třeba jiné možnosti.

            0 1
            • theedge  

              Starsi nejsou. Jsou z dubna a cervna letosniho roku. Dotazy na kola v tve cene tu jsou nrustale. Modely kol jsou stejny. Neznam nikoho kdo by nemel rad vyhodne koupe :-) Pokud se nekde nahodou objevila zajimava sleva tak musis sam googlit a googlit.

              Vyvaruj se velkych a drahych znacek – za stejne penize budou vyrazne hur osazane.

              25k je dost malo, pouzitelne osazena kola se zacinaji objevovat od 30k.

              Cena pomer vykon mivaji dobry treba Kellys Gate a nebo Qayron Ram.

              Hledej neco na 12sp. Shimano Deore 6100 a vzduchovou vidlici s aspon 32mm nohama.

              A nebo si nechat postavit.

              2 2
        • scalar  

          Maxbike M909 je zrovna moc pěkně udělaný rám a MRX bude mít asi příští týden nové rámy.

          0 2
          • Adam2  

            Maxbike se mi nelíbí a nové rámy od MRX jsem neviděl. Od MRX se mi líbí jen ty carbon (nejvíc ten, co mění barvy), ale to už je mimo mé finanční možnosti.

            0 0
    • jakubko  

      Mně byl nedávno doporuceny Qayron Ram 3 a jsem celkem spokojeny, ale pokud jezdis i hodne na cyklostezce, tak bych se podival mozna po necem jinem.

      0 0
      • theedge  

        Qayron Ram mk3 je fajn akorat ma kazetu 1×11 s rozsahem az od 11z. To znamena nizsi rozsah a vetsi odskoky mezi prevody. Myslim ze starej HG orech.

        Taky rafky s vnitrni sirkou jen 21mm.

        Pokud to nekomu nevadi tak je to ok.

        0 1
    • Azmir  

      Když se ti nelíbí Decathlon, já osobně bych šel do toho hliníkového BH. Máš kvalitní základ, FOX vidlici, plnohodnotné 12s, prostě vyvážené kolo, kde když vyloženě nechceš, nemusíš nic měnit. Na bazaru ted nic pěkného není, chce to kdyžtak hlídat každý den a jet pro to hned.

      0 3
      • theedge  

        Jo to hlinikovy BH slevneny na 30 vypada dobre.

        0 3
      • scalar  

        V popisu mají Deore a Acera, z Acery to má brzdy?

        0 2
        • Azmir  

          V popisu je i „Shimano BR-MT400, 160 mm, 180 mm“, zajímavé, že tu Aceru někde dole jsi našel, ale brzdy hned druhá položka nahoře ne :)

          0 3
          • scalar  

            Koukal jsem až na tu tabulku :-) Ten popis je děsný chaos. Tak co je Acera, když brzdy jsou Alivio?

            0 2
            • Azmir  

              Asi kotouče, nic jiného mě nenapadá. Popis komponent ale snad vidíme všichni a nic podstatného Acera není, přijde mi to od tebe jako zbytečné rýpání :)

              0 3
              • scalar  

                Nijak nerýpu, jen se v tom snažím zorientovat, koukám na to jen na mobilu, tak je to strašně nepřehledné, Ty tam vidíš třeba, co tam je za kola?

                0 2
                • Azmir  

                  Nějaké BH Lite, nevím co to je zač.

                  0 2
                  • scalar  

                    Pořád ale v pohodě kolo proto jiným pocovidovým akčním z nouze výtvorům, už jsem tam viděl ZOOM vzduchové vidlice, Microshift řazení, Sunshime kazety apod.

                    0 2
      • Azmir  

        Teď se ještě koukám, že za 35 mají carbonovu verzi, ale ne s shit Judy, ale s Reconem, to už je pak možná taky na zvážení https://www.muziker.cz/…range-l-2022 ale je to zase lehce ošizené na brzdách (Shimano BR-MT201), ale s pedály by ses pak mohl vlézt pod 12kg a měl zajímavé kolo pro potenciální upgrade. Otázka, jestli to je to, co chceš a nebo koupit hlínu, neřešit a jezdit :)

        0 3
    • Adam2  

      Můžu se prosím zeptat, co je konkrétně špatného na tom BH, když všichni dávají na komentáře dislike? Qayron Ram 1 už se bohužel neprodává a podle toho co jsem četl, tak do té ceny tu je jen Kellys Gate a Decathlon (když se mi tedy nelíbí, tak prostě jinou možnost opravdu prosím nemám? ). I třeba ty Orbea jsou špatné? Díky moc

      0 0
      • Arntor  

        Ahoj, ja mam podobny pozadavky jako ty, akorat jsem puvodne mel nizsi budget a o trochu jsem ho zvedal. Kazdopadne ted nejvic zvazuju Kellys Gate a zajimaly by me argumenty proti nemu. Prijde mi celkem fajn. Ten dekac se mi taky nelibi, jedine ho prestrikat :D

        0 0
        • Adam2  

          Tak co jsem si všiml, tak by neměl mít pevné osy, ne?

          0 0
          • RomanS  

            Kellys Gate má pevné osy – ROCK SHOX Maxle Lite 15×110mm front / NOVATEC 12×148mm rear dle popisu.

            0 0
        • blackboy007  

          Na Kellysu jezdím 10 let mám kolo za 33 000 kč a rám je Alu 6061 a vše OK

          0 0
    • Adam2  

      Dnes chci tedy objednat https://www.muziker.cz/…ellow-l-2022#… jen se chci pro jistotu ještě tedy zeptat, co je na něm špatně dle reakcí výše? Za ty peníze mi to přijde jako dobrý kup.

      0 0
      • Tomas_82  

        Slabší brzdy a těžko říct co kola…

        0 0
      • theedge  

        Za 30 je to dobry. V tehle cene nikdy nebudes mit kvalitni znackovy vyplety takze kola nema smysl moc resit. Zvlast na jezdeni po cyklostezkach.

        Hlavne spravne vybrat velikost.

        0 0
      • mais  

        Nelíbí se mi uchycení zadního kola

        0 0
        • Adam2  

          jakože co se jen estetiky týče?

          0 0
          • theedge  

            Spis mysli jestli to ma rychloupinak a nebo pevnou osu. To jsem v te specifikaci nikde nevycetl

            0 0
            • BlickM  

              Rám Expert Alu 29", 12×148 mm

              0 0
              • theedge  

                Jo na mobilu to není videt. Ten Muziker má ty stránky strašně nepřehledný. Je to jak nějakej web z 90tek ..

                0 0
                • Adam2  

                  Takže pevnou osu by měl mít prosím?

                  0 0
                  • BlickM  

                    Podle popisu ano, vzadu pevná osa.

                    Škoda, Canyon měl teď slevy.

                    0 0
                    • Adam2  

                      Ano, na ty slevy jsem se díval, ale nebylo tam nic moc zajímavého v mé cenové kategorii

                      0 0
          • mais  

            ne, prostě se mi to nelíbí strojařsky, připomíná mi to uložení na starých kolech z dob totáče, co nebylo moc tuhé.

            0 0
            • theedge  

              Chce to na cyklostezky a vyber v teto cene je minimalni. Je uspech ze to ma pevnou osu.

              0 0
              • mais  

                no je otázka, zachrání pevná osa bláto uložení, nebo je lepší bytelný uložení s rychloupínákem? Za sebe bych měl jasno…na cyklostezku nevidím v pevné ose takovou přidanou hodnotu, zato měkké uložení se kroutí

                0 0
                • theedge  

                  Tak najdi za tech 30k lepsi kolo. Ty levny kola se kritizujou strasne snadno :-)

                  0 0
                  • mais  

                    Zeptal se co je na něm špatně já napsal co se mi na něm nelibinevim proc bych měl hledat jiné lepší kolo takový dotaz nedal

                    0 0
                • Adam2  

                  Takže pokud to správně chápu, tak nejde jen o vzhled, ale i funkčnost? Myslím to uchycení zadního kola.

                  0 0
                  • mais  

                    Ano mám o tom pochybnosti a sám bych preferoval klasictejsi

                    0 0
                    • Adam2  

                      Jasně rozumím a děkuji, ale v dané cenové kategorii moc jiných možností není, takže asi do něj budu muset stejně jít.

                      0 0
    • Adam2  

      Poslední otázka prosím než objednám, šli byste radši prosím do hliníku s vidlicí Fox za 29600 Kč nebo radši carbon ale jen s RockShox Recon za 35100 Kč? Carbon s Fox vyjde už na 40100 Kč a to už mi pro mě přijde asi fakt zbytečně moc. Díky

      0 0
      • myscho  

        Možno je otázne ako dlho si to chceš nechať. Fox má drahší servis.

        0 0
        • Adam2  

          Mám v plánu si ho asi spíše nechat už na delší dobu, takže ideálně třeba i 5–10 let

          0 0
      • vn25  

        Carbonová verze má nejlevnější brzdy od Shimana. Recon není vůbec špatný, samotného by mě zajímalo srovnání Foxu na tý karbonový verzi s Reconem.

        Jako kdybych si vybíral z těchle dvou kol pro sebe asi bych si musel hodit korunou, obě se mi líbí, každá má něco do sebe

        0 0
        • theedge  

          tak ten karbon má smysl jenom když bude počítat s výměnou brzd

          0 0
          • Adam2  

            jojo, asi to vypadá, že půjdu spíše do toho hliníku, ten k

            carbon je pro asi už zbytečný a jinak je hliník ve všem lepší, co se týče osazení

            0 0
      • mais  

        šel bych to rockshoxu, umím si ho dát dohromady doma, jsou levnější díly a jsou všude, ale já si nechávám kola dlouho

        0 0
    • jonas99  

      zdravím,

      uplně se mi nechce zakládat nová diskuze, ale taky vybírám kolo a chtěl bych poradit, jenže trochu jinak než všichni ostatní. Kolo hlavně na výlety tak 50–70km.

      1. velikost kola? V čem je rozdíl 26 oproti 29. Proč teď tak frčí ty 29?
      2. hodně tu v diskuzích zaznívají pevné osy? to znamená že kola nejsou chycena rychloupínáky ale klasicky šroub matka?
      3. Má cenu připlacet za teleskopickou sedlovku, když nemám úplně v plánu nějaké velké traily?
      4. hodně se tu zmiňuje osazení. Lepší brzdy, vidlice a tak. Dokážu já jako laik nějak na první pohled rozeznat kvalitnější brzdy od méně kvalitních?

      Díky moc za objasnění

      0 1
      • Lišák  
        1. Když zdědil kluk moje 26" kolo, tak jsem si poskládal levnou devětadvacítku na zkoušku, jestli mně to bude „sedět“. Jezdil jsem na ní cca 4 měsíce a pak přišly podzimní plískanice a já sedl na 26" zimáka s blatníkama. A připadal si, jak na kole po mladším bráchovi. Rychle jsem si poskládal prasopsa „gravela“ z trekingovýo rámu na 28" kolech.
        2. Pevná osa je trubička, která se prostrčí otvory ve vidlici / rámu a zároveň otvorem v náboji. Na jedné straně vidlice / rámu je závit. Dotáhne se buď inbusem, nebo je na ní páčka, podobně, jako na RU.

        3.Teleskop si je lepší vyzkoušet. Já už bych kolo , které není primárně určeno k jízdě po asfaltu / šotolině bez teleskopu nechtěl.

        4. Dokážu já jako laik nějak na první pohled rozeznat kvalitnější brzdy od méně kvalitních? Na první pohled asi ne, na první svezení většinou jo. ;-)

        1 0
      • KoudakT  

        29" je pohodlnější a „jezdivější“. 26" už v podstatě neseženeš. Musel bys do 27,5" a není nic jednoduššího, než se vydat do showroomu, kde si na oboje sedneš a projedeš. 5 minut na kole vydá za 10 vláken o výběru kola

        Pevná osa zvyšuje tuhost kola, nutná není, pokud nejsi cvalík a neplánuješ jezdit nějaké vraždy. Ale pokud bude kolo s osama a bez nich za stejnou cenu, je to nice to have.

        teleskop nevím, já jezdím bez.

        U brzd je to složitější, vzhledem k velkému počtu výrobců. Co se Shimana týče, hlavně předěl je na řadě Deore, která má přepákování (říkají tomu Servo Wave). Brzdová páka je tak s „posilovačem“ a to je hodně příjemné. Osobně bych nižší řadu už nechtěl, ale je to o budgetu.

        0 0
        • Lišák  

          5 minut na kole vydá za 10 vláken o výběru kola

          Za 5 minut na chodníku před krámem nepozná rozdíl mezi 27,5 a 29.

          Po projetí stejné trasy, hned po sobě, alespoň v trošku terénu by už se nějak odrazit mohl.

          0 0
          • KoudakT  

            I těch 5 min na kole na obrubnících bude lepší, než číst vlákna na bike foru ;-)

            0 0
        • XNeo  
          1. 29" má daleko lepší průchodnost. Doporučuji vyzkoušet a fakt k 26" se nevracet. Sehnat dnes solidnější vidlici na 26" už v podstatě nejde.
          2. Pevná osa jak psali předemnou zaručuje vyšší tuhost a hlavně kolo je uchyceno vždy ve stejném bodě. Pozitivum je, že i větší kotouče tolik necinkají z důvodu lehce nepřesného uchycení kola rychloupínákem
          3. Do terénu jedině s teleskopem, přidá na jistotě při sjíždění prudších překážek
          4. Brzdy poznáte jakmile začnete trochu více jezdit i z kopce – delších kopců – brzdy tolik nevadnou, stačí menší ovládací síla. Já jsem si zvykl na trailové xtr (xt) 9120,8120 brzdy a stačí jeden prst na max. účinek.
          0 0
        • jonas99  

          Je třeba takový předěl třeba i u přehazovaček nebo vidlice. Nějaká doporučená nejnižší řada?

          Někde na fóru jsem viděl lidi se ne dost pozitivně vyjadřovat o ROCK SHOK judy. Je tu nějaký takový zlatý střed jak zmiňujete u těch brzd?

          0 0
          • Lišák  

            Judy je základní vidlice. Má tenké vnitřní nohy (malá pevnost v krutu). Pokud jsi hubeňour a budeš jezdit pohodové trasy, tak by nemusela vadit. Jinak bych u RS začínal od Recon Gold.

            0 0
    • ismfofx  

      Teď je Canyon Exceed cf 5 za 35k.

      0 0
      • Adam2  

        Tohle je ale za ty peníze pořád lepší, ne? https://www.muziker.cz/…-blue-l-2022 případně https://www.muziker.cz/…-blue-l-2022

        0 0
        • enjoy  

          Záleží na tom, jestli už jsi to koupil nebo ne :-D

          0 0
          • Adam2  

            Nekoupil

            0 0
            • enjoy  

              V tomto případě (ač nemám rád karbonové rámy) je Canyon lépe vybavený. Někde o parník, někde je trochu.

              Každopádně je ale designově mnohem dotaženější a tohle za 35k…

              0 0
              • ismfofx  

                ta sleva by mela dnes koncit, ja si ho objednal ;)

                0 0
                • enjoy  

                  Já si počkám, až bude po létě za 30(tak určitě :-D)

                  0 0
              • Adam2  

                Můžu se prosím zeptat v čem přesně je lepší? Vždyť parametrově je téměř ve všem horší ne?

                0 0
                • enjoy  

                  Například SLX brzdy oproti úplně těm nejzákladnějším? Je toho víc..

                  Ale i celkové zpracování v detailech.

                  Nebo schválně zkus ty nastínit, kde je podle tebe horší? Docela mě upřímně zajímá, co to bude.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.