• ulda

    Slyšel jsem, žekolo by se vapkou (na benzínce) mýt nemělo, že se dostává voda tam, kam nemá. např. do nábojů, středového složení. Tak jak myjete kolo vy?

    0 0
    • kubad  

      tos slyšel opravdu dobře a ten zbytek co třeba zkusit historii?

       
      0 0
    • jirka88  

      zahradní hadicí od nejvetšího bordelu, kdysi sem se to snažil nemířit přímo na náboje, ted už to kašlu, hadicí od nejvetšího bordelu, před slavnostnější vyjížďkou ještě doleštím hadříkem;)

      0 0
      • pepek  

        To neděláš dobře, pak ti nechodí překazka

        0 0
        • jirka88  

          Kurnik, ze by to bylo timhle:D sem myslel, že to nemá taký tlak:/, mno ale myslet znamená hov.. vedět:D

          0 0
    • Neddy  

      Já vemu belík s teplou vodou, přimíchám autošampon a houbičkou pěkně celý kolo umeju.. houbička se dostane všude, pěna odstraní všechnu špínu a když je v tom šamponu ještě nějaká příměs, tak kolo po umytí ještě krásně září… ale hadicí nikdy, jen jsem to jednou zkoušel. A tou houbičkou to jde fakt skvěle a poměrně rychle, ve srovnání třeba s hadrem – tím jsem to myl dřív a s houbičkou to zvládám 2× rychleji :-P

      0 0
      • Smazaný účet  

        to samé, akorát bez šamponu, hadicí je to naprosto neefektivní :)

        0 0
      • Hell_A  

        Mnooo, houbička jest skvělý nápad:-) To vyzkouším, já většinou kartáčem a kazetu pak kartáčkem:-d.. Hadici nemáme, takže kbelík a vodu, ale někdy mě to opravdu leze dost na nervy.. Hadice asi není ideální, ale je pohodlnější.. Nění to podobné jako třeba s instantními jídly? Rychlé, ale „nezdravé“:-D

        0 0
        • Evilcleaner  

          no ale kolo vypadá čisté po „sprchování“ jen do té doby než uschne…

          0 0
    • Vsara  

      Nu … nevím zda dobře – ale sprchou. A Cyklo Star saponátem.

      Jednou za čas sundám koncovku sprchy a vezmu to prudkým proudem přímo z hadice. A teplou vodou. .. Jak tu čtu, tak se ta voda dostává kam nemá … Skutečně stačí proud vody ze sprchy vniknout do středů a …dalších … ???

      0 0
      • kubad  

        sprchování a WAP je móóóc velký rozdíl takže bych se sprchou nebál

         
        0 0
        • jirka88  

          takže zahradní hadicí taky možu:), tlak to má stejný jako rozvod v baráku..

          0 0
      • MlokCZ  

        Přesně jak píše kubad.

        Taky klidně kolo sprchuju (když už se uráčím ho náhodou umýt). A horká voda tomu dost pomůže a není pak třeba ani ten problematický velký proud jako z wapky (i když wapkou se taky dá, ale je třeba opatrně a nestříkat na některá místa).

        0 0
      • stihac  

        na cyklostar bacha, chalan v ksefte mi hovoril ze je to fajn, take agresivnejsie, ale nemalo by to byt na bicykli viac ako 30 sekund :D

        0 0
        • Nimrod  

          když nastříkám na kolo cyklostar a smeju, tak je všechno v pohodě až na barvu řídítek… nějak jí to pomaličku rozežírá…

          0 0
          • marapara  

            Já teda řídítka cyklostarem nestříkám. Max. kazetu, řetěz, kliky, občas rám, pokud je silně znečištěný.

            0 0
            • Nimrod  

              já když meju kolo, tak už je od bahna celý a nebo na něm něco potřebuju udělat… ale tak i tak ho ošplíchnu celý, když už jsem se do toho dokopal

              0 0
              • marapara  

                Taky myju zařezané kolo, ale když vemeš wapkou bláto na rámu nebo kolech, tak to sjede jak po másle i bez cyklostaru :). Leda že bys jezdil v jílové půdě a nechal to zaschnout na rámu :)

                0 0
                • Nimrod  

                  tfuj, wapka… jedině zahradní hadice a polejvat, nestříkat… nemám v úmyslu měnit furt ložiska. no a většinou je to bláto zaschlý a v nejpřístupnejch místech, takže cyklostar je celkem užitečnej. ale blátu snažim se mu vyhejbat, tak je to málo kdy fakt špatný… ale ty řídítka asi už příště vynechám, nebo je budu muset stříkat a já jsem tak hrozně línej…

                  0 0
                  • marapara  

                    Já taky nemám v úmyslu měnit furt ložiska … a taky to nedělám. A přitom myju wapkou kolo tak 6–7 roků :). Nesmíš to naprat přímo na těsnění a tak a pak není problém.

                    0 0
                    • Nimrod  

                      já to ratši pokoušet nebudu… a když máme na zahradě hadici, tak proč platit za wapku, že jo :-)

                      0 0
                      • Krys  

                        Tak to je jasné. Ak by som bol hrdým vlastníkom záhrady aj s hadicou, ani by ma nenapadlo ísť na benzínku.

                        0 0
            • toNic  

              Cyklostar davam taky jen na pohybova ustroji – kazeta, retez , prevodniky.

              Dokud jsem mel moznost dat kolo do vany – sprcha – cyklostar – sprcha – tepla voda s jarem .

              Ted uz to nejde, takze nekdy kybl nekdy zahradni hadice a dneska asi ta wapka na benzine, vyhoda je , ze je tam program se saponatem. Cili celkem 30 Kc – 10 Kc se saponatem, zbytek na oplachnuti a kolo je jak novy … ovsem na rucni praci to nema, ta je peclivejsi, vyhodou je  nizka casova narocnost.

               
              0 0
          • stihac  

            ked tak budes pokracovat, odlahci ti to riadidla (mozno aj cele kolo) o peknych par gramov! To tu este nebolo, odlahcovacia kura kola cyklostarom! Kolko stoji liter? Stovku? To je ina ekonomika – nezostanu ziadne zbytocne diely, ako ked to povymienas za lahsie. Ked to aplikujes dostatocne dlho, nezostanu mozno vobec ziadne diely! :)))

            0 0
            • Nimrod  

              no jo, jenomže já je mám ocelový, takže to nebude to pravý ořechový

              0 0
      • Madrid  

        Stačí. Sprchoval jsem kolo doma ve vaně než jsem zjistil, že voda nateče třeba do plášťů  nebo, což je horší, do středu.

        0 0
    • Krys  

      Po extra zablatených výletoch umývam bajk na beznínke wapkou. Myslím, že keď sa to robí s rozumom, tak je to v pohode. Tá wapka má dve intenzity striekania. Kolesá a voľné časti rámu striekam plným prúdom, ostatné časti slabým. Na záver ešte tretry a všetko je ako nové. Doma potom ešte trochu kozmetiky.

      0 0
    • jIrI___  

      Kbelík s vodou a smetáček. O moc pohodlnější než čistit hadrou nebo něčím podobným :-)

      0 0
      • Neddy  

        Houbička na nádobí je pohodlnější než smetáček ;-) Teda alespoň pro mě, vyzkoušej.

        0 0
        • jIrI___  

          Zkoušel jsem a není – mám pak mokré a špinavé ruce :-D

          0 0
      • Frankie  

        Presne tak, smetackem je to nej… clovek si nemaci ruce, zvlast kdyz je zima, tak se to oceni :) Akorat bacha  a nesahnout s nim na kazetu, tak jsou pak cerny smouhy po celym kole :) F

        0 0
      • mn  

        místo smetáčku používám štětec – zárohák. je to pohoda.

        0 0
      • cvtracktor  

        +1

        0 0
    • marapara  

      Pokud je to zařezaný víc, tak jedině wapka to jistí. Nechce se mi to šudlit hodinu teplou vodou a smetáčkem a pak ještě za sucha hardem. Nestříkám cyklostar, jedu na benzinku, wapka za 10 kč a bajk je jak nový. Nemířím na těsnění nábojů, středové ložiska a ořech zezadu od výpletu, do bowdenů u úchytů, jinak není problém.

      0 0
    • Splinter  

      Když moc tak hadice, jinak kbelík vody s pracím práškem, smetáček a hadr..

      0 0
    • gulii  

      Nedá mi tu nezmínit mou příhodu… omlouvám se trošku za OT

      ale jednou, jsem si takhle myl kolo… teplou vodou, šampónem na auta, a houbičkou… Kolo bylo hooodně špinavý, ale problém byl v tom, že jsem měl na ruce škrábanec od kočky. Hezky jsem práci dokončil a ejhle… večer mě nějako začlo bolet zápěstí a ráno, když jsem se probudil, tak jsem měl pěkně nateklý žíly na celý ruce ruka krapet fialová tak jsem spěchal na ambulanci a tam mi řekli, že mám otravu krve :) tak jsem si koupil antibiotyka a do 2dnů to přešlo… Tím bych chtěl všechny upozornit, že i tohle se Vám může stát při mytí kola s nějakým sebemenším úrazem :)

      0 0
    • ferko11-XC  

      No a já pak po umytí  to suším takto xD

      0 0
      • Vhalasta  

        A žehlíš si ho sám nebo ti ho roba přibere s ostatním prádlem?

        *) (roba=manželka – poz,. překl.) 

        0 0
    • Pavel  

      Vzhledem k barvě v bílém pervolu na 30. Když je moc zasrané, tak přisypu trochu vanishe (na bíle samozřejmě), jednou za čas dám i aviváž. Suším normálně v sušičce.

      0 0
    • kali222  

      jezdim jen za sucha,kdyz to uspinim, tak to radeji prodam. kdyz me stihne dest a bahno az na svihu tak to musim prodat uz tam :(

      0 0
    • sobul  

      Jedině WAP ! Nic jiného nevyčistí řetěz a kazetu tak jako WAPka. Když to dáš vepředu na prostřední převodník a vzadu také někam doprostřed, namíříš pěkně proud vody na kazetu ve směru šlapání, samo se to roztočí a pěkně vyčistí. No a stejně ty komponenty ojedu dřív než by zrezavěly. Moc často ho ale nemyju.

      0 0
      • marapara  

        jj, máš recht předsedo :). Přesně takhle to dělám i já. Na řetěz nastříkat cyklostar, projet k benzince, pak hodit lehčí převod, já většinou nejmenší vepředu a tak třetí odshora a jede to jako čert. Ale taky tam nejezdím moc často. Naposled jsem byl tak před 2ma měsíci :)

        0 0
        • pajan  

          Ty jo a u kterejch benzínek je WAPka? Já jí tam nikdy neviděl! Jen vysavač a vzduch… Jsem slepej nebo je to jen u některých? :-D

          0 0
          • marapara  

            Jasně že jo. Třeba u té naší je jich rovnou 5 :)

            0 0
            • pajan  

              Mno… A u nějaký z Pražských pump jsou? :-D

              0 0
              • Krys  

                Ja používam tú na Šafránke. Oni tie wapky sú v tých boxoch na ručné umývanie. Občas bývajú pred automatickou umývarkou, aby si si mohol nahrubo opláchnúť auto pred vstupom do myčky. Taká je tuším v" OMV":http://www.firmy.cz/…modrany.html v Modřanech. Tam som ale nebol už asi tri roky.

                0 0
                • Krys  

                  Tu je dokonca niekoľko boxov na ručné umývanie. Bol som tam iba raz a nejak to rýchlo žralo koruny.

                  0 0
              • Fenous  

                Holesovicka Benzina.

                0 0
          • jIrI___  

            Wapky jsou na všech benzinkách. V naší díře taky, takže v Praglu jsou určitě taky. Chce to koukat nejen na slečny, ale i kolem sebe ;-).

            0 0
            • pajan  

              Mno jo no :-D Tak teda v pátek budu mít bojovej úkol: Najít WAPku :-D

              0 0
            • marapara  

              Na všech nejsou a rozhodně ne v nějaké díře :)

              0 0
              • jIrI___  

                Tak ruční myčku jsem viděl snad na každé „značkové“ pumpě. Neberu v úvahu takový ty NoName pumpy, tam bych na načerpování paliva v životě nezastavil. Tam ty wapky možná nejsou :-)

                0 0
                • pajan  

                  Mno tak ruční mytí s wapkou jsem našel ale jen s obsluhou… a nějakýmu strejdovy co ani neví co je přesmykač to dávat nebudu!!!

                  0 0
          • XC-biker1  

            No u tech „venkovskych“ benzinek kde je jeden stojan na benzin většinou nejsou :)

            0 0
      • stihac  

        na prevody radsej stara zubna kefka…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Zahradni hadice s menitelnym proudem vody,sada smetacku do finish line ktery se dostanou uplne vsude,cyklomyval co rozpusti cokoli,houbic­ka,kamaradka hadra vileda a ja i kolecko vrnime stestim…

      0 0
    • XC-biker1  

      Sprchou a pak to doleštím hadrem… Po bahnitém závodě nebo vyjíždce umývam wapkou.

      0 0
    • petebike  

      vodou

      0 0
    • jan_hrusa  

      Kyblím s vodou. Nejdříve hodně namočit a pak ještě přípravkem na mytí kol… Žádná vapka…zahradní hadice je v pohodě, protože nemá tak velký tlak. Pak řetěz…osušit a vše namazat…

      0 0
      • pepek  

        Jak se kolo moc umývá a leští, tak se zlomí. Přesně takovou zkušenost mám taky (3 rámy) Teď už nemyju, jenom někdy to oškrabu venku a někdy mokrou hadrou-metodou největšího kontrastu, utřu pohledové oblasti z jedné strany (druhá strana stojí směrem ke zdi)

        0 0
      • grep.ys  

        přesnééé, na co jezdit do benziny, když z ní přijedu , mám kolo zase špinavý:-D to bych se najezdila:D

        0 0
    • hribik A1  

      vacsinou tak ze si pockam na dazd, ten rozpusti stare blato a potom to utrem handrou :-)

      0 0
    • xetron  

      normalně zahradni hadice teče proud žaden vysokotlaky, odpadne veškery velky bordel, pak hadřik/kartač a kartaček na zuby starši (Curaprox supersoft) + tepla voda někdy nějaky přidavek chemie vyčistim a nastřikam

      0 0
    • Hornet  

      Ked nie je moc spinave, tak handrou od prachu, retaz a prevody tiez, potom namazem. Ked je dost spinave, tak na retaz pracku s motopurom, stetcom prevody a potom vedro, tepla voda + saponat(jar), metlicku alebo spongia, handrou do sucha a namazem retaz. Mam ich doma( teda moj aj Hornetkin) tak sa snazim ich udrziavat „relativne“ ciste :-D

      Ale zahradna hadica ani sprcha nemoze uskodit, a ani wapka neuskodi, len ako pisu ostatni, pouzivat " s rozumom", nestriekat priamo na naboje, stred atd, retaz vycisti pekne.

      0 0
    • lidumil  

      Dočista dočista :-)

      0 0
      • Black knives  

        Největší šamponi jsou DH riders. Kolikrát jsem viděl na závodech, jak jezdí celý den v bahně, že jsou oni, i kolo jedna kakinková barvička… A večer všichni pucují, jak o život, aby ty naleštěné krasavce zase vyváleli v bahně, hned v první jízdě dalšího dne..A vypucovat DH kolo je slušná pruda.

        0 0
    • Svět videa  

      když nemáš kolo z hypermarketu, tak bych se WAPky nebál

      u laciných kolo samozřejmě tlaková voda nateče tam kam nemá…

      0 0
      • kubad  

        sezona 2005 – asi 19 závodů hodně z nich v blátě takže vždy po závodě WAP

        za sezonu 3× ložiska v CrosmaXech SL  a 2× ve středu klik

        kvalita kol s tím moc společného nemá.

         
        0 0
        • lidumil  

          jj, taky jsem si WAPkou zničil zadní XT nábu :-((( proto never more! Doma na zahradě hadice, kartáš, hadr, řetěz pračkou s Jarem a namazat.

          0 0
    • ememem  

      ja som si kupil "toto ":http://cykl.cz/…apka-na-kolo

      neni to najlacnejsie ale maximalne pozitivna skusenost.

      0 0
      • stihac  

        a taku sukromnu zahradnu  plnoautomaticku myciu linku na kola, to ste niekde niekto nevideli? :)

        0 0
        • ememem  

          nie ale prisiel som na to ze tymto mozem pohodlne a do­bre umyt aj su­dy od vina v piv­nici

          0 0
          • mastihuba  

            jen takovej dotaz natíráte sudy lněným olejem a jak ta mastnota de z toho dřeva dolu?

            0 0
            • ememem  

              mam nerezove sudy(teda skor nadoby) s plavajucim vekom takze toto odpada. som to vymenil prave kvoli tomu ze s drevennymi bola ostara aj ked boli prazdne…

              0 0
              • mastihuba  

                no o této změně nechce tata ani slyšet, dřevo je dřevo. Ale čas hraje pro mne u spousty sudů už máme popraskaný dužiny, bednáři vymírají a nemá to kdo spravovat.

                0 0
      • dancing dog  

        Todleto se mi moc líbí, taky nad tím uvažuju. na „vtipné“ poznámky nedej, je to určitě fajn věc…

        0 0
        • ememem  

          ak ta zaujimaju nejkae prakticke skusenosti – ak je bike zakydany natolko ze sa to oplati umyt tak potom ta jedna napln cca do 20l je tak na poriadne umytie jedneho bi­ku. (a nie troch jak pisu v tej recenzii). urcite to neni wap-ka v pravom slova zmysle, tlak neni velky, je o nieco vys­si ako sprcha pus­tena naplno (a­si tak jak keby si odmontoval ruzicu a prud este „zosilnil“ palcom). je to a­le asi tak aku­rat na na umy­tie a nezatla­ca to ten bor­del do lozisk­. co sa tyka zi­votnosti

          zatial nemozem pos­luzit…

          0 0
          • dancing dog  

            ale o to právě jde, aby tak nebyl velkej, velkej tlak práv „vráží“ ten písek do náb a středů…

            díky za postřehy..až se vzmátožim /finančně- po rekonstrukci bytu a svatbě /, tak chci zainvestovat nějakej ten měřič typu garmin + ta wapka mě taky padla do merku…

            0 0
      • jIrI___  

        Nad tím jsem taky přemýšlel. Nakonec jsem ale koupil pořádnou wapku, protože má mnohem všestrannější použití (bydlím v rodinném domě) a navíc mi na ni naši trochu přispěli :-).

        0 0
        • ememem  

          kedze byvam v v bytovke tak s napojenim vody na wapku je problem, kebych mal dom tak to tiez riesim wapkou, toto je idealne prave pre tu nadrz na vodu

          0 0
      • ajfel  

        Vyhozený peníze. Bike je stejně hned od bahna. Stačí jedna loužička a je to a že jich člověk po cestě potká na zastrčený cestě. Po letech šudlání houbou, pak smetákem, stříkání z hadice nebo sprchování z konve jsem přešel na nejlepší možný řešení – silonovej kartáč na rukojeti. Nechám to dycky uschnout a pak to nejhorší okartáčuju. Má to 1 velkou výhodu – voda mi nesplavuje ten nejjemnější bordýlek do míst kde to pak rádo vrže (kliky, sedlovka, řidítka a tak, však to znáte). Navíc, správný horský kolo má bejt od bahna, aby bylo vidět, že se na něm jezdí. Moc čistý zavání svátečností.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ten autopostřikovač, má tlak stejný jako ruční zahradní postřikovač.

        0 0
    • dancing dog  

      hadrem a kartáčem na sucho, řetěz kartáčkem na zuby, myčkou jen vyjímečně..jen pokud se nevyhnu velkýmu bahnu, což je vyjímečně, tak u našich na zahradě nízkotlakou wapkou…

      0 0
    • Nikolka  

      Mám domací malou vapku, tak nejčastěji tím + smetáčkem a hadrem. Na převody, řetěz a tak mám normální zubní kartáček :)

      0 0
    • daymaker  

      Já vlastně bahno vyhledávám, proto další den vždy min, 1,5 hodiny pucuju. :-) Uvidíme, jak dlouho mi to vydrží. Cyklostar jenom na řetěz a převody. Na nic jiného! Rám stačí voda a hadr. Stejně jako ostatní…

      0 0
    • Luka  

      vetsinou tak, ze okupujeme zahradni hadici u Habibovych rodicu. Opres kola o kola 15t nakladaku, trochu to oprskas hadici, pak vezmu kybl s teplou vodou a bud jarem, nebo cyklostarem (ten je ale problematickej, bo ho strasne zboznuje jejich pes, a nejen ze da praci ho odhanet porad od kbeliku, ale je schopnej to olizovat primo z kola), vezmu stetku na lahve a ostetakuju blbe pristupna mista a vnitrek vidle, kolem vypletu a naboju, stredu, pak houbou domeju zbytek. a pak zase oplachnout hadici.

      posledni myti bylo osudne, Habib si usmyslel, ze velmi peclive umeje retez, ukaplo mu trochu toho zacernenyho roztoku na dolni vzperu zadni stavby a hele, bylo to krasne ruply :) takze pouceni pro vsechny: zas tak moc to nemejte.

      videla jsem cestou do chrudimi borce co prijeli s autem s kolama na strese, zaparkovali do wap-boxu a voprali to najednou… :)

      0 0
    • Fak  

      Po posledních cca 5 vyjizdkach v bahnitem terenu nasledovne:

      prijedu domu jako prase, takze rovnou jdu na myti – zahradni hadice naplno (ale je to v pohode tlak, ne jak wapka na benzince). Abych se dostal kam potrebuju, sundam obe kola, vezmu je hadici a smetackem, pak ram, nepristupne mista kartackem , oplachnu hadici a je to. Hadice strika tak, ze casto umyju od nejvetsiho bahna i sebe, coz neni k zahozeni pred tim nez jdu do sprchy :)

      Po oschnuti bordel a smouhy co casto po myti studenou vodou zustavaji prejedu suchym hadrem a je to. Prevody, prehazku a retez prejedu vetsinou jen mokrym hadrem. Na zaver promazat prevody a bowdeny WD40 a Silikal (silikonovy spray) na nohy vidle. Zvladam to do 20 minut :)

       
      0 0
    • dedasurovec  

      Teď jsem čistil kolo wapkou(velka na čištění bazénů) a moc dobře to nedopadlo, předni duše to asi moc nerozchodila bo nedrži tlak a upouští se a pak jsem ještě trochu zapekl bowden. Ale to spiš vše zapříčinilo 130° C s vysokým tlakem:-)

      0 0
      • zichis  

        A to ještě nevíš, že se ti rám srazil o dvě čísla :-D

        0 0
    • vlk  

      Když občas jedu nějaký ten závod tak wapkou.Ale jinak si vyberu nějaký hlubší brod-viz obr v mém profilu. Náboje a středy kupuji takové, aby se do nich voda nedostala.Zdrovna tak ostatní součástky takové,aby na nich nemělo co zrezavět apod.Jinak mám kolo v garáži, takže leštit kvůli stání v obýváku ho nemusím.

       

      Vždyť je to terénní kolo- do terénu, to musí něco vydržet-jezdím takhle již přes 20 let a je to OK.

      Aspoň takhle časem člověk pozná které náboje či součástky jsou dobré.

      Jenom se občas dostane trochu vody do ráfku-která časem zase vyteče.

       

      Neřešit a jezdit.

      0 0
      • ememem  

        mimochodom prave na zavody ta wapka co som pisal vyssie je celkom sikovna vec. ide o to ze ak vobec na nejaky idem tak je to dost casto na miestne „dedinske“ maratony. (dovod je ten ze jednak nemam rad moc ludi na kope jak na niektorych vacsich pretekoch a jednak sa clovek pozrie aj tam kde by inak ani nepachol. na ta­kychto pretekoch dos­t casto voebc ni­jake umyvanie ni­e je zato bla­ta vacsinou

        pozehnane. da sa to p­otom umyt pri aute za 5 min­. umyt a nevle­cies v aute do­mov aj bordel.

        0 0
    • mechanik  

      Důkladně !!!!! . :-))

      0 0
    • coffield  

      A/ vapkou ano, ale pouze na největší bahno na rámu, ale lepší zahradní hadice a hadr

      B/ pak do čista do čista vše nepohyblivé a vyleštit do sucha papírovou utěrkou tak, aby lesk byl nekonečný

      C/ pohyblivé věci, hlavní humus z řetězu pračkou na řetěz, pak hadrem, kazetu kartáčkem a hadrem

      D/ balzám, vosk a šup do postele

      Ale čistit jiné než pohyblivé věci má smysl pouze, když hodláš kolo přepravovat tam, kde špína škodí. Pokud ho parkuješ v kůlně/garáži a hned za domem začínají trails, nemá cenu z něj bahno sundavat, připlepí se hned zase a je to ztráta času. Pak by odpověď zněla jednoduše: „Nijak.“

      0 0
    • Mr.Duck  

      Zneužiju tenhle thread, poprvý sem po letech pořádně čistil kolo, a zajímalo by mě jak čistíte řetěz? Pračku na něj nemám, ale v krámě mě doporučili jakýsi GT-85 na čištění řetězu (http://www.bike-eshop.cz/…gt-85-200-ml), tak to sim stříknu, otřu hardem, eště jednou a pak namažu něčim hustšim. Zkoušel sem to vzít kartáčkem, trocha vodou(hužel žiju v paneláku, o zahradních hadicích se mě akorát zdává po nocích), ale nikdy mi nepřijde že bych to opravdu vyčistil.

      Nějaký tipy? Nebo mám fakt koupit tu pračku jestli si nechci oddělat řetěz a řazení?

      0 0
    • StuntJ  

      Jak ? Tak !

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak tohle mi nepůjde, nemám potřebnou barumku kolem pasu:(

        0 0
      • Dalas  

        bych chtěl vidět, jak to bude dědka nebo kohokoliv dlouho bavit se s tím takhle piplat- to ještě neleštil, nemazal řetěz, apod.. Ale jestli je v důchodě, což asi jo, tak si na to čas možná najde :)

         

        Já osobně odstraňuju z kola jen větší nánosy bahna a kolo pak řádně očistím tak jednou za 2 měsíce.

         

        Řetěz jen přetřu suchým hadrem, fíknu WD-40 a hotovo. Řádně ho umyju zase jednou za čas-tak po 10 vyjížďkách.

          
        0 0
    • Vector95  

      kbelík s vodou, hadr-to je vše co potřebuji. tam kde se s hadrem nedostanu přijde na věc houbička

      0 0
    • Kubiczech  

      Tak jsem se dneska jal umýt Monstera a zase tu práci nesnáším o něco více. Rám je to sice fajn, ale mýt ho je za trest. Kvůli tomu jsem ale neykopal tohle vlákno. Používáte někdo k očistě kola páru? Zní to jako blbost, ale dneska jsem to zkusil a kupodivu to šlo docela dobře, ideální zejména na nepřístupná místa. Co si o tom myslíte?

      0 0
      • jIrI___  

        Páru jsem doma zkoušel. Ale vapka je vapka :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        para by mohla byt dobra na veci zahnojene zatuhlou mastnostou-kladky na saltru, kazeta…

        Ale vzit parni cistic na bajka, budu zabit:D

        0 0
        • jeniiiik  

          Já kolo nemyju ale koupu:-) Ze čtvrtého patra hadici tahat nechci, kýble s vodou po schodech taky ne, takže sprcha, smetáček, jar a kartáč na kazetu, řetěz a převodníky. A oproti hadici je plus hlavně teplá voda.

          0 0
          • jeniiiik  

            Sakra, blbě jsem to zařadil, pardon.

            0 0
          • jIrI___  

            Fuj!

            0 0
          • Kubiczech  

            Ta puzzle vidle je boží. (:

            0 0
            • jeniiiik  

              A večer jak na to posvítí auto, jde to vidět na míle daleko, měl jsem tak polepené skoro celé kolo-pracovní přibližovadlo na hooodně starém karbonovo-hliníkovém rámu TREK.

              0 0
          • mr.nikdo  

            a ty zijes treba s nejakou zenskou?? ze te jeste nezabila?? :-D

            0 0
            • Honza729  

              ono to vypada, ze jeho zenska je stejna, podle te vidle. :)

              0 0
              • Hornet  

                jooo, presne tak :-D

                0 0
                • jeniiiik  

                  Teďka bydlím sám, v podnájmu, obě kola jsou moje. Ale když jsem bydlel s babou, myl jsem to tak taky. Přijde mi to v rámci paneláku nebo cihlového činžáku nejpohodlnější.

                  0 0
                  • Hornet  

                    Jasne :-) ked sa neda inak. Ale asi sa blbo cisti vana, ked umyjes dva biky.

                    0 0
                    • jeniiiik  

                      Není to nic hrozného pokud to umyješ hned. Jinak pro ty, co říkají fuj, to jak přijedete z kola od bláta, tak se taky nejprve opláchnete hadicí (třeba v tomhle studeném počasí) popřípadě se umyjete v kýblu smetáčkem? A nebo to necháte zaschnout, procházením po bytě opadat a do vany se jdete pouze ,,domýt,,?

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Když mám kolo na klejích, tak se snažím bahnu vyhýbat. Když už není zbytí, tak nějakým kusem dřeva zhodím z rámu všechny velké nánosy bahna a na pokoji ho otřu normálně vlhkou hadrou. No a pokud se mi nechce, tak sjedu na koleje kousek od nás, které mají společné sprchy a tam to zvěrstvo provedu :-D. To ale tak 3× do roka.

                        Doma parkuju v garáži bahno nebahno.

                        0 0
                        • jeniiiik  

                          Nemyslel jsem to ohledně kola…jen mi příjde docela jedno, jestli se ve vaně cachtá zabahněný biker a nebo kolo. A mít garáž a zahradu, tak to taky samozdřejmě myju hadicí.

                          0 0
                          • jIrI___  

                            No nevím, srovnávat zabahněného bikera se zabahněným kolem mi příjde trochu zcestné… :)

                            0 0
                      • Honza729  

                        Tak jestli muzu, tak ja osobne se cestou stavuju u benzinky a kolo od bahna prejedu wapkou. Posledne jsem wapkou vzal i tretry a nohy po kolena…no a pak na cistem kole vesele domu…do vany :-)

                        0 0
                      • mr.nikdo  

                        tak nvm.. cyklista neni plnej smiru a oleju jak to kolo…

                        • teda i moje rikala ze v takove koupelne by me za to zabila… a to radsmlcim o mamine..
                        0 0
          • Honza729  

            Tak tohle bych asi zkusil jen jednou…a pak bych se koupal ve vlastni stave :-)))

            0 0
          • mastihuba  

            než podstupovat todle, tak jdu raději pěšky na vycházku. Kolo mne baví ale abych se s ním dělil o vanu? :)

            0 0
            • RomanH  

              Ja si kvuli nemu postavil barak – nosit zabahnenej bajk pres obyvak na balkon a blato pak smetat na balkony podemnou nebylo to prave orechove :-)

              0 0
              • mastihuba  

                mě už nebaví ani ta zahradní hadice. Letos sem měl na umejvání beček pučenou wapku a umejval sem s ní i kola. A to kolo je pak takový čistější. Dyž nedáš kouř vidici, tak středy to snáší docela vklidu. :)

                0 0
    • Wojtek  

      jedině postřikovačem

      0 0
      • jeniiiik  

        Jo jo, rosíme dvakrát denně, hnojíme jednou za týden:-) Sr.t se s postřikovačem by se mi fakt nechtělo.

        0 0
        • Wojtek  

          tak to máš smulu, s kýblem, s vapkou, oboje je na hovno

          0 0
          • Blade  

            Vzhledem k tomu, že podobným zařízením doma stříkám kvítka a stromy, tak vím jak směšnej průtok a proud to má, tak by mě zajímalo, za jak dlouho tím pořádně ******** kolo umyješ ;-)

            0 0
            • Wojtek  

              mám s max tlakem 3bary, a kolo mám umyté asi tak 8krát rychlejc než s kýblem

              0 0
              • jURis_1  

                jenže je třeba i 8× větší pravděpodobnost že vapkou kolo neumyješ bez čistícího prostředku tak dobře a za druhé že je 8× větší pravděpodobnost že ti voda nateče do ložisek a jiných součástí které jsou náchylné na rez atd.. vlivem tlaku..:)

                0 0
                • Wojtek  

                  je to asi takovej tlak, jako když ti stříká voda od předního kola:-), ale bláto to umyje, a pak když se mi chce, tak to pak stačí jen vyleštit(mokrým hadrem) ale to se mi většinou nechce

                  0 0
              • Blade  

                8× rychleji je nicneříkající údaj, s řetězy se taky papláš 2 dny, když normální člověk to stihne za ±30s. Tak neříkej kolikrát je to rychlejší, ale kolik minut (hodin) ti to zabere.

                0 0
                • Wojtek  

                  ok, někdy to stopnu, ale počítám, že do 11 min ho mám perfekt umyto

                  0 0
                  • Blade  

                    Zvláštní.. kýbl vody, kartáč a za 2–3 minuty nemám co dělat. Ale to jen když se nudím, jinak to mám za minutku zahradní hadicí ;)

                    0 0
    • maajkee  

      Ty voe „slyšel jsem“ to je nejhorší věc na světě! Radši zkus a pak napiš „zkusil jsem“. Já už v životě slyšel věcí a 99% z toho byla blbost.

      Nejlepší kolo nemejt dokud v pohodě jede, no a pak pořádně namydlit, vosprchovat a všechno pořádně namazat.

      Žádná věda voe!

      No a já jdu chrápat asi,cože?

      0 0
    • Japhy  

      Zdarec, nemáte někdo zkušenosti s touhle mycí pistolí na obyč. zahradní hadici? Včera jsem přijel s bonusem cca 5 kg hezky jílovatý ornice a normální zahradní pistolí na zalejvání to šlo i v kombinaci s košťátkem dost blbě. Když by se do tý nádržky nalil Cyklostár, mohla by být očista o fous důkladnější.

      http://www.uni-max.cz/…e-tornado/d/

      0 0
      • Smazaný účet  

        na lepive bahno plati smetacek nebo vysoky tlak vody…samponek nepomuze.

        0 0
        • Japhy  

          Nejde mi ani tak o šamponek (ten až úplně nakonec, mělo by to jít přepínat), ale spíš o větší mycí proud. Ta zahrádkářská hadice podle mě tim tlakem docela plejtvá. Ale rozhodně je to komfortnější než palec na konci hadice a ušetří to docela dost vody.

          0 0
    • WEGO  

      wapkou a sem tam hadicí a smetáčkem… ale od té doby co mi ho ukradli tyhle starosti už neřeším :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Sundam řetěz.

      Nejdřív nastříkat na největší humus cyklostar.

      Potom kýbl s horkou vodou a jarem se smetáčkem.

      Pak opláchnout kropáčem.

      Případně doladit zapopmenutý místa hadříkem s tech benzínem(hlavně kladky).

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.