• filipik

    Prosím o pomoc s výběrem MTB pro slečnu. Nájezd cca 2–3tkm/rok převážně na Vysočině – 60% lesní cesty, 20% méně náročné singletracky, 20% asflat. Hledáme lehký, rychlý bike na HT rámu, s co možná nejlepší vidlicí. Nemusí to být model 2011, nejsou nezbytně nutné kotoučové brzdy ani dámská geometrie rámu. Budoucí majitelka má cyklistiku jako doplňkový sport v průběhu letní přípravy. Cenovka by měla být do 25.000kč.

    0 0
    • Pumsc  

      Merida HFS-2000,lepší vidlu jsem na jiným bajku v týhle ceně neviděl(Fox f100),a zbytek osazení taky není špatný…

      0 0
      • Deus  

        JJ dobrý kolo

        0 0
      • jachymk  

        Je to kolo pro slečnu tahle merida je osazením skvělá ale po stránce estetický nevim aby se slečně líbilo :D

        0 0
    • Ruprt2  

      taky to teď řeším a bral bych tento Kdyby nebyl tak pekelně dlouhý :-(

      Moje žena je malá.

      ale je to o 100€ přes tvůj limit bez pošty.

      0 0
    • oldaka  

      http://www.bradsky.cz/…-p-1961.html

      a jeste usetris :)

      0 0
    • siafu  

      v této ceně Merida Matts HFS XC 2000-D

      0 0
    • Kamikaze 591  

      Ber mého supa, 5 klacků pak do něj ještě můžeš vrazit, já bych to viděl na lepší kola a kliky, protože to co tam je je paskvil. Jinak osazení se mi zdá slušné http://www.cyklobazar.cz/…rior-xp-930/ ceně bych možná ještě polemizoval…

      0 0
      • filipik  

        promiň, ale chceme nové kolo.. mmj i kvůli odpočtu dph

        0 0
      • Evilcleaner  

        tyjo nevím kolikátý thread to tvoje kolo tu už tlačíš. myslím že je na čase změnit strategii a nepodstrkovat to furt lidem co chtějí nové kolo;)

        0 0
    • Nainen  

      Co takhkle Scott Scale 50

      0 0
    • Smazaný účet  

      za ty prachy určitě Meridu HFS 2000 – viz můj profil s reálnejma fotkama, případně ten pells hore, pokud V. Scott je na svou výbavu celkem drahej, ojetina bych v týhle cenový relaci už nebral, ojetinu tak max 15 dvouletou s jasným původem jako u auta, co se týče toho supa, tak mi na svou výbavu přijde drahej…

      0 0
      • filipik  

        díky. vidím že máš velikost 20", můžu se zeptat kolik měříš? totiž tady podle toho článku, je merida o velikost posunutá, oproti zbytku světa… :-)

        0 0
        • MlokCZ  

          Ta tabulka je dost zavádějící a pro spoustu lidí budu úplně vedle. Já mám třeba 182–3cm a Merida by mi byla ok v 18tce a to ještě s dost krátkým představcem.

          Meridy jsou krátké, ale jen ve velkých velikostech. 18tku mají dlouhou minimálně průměrně nebo spíše i lehce nadprůměreně.

          Naprosto ujetá je u Meridy akorát délka 24" velikosti. K čemu někomu může být tak vysoká koza s délkou jen 620mm fakt nevim.

          0 0
          • šlapatko  

            Mimo je i velikost u 22.Na délku má 615 proti 20tce 605.Klidně by mohla mít o 1cm více.Vozil jsem Meridu 22 a poskládám se i na 20ku, jen to chce představec 12cm.Nyní budu brát RB CRR XL.Délka je 620, výška 51cm.Představec bude 11cm, sedlovka vysunutá 29cm.Měřím 192cm.

            0 0
            • MlokCZ  

              Tak ono by to mohlo jít celé pořád po 20mm jak to jde až po 18tku. Tedy pak 20tka 610mm, 22ta 630mm a 24tka 650mm.

              Jinak kamarád kdysi vozil Meridu 24tku a byla mu nechutně krátká (a k tomu taková koza). Teď už dlouho jezdí 21,5ku Treka, který je mu ok. Tady je to extrémní rozdíl o kolik je 21,5ka u Treku delší než 24tka Meridy. Měří ještě o něco více než ty.

              0 0
        • Sharka1  

          Ja mam Meridy v 18", sice carbon FLX a 96HFS, ale obe maji geometrii temer totoznou, takze si myslim, ze geometrie u ty HFS 2000 bude taky podobna. Mam 173cm a je mi tak uplne akorat, predstavec mam 100mm – foto ty FLX viz profil.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Mám 187cm, minulou Meridu jsem měl XL podle tabulky a podle toho, že mi nestačila sedlovka, jenže Merida dává 350mm jenom, takže je to asi o 5 cm posunutý ta tabulka zhruba, XL na mne už bylo dost dlouhý, ale na lidi s těma 190–200 by zase mohlo bejt krátký, je to divně odst¡upňovaný pak dál u Meridy, ale geometrie 18 a 20 jsou podle mne hodně vyvedený, třeba to časem změní ;)

          0 0
        • dua  

          Mám 20" a měřím 186, představec 100/120 zkouším…

          0 0
    • filipik  

      tak je tu pokračování… chtěli jsme koupit tu meridu, ale v 18" jí někde za levno nemají (našli jsme jí vlastně jen přímo na meridě za 27k), takže uvítám radu – vybrat něco jiného (co?), nebo koupit za těch 23.000 20", za 4.500 18" rám, přeskládat to a 20ku prodat…?

      0 0
      • zipoman  

        Prohledat více shopů někde bude skladem http://www.bagbike.cz/…

        0 0
        • filipik  

          wow! díky… my jsme použili vyhledávače zboží i strýčka gůgle, ale neuspěli :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            cykloworld jich ma dost ;)

            0 0
            • filipik  

              nemá… (email z dneška):

              # Dobrý den,

              # kolo které jste si objednala již bohužel nemáme skladem,

              # proto si vám dovoluji nabídnout

              # http://www.cykloworld.eu/…10-fireball/

              # ve velikosti 18,5".

              # Jedná se kolo které je svou úrovní výbavy a kvalitou zpracování přibližně na

              # stejné úrovni.

              # Informace o Kanadské značce norco najdete zde:

              # http://www.norco.cz/o-norcu

              # Těším se na Vaši odpověď,

              # s pozdravem,

              # Marián Josefík

              0 0
              • biker90  

                Ahoj, sehnal si ji někde?

                Nevim jestli se mi to zdá nebo během 14 dní zmizeli skoro ze všech obchodů. :)

                0 0
                • Ruprt2  

                  no oni ji nikde neměli. Byla někde na centrálním skladě, ale všici ji nabízeli, jakmile se těch pár posledních kusů prodalo, tak je fuč. Ono to skutečně vypadá, že jich zmizli snad desítky, ale nebude to tak.

                  0 0
                  • biker90  

                    A já vůl se tak dlouho rozmýšlim jak velký rám, až nakonec nebude nic.

                    0 0
                    • Evilcleaner  

                      vem libovolnou velikost, kup rám od RB jaký potřebuješ, přestavěj to a prodej meridu (tu si myslím za 4tyčky střelíš v pohodě)

                      0 0
                      • biker90  

                        Taky už mě to napadlo. Akorát nevim, jak by se prodával třeba 24" rám. Ideální by bylo sehnat aspoň 20", tam je šance, že by mi to mohlo být.

                        Ještě jsem psal to jednoho obchodu, tak uvidim, jestli se ozvou. Včera jsem taky jeden zkoušel, a místo odpovědi zmizelo kolo z nabídky :D

                        0 0
                        • Evilcleaner  

                          no než 24 to raději 16'' ty velké rámy od meridy mají nesmyslnou geometrii

                          0 0
                          • biker90  

                            No právě, ale malé už asi nebudou. A nebo ne za tu cenu.

                            0 0
                          • biker90  

                            Bylo by lepší vzít 20" za 24 990Kč nebo 24" za 22 877Kč. Jde mi o to, jestli se ten velký nechá prodat za stejnou cenu nebo se ho nezbavím.

                            0 0
                            • Evilcleaner  

                              dvacítku prodáš hravě ale nevím jestli o 2100 dráž než 24''

                              spíš bych řekl že nakonec by to finančně mělo vyjít lépe pro 24'' ale bude ti ležet doma dlouho, musí si najít specifického kupce – vysokého člověka s dlouhými nohami a krátkým trupem, nebo taky jen vysokého člověka který o tom ví ehm málo (a nebo taky kecám a za týden bude pryč)

                              0 0
                            • zipoman  

                              Tak dlouho jsi přemýšlel až je doprodali, tady maj napsáno že maj 5 ks skladem. jinak vzít telefon a obvolat všechny shopy kde je maj a někde bude potřebná velikost.

                              0 0
                              • zipoman  

                                Aha ty potřebuješ jenom levnou nějakou přijatelnou velikost.

                                0 0
                                • biker90  

                                  No, kdyby ta 18" seděla, tak bych si jí nechal. Jenom jsem jí už nikde neviděl. Už jsem psal asi na 3 shopy. Díky za tip. Máš s tim obchodem nějaké zkušenosti?

                                  0 0
                                  • zipoman  

                                    Bohužel nemám, psát se tady asi nevyplatí, chce to zavolat a nečekat.

                                    0 0
    • Mr.Infernal  

      Rozhodně tu Meridu Matts HFS XC 2000-D, v současnosti neznám jiné kolo které by v téhle cenové hladině tomu mohlo konkurovat.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.