GT Avalanche 1.0 2013 nebo Pells razzer pro7 2014?

22 nepřečtených
  • AdamC

    Prosim o vase nazory o techto dvou kolech. Mam v planu jedno z nich poridit. Predpokladejme, ze oba dva mohu mit za stejnou cenu.

    Aval:

    +Siroke riditka

    +Kratsi ram

    +10rychlostni kazeta

    • pruzinovka
    • 26"

    Razzer:

    +27,5"

    +Vzduchova vidla

    • 9 Rychlostni kazeta

    Diky;-)

    0 0
    • Azmir  

      Za mě teda ani jedno. jinak nechápu, jak může Pells dávat straé devítkové řazení, když je to model 2014, takový přístup by mě naštval, jinak kde si vyčet, že ta XCR je vdzuchová, vím že se vzduchová dělá, ale v označení se nevyznám. Proč vybíráš jenom mezi těmahle dvěma? Má to nějaký bližší důvod?

      0 0
    • AdamC  

      Ze je vzduchovka jsem videl na vlastni oci v prodejne.

      Mezi temito dvema znackama vybiram, protoze je muzu mit za dobre ceny. A proc mezi temimto dvema modely?nejlepe vybavena kola, ktere splnuji strop, ktery jsem ochotny dat.

      0 0
    • LRRTM1  

      Taky bych asi spíš vybíral (stavěl), něco jiného. Ale jinak:

      • na řidítka bych se neohlížel, stojí pár stovek
      • Rám těžko měnit, proto je jeho geo. dost zásadní
      • 9 nebo 10 kazeta je, IMHO, skoro jedno, problém spíš nastane, ažbudeš za pár let shánět kompatibilní upgrade
      • Vzduchová vidle je lepší hlavně pokud nevážíš +/- 75kg.
      • 27,5 neumím posoudit – neseděl jsem na něm.
      0 0
      • AdamC  

        Diky za odpoved!

        Vazim 75kg:-)

        Uz dva pisete, ze byste se poohlidli po necem jinem, ale neuvadite duvod. Proc tedy ne?

        0 0
        • LRRTM1  

          Samozřejmě nevím, jakou máš cenovou nabídku ale pokud se pohybuješ někde okolo 18k, tak bych skládal. Případně koupil alespoň něco takového: http://www.axit.cz/…-0–2012.html

          0 0
          • Azmir  

            Ten agang mi teda jako výhra taky neprijde

            0 0
            • LRRTM1  

              Zkus něco nahodit. Netvrdím, že to je výhra.

              0 0
              • AdamC  

                Dobře, a kdybych teda přidal na stropu, myslíte, že

                vyšší modely od Pells (Razzer Elite7 a Razzer Race7) by už stály za to?

                http://pcshop.pells.cz/…_d33101.html

                http://pcshop.pells.cz/…_d33100.html

                0 0
                • LRRTM1  

                  Ten Race už je vybavenej líp. Jen netuším, jak je na tom s geometrií. Otec má asi tři roky starej Razzer a já se na něm moc dobře necítím. Má sice takovou chrtí geo, ale je dost krátkej. Ale Tobě třeba sedne dobře. Každopádně to není, IMHO, na blbnutí, spíš na závodění.

                  0 0
                • Azmir  

                  Ten Race7 už je na tom relativně dobře, ovšem stále žáleží za kolik bys ho mohl mít ty, protože za plnou i o něco nižší cenu je tady mnoho lepší kol ke koupi než pellsy.

                  0 0
                  • AdamC  

                    Cenu raceru nevim presne, ale myslim, ze do 25 000,– bych ho sehnal.

                    0 0
    • BikerBrno  

      Pánové nevím teda, kdo z vás vůbec kdy na nějakým Pellsu seděl, protože takový blbosti co z vás tady padaj byste nenapsali. Doporučení tady bylo jen na naprosto šílenej Agang. Ten má zpracování otřesný nehledě na geometrii na výbavu. Takže by mě teda zajímalo, který jiný kolo bude tak úžasně lepší než Pell´s a v čem konkrétně.

      0 0
      • LRRTM1  

        Jsi se registroval jen proto, abys tady urazil pár lidí a nastartoval flame? Nebo máš na srdci i něco konstruktivního?

        0 0
        • BikerBrno  

          jen už mě nebaví plití na produkty, na kterým 80% z useru tady nikdy nesedělo, většinou ani nevidělo naživo a kecá tady o tom, že je to špatný.

          Že jsem to napsal zrovna v tomto vlákně neznamená, že mě to neštve i u ostatních věcí.

          0 0
          • LRRTM1  

            Seděl a jezdil jsem jak na Pellsu tak na Agangu. Prodáváš Pells, nebo sis ho jen koupil?

            0 0
          • ememem1  

            no nesedel, ani nechcem, uplne mi stacil jeden odrb s tzv. carbon sedlovkou zn. pells.

            0 0
      • Amaranth  

        OK. Udělám ted takové porovnání. Začněme tedy rámem. Kdysi jsem vlastnil jednoho Pellse. Horší lak, než měl tento rám, jsem snad ještě neviděl. Již při montáži misek středového složení se lak odloupal až na kov a to samé u patek. Během půl roku se lak začal svévolně loupat na dalších několika místech. Geometrie je individuální záležitost. Dále vidlice, Agang má vzduchovou s 15mm osou, Pells má pouze pružinou, navíc tahle Suntourka je pro těžší váhy prakticky nepoužitelná (30mm vnitřní nohy, měkká pružina). F1RST má sice také jen 30mm vnitřní nohy, ale má alespoň navíc tu pevnou osu, která tuhost značně zvýší, výhodou také je možnost individuálního nafoukání. Když srovnám zapletená kola, tak je na tom také lépe ten Agang (hlavně díky průmyslovým ložiskům, ne každý je totiž ochoten seřizovat konusy). Když srovnám sadu Shimano Deore 9×3 se Sramem X-7 (je jedno jestli 10×2, 10×3 nebo 9×3), tak je na tom také lépe Sram, nezachrání to ani ta XTčková přehazovačka. Kliky jsou také neporovnatelné archaický čtyřhran (Pells) vs BB30 u Agangu. Brzdy bych ale volil spíš ty Shimana, jsou to sice lowendy, ale na údrždu mnohem lepší.

        Když to tedy shrnu, tak vítězem tohoto srovnání je jednoznačně ten Agang. Jinak kdybych sám vybíral kolo v této cenové hladině, tak bych nekupoval ani toho Aganga, ale šel bych cestou individuální stavby.

        0 0
        • AdamC  

          Dobře, když bys šel cestou individuální stavby – kdo to staví a jak takovýho stavěče seženu?

          0 0
          • johninho017  

            je o tu furt dokola… hnoj, maajkee, scalar. Ale určitě je tu na fóru více stavitelů. Osobně jsem si nechával stavět u scalara a spokojenost

            0 0
    • Drno  

      GT ma dobrou geometrii. Je otázka, zda nejit do rady Zaskar, třeba i 29: http://www.koloshop.cz/…el-2013.html

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.