• treatt

    Tak za 3 dny to vypukne..

    Vlákno pro diskuze a komentáře k závodu, kecy o dopingu, nudě a podobně si prosím ventilujte jinde, nevylučuji blokování

    Tak co, na koho vsáázíte letos na vítěze?

    0 0
    • treatt  

      Sorry za Pellizottiho

      0 0
    • Lance  

      dava to eurosport?

      0 0
    • Zerocool  

      vinokurov, pokud bude startovat…

      0 0
      • treatt  

        Toho vidím na postavu, co přinese rozruch, bude dělat úklid v čelních skupinách, ale na víc, než první desítku ho nevidím, spíš etapové vítězství…

        0 0
      • treatt  

        Hm, tak..

        EVANS Cadel – uvidíme, jak mu to pojede

        GARZELLI Stefano – primadonka se bude snažit, ale moc toho podle mě nedá :)

        SCARPONI Michele – mohl by se předvést

        BRUSEGHIN Marzio – přál bych mu, ale uvidíme v kopcích

        VANDEVELDE Christian – určitě se bude snažit urvat svoji šanci se ukázat, konečně je leader

        Svein Tuft – Kanadskej sympaťák, tomu fandím nejvíc :)

        Lampre – CUNEGO Damiano a SIMONI Gilberto, tak na tohle kombo jsem zvědavej :)

        BASSO Ivan – řekl bych, že si bude chtít upevnit pozici, tak to bude zkoušet na celkový výsledek

        Sky CIONI Dario David – sem tam by mu to mohlo jet

        Cofidis – MONCOUTIE David, doufám, že mu vyjde pár úniků

        Milram GERDEMANN Linus – mohl by něco ukázat

        Saxo SORENSEN Nicki – Saxo neposílá žádná velká jména, tak uvidíme, jestli bude prapor držet Nicki..

        Jinak jsou pro mě velkou neznámou místní, nechám se překvapit..

        0 0
    • Marskatin  

      Myslím, že Menchov,Leipheimer a Contador nejdou a ani delfin z Bibione

      0 0
    • marios  

      Dost se těším na ten závěr od 15 etapy. Kdyby nebyl Král MTB, tak bych se asi jel podívat.

      0 0
    • karliner  

      Já bych tipl Gesinka. Jestli tedy pojede.

      0 0
    • jecnak  

      Panove a damo co vyuzit tento thread k dohodnuti co vlastne podnikneme?

      0 0
      • treatt  

        Můžem..já se snažím vyjednat audienci u teamu BMC před Zoncolanem..

        0 0
        • karliner  

          Návštěvu Zoncolanu jsme ale v plánu původně neměli?!?

          0 0
          • treatt  

            Potom žiji v bludu…

            0 0
            • jecnak  

              Mozna by to chtelo si zopakovat zemepis?

              0 0
              • treatt  

                Zeměpis ani ne, ale když jsme si o tom v únoru psali s Markem, pochopil jsem z toho, že pojedeme jezdit do neděle a potom se pojedem podívat na Zoncolan už jen jako diváci..

                0 0
                • jecnak  

                  Ja mam takove info, ze jdem do Bormia a Livigna, budem jezdit na silnickach a jelikoz dve etapy jedou kolem, tak se na ne i podivame. Jednim z lakadel je myslim Mortimorollo? Asi by to chtelo nejaky mail ucastnikum zajezdu. Co Marku?

                  0 0
    • HROOLI  

      Dá se to sledovat někde na webu ?

      0 0
    • kihsleek  

      Evans, Vino, Sastre, Wiggins… je tam docela dost zajímavejch jmen, ale s tim posledním tejdnem to bude veliká legrace :)

      0 0
    • Kebo  

      Jedině Carlos Sastre..ale je pravda, ze nez ze bych jej pasoval do role favorita… spis mu fandim:-)

      0 0
    • Hornet  

      Doprial by som to Evansovi, predsa je to byvaly biker :-)

      0 0
    • ememem  

      ako nechcem provokovat ale rano som pocuval volake radio hovorili (ak sa dobre pamatam )ze z toho tvojho tipovacieho zonamu nejdu menchov, kvoli podozreniu z dopingu pelizzotti. ani contador ani armstrong lebo sa chcu sustredit na tdf, a tusimze wigins povedal ze to tiez berie iba ako trening na tdf. nech robia taliani co chcu aj ked je to mozno tazsi a v konecnom dosledku aj zaujimavejsi pretek jak tdf(dojazdy etap na kopcoch a nie dole a pod.) tak sa furt z jeho tiena nemozu vyhrabat.

      0 0
    • Tomcat  

      spíš co to bude zase za aféru se „práškama“

      0 0
      • přišlapávač  

        cituji: „Vlákno pro diskuze a komentáře k závodu, kecy o dopingu, nudě a podobně si prosím ventilujte jinde“ …ale ono si to asi nejde odpustit, co? ;-)

        0 0
    • treatt  

      Hm, dneska teda pěkný maso..zatím teda favoriti spurtů zůstávají vzadu, Greipel, Pettacchi i MeEwen nebyli nejrychlejší..

      A bohužel při tréninku v Itálii spadl Thor Hushovd a má zlomenou klíční kost..

      0 0
    • treatt  

      No to jsou věci teda..

      Greipel si evidentně zapomněl přibalit do Itálie nohy, není schopen předjet ani svoje týmový lokomotivy, co mu rozjíždí špurta…Robbie ja taky zatím schovaný, takže koncovky budou asi pěkně otevřené..

      Muselo to bejt dneska docela peklíčko v tom větru a celkem mě překvapuje, kolik investoval energie do sjíždění, aby mu to nechybělo..no, dostal se do pěkné pastičky..akcie Vina a Liquigasu o něco stouply, mohlo by to být opravdu zajímavé Giro :)

      0 0
      • karliner  

        Vyhlašuju anketu, kdy Vina zase drapnou, že zobe.

        A. ještě letos

        B. příští rok

        C. nezobe

        Já tipuju A.

        0 0
        • treatt  

          Skoro bych řekl to samé :)

          Ale jinak masox, že Kadel v růžovém zůstal sám bez spolujezdců a musel si to zkoušet sjíždět sám..

          0 0
          • karliner  

            Až bude mít konečně Cadel tým jezdců a ne zevlounů, tak vyhraje každej etapák, kam přijede…

            0 0
            • treatt  

              Dneska za něj měli umřít, škandál, že tam zůstal sám

              0 0
            • ememem  

              lenze oni zas tvrdia ze jazdit nanho je dost casto na mašlu lebo ani len netusia co po nich chce. ono to asi bude tak pol na pol.

              0 0
              • karliner  

                Tak nesmíš se řídit jen podle toho, co ti poví Bakalář :-))))))))

                0 0
                • ememem  

                  tak pri pohlade na na nekonfliktny zovnajsok mr. worldchampiona a styl jeho jazdenia napr. na minulorocnom tdf bych mu aj veril :-)

                  0 0
                  • karliner  

                    Já ti nevím co je třeba složitýho na vysvětlování na tom, jak jet týmovou časovku…

                    A přesto včera dva zevlouni z jeho týmu odpadli už na začátku.

                    0 0
                    • ememem  

                      to je vec druha, to mas pravdu, som to myslel tak ze ak chce vyhravat a jazdi tak „nekonfliktne“ ako trebars vlani tak mu nepomoze nijaky team.

                      0 0
                      • karliner  

                        Řekl bych, že to souvisí, Saxo i Astana dojeli pod hory v 5–6 a i ve stoupáních tam byli aspoň 3, Cadel sám. To se pak asi těžko jede útočně. V takových situacích útočí jen Baskové z Euskaltel-Euskadi :-)))

                        0 0
                    • treatt  
                      1. Jestli bych něco vyčítal BMC, tak že nechali Cadela samotnýho ve

                      větrný etapě a musel si to potom sjíždět sám, když byl v růžovém

                      1. Týmová časovka je dost specifická a pěkná řehole, zvlášť v teamu,

                      kde ty lidi maj mezi sebou výkonnostní rozdíly. Rozhodně si ti dva nevystoupili jen tak pro srandu, musí potom mít dost nepříjemnou lítačku si to dojet sólově, aby nechytli limit..

                      1. TTT neodpouští, pěkně to rozebíral Matějka před časem v 53×11.

                      Jednak ten vzadu tam lítá jak na špagátu, když si začíná brzdit do zatáčky, ten na první figuře už z ní naplno maká..a hlavně pokud se jede taková kaše na úrovni těch nejsilnějších z teamu, tak ten slabší jezdec se prostě dostane za svůj prahovej výkon, takže nemůže akceptovat danou rychlost ani v háku a sbohem vláčku..

                      1. Půlku týmu poztrácel i Sky nebo Garmin

                      Prostě BMC zatím nevypadá jako moc silný team, co by Evanse moc podržel, ale konkrétě bych se až tak nepozastavoval nad tim, že v TTT jim odpadávaj lidi z vláčku jako švestky :)

                      0 0
                      • karliner  

                        Však to jen potvrzuje to, co jsem říkal – že má tým zevlounů, kteří mu podělali Giro v prvních 3 etapách, protože dohnat 2 minuty na Nibaliho a Bassa…

                        0 0
                      • Biker jak Pes  

                        Osobně jsem letošní TTT neviděl, ale viděl jsi loňskou Tour a týmovou časovku v podání Garminu ? V týmové časovce hodně hraje roli i trasa, pokud jsou zatáčky a úzké cestičky, v 9 lidech jet časovku je prakticky nemožné. To už potom šestý sedmý člověk jede neustále za svoje.

                        Garmin loni zajel neskutečným způsobem právě proto, že poztrácel plno lidí. Na tu cestu se víc lidí nevešlo. Sice je pravda, že to jeli 4 top časovkáři + sprinter Ryder Hesjedal bojující na konci vláčku o život, ale jak potom řekl directeur sportif Garminu, že to bylo víceméně v plánu… :-)

                        A co se Cadela týče, toho jsem nikdy neměl rád, takže mi to vůbec nevadí. On měl vždycky tak trochu divný vkus, co se týče výběru týmu, ale co… je to jeho volba. :-)

                        Don't touch my lion!

                        http://www.youtube.com/watch…

                        :-D

                        0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          Zname vsichni jen medialni obraz…

                          http://www.cyclingtipsblog.com/…adels-shoes/#…

                          0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Ano známe.

                            To video, resp. ten článek, mě dostal. Bohužel, můj pohled na něj to nemění, prostě se mi nelíbí jeho styl a od pohledu mi není vůbec sympatický, každý máme jiné vzory… :-)

                            0 0
                        • treatt  

                          Jj, viděl, TdF byl masakr :) Nejvíc Skil, jak asi 5× polehali…

                          Ale tady to byla dálnice, musela být velká výhoda, že Liqui dokázali jet všichni a střídat si, museli se mačkat citelně míň, než takovej Vino nebo Bradley, co si to tahali víceméně sami..i když pro Wiga dobrej trénink před Tour :)

                          0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Však tímhle stylem jeli loni Saxo Bank TTT na Tour. Fabian si to ve žluťáku odtahal skoro celé sám. :-))

                            Chudák Andy Schleck :-D

                            0 0
                            • treatt  

                              No jo, ale to je právě ono – Fabian si tim odjel svoje, pak v Alpách odvedl dobrou práci, o tom žádná..ale kluky tady čekajá 2 týdny řehole v kopcích a myslím, že každé zbytečné šlápnutí navíc se na konci sečte..

                              0 0
                              • Biker jak Pes  

                                Jj, právě jsem letos zvědav, co předvedou na Giru ten poslední týden. Protože se mi zdá, že buď mají opravdu natrénováno nebo sami neví do čeho jdou. Připadá mi, že závodí, jak kdyby už po týdnu měli končit. Viz Cadel a jeho úlety (třeba dneska), Carlos si taky dneska sám dotahoval díru po defektu, Vino si taky lítá na špici jak se mu zachce… no, bude to ještě hodně zajímavé … :-)

                                0 0
                                • treatt  

                                  Taky mě to překvapilo…zaprvé, že na Sastreho počkal jediný domestik, z toho by šlo dedukovat, že ať už Carlos sám, nebo team nepojede na celkový výsledek..pokud to nemá být nějaká hra pokeru, aby si nechal nadělit několik minut na rovinkách a věří si natolik, že to potom rozbombí v kopcích :)

                                  Ale jako Vino, že si zkoušel nastupovat na konci proti sprinterům, když je čekaj ty kopce? Zajímavé..

                                  Nemůžu si pomoct, ale tím víc bych to viděl na Nibaliho a spol…

                                  0 0
                                  • Biker jak Pes  

                                    No, dneska v tom závěru, jak tam Astana rozjela ten konec, Nibali ani Basso nikde. Tak trochu jsem Astaně přál, ať jim to vyjde. :) Kromě Vina tam zůstal akorát Pozzato + skoro celá Astana. :-D

                                    Hlavně Cadel jak to tam dneska zkoušel. Docela mi to přijde zbytečné honit se v takových etapách, když v kopcích se dá získat mnohem víc a přesně jak jsi psal, v posledním týdnu každý takový spurt navíc bude prostě chybět. Ale jinak se to dobře kecá od stolu :-D

                                    0 0
        • jonti  

          D nedrapnou

          0 0
          • karliner  

            Tomu nemůžeš věřit, dneska už jsou metody a Astana není tak významný hráč :-)

            Ale tip se přijímá.

            0 0
        • Thidney  

          A Rh+ ,)

          0 0
    • Mirooo  

      takže po 3 odjetých etapách tipuji jako hlavního kandidáta na celkové vítězství Stefana Garzelliho. Ještě ale uvidíme, jak se mu povede v časovkách.

      0 0
    • daymaker  

      Těším se na hory, profil letošního Gira mi připadá těžší a zajímavější než letošní Tour.

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Jeste se uznavaji tipy?

      Za me Evans a Nibali, asi v tomhle poradi. 3. nevim, Garzelli? Vinovi ani Bassovi neverim.

      Hrozne me mrzi ten Pelizzoti, byla na nej radost koukat, vloni na Giru i na Tour.

      0 0
      • treatt  

        Já mám takovej pocit, že to Kadel nedá a na konci nebude mít dost sil, i když na Pelotonu.cz jsem si na něj vsadil – Cadel a Sastre, ale začínám se klonit k Italům. Nibali, Scarponi…uvidíme..

        0 0
    • jecnak  

      Nevite nekdo jak je to s uzavrenosti silnic pri Giru? Da se po usecich, kde se pojede treba v poledne rano normalne projet aspon na kole?

      0 0
      • Medunka  

        iv15 tehda u nas rikala, ze loni to bylo bez problemu, ze to neni zabezpecene jak na TdF

        0 0
        • jecnak  

          Jde prave o to, ze bysme mohli byt celou dobu v Livignu, tedy zabrat kemp v dobe, kdy bude Giro jeste daleko. Vsechny cile, kam se chcem podivat jsou bez problemu dostupne na kolech. Tzn zadny stres se shanenim mista, balenim, premistovanim. Jedina nevyhoda je nadmorska vyska.

          0 0
      • treatt  

        Příklad, co popisuješ, se na kole dá i na Tour (ráno, když se jede v poledne), ale je to potom napjatý, zavíraj to už před reklamní karavanou a následně už pouštět moc nechtějí. Na druhou stranu, když slezeš ze sedla, chvíli jdeš pěšky a zase nasedneš, tak s Tebou stejně nic neudělá..

        Na Giru je to prý mnohem volnější, uzavírky zdaleka tolik neřeší, kolegyně mi říkala, že projížděla před pár lety po trase autem ještě 2 hodiny předtím, než tam profrčel balík..

        Takže na kole by snad neměl být problém, ale snad napíše někdo, kdo má osobní zkušenost

        A BTW – když se projíždí těmi davy, co jsou nahoře na průsmycích, který už je vyhecovaný před příjezdem závodníků, tak stejně fandí i amatérům, co se tam občas motaj. Je to neskutečný zážitek..

        0 0
      • Iv15  

        já jsem byla na Giru vloni a nebyl problém se dostat na vrchol, kde byl cíl, ještě pár hodin předem, pro auta to bylo myslím uzavřené, ale jinak v pohodě průjezdné…

        0 0
      • karliner  

        pojedeme s grupettem…

        tedy, ty asi ne, ty jim ujedeš :-)

        0 0
    • Pebe  

      pro ty, kteří se zůčastnili 3. a 4. etapy KPO Tréninkové tour, je připravené porovnání s profesionály, tentokrát na prologu Gira

      0 0
      • karliner  

        Ale jo, jsi dobrej. :-)

        0 0
        • Pebe  

          spíš se snažím nalákat další do tohodle seriálu časovek, navíc si to můžeš zajet kdy chceš. O mě opravdu nejde

          0 0
          • treatt  

            Jako žes zajel Robbieho McEwena? :)

            0 0
            • karliner  

              Ten až se to dozví, co je v okolí Prahy za bouráky, tak zahodí kolo, sedne si někam do kouta a rozbrečí se :-)))

              0 0
      • McBlacky  

        nevím no, že by David Krause zaříz tolik profíků. To bych já musel zatahovat s prstem v nose Raboňe. Jako každá metoda má to svoje rezervy :)

        0 0
        • jecnak  

          To je jednoduchy. Ono kdyz se srovnava jizda po rovine po siroke ceste bez zatacek a casovka ve meste. To pak zariznes spoustu profiku. Malina.

          0 0
    • treatt  

      Běží Vám to někde dnes na netu? Já bohužel nenašel nic :(

      0 0
    • treatt  

      Evans ke včerejší etapě:

      "Well, they said it was going to be worse today, and it was! More wind, plenty of crashes, longer day in the saddle. In the end, nearly got through unscathed. Rode at the front for 205km avoiding splits in the crosswind and crashes, to come around a corner 10km from the finish to find a whole team had managed to drop themselves . It would not have been a big deal but I got taken out from behind.. You try and do everything right but sometimes it's still not enough. Apart from a bruised knee, I am ok, a sporting wait for the leaders jersey? Ha!

      No point stressing about it now though; normally 45sec's in this Giro will not be such a big deal, says he who lost the Tour de France by 23sec's… After what I've seen in these days in this sport, ‚normally‘ is becoming to mean ‚anything‘.

      My apologies too…after the finish, I firmly defended my young compatriot Richie Porter from the stampede of an inconsiderate cameraman, sorry…I don't have much tolerance for those who treat others like manure.

      Tomorrow? A very early rest day, I think we will be regretting that in the final week. :o("

      0 0
    • treatt  

      Tak Franta dneska třetí flek s Columbií, pěknej výkon. Každopádně Liquigas letěl nehorázně, nejdřív je zdržel déšť, ale v druhé polovině najet 43 sekund na Sky, to je teda masakr. Kudla nehorázná a zaslouženej růžovák pro Nibaliho, jistí to zezadu druhej Basso, to jsou teda věci hned ze začátku!

      0 0
      • karliner  

        Jen aby se Basso neurazil, že je až druhej, když je leader…

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Jo jo pekne se na to diva, 4 etapy a 4 ruzny lidi v ruzovym.

        Nibalimu verim ze by to moh udrzet, na klasikach mu to jezdilo dobre, je odpocinutej a nez prijdou kopce tak se rozjezdi. Ale stat se muze cokoliv. A vloni na Tour byl skoro jedinej kdo obcas kus dokazal drzet nastupy Contadora a Schlecka.

        0 0
    • Zerocool  

      vino to včera napálil jak cyp, až z toho měli asi jeho kolegové dnes bezesnou noc, nicméně ******** byl na ně pěkně, že neuviseli, holt cyklistika je týmový sport a vino individualista:)

      0 0
    • jecnak  

      Nahodou jsem narazil dnes vcer na jednu pamatecni fotku.

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak dneska to zase stalo za to. Bohuzel jsem stihnul jen poslednich 10 km.

      Proc mi porad porad pripada ze Liquigas ma problem na druhym konci radia? Nibali odjizdi Bassovi, pak na nej zas ceka..

      Vino je zda se jediny kdo se neprimotal do nejakeho padu.

      Zadna nuda jako TdF.

      0 0
    • noname2  

      Tady nikdo nezmínil Nibaliho??:)…NEvim zatím jede dobře i když asi přijdou chvíle jiných ale do desítky by mohl být stejně jako Evans.

      0 0
    • treatt  

      Páni, tak dneska docela masox, kdo by to řekl…20km do konce a HTC už to pálili 60kou, 15km před koncem se to zvrhlo ve vláček HTC-Astana, co si urvali peloton a maj na něj už aspoň 20 sekund..to bude ještě horký dneska :)

      0 0
    • treatt  

      Ignatiev a spol na čele 35 sekund, za posledních 7km to spladlo o 25 sekund, no uvidíme, jestli to bude stačit na úspěch v etapě uprchlíkům, spíš ale ne..

      Každopádně Nibali nazaváhal a podržel si skupinu s Vinem..ale zezadu už se každopádně začíná peloton vracet, hodně o to stojí Basso, který zůstal ve druhé skupině…ale nemají to tam zadarmo teda

      0 0
    • treatt  

      Barry, Stamsjider, Ignatiev a Cheula mají 11km do konce etapy stále kolem 30 sekund..

      0 0
    • treatt  

      Skupina Basso, Garzelli a Evans se dokázala nakonec dotáhnout, lidi z BMC, i když se to nebude Karlinerovi zdát :) ale odvedli kus práce, musely to být galeje, HTC a hlavně Astana pochopila šanci a hodně to těm vzadu znepříjemnili…

      Ignatiev vepředu si dává zatáčky poněkud nejistě, asi jede podlahu, tak z toho plynou krizovky..jsme v hodně úzkých uličkách starých měst, a Michail za to vzal, jediný se s ním drží Barry ze Sky…poslední možnost pro čelo, Ignatiev si mává, aby mu Barry odstřídal, musí ted hodně spolupracovat

      Alberto Lotto se nevešel do úzké zatáčky a vjel si mezi diváky…

      0 0
    • treatt  

      Lotto, co si stahuje díru byl málem sražen Mavic autem, co si nevšimlo jeho nástupu…fláknutím do okýnka mu dal najevo, co si o tom myslí..

      Ignatiev a Barry pochopili, že tohle už nemají nárok udržet a zvolnili…vlak za nimi je příliš silný..

      0 0
    • treatt  

      Vino si jede stále kolem 5–10. místa, stále je tam vpředu Pinotti, spousta Liqui, vláček táhnou Astany a HTC, postupně si stahují zbytky ze skupinky uprchlíků…5 km do cílea duo Ignatiev – Barry to zkouší dál, i když už za sebou musí slyšet hukot galusek…

      0 0
    • treatt  

      A je máme vše sjeto, etapa bude kořistí pro špurtéry…4,5km, vpředu se mísí dresy Astany, Garmin, HTV, sem tam Lampre, Quickstep…naštěstí už neprší, dojezd by tak nemusel být až tak nebezpečný, i když povrch je ještě celkem místy vlhký..Sastre chytil necelých 20km před cílem defekt, k ruce má pouze jednoho domestika a nedokáže se vrátit do pelotonu, to už je skoro jisté…

      Špic drtí Hansen a spol, kudla slušná

      0 0
    • treatt  

      Kamera si hledá Bassa a Vina, co jsou pořád vepředu, Sastre už si maká sám, aby stáhl díru, ale nevypadá to optimisticky..

      Na špici teď pracoval Franta a začíná se to nervozně přelévat, teď není dominantní žádný vlak, přesýpá se to tam nahoru a dolů

      Vpředu Pozzato, Forster, Farrar..

      0 0
    • treatt  

      Na čele Quickstep, Vino pořád mezi první pětkou, aby si hlídal pozici, Gerdemann zkouší poodjet

      0 0
    • treatt  

      Na čele pracují Sky, opět se to natahuje do pěkné šňůry, začíná se opět letět, blížíme se do posledního kilometru, všichni spurteři jsou celkem vpředu, Hondo, Farrar, Grepipel…Bertoliati útočí!poodjíždí, má dírů, útočí Vino! ale hned je sjet

      0 0
    • treatt  

      Farrar si sjel Vina, Pozzato je velice dobře, ale ne, Greopel nebude mít konkurenci

      0 0
    • treatt  

      Omluva, mám pouze malé okýnko, Greipel opravdu nemá formu, takže dnes vyhrál Mathew Goss za Columbii a drží tak její spritnerské krédo, Pozzato druhý, Farrar třetí…krásný závěr to byl..

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Lepsi nez cyclingnews! :)

        0 0
        • treatt  

          To víš, musím se rozcvičit před Tour :)

          0 0
          • kankrlicek  

            Jen cvič, ať z toho něco máme :)

            Dík

            0 0
          • karliner  

            nemohl bys to posílat i přes ICQ?

            kdo má furt tady klikat?

            0 0
            • Hornet  

              :-D napad dobry, len ci bude ochotny suhlasit :-)

              0 0
            • treatt  

              Že by hromadná konverzace? Hm, to by teoreticky šlo…skype to umí, jestli Miranda, to si nejsem jistý..zatím jsem to nepoužíval…

              Protože upřímně, na naše rodící se teamové stránky by to bylo asi příliš složité a drahé, nechat dodělávat stránku, která by měla autorefresh nebo nějakou možnost realtime psaní…

              Ale v zásadě se ničemu nebráním, tak klidně navrhněte..

              0 0
    • treatt  

      Mno, tak dnes to ještě budete muset kousnout tady :)

      Dnes tu máme etapu z Avellina do Bitonta o celkové délce 230km, v úniku máme tři kousky, Dario Cataldo (Quick Step), Charles Wegelius (Omega Pharma) et Hubert Dupont (AG2R), Wegelius s Dupontem se utrhli už na 8.km v úvodním stoupání a o 7km později se k nim přidal i domácí závodník. Nejlépe postavený v ecelkovém pořadí je Cataldo na 30. místě se ztrátou 16´22´´

      První hodina se jela výletním způsobem rychlostí 35,50km v hodině, což umožnilo uprchlíkům si rychle poodjet na 6 minut

      Jinak dneškem začíná vytrvalecká část, až do neděle nebude jediná etapa pod 200km, do Aquily se pojede dokonce 262km dlouhá etapa

      První, kdo reagoval na únik byla formace Sky někde na metě 180km do cíle, v druhé hodině se o něco zrychlilo a průměr byl na 39,30 km/h

      Na 137.km do cíle čekala jediná náročnost dne, Valico dell´Imandina, 10,1km stoupání s průměrem 3,8% s maximem 9 procent, převýšení 400m, zařazené do 3. kategorie. Nahoře je první Wegelius, druhý Cataldo, Dupont třetí a jejich náskok byl 4´35´´

      0 0
    • treatt  

      Vino potěšil Italy za sebou prohlášením pro Gazetta dello Sport: „Hlídal jsem si jenom Evanse, je mi nejblíž a je jediný, koho se obávám. Liquigas? Nibali mi zkusil nastoupit v neděli, bylo to moc brzo a vydžel jenom kilometr. To opravdu nedělá rozdíl“ :)

      0 0
    • treatt  

      Peloton si bude chtít únik docvaknout uprchlíky na rovině, na které se pojede poslední třetinu závodu, na čele se začínají objevovat dresy HTC. Je to každopádně v nejlepším zájmu sprinterů, protože úplný závěr bude zvlněný, bude pro ně tak ideální si nechat uprchlíky na dostřel a zároveň nesjet moc brzo, aby to nevyprovokovalo nový nástup..

      Rik Verbrougghe, sportovní ředitel Quickstepu si je jistý, že únik dneska nemá naději, jeho mladý svěřenec je trochu v šachu, ale je si jistý, že z něj bude dobrý jezdec. Každopádně na Giru chtěli získat etapu a už mají v kapse dvě, takže jejich mise je už teď splněna, budou to tak v klidu zkoušet dál, už bez stresu..

      Špic má v taktovce Garmin a Sky, zatímco vzdálenost k cíli už je méně než 80km a uprchlíci mají 2´40´´

      Průměrka po 4 hodinách je 37,750

      0 0
    • treatt  

      70 km do cíle vedoucí trojka už má jen 1´35´´ a nevypadají, že by to moc hrotili, peloton je opravdu blízko, na široké dálnici, kde se momentálně jede, je to hodně nevýhodný terén..

      V balíku panuje zatím pohoda, Vino si jede pohodu v první třetinu po boku Sastreho a ostatních favoritů celkového pořadí

      Každopádně v balíku budí tým Astany velký respekt, obecně se předpokládá, že závěr by měl sedět víc Evansovi, ale Asatana vypadá opravdu silná. Uvidíme, kdo bude z domácích vzdorovat nejlépe, Jacky Durand hodně věří Scarponimu.

      Michele je krom jiného jeden z mála Italů, kterého jmenoval Vino jako jednoho ze svých hlavních soků v boji o růžový dres

      Počasí se dnes na Giro konečně usmálo, po deštích minulých dnů je dnes parádně, slunce svítí celou etapu, příjemných 16 ve stínu, vítr není příliš velký, jede se v krátkém.

      Vino se široce usmívá do objektivů, je cítít pohoda, která zatím panuje. Na špici se rovnají teamové vláčky, ale nejede se kudla, takže žádná nervozita zatím nehrozí. Vepředu jsou vidět Garmin, HTC, AG2R, Cervelo, Astana jede v kupě v závětří

      Náskok maličko poskočil na 1 45

      0 0
    • treatt  

      Jinak Brit Wegelius z dnešního úniku se proflákl v roce 2005 v Madridu, kde na mistrovství světa evidentně jel mnohem víc na svoje italské kolegy z teamu Lampre, než na svého leadera Hammonda, po mistrovství ho tak národní tým suspendoval, do budoucna dostal stopku, nebude již reprezentovat nároďák a musel si zpětně zaplatit všechny výlohy na mistrovství..

      0 0
    • treatt  

      :) tak jakmile si Cadel začal projíždět peloton směrem nahoru ke svým kolegům někde kolem 20–30. místa, Vino okamžitě reaguje a posunuje se nahoru s ním, hlídá si okamžitě jeho galusku a jsou tam vpředu najednou spolu

      0 0
    • treatt  

      Jede se teď po nacionále, kde je zastavený provoz i v protisměru odděleném svodidly, kde si to sviští amatér v barvách Liquigasu, frčí to stejnou rychlostí jako peloton, tak si přes svodidla povídá se svými hvězdami z Liqui, sympatické gesto od profíků, dobře si to místo vybral :)

      Balík si jinak podle očekávání hraje jako kočka s myší s únikem, 45km do cíle a odstup minutu dvacet, všechno tedy hraje do karet špurtérům do koncovky

      0 0
      • karliner  

        A Bakalář si ho spletl se závodníkem a několik minut spekuloval o tom, kdože to tam zabloudil, aby nakonec prohlásil, že to byl jejich týmový kolega na tréninku a že závodní komisař z jeho akce nebude mít radost :-)))

        0 0
    • treatt  

      Wegelius a spol jsou už přes 170km v úniku..a pozor, pád, velký pád!Konovolas z Cervela si chytil za zadní kolo jiného jezdce a jde k zemi v zatáčce. Bere s sebou ještě Marina Pedersena z Footonu, Sebastiana Langa z Omega pharma a zastavuje velkou část pelotonu, krom jiného i Evanse, který se dokázal vyhnout pádu. Všichni se ale sbírají a pomalu se vrací do balíku

      0 0
    • treatt  

      Kluci v úniku si zvolnili, když dostali zprávu o pádu v pelotonu, aby si trochu orazili, než za to opět vezmou a zkusí dotáhnout své dlouhé dobrodružství do vítězného konce..

      Jinak je celkem překvapení, že Sky tak brzo začalo tahat, když jejich leader je daleko v celkovém pořadí (Brad 24. místo a 10minut 54 sekund) a Greg Henderson je 19. v bodovací soutěži – vysvětlení by mohlo být, že by rádi nadělili vítězství v etapě jako dárek svému direktorovi Seanu Yatesovi, který dnes slaví padesátiny :)

      0 0
    • treatt  

      Dupont evidentně jezdí na Fi´zi:ku Arione, kouká mu celá dlouhá záď, je vidět, že kluci už sedí na špičkách, v hlubokém předklonu a dávají si, co to ještě jde, aby si drželi naději.

      Jede se na rovině a aktuální rychlost je ejhle 58 v hodině…

      0 0
    • treatt  

      Nicméně pro únik je teď nepříjemné, že ještě před cílem je bonifikační sprint, který určitě balík zase zrychlí, vláčky se teď rovnají v historickém městě Terlizzi s krásným náměstím, majestátným kostelem, ale hlavně úzkými uličkami s nebezpečnými zatáčkami, kam se teď musí peloton poskládat. Nervozita stoupá, vepředu jsou hodně Sky a Liqui

      Uprchlíci mají 1´35´´, jede se téměř na rovině a na tachometru je 70..

      0 0
    • treatt  

      Vepředu se skládají skvadry Sky, HTC a Liquigas, které ted diktují tempo, kluci v úniku se poctivě točí, dávají si pěkně, do konce ale ještě 25km.

      V balíku si Vino stále hlídá pozici v popředí, do ruky to teď vzaly HTC, takže to bude svištit

      0 0
    • treatt  

      Na metě 25 km do cíle prakticky přesně minuta náskoku, je vidět, že na špici balíku za to vzali, 35 sekund náskoku roztálo během chvilečky jako sníh na slunci.

      Vino si jede bok po boku s duhovým trikotem v závětří, ale pořád si oba hlídají popředí

      0 0
    • treatt  

      Naši v oslabení srovnávají na 1:1 :-))))))))))

      Skóruje Kašpar :)))

      0 0
    • treatt  

      Peloton letí a během pár sekund pohltí únik. Smutný konec pro předlouhý únik, zatímco tempo na špici brzy roztrhne peloton na dva, postupně už odpadávají jednotliví jezdci..

      Dopředu se teď procpaly i nějaké dresy Lampre, včetně Cunega, jinak jsou tu hlavně ale Garmin, Sky, Astana, Liqui a nově Milram

      0 0
    • treatt  

      Pád, máme tady další pád, opět leží kluci ze Sky, dva Quickstep jsou tam také..stalo se ta v nájezdu do úzké zatáčky v městečku, trvá to opravdu dlouho, než se 4 jezdci rozjíždí, ale jde o mechanické problémy, naštěstí nic vážného zdravotně

      Do cíle 13km a začíná se tvrdě jet o etapu mezi tými se spurtéry

      0 0
    • treatt  

      A dopředu se nám kouše paralelní vláček Katuší s Pozattem v dresu mistra Itálie a dostávají se rychle dopředu, uvidíme, na koho nakonec pojedou, jestli Filipa nebo Robbieho..

      Každopádně špic si dává tradičně HTC, ti pojedou asi tak 30km teamovou časovku..

      Je ale vidět velká snaha ostatních týmů, nikdo se nechce nechat zavřít, takže čelo je celkem široký šíp, co se postupně rozšiřuje. To už se pomaličku blížíme do cílového města Bitonto a zbývá lehce přes 8km

      0 0
    • treatt  

      Zezadu se vrací do balíku spadlí kluci ze Sky, hlavně sprinter Henderson, který doteď dojížděl velice dobře vpředu v závěrech etap…jinak se zdálo, že Pozzato vezl McEwena za svým kolem dopředu, protože Robbie zůstal vzadu po tom pádu, stejně tak pracuje Trofimov pro Bonneta v dresu Bouyges

      0 0
    • treatt  

      Tak kdo dnes pojede, Greipel nebo Matt Goss? Pozor, tady nám zkouší odjet někdo z teamu Colnago, okamžitě po něm ale šla dvojička Liquigasu a vrací si ho zase zpátky. Zelenomodří teď makají na čele, hned za nimi Sky, potom grupa Milram a pomíchaní jezdci

      4 km do konce, vše je oteřeno, začíná se vjíždět do užších cest, zatáčky a terénní vlny, dnes bude potřeba do závěru velkou sílu..

      0 0
    • treatt  

      Krivtsov za AG2R se dostává dopředu, naopak se na chvíli zdálo, že HTC se vyšťavili a pomalu klesají, ale opět si hledají místo. Teď to drtí Sky, zezadu se to ale hodně dostává dopředu, jsou to přelévačky, jak se jelo v klidu, tak mraky lidí pracuje pro vlastní leadery, dnes to bude maso

      0 0
    • treatt  

      Pravá zatáčka v osmdesátce, letí se jako letadlo před startem, Garmin první flek, pak Sky, lae hned zase vyjíždí paralelní vlak, kroutí se to v zatáčkách, Tossato za to bere, blížíme se na poslední km

      0 0
      • McBlacky  

        ty zatáčky to byl teda rachot ! kdo nebyl v první 5ce ten byl out a nedalo se to ani moc rozjet týmově do spurta

        0 0
    • treatt  

      Basso je vpředu, Farrar je vpředu, McEven nechybí, Julian Dean se dere

      0 0
    • treatt  

      200metru, Farrar skvělá pozice a nejvíc síly, to bylo skutečně impozantní, opravdu silový závěr, Farrar nenechal nikoho se ani přiblížit, Julian Dean dojíždí třetí, druhý flek bere Sabatini, který si to dal pěkně v závěru, vrátil snahy Liquigasu, ale Farrar dnes neměl konkurenci, jeho zrychlení bylo nedostižné

      0 0
    • McBlacky  

      Farrar /garmin, Sabatini /ligui, Dean/garmin

      0 0
    • treatt  

      Farrar navíc využil skvělé práce, Dean rozjel nehorázně závěr, skoro to vypadalo, že ho nikdo nedojede, pak v posledních metrech, ale přes něj šel lehce Farrar, Sabatini ještě také, ale Julian nechal skvělý dojem, ke konci už jel jen s rukama nahoře a stejně ostatní byli ještě daleko za ním

      0 0
      • McBlacky  

        já to mám jen po očku v práci :)

        To byl Tossato, kdo to lehce odskočil a pak asi 400m před cílem odstoupil úplně vlevo?

        0 0
    • Biker jak Pes  

      ROFL… Bakalář jede!

      Záběr na tachometr motorky, kde byla ručička mezi 40 a 60 km/h (tedy se jelo asi padesátkou) a prej:" Tak to je přátelé po rovině, sedmdesátkou po rovině"

      0 0
    • McBlacky  

      dobrej sekec teďka. Chčije jako prase v úniku 40 riderů 14minut na peloton. a čeká je kopec. 50km do cíle

      0 0
      • treatt  

        No ty kokso, jednou se nemůžu tomu věnovat kvůli práci a co se to probůh děje?

        Vepředu je hlavně Sastre a Wiggins a maj 44km do cíle náskok čtvr hodiny!!! :-O

        0 0
    • treatt  

      Jsou tam: Bakelandts, De Greef, Lloyd et Wegelius (Omega Pharma), Cataldo et Pineau (Quick Step), Kruijswijk et Ardila Cano (Rabobank), Wiggins, Barry, Cummings, Possoni (Sky), Goss (HTC), Caruso et Horrach (Katusha), Porte, C.Sorensen et Didier (Saxo Bank), Gerdemann et Russ (Milram), Bookwalter (BMC), Codol et Donati (Acqua e Sapone), Dupont et Efimkin (AG2R), Serpa Perez et Wurf (Androni), Jufre Pou et Stangelj (Astana), Voeckler, Gaudin et Trofimov (Bbox), Amador, Arroyo, Jeannesson, Kiriyenka et Losada (Caisse d'Epargne), Sastre, Gustov, Wyss et Tondo (Cervelo), Moncoutié et Fouchard (Cofidis), Pozzovivo (CSF), Cheula, Mayoz (Footon), Millar, Martin (Garmin), Bono (Lampre), Agnoli, Dall'Antonia et Kiserlovski (Liquigas)

      0 0
    • treatt  

      Hlavně Carlos Sastre, Bradley Wiggins a David Arroyo, že jsou vpředu..nechápu nic

      0 0
      • McBlacky  

        dobrá hláška k počasí:

        Even the Scandinavians look cold today.

        0 0
      • McBlacky  

        to urvali po cca 45 minutách a nějak je nechali jet. No a pak už jen čuměli. Profil nahrával brzkému úniku. Nahoru to měl každej za svý a dlouhý úseky byly z kopce. Navíc 50 riderů dokáže jet proti pelotonu bez problémů

        0 0
        • treatt  

          No proti pelotonu – skupina růžováka má koukám nějakých 30 lidí…to jsou věci teda…

          Už tam makají dva Astani a hned za nima vláček 4 Liqui…tam nechaj celkem dost sil, na tohle sjíždění, řekl bych..

          Lišák Sastre se může smát pod vousy :)

          0 0
          • treatt  

            Tak to jsem jim koukám fandil – to je tak 20 lidí…a krom Vina 2 z Astany a 3 lidi z Liqui..to není moc…

            Skupina v úniku má pořád 40 jezdců..

            0 0
      • treatt  

        A je to tu, Vino i Cadel pravidelně střídat, skupinka maglia rosa jede kolotoč..

        0 0
      • treatt  

        A Vino ztratil svůj pohodový výraz nad věcí, pěkně funí, je vidět, že si dneska najednou dává..

        Odstup ale stále přes 12 minut

        0 0
        • karliner  

          Teď už mu asi nepomůže ani kdyby mu z doprovodného vozu místo bidonu bodli stříkačku s EPO do ****** :-)

          0 0
      • treatt  

        Tak dneska jsou hlavní favoriti pěkně v šachu, dávaj si kudličku, makaj a přitom nemaj nárok stahovat náskok..to je docela maso..

        0 0
      • treatt  

        Tak vepředu se nám začíná závodit o etapu, ale skupinka maglia rosa si moc nesjíždí, přes veškeré snahy…myslím, že dneska budou favoriti pěkně znechucený při teamových večeřích…

        Millar si zkoušel nastoupit na čele, už jen 8km do cíle..

        Porte by šel do růžového, Arroyo druhý, Pinot útočí a zatím vypadá dobře, odjel si!

        0 0
      • treatt  

        Tak vepředu se nám začíná závodit o etapu, ale skupinka maglia rosa si moc nesjíždí, přes veškeré snahy…myslím, že dneska budou favoriti pěkně znechucený při teamových večeřích…

        Millar si zkoušel nastoupit na čele, už jen 8km do cíle..

        Porte by šel do růžového, Arroyo druhý, Pinot útočí a zatím vypadá dobře, odjel si!

        0 0
      • treatt  

        Garzelli, Basso, Scarponi, všichni si teď dávají na čele zadní skupiny, zatímco Jerome Pineau si dokázal odskočit, vypadá to pro něj zajímavě, udělal si díru nějakých 100 metrů, tak uvidíme, jak to bude reagovat v zadu,,a zatím to nevypadá, že by po něm někdo chtěl jít, nejede se, koukají po sobě – to vypadá pro jezdce Quickstepu dobře..ale teď vystřelil Voeckler, za ním se to zvedá ze sedel..tak uvidíme

        0 0
      • treatt  

        Tak se mu přibližují, Voeckler dorazil díru, Moncoutié je hned za ním, teď se to pěkně natahujev kopečku, Frantíci chtějí etapu..ale zatím se tam vykresluje skupinka tak 10ti lidí, co poojdela..a! kdo si teď zlehka nenastoupil! Carlos Sastre!!!

        0 0
      • treatt  

        Dario Cataldo je jeden z následných nástupů, co šly jeden za druhým a dokázal si ve stoupání poodjet, uvidíme, jak se mu povede…využívá kopce a má zatím několik desítek metrů. neotáčí se a dupe…tak uvidíme…skupina za ním jede natažená jako na špagátu, už se zostra závodí

        0 0
      • treatt  

        je to pořád to hnusného kopečka, až do cíle, Petrov ale jede parádně, už ho nedojedou

        0 0
      • treatt  

        Petrov vítězí, nádherný závěr, za ním se bojuje už jen o čestná místa, je tam vpředu Sastre, Tondo, Voeckler…

        0 0
    • treatt  

      Tak hodně by si mohl pomoct krom hlavních favoritů dneska k etapě Goss, ale v celkovým pořadí hlavně Linus Gerdemann, Jefimkin, Sorensen by mohl překvapit nakonec, David Arroyo samozřejmě, Kirilienka, uvidíme co David Moncoutie, jestli ho to bude motivovat a Pozzoivo…

      0 0
    • treatt  

      Hm, ale on to Liquigas rozjede…už to padá pod deset minut…

      0 0
    • treatt  

      Tak vzadu začínají jet Basso, Scarponi, Nibali a Garzelli, nemají tam už svoje lidi, tak si to musí tahat sami. Evans a Vinokourov se dál hlídají a nechávají jet ostatní favority..no, to je hodně zajímavý vývoj teda!

      0 0
    • karliner  

      Rozhoduje se Giro a Bakalář plácá o tom, že v Itálii zakazovali knihy Alberta Moravii a že na 50-ti lirovce byl nahý chlapec a kdo je v úniku ví díky treattovi celé B-F, ale ten debil ne…

      0 0
      • pepek  

        Ale teď zase pěkně zkoušel diváky z matematické úlohy o průměrné rychlosti. (450 km průměrem 24-kolik to je hodin?:-) Vypadalo to tak, že nevěří, že se to dá spočítat :-)

        0 0
    • McBlacky  

      na můj vkus je to brzo v závodě si takhle dávat. Ale zase se dost favoritů dostane pod stress a to bude zajímavý

      0 0
    • McBlacky  

      dneska to nebude na spurta. Závěr: 150 výškových, sjezd a 100 výskových na pásku s posledním půl kilometrem 7%

      0 0
    • treatt  

      3 kilometry do cíle a 2 jezdci si sjeli Catalda, vypadá to na Gerdemanna a Bakelandsta…ale je špatně vidět, kluci maj pláštěnky, není to jednoduché je poznat…každopádně ve sjezdu jedou hranu a zatím si drží odstup

      2km do cíle

      0 0
    • treatt  

      A je tady pád, etapa v pytli Linus je na zemi!

      0 0
    • treatt  

      ne ne, Linus jede dál, padl někdo jiný, omlouvám se, na to mamaličkým obrazu to nevidí

      Tak teď bych si na Němce vsadil, má dobré závěry

      0 0
    • treatt  

      Výjezd do kopce, tam to bolí…má pořád tak 50 metrů náskok, zezadu se to blíží…bude to bolet, poslední kilometr, je pěkně koženej…a pořád to stoupá..a už ho mají

      Teď je šance pro Petrova, ten vypadá dobře

      0 0
    • treatt  

      Jevgenij parádně zrychluje, jede si pro vítězství

      0 0
    • treatt  

      Carlos třetí v etapě, paráda, skvělá operace. Petrov nádherný závěr a teď hlavně kdy dojedou favoriti…a bude to dlouhé čekání… :)

      0 0
      • karliner  

        Kdyby si Bakalář otevřel vedle monitoru BF, tak by věděl, že etapu vyhrál Petrov z Kaťuše a ne Cataldo z Quickstepu, což tvrdil ještě v okamžiku, kdy rozesmátý Petrov dával (v dresu) v přímém přenosu interview v ruštině :-)))

        0 0
    • treatt  

      Millar se tvářil, že v předposledním kopci bude nastupovat, nakonec ale dojíždí v grupě se ztrátou 2 minut..

      Cataldo byl dost zklamaný, epatu měl blízko, ale na Petrova dneska nikdo neměl, závěr opravdu úžasný

      Nibali teď táhne skupinku růžáka, ale jsou ještě daleko…

      0 0
    • treatt  

      Ta závěrečná zatáčka ve sjezdu do cíle je fakt nepříjemná, klouže to tam, zase tam mělo několik jezců problém, tentokrát ze skupiny růžového dresu..

      A to už je mezitím Petrov 10 minut v euforii po vítězství, zatímco Vino a spol teprve začínají stoupat do posledního brdku :)

      0 0
    • treatt  

      Teď vpředu Cadel, vedle sebe s Vinem, je tam Basso, Pozzato…

      0 0
    • treatt  

      Pippo to táhne ve chvíli, kdy už uplynulo 12 minut ztráty, Nibali, Scarponi a spol dojíždí skoro 13 minut po Sastrem :)

      Takže nové celkové pořadí, 1. Richie Porte, 2. Arroyo, 3. Kiserlovski

      Kdo by to byl řekl :)))

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        dejou se veci.. Zatim to je spis Giro d'Australia.

        0 0
      • dafe  

        Tak to je slušný výbuch, nevím jestli se z toho ještě favoriti dostanou, bude to sakra zajimave.

        Porte jel zatím výborně a hlavně Xavi Tondo, Tomu v kopcích neujedou vůbec nebo jen velmi málo – ztrátu nabral protože na šotolině zůstal s Carlosem. Muj tip na celkového vítěze tedy znáte :-)

        0 0
    • HROOLI  

      Včera jsem zapnul tv a šel mi eurosport,dokonce i česky! Dneska zapnu tutéž tv a už to píše,že nemám oprávnění ke sledování.. Ještě jsem si tak včera liboval,jak sem se večer díval na Californii… Máte s tím někdo zkušenosti ??

      0 0
    • McBlacky  

      tak dneska zewling po 130km po rovině průměrem 37 – to by uvisel v balíku i lepší user BFka :)

      5 min před balíkem jedou Flens,Krivstov,Ka­isen

      závěr asi bude peklo, nebo toho maj po včerejší podlaze v dešti plný zuby. Profil do cíle lehčí brdečky do 5km v kuse

      0 0
      • treatt  

        Přesně tak, ale vzhledem k tomu, že konec je na rovině a únik má jen něco málo přes 3 minuty, se dá předpokládat peklíčko v závěru o etapu, už teď je vpředu celkem naskládaný Garmin, ti určitě budou chtít pro Farrara další vítězství…

        Jinak co je zajímavé, dnes máme v úniku samý urostlý chlapy, Olivier Kaisen z Omegy 195cm a 83kg, Rick Flens z Rabo se 187cm a 82kg a v této sestavě prcek Jurij Krivstov z Ag2r se 178cm, ale poctivých 72kg…žádné horské blechy :)

        0 0
    • treatt  

      Tak náskok pomalu, ale jistě padá, 30km do cíle to pomalu padá už na dvě minuty, to asi bude jednoznačný…i když možná kluci z úniku si nechaj peloton sjet blízko, aby už tolik nejel a budou se to snažit udržovat, nebo prostě na to nejsou nohy, aby za to ještě vzali…každopádně to asi brzo uvidíme…

      I když já dneska možná ne, asi uteču do hospody na hokej :) Sice zatím prohráváme, ale tak snad…

      0 0
    • treatt  

      Aaaaa, tak Garmin už má na čele vláček 6 lidí, poslední je Tyler, tkaže karty jsou jasně dané, pak tam jsou Liqui, jeden Milram, Lampre, teprve potom se dělá hrozen, ale peloton je pěkně nataženej, takže se začíná jet..

      23km do cíle, jestli kluci v úniku chtějí mít šanci, musí za to teď vzít..

      0 0
    • treatt  

      No jo, kluci vepředu si teď dávaj, výrazy se hodně protáhly ve tváři, dávaj se poslední gely, teď to bude už jen a jen bolest o naději..

      V balíku se tam začíná propracovávat Sky, Lampre, za nima HTC a přidávaj se Liqui, dost se tam pracuje na pozicích, nicméně špic je výhradně Garmin

      0 0
    • treatt  

      Tak na špici to začíná být pěkně nervózní, hodně se to tlačí dopředu, každý tým už tam pracuje, Garmin si hlídá první pozice, ale už to není tak jednoznačný jediný vláček, peloton zabírá komplet celou šířku silnice, zvlášť teď v krátkém brdku, uprchlíci drží 55 vteřin naděje..

      0 0
    • treatt  

      Tak náskok se rozpouští jako v ředidle, poslední odstup 35 sekund na metě 17km

      0 0
      • McBlacky  

        peloton se pěkne sjel, uvidíme kdo to zkusí v závěrečným stoupání

        0 0
    • treatt  

      Tak špic teď jede slušnou vraždu, po pravoúhlé zatáčce se to natáhlo a Garmin tam dělá velkou práci, lidem vzadu už to museli pěkně znepříjemnit, je vidět, že si to tam všichni museli tvrdě sjíždět po zatáčce, nikdo už se nedrží nahoře

      Garmin vpředu pořád komplet vlak

      0 0
    • treatt  

      V bráně 15 km do konce už jen 20 sekund, tak uvidíme, jestli Garmini udrží dominanci až do konce a Tyler si dojede pro triple

      Ukrajinec to teď vpředu ještě zkusí solo, ale to je boj s větrnými mlýny..

      0 0
    • treatt  

      Teď tu máme útok jezdce Aqua e Sapone Francesco Faili, co si zkouší odjt z pelotonu, udělal si díru, ale uvidíme, jak dlouho mu to vydrží v tomhle tempu pelotonu, teď se stoupá do kopečku, tak zatím odjíždí, ale uvidíme ve sjezdu a rovince

      0 0
    • treatt  

      A zkouší odjet druhý Ital z Colnaga, jeden Columbia a budou se snažit odjet ve třech..

      0 0
    • treatt  

      Pinotti, Bisolti, Faili a zkouší odjet Voeckler z balíku, 12km do konce, zatím stále stoupání, takže mají kousek odjeto z pelotonu, ale není to daleko

      0 0
    • treatt  

      Scarponi, Pineau, přijíždí další a další…což by ale mohlo donutit Garmin si to sjet co nejrychleji, o když je teď …šmarja, on je tam i Vino a Nibali!

      0 0
    • treatt  

      Tak to bude divoké, ale s pochybným výsledkem, první skupina sílí, dostává se tam víc a víc lidí, zkouší to Evans osobně sjíždět a hned za ním Tondo

      0 0
    • treatt  

      Tak hokejky to musí zvládnout beze mě, od tohodle neodejdu :)

      0 0
    • McBlacky  

      to stoupání mazec, ***** na taktiku a každej za svoje. Pěkná skupinka :) 10sec náskok…

      0 0
    • treatt  

      Nibali, Scarponi, Pipo Pozzato, Basso, Vino a spol si drží 10 vteřin odstup, za nimi se tvrdě pracuje na sjetí, máme 9km do konce

      0 0
    • treatt  

      Vpředu jede pěkná grupka, všichni chtějí jet, ale není to zatím opravdu dobře organizované, nejedou se dva kolotoče, naopak špic pelotonu, tam se dře podlaha, mezi jinými si tam dělá čenou práci mistr světa osobně…

      Vpředu Nibali, Vino, Voeckler, Pozzato, Basso, Cunego, Scarponi a Garzelli, takže chlapci po včerejšku rozhodně moc neodpočívaj :)

      Svein Tuft s kolegou z Garminu a jeden Sky si zkouší dojíždět čelo v trojce, ale balík maj pořád kousíček za sebou, vepředu se to začalo parádně točit

      0 0
      • McBlacky  

        ale 20 sec!

        čelo to točí pěkně, naopak mi přijde že peloton má místy problém se porovnat. Ale mám to bez komentáře :) jen vizuálně

        0 0
    • treatt  

      Kluci vpředu už najeli 21 sekund a skvěle se tam spolupracuje, Evans se na špici balíku vzteká a plácl do jezdce Kaťuše, který jel na první figuře, zatímco se jede pod branou 5km do cíle

      0 0
    • Hornet  

      Bitka v peletone… Evans :-( je to nervak ten chlap :-(((

      0 0
    • treatt  

      Tak pozor, Evans ztrácí nervy, teď tam boxuje s Cunegem, žádné postrčení, opravdu se tam několikrát odstrčili a plácali do sebe :)

      0 0
    • treatt  

      Odtup na špici klesl na 16 sekund, ale do cíle jen 2 km, Voeckler tam nespolupracuje

      0 0
    • treatt  

      Na špici balíku teď zvláštně maká Liquigasák, špic zatím projíždí přes brdek a zatáčkovitý konec bude přát úniku

      0 0
    • treatt  

      Pippo je celkem zavřený vzadu, přitom patří mezi favority do závěru, ale zůstává vzadu, Scarponi to táhne, kilák do cíle

      0 0
    • treatt  

      Vino a Ninali na začátku, koukají po sobě, Voeckler bude chtít nastoupit, Vino a Nibali útočí!

      0 0
    • treatt  

      sjíždí zezeadu, tak znovu otevřené, špurt, Nibali a na koci nejsilnější Pipo ale těsně přetěsně před Thomem Voecklerem, to bylo o kousíček

      0 0
    • treatt  

      Tak Kaťuša má bombardovací dny, po včerejšku opět zvedají ruce Petrov, McEwen a spol a gratulují svému spolujezdci v barvách italské trikolory národního šampiona

      0 0
    • treatt  

      Nibali si hezky nastoupil pár set metrů do konce, Vino si ho sjel, potom za to vzal sám, ale zezadu se to sjelo příliš rychle, Voeckler nádherně sjížděl Pozzata, který ale uhájil pozici, kterou si vytvořil svojí raketovou akcelerací

      0 0
    • treatt  

      Tak jo, dneska se jede na pohodu, až teprve 149km před cílem se urvala skupinka 17ti jezdců, kde jsou:

      Wyss (SUI/Cervelo), Grivko (UKR/Astana), Bertogliati (SUI/Androni), Claude (FRA/Bbox), Kriit (EST/Cofidis), Belletti (ITA/CSF), Mayoz (ESP/Footon), Meyer (AUS/Garmin), Marzano (ITA/Lampre), Lang (ALL/Omega Pharma), Facci (ITA/Quick Step), Stamsnijder (PBS/Rabobank), Henderson (NZL/Sky), Lewis (USA/Columbia), Horrach (ESP/Katusha), Klimov (RUS/Katusha) et Voss (ALL/Milram)

      Co je ale mnohem zajímavější, na 162.km je kopec, 2. kategorie, po sjezdu a mezisprintu hned další kopec taktéž 2. kategorie, takže se máme evidentně na co těšit! S tím, jaká je nervozita v pelotonu je takřka jisté, že se bude útočit a to ve velkém počtu. A už se tam pomalu blížíme :)

      0 0
      • McBlacky  

        skupinu nechávají jet, hlavně proto, že nejvýše v GC je jezdec se sekerou víc jak půl hodiny a další mají přes 50minut.

        pokud se na vrchu druhého kopce zformuje alespon 10 riderů, už je peloton podle mě nedojede.

        Vzhledem k tomu, že zítra je čeká náročné stoupání 1300metrů v kuse a v neděli bude druhá půlka etapy jednoznačně jako dělaná k úniku /kopce a pondělí rest day/, nečekám dneska velký útok na GC.

        0 0
        • treatt  

          No, uvidíme, letos se na Giru dějí šílené věci, včera to zkoušeli GC rideři si nastoupit, tak uvidíme, jestli dneska budou všichni hodní..spíš se mi zdá, že letos do toho všichni střílí ze všech hlavní, takže by se zas mohlo něco dít..ale třeba se pojede spořádaně, uvidíme :)

          0 0
      • treatt  

        Vpředu přestali 25km do konce spolupracovat a snaží si nastupovat a odjíždět..

        0 0
    • treatt  

      Vladimir Karpec odjíždí ve stoupání z pelotonu, aby si zkusil sjet 7minut 30, co ho dělí od uprchlíků…chvilku po něm udělal to samé Linus Gerdemann, tak by se měli sjet a zkusit to dojet ve dvojčce

      0 0
      • treatt  

        Tak Vladimir tak trochu „stíhá bramboračku“, jak říkaj frantíci, jinými slovy je v situaci na pytel, kdy jede mezi pelotonem, před kterým má díru, zároveň se zas tak moc neblíží úniku, jede sám, dává si a nic z toho..

        0 0
        • McBlacky  

          že se na to nevysere. S minutou na peloton a 25km lehce dolů nebo rovina. To je jen jízda pro kamery.

          jinak je to jak jsem si myslel. šetří se na víkend. náskok 5 minut 17 riderů v úniku, jejichž šance na GC je nulová, může v podstatě přinést jen překvapivého vítěze etapy.

          0 0
          • treatt  

            Třeba jede právě pro kamery :) dostal vynadáno, že jsou jejich dresy málo vidět, tak to dneska vynahradí, spot time má nejlepší :)))

            0 0
    • treatt  

      Mno ale koukám, že ve sjezdu si jede Karpec stále sám, takže Linus si ho ve stoupání nedocvak..

      dneska koukám opravdu poočku, potřebuju vybavit práci a vyjez brzo pryč z Práglu..

      0 0
    • treatt  

      Tak Beletti parádní špurt teda!

      0 0
    • McBlacky  

      neuvěřitelný finish v posledních 300 metrech od Belletiho.

      už to vypadalo že si Craig Lewis v klidu dojede pro etapu, pak mu seklo jak kdyby ho vypnuli.

      0 0
    • karliner  

      By mne zajímalo, na co dneska Basso jel :-)))

      0 0
      • teepeex  

        Báso jel skvele a lehce, lehounce si pocucal Zoncolan:)

        0 0
      • Thidney  

        no on treba Sastre to vyjel nakonc asi skoro stejne rychle vzhledem k tomu kde byl v momente kdy se to rozthalo ,) Ale pohled na Bassa neustale v sedle a Evanse poskakujiciho za nim jak jojo byl neuveritelnej. Prekvapil me Nibali, myslel jsem ze po vcerejsku odpadne uplne. Liqi asi meli pruvan v satne po te projete etape. 2 vitezstvi, 3 lidi v top 10, Basso treti + zoncolan .)

        0 0
    • Biker jak Pes  

      Krásné to bylo… jak Evans nemohl, tss, no nádhera. :-))))

      Už se nemůžu dočkat na další týden…

      0 0
      • daymaker  

        mevím proč, ale taky mi není sympatický… krásný kopec, píšu si to do plánu na letní dovolenou… :-)

        0 0
        • Biker jak Pes  

          To se prostě nejde dívat na ten jeho šílený styl ve stoje. I v sedě je takový celý pokřivený… no hrůza pohledět… :-D

          0 0
    • krool  

      http://photos.grahamwatson.com/…108266_7D2Gq#…

      Ten Pinottiho mechanik asi bude mit taky neco najezdeno :)

      0 0
    • Darkson  

      dneska mi nasral Eurosport. těšil jsem se na královskou etapu a oni dávaj házenou..uaaaa!!!

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Co to máš za Eurosport, teďka u toho sedím a v pohodě… :-)

      Reakce na Darksona samozřejmě… :-P

      0 0
      • Darkson  

        tos mě nasral ještě víc, já chytám německej ES:-)

        0 0
        • Biker jak Pes  

          No moc z toho nebude, už půl hodiny jim nejede obraz, tak tam dali tenis… :-/

          0 0
        • karliner  

          Buď v klidu. Pod Gavií přenos přerušili kvůli počasí, ale záběry z poledne z Gavie byly slušný – čtyřmetrové sněhové bariéry kolem silnice :-)

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Pozor pozor… už zase jedeme live! :-)

            0 0
          • McBlacky  

            já koukal jen posledních 40 km, na nějaký italský online tv. Sice komentář v italštině, ale ono ty ksichty na čele stejně otagujou a na druhou stranu kromě vítěze (!) to byli ti nejprovařenější :)

            0 0
            • karliner  

              Velkej respekt Cadelovi. Jede Giro sám, ostatní mají týmy…

              0 0
              • Darkson  

                Cadel už je zvyklej z bejvalýho týmu:-). jinak mu fandim, jak dneska hodil velkou pilu a nastoupil…nádhera:-)

                0 0
                • McBlacky  

                  on je docela tajemnej, pořád říká, že měl nějaký problémy, ale nechce o tom mluvit až po dojezdu…

                  jinak liqui všechny drtí silou teamu. Jet si tak těžkou etapu ve 4řech :) to je palba. Ivan i Vincenzo navíc v kopcích jedou, čím prudší, tím líp

                  Docela koukám jak to nejede Sastremu a Vino má fakt smůlu. Únik a defekt, další únik a technický problémy :/ alespon etapu jsem mu přál.

                  0 0
            • Andrzej  

              no ja sem se dival na rai sport, a to byl narez, rozumel jsem lip nez nemcum na eurosportu, melo to lepsi rozliseni, navic italske komentare byly fakt silene… no a zavod byl uplne skvely :) skoda ze sem na predesle etapy cumel na eurosport…

              0 0
    • Pavel.ct  

      Ještě bych se chtěl vrátit k tomuto etapáku. Měl bych dotaz za co byl předáván červený dres, který na konec získal Cadel Evans (BMC)?

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Bodovací soutěž…

        Zelený: vrchař

        Růžový: celková klasifikace

        Bílý: do 25 let

        0 0
        • Pavel.ct  

          Díky

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Ono je někdy těžké se v tom orientovat, když každý závod to má jinak. Na Vueltě sám pořádně nevím, jak to tam přesně je…

            Zlatý: celková klasifikace

            červený: vrchař

            Do 25 let: bílý ??

            bodovací soutěž: ??

            0 0
            • daymaker  

              od letoška na Vueltě bude celkový rudý, místo zlatého. Jinak vím, že Giro a Tour mají naopak zelený. Na Tour je zelený bodovačka…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.