Giant trance 2 29 2019 nebo Canyon NEURON AL 7.0

22 nepřečtených
 • petr-kopecky

  Dobrý den, sháním tak trochu universální kolo na vyjížďky i treily.

  A přemýšlím o těchto dvou.

  Giant trance 2 29 2019

  Canyon NEURON AL 7.0

  Který z nich bude lepší?

  Díky moc

  0 0
  • theedge  

   Co to tu vzniklo za módu psát TREILOVA kola ? Co to je Treil ?

   0 0
  • Fleak  

   Vybíral jsem mezi Trancem a Neuronem ve verzi CF 8.0 a nakonec to vyhrál Canyon.

   Cena/výbava byl silný argument. Zatím nelituji.

   0 0
   • petr-kopecky  

    Neuron CF 8 se mě líbí ale už je to o dalších 15000tis navíc a navíc ta dostupnost.

    0 0
    • Nutribird  

     Zase otázka zní pokud někdo koupil Canyon jak ví, že je lepší než Giant a naopak. Vím o lidech co prodali Canyon a jsou nadšení právě s Gianta i když hůř osazeného. No a někdo to může mít naopak.

     0 0
     • novas752  

      Nejlepší je přece kolo které máš, přeci by sis nekoupil špatné kolo. :)

      0 0
      • Nutribird  

       Noooo právě mám trance 2015, takže bych doporučil Giant, ale na jiném fullu jsem neseděl. Trať 60 km/ 1300 výškových metrů na něm jezdím úplně normálně. Tedy i v průměrných časech, dle výsledkových listin, ale je nutné zdůraznit, že jezdím sám mimo závod a tady je čas velice zavádějící. Pokud byl obutý na Schwalbe NN byl rychlejší, ale několikrát jsem seknul bok a taky nebyla taková jistota ( nedržel). Nyní předek DHF 2,3 EXO tr 3C a zadek forekaster 2,35, tlaky pod 2 bary. Jede to hůř, ale drží super a nejsou defekty. Zamykání vidlice ani tlumiče jsem nikdy neřešil a ani neřeším. Takže hodně záleží co na něm budeš jezdit a kam budeš směřovat jeho výraz. Já mám 800 rodla, krátký představec, těžké gumy spíš trail.

       0 0
     • MlokCZ  

      Zadní stavba může každému vyhovovat jiná a to samé geometrie. Tedy žádné obecně lepší kolo, maximálně může být obecně lepší poměr osazení/cena.

      0 0
      • petr-kopecky  

       A jak tedy vychází poměr cena /osazení když se bavíme o Al 7 a novém Trancu?

       0 0
       • ceo  

        Cena/osazení je modla internetového výběru, ale IMHO úplně špatná cesta. I když bude bajk na DVO nebo Kashima a XX01, stejně tě bude štvát, pokud nesedne geo. Geo rámu je alfa a omega spokojeného výběru. Pak zbytek podvozku – vidlice, tlumič a záplety a další věci má smysl řešit jen u jinak shodných. Teda pokud někdo vyloženě nelpí na orlovi, který se ale už cpe skoro všude.

        V reálu těch stejných posedů bude minimum.

        Už kvůli rozdílu v HT úhlu bude posed a pocit z Giantu a Neurona hodně odlišný. IMHO už nasednutím člověk zjistí, které mu bude sedět víc

        0 0
        • novas752  

         Jenže stejně neví jakou geometrii chce když fulla ještě neměl. A výbavu je v těhle cenách řešit potřeba aby se člověk vyvaroval nebo aspoň předem věděl o slabinách.

         0 0
   • Fleak  

    Abych to ještě upřesnil. Výbava nebyla jediné kritérium. Třeba geometrie se mi víc líbila u Trance. Dále se mi víc líbilo o to, že jsem ho mohl mít z místního obchodu.

    Co mě ale nakonec definitivně naklonilo na stranu Canyonu bylo šlapání po rovině/do kopce

    0 0
    • Fleak  

     Safra, z mobilu se mi postne jen část napsaného textu 

     0 0
    • PavelRen  

     Já se vlastně rozhoduju mezi těmahle dvěma. Canyon Neuron CF8 a Giant Trance 2 29er. Na Giantu už jsem seděl dvakrát a bylo to super, takový obratný, stabilní kolo. Na ten Canyon jsem se ale zatím nedostal a jako jediná šance vypadá Jedovnice na začátku května. Nevim ale, jestli to dám. Má tu někdo zkušenost z obou kol? A vim, že bude subjektivní. ;)

     0 0
     • jirpl  

      Jedovnice prý již mají plno a není, jak se tam na testovačku dostat. Také jsem se tam chtěl vypravit :-(

      0 0
      • pumpy  

       Plno? – jako fakt ? sem se jich ke konci minuleho tydne ptal kdy si mohu zarezervovat kolo a bylo me receno ze v prubehu pristiho tydne (tento tyden) vypisi terminy a budu si moct kolo zarezervovat.

       0 0
      • PavelRen  

       Špatná zpráva. Šance vyzkoušet si Lkovýho Neurona v trapu. Do Reichu se mi kvůli tomu ale nechce… :P

       0 0
     • petr-kopecky  

      A jak na tebe Trance působil, bude to kolo i na obyčejné výjezdy?

      0 0
  • Smazaný účet  

   Kdyz srovnam geometrie trance/neuron, neuron bude asi jezdivejsi dopredu ve sjezdu naopak bude mit pravdepodobne navrh trance. Tolik teorie ;-)

   Jezdim tance 2 29 temer pul roku a predcil vse to co jsem od nej ocekaval. Lehkos jizdy je navykova, ve sjezdech jisty, chutna mu agrese. Zdvihove omezeni proti 150 ( menil jsem za Reing 2008 ) poznas, rozbyte stezky daj tvym noham trochu vic zabrat ;-)

   Kdyz uz sem si myslel ze na stary kolena porizuju bajk na vylety a obcasnou lehkou zabavu doluuu, dostal jsem impuls jak do jezdeni jako takoveho tak naucit se agresignimu pojeti projizdeni zatacek :-) je to zabava a muzu trenky doporucit ;-)

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.