Giant trance 2 29 2019 nebo Canyon NEURON AL 7.0

22 nepřečtených
  • petr-kopecky

    Dobrý den, sháním tak trochu universální kolo na vyjížďky i treily.

    A přemýšlím o těchto dvou.

    Giant trance 2 29 2019

    Canyon NEURON AL 7.0

    Který z nich bude lepší?

    Díky moc

    0 0
    • theedge  

      Co to tu vzniklo za módu psát TREILOVA kola ? Co to je Treil ?

      0 0
    • Fleak  

      Vybíral jsem mezi Trancem a Neuronem ve verzi CF 8.0 a nakonec to vyhrál Canyon.

      Cena/výbava byl silný argument. Zatím nelituji.

      0 0
      • petr-kopecky  

        Neuron CF 8 se mě líbí ale už je to o dalších 15000tis navíc a navíc ta dostupnost.

        0 0
        • Nutribird  

          Zase otázka zní pokud někdo koupil Canyon jak ví, že je lepší než Giant a naopak. Vím o lidech co prodali Canyon a jsou nadšení právě s Gianta i když hůř osazeného. No a někdo to může mít naopak.

          0 0
          • novas752  

            Nejlepší je přece kolo které máš, přeci by sis nekoupil špatné kolo. :)

            0 0
            • Nutribird  

              Noooo právě mám trance 2015, takže bych doporučil Giant, ale na jiném fullu jsem neseděl. Trať 60 km/ 1300 výškových metrů na něm jezdím úplně normálně. Tedy i v průměrných časech, dle výsledkových listin, ale je nutné zdůraznit, že jezdím sám mimo závod a tady je čas velice zavádějící. Pokud byl obutý na Schwalbe NN byl rychlejší, ale několikrát jsem seknul bok a taky nebyla taková jistota ( nedržel). Nyní předek DHF 2,3 EXO tr 3C a zadek forekaster 2,35, tlaky pod 2 bary. Jede to hůř, ale drží super a nejsou defekty. Zamykání vidlice ani tlumiče jsem nikdy neřešil a ani neřeším. Takže hodně záleží co na něm budeš jezdit a kam budeš směřovat jeho výraz. Já mám 800 rodla, krátký představec, těžké gumy spíš trail.

              0 0
          • MlokCZ  

            Zadní stavba může každému vyhovovat jiná a to samé geometrie. Tedy žádné obecně lepší kolo, maximálně může být obecně lepší poměr osazení/cena.

            0 0
            • petr-kopecky  

              A jak tedy vychází poměr cena /osazení když se bavíme o Al 7 a novém Trancu?

              0 0
              • ceo  

                Cena/osazení je modla internetového výběru, ale IMHO úplně špatná cesta. I když bude bajk na DVO nebo Kashima a XX01, stejně tě bude štvát, pokud nesedne geo. Geo rámu je alfa a omega spokojeného výběru. Pak zbytek podvozku – vidlice, tlumič a záplety a další věci má smysl řešit jen u jinak shodných. Teda pokud někdo vyloženě nelpí na orlovi, který se ale už cpe skoro všude.

                V reálu těch stejných posedů bude minimum.

                Už kvůli rozdílu v HT úhlu bude posed a pocit z Giantu a Neurona hodně odlišný. IMHO už nasednutím člověk zjistí, které mu bude sedět víc

                0 0
                • novas752  

                  Jenže stejně neví jakou geometrii chce když fulla ještě neměl. A výbavu je v těhle cenách řešit potřeba aby se člověk vyvaroval nebo aspoň předem věděl o slabinách.

                  0 0
      • Fleak  

        Abych to ještě upřesnil. Výbava nebyla jediné kritérium. Třeba geometrie se mi víc líbila u Trance. Dále se mi víc líbilo o to, že jsem ho mohl mít z místního obchodu.

        Co mě ale nakonec definitivně naklonilo na stranu Canyonu bylo šlapání po rovině/do kopce

        0 0
        • Fleak  

          Safra, z mobilu se mi postne jen část napsaného textu 

          0 0
        • PavelRen  

          Já se vlastně rozhoduju mezi těmahle dvěma. Canyon Neuron CF8 a Giant Trance 2 29er. Na Giantu už jsem seděl dvakrát a bylo to super, takový obratný, stabilní kolo. Na ten Canyon jsem se ale zatím nedostal a jako jediná šance vypadá Jedovnice na začátku května. Nevim ale, jestli to dám. Má tu někdo zkušenost z obou kol? A vim, že bude subjektivní. ;)

          0 0
          • jirpl  

            Jedovnice prý již mají plno a není, jak se tam na testovačku dostat. Také jsem se tam chtěl vypravit :-(

            0 0
            • pumpy  

              Plno? – jako fakt ? sem se jich ke konci minuleho tydne ptal kdy si mohu zarezervovat kolo a bylo me receno ze v prubehu pristiho tydne (tento tyden) vypisi terminy a budu si moct kolo zarezervovat.

              0 0
            • PavelRen  

              Špatná zpráva. Šance vyzkoušet si Lkovýho Neurona v trapu. Do Reichu se mi kvůli tomu ale nechce… :P

              0 0
          • petr-kopecky  

            A jak na tebe Trance působil, bude to kolo i na obyčejné výjezdy?

            0 0
    • Smazaný účet  

      Kdyz srovnam geometrie trance/neuron, neuron bude asi jezdivejsi dopredu ve sjezdu naopak bude mit pravdepodobne navrh trance. Tolik teorie ;-)

      Jezdim tance 2 29 temer pul roku a predcil vse to co jsem od nej ocekaval. Lehkos jizdy je navykova, ve sjezdech jisty, chutna mu agrese. Zdvihove omezeni proti 150 ( menil jsem za Reing 2008 ) poznas, rozbyte stezky daj tvym noham trochu vic zabrat ;-)

      Kdyz uz sem si myslel ze na stary kolena porizuju bajk na vylety a obcasnou lehkou zabavu doluuu, dostal jsem impuls jak do jezdeni jako takoveho tak naucit se agresignimu pojeti projizdeni zatacek :-) je to zabava a muzu trenky doporucit ;-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.