Giant Trance 27,5" 2016 - výběr modelu

7 nepřečtených
 • lazza

  Zdar,

  předevčírem kamarádovi vybrali garáže a přišel o čerstvě upgradovanýho Trance X 29" (nižší model 2013, vylepšený o XT brzdy, teleskop Giant a bezduše) . Byl s chováním kola i geo nadmíru spokojená, proto zůstane u stejné značky i modelu. Kvůli bohatší nabídce i mírně vyšším zdvihům vybírá mezi modely Transky tentokrát na 27,5" kolech (2016). Volí mezi níže linkovanými modely – finančně pokryje i ty nejdražší – ale hledá co nejlepší poměr cena/výkon; nechce zbytečně vyhazovat prachy za něco, co ceně kvalitativně neodpovídá.

  Prozatím jezdí turistický cesty převážně kolem Prahy, míchlý tu a tam nějakým zdejším trailem. Nedávno jsme spolu projeli Saalbach, Nockeberge, viz fotogalerie – takže kolo by mělo s jeho váhou (95kg) zvládnout i rozbitější terén a nerozsypat se na prvním šutru. Technickám skillem je spíše na začátku, takže kolo sem tam šlupku určitě dostane – zmiňuji to hlavně s ohledem na karbonový rám a především karbonový ráfky; panuje obava, aby to nenaštípal při prvním pádu. Zajímá mě taky smysluplnost investice do tlumení s kashima povrchem. S jeho váhou předpokládám, že by měl jít spíše do 34mm vidle a pevné osy vzadu (Giant nabízí u nižších modelů rychloupínák s možností konverze na 142×12. Podle mě od Giantu totální pí*ovina, bo by se muselo hned po koupi přeplétat).

  Díky všem za rady a srovnání, praktický zkušenosti s uvedenými komponenty/koly.

  https://www.giant-bicycles.com/…22928/85580/

  https://www.giant-bicycles.com/…22927/85573/

  https://www.giant-bicycles.com/…22927/85574/

  https://www.giant-bicycles.com/…22928/85581/

  https://www.giant-bicycles.com/…22927/85576/

  0 0
  • Lamer  

   S vyššíma řadama Giant kol zkušenosti nemám, ale zadní S-XC2 s 5 mm osou jsou podle mě opravdu určeny k tomu je při prvnim plánovanym upgradu vyměnit. Kromě toho, že jsou jen na klasickej rychloupínák, pár při 19mm vnitřní šířce ráfku váží přes 2 kg a nejsou k dostání přesně pasující náhradní díly (prachovky s těsněním a správně dlouhý konusy), tak nemá cenu ty kola přeplétat, ale rovnou nasadit nějaký pořádný.

   0 0
  • Nutribird  

   Němčík nabízí osazení XT a úpravy na přání dle dohody s úpravou ceny. Odběr a servis možný v Praze

   0 0
   • Smazaný účet  

    Kromě wow efektu nevidím moc důvodů si to nechat přeskládat na XT, když tam nechá základní tlumič (u nejnižší řady), který to kolo dost zabije a těžký kola.

    0 0
  • lazza  

   Nakonec asi zvolil letošní karbon v nejvyšší nádivce, dostal na to cca 16% slevu.

   0 0
   • Lamer  

    Jo, ten vypadá hezky. Jen ten 32T převodník asi nebude stačit. Já mam převodníky 38/24 a když je lehce z kopce široká cesta, tak je převod 38/11 málo a místo šlapání z kopce musim odpočívat.

    0 0
    • Breakpain  

     Tak to máš dobrý nohy … pokud to nejsou delší úseky a je terén kopcovitý, tak musím říct, že jsem rád zato, že z kopce si odfrknu :). Kadence do 100 ot/min je akceptovatelná. Možná bych uvažoval občas nad 34, ale pak bych měl absenci lehkého převodu (1×11).

     0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.