• KRoser

    Na příští sezonu přemýšlím o novém kole na silnici. Naskytla se mi možnost výhodné koupě nového Giantu TCR 2021. Kolo se mi vážně líbí i geometrie by mohla sedět navíc oproti mému 4 roky starému hliníkovému to bude úplně jiná liga. Jen bych se chtěl zeptat zda někdo nevím jak na tom je prostupnost plášťů? Rád bych tam narval 32mm GP5000. Co jsem se dočetl tak oficiálně by mělo TCRko 32mm pobrat jen se mi moc z fotek nezdá vzdálenost mezi sedlovou trubkou (viz. foto) tam to vypadá dost natěsno.

    Díky za názory.

    0 0
    • rafi  

      GP5000 neznám, ale třeba pomůže měření: na mém TCR 2021 je u standardních SLR1 kol s plášti Gavia Course 1 25c prostor mezi pláštěm a sedlovou trubkou cca 11mm.

      0 0
    • BabbaJagga  

      Mám diskové TCR Advanced 1 z 2018 kupovane vyprodejové v 2019 s ještě původními plášti a tam si nejsem jistý, ze by to vzalo víc než 28. Ale jak říkám, jiný model,rok a pokus o výměnu za širší ještě fyzicky neproběhl, takže te nechci mystifikovat.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mam TCR 2020 a problém s průchodností není ani tak vzadu jako spíš vepředu. Při SLR1 a GP 5000 28 mám vzadu tak 4mm, ale vepředu na jedné straně skoro líže vidli až nechápu, že si neškrtne. Při opravdu silovém spurtu by si určitě škrtl. Rám je meziročně jiný a všechno tam může být jinak, jen bych radil neřešit jen průchodnost rámem, ale i vidlí.

      0 0
      • BabbaJagga  

        To je pravda, jsem se rozepsal a zapomněl jsem zmínit to nejpodstatnější, ze ten zásadní problém bych viděl u vidle vpředu, chjo…

        0 0
        • rafi  

          Změřena i vidle: nad pláštěm je cca 11mm a po každé straně taky cca 10–11mm (Gavia Course 700×25c).

          Šířka navíc souvisí i s šířkou ráfků, Course 700×25c na SLR1 ráfku je skoro stejně široká jako Gavia AC1 700×28 na PR2 ráfcích na druhé silničce..

          Tady jsou jsou poměrně detailní informace o TCR Advanced Pro 1, z toho se dá taky dost poznat:

          https://youtu.be/NXif5S1Phtc

          https://youtu.be/5WmICjlBArY

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.