Giant anthem X2 a vidlice FOX 32 FLOAT 140 RL ?

43 nepřečtených
  • pioneere

    Zdravím nedávno jsem si pořídil Anthema X2 2010. Na kole byla vyměněna vidle ze 100mm na 140mm protože bývalý majitel spíše hopsal v terénu. Nicméně já jezdím spíš lehčí terén a svižněji. A zdá se mi, že se tam ta vidle moc nehodí. Dříve jsem jezdil pells razzer 2006 a rozhodně jsem si v zatáčkach na limitu byl jistější. Jelikož ale počasí nepřeje nemohu to pořádně porovnávat. Každopádně zadek je super ale předek jako by dřív ustřeluje. Pells kdyz byl na limitu zároveň kontrolovaně utřelily obě kola.. Pláště i tlaky jsou stejné! Má někdo podobnou zkušenost nebo jak jezdí anthem X2 na 100mm zdvihu? Případně má někdo obdobnou vidli na anthemovi? Vidlice je tam pouze rok a je jak nová. V čem je nyní změna tak v klidu (bez nasednutí) má anthem výšku o 6cm výš řidítka a sedlo o 4cm nez pells aby se mi podobně šlapalo.

    Díky za postřehy

    0 0
    • scret  

      anthem a 140mm vidle? no to bude asi spatnej vtip…

      Kdyz uz, tak 120ka by se asi jeste dala… ale 140 je na tohle kolo proste moc…

      0 0
    • Adam1985  

      140mm prodej a dej tam 100mm, jak má být – to pak má Anthem ty správné vlastnosti!

      0 0
    • pioneere  

      Určitě máte pravdu. Navíc se to do kopce rychle staví na zadní. Nemáte někdo typ na slušnou vidli se zdvihem 100mm. Díky za rady!

      0 0
      • Adam1985  

        všichni vozí Fox – což je zajisté renomovaný akvalitní výrobce vidlic, ale nechá si to zaplatit…pro běžné jezdění si myslím, že je dostačující např. obligádní Epicon. Já mám RST F1 Air Platinum a nemůžu si stěžovat, funkčně velmi dobrá a hmotnostně na úrovni Foxe. Ale tady na fóru má RST pověst asi jako Merida, Author, Kellys…nechápu.

        0 0
        • Fran-tic  

          počkej a uvidíš :) F1 jezdila kamarádka, žádné sado maso, jen jezdila a do roku chytla vakl. takže asi to bude kvalitou. neříkám, že se nenajdou mezi rst nějaké solidní kousky

          0 0
        • scret  

          tak pokud mas standartni verzi a ne nejakou tunenou od TT, tak to opravdu neni zadna hitparada, stejne jako treba netuneny Epicon…

          0 0
        • nox159  

          no ta firstka ma jen 30mm nohy jestli se nepletu chyta vakl rychleji nez epikon a je v tehle verzi drazsi nez epikon tak proc ji bart a nesahnout po epikonu?

          0 0
          • Adam1985  

            Jj, nohy jsou 30mm – ale po 3 sezónách ještě vankl nemá. Je možné, že to letos začne, ale prozatím OK.

            0 0
          • Adam1985  

            Jinak, ta silnička v profilu je luxus – tiše závidím, i trochu nahlas!:-)

            0 0
            • nox159  

              jaky luxus :D to je zimak…

              parkrat ji zkusim letost projet pokud to s tou rukou pujde, pokud ne klidne ti ji strelim :)

              0 0
              • Adam1985  

                zimák? Za to bych se nestiděl ani v létě! Opravdu moc hezké kolo. Jaká by byla představa o ceně? Čistě teoreticky…

                0 0
                • nox159  

                  ciste teoreticky doufam ze na nem budu schopny jezdit

                  a zimak je u me oznaceni pro kolo ktere nevylepsuju a jen vyuzivam, v zime na kole nikdy nejezdim mel jsem ho jen na jezdeni kdyz bylo v terenu mokro a doma na valce… :)

                  predstavu o cene nemam :)

                  0 0
                  • Adam1985  

                    To je právě ten důvod, proč nahlas závidím – že tu silničku člověk využije, když je zrovna po jarním období dešťů a v lese je to tak na off-road.

                    0 0
            • l.smetana  

              To seš asi první, kdo to kdy tak pochválil :D

              0 0
          • johnydvorak  

            já jezdil 2 roky RST Titan na dirtovym kole a parádní vidlice.. Za ty peníze.. Přišla mi , že má i lepší chod než dražší marušky drop offky nebo dirtjumpery

            0 0
            • scret  

              no jestli to nebude tim, ze to byly taky dobry shitky:))

              0 0
    • nox159  

      100ku bych tam nedaval se 120 se chova a dost lip ;-)

      0 0
    • pioneere  

      Co to znamena o dost líp? (v čem?) Spíš jezdím rychle po lesních cestách bez skoků. Prostě potřebuji hbité kolo – nějaký ten ráz přežiju – skákat na tom nebudu! Jde mě o to zda to půjde snížit (a nechat si tuto vidlu) nebo to mám opravdu vyměnit..

      0 0
    • Aspean  

      Jakej rocnik anthema mas? Jeslti je to tapered, tak me by se 140 foxka libila na myho Trance kdyby si se ji chtel zbavit… Kdyztak mi napis

      0 0
      • kubad  

        proc by se ji mel zbavovat?

        staci snizit zdvih

        0 0
        • Aspean  

          tak kdyby chtel zaroven se zdvihem zmenit treba i vyrobce vidlice…

          jen se ptam

          0 0
    • pioneere  

      No a je reálné znížit zdvih na 100mm? Jinému výrobci se nebráním. Na pellsu mám manitou a do teď funguje slušně bez vaklu.

      0 0
    • pioneere  

      Tak jsem volal do cyklošvece a taky mi tvrdil, že je to v tomhle rámu nesmysl. Je reálné to snížit na alespon 110 nebo 100? Případně bych ji vyměnil za 100ku v podobném stavu-měl by někdo zájem? Díky

      0 0
      • kubad  

        a proč se u Cyklošvece nezeptal na to snížení, když už je to dovozce a výhradní servis značky Fox?

        se nejdřív zeptáš tady, a pak tam zavoláš?

        si tam zavolej rovnou, jinak sem ti tu už několikrát psal že Float snížit jde a 120mm bude pro ten rám v pohodě

        0 0
        • pioneere  

          No ptal ale rikal, ze se to da snizit o 20mm. K vice se nepriklanel. Proto nevim zda je to vubec mozne nebo vhodne.

          0 0
      • Aspean  

        Ja mam z myho Trance 125mm v dobrym stavu (jeta jen sezonu) a schanim 140mm

        0 0
      • nox159  

        jak nemysl? :D

        0 0
        • pioneere  

          To není z mé hlavy nicméně taky zastávám názor, že se to kolo nechová neutrálně. Měl jsi předtím 100ku? Jaká byla změna při výměně?

          0 0
          • nox159  

            takhle vidlice tam byla jen jako vtip samozrejme…

            jezdil jsem na anthemovi 100ku pak 120mm a jiste se chova lip na 120mm o to o dost… :)

            tady na fotce je 160ka a uprimne nejezdilo se na tom vubec blbe jen bych se bal, ze to nevydrzi ram…

            0 0
    • Georrge  

      jebni tam delší tlumič, tím se dostaneš na nějakých 120mm vzadu a dopředu hoď tu 140 vidlu, to pak bude fajnový lehký pohodlný a pohodový bajk :) (ps: nebrat uplně vážně, ale jedna z cest to je…)

      0 0
    • pioneere  

      Našel jsem toto:

      http://www.ebay.ie/…400395600609?…

      Ta podložka má 30mm teď jde o to jestli to tam někdo mechanicky dostane. A neví někdo jestli je ještě jiný rozměrový rozdíl mezi 100 a 140 od foxu stejné řady? Je to v klidu pouze o těch 40mm výš?

      0 0
      • tonik666  

        Prostě to sniž na 120 a neřeš. 100 je málo, bude to moc chrt. 120 to bude větší univerzál.

        0 0
        • pioneere  

          OK. Díky za rady všem. Poptám se týpka co to prodává jestli s tou 30 má zkušenost (zda tam půjde) a když ne dám tam 20mm a pak dám vědět jak to dopadlo.

          0 0
    • pioneere  

      Takže i 30mm podložka tam vejde. Potvrdil mi to prodejce z ebay i pán z cyklošvece. Rozdíl mezi vidlicí 100 a 140 je pouze ve vzduchovém pístu a tlumící patroně – spodní a vnitřní nohy jsou identické. Takže bych teoreticky měl mít vidlu jen o 1cm v klidu vyšší než originál – to už by mohlo být ok. Dám vědět co se změnilo..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.