• brozelin

    Zdravím, jsem tady nový, tak mě moc nebijte. Zajímá mě kolo uvedené v nadpisu. Zajímají mě postřehy majitelů. Jaké jsou jeho silné stránky a naopak slabiny, na co si dát při provozu pozor, jak je to se servisem atd…Prostě za všechny užitečné postřehy (i maličkosti) dí­ky.

    0 0
    • Hejdik  

      čéče já bych v tomto kole moc slabin nehledal.

      Tohle kolo je se svým systémem Maestro jedno z těch lepších konstrukčních řešení,takže pokud očekáváš nějaké posvěcení výběru tohoto modelu,tak tady ho máš:-)

      0 0
    • Jester  

      Já mám letošní X2. Ale je to můj první full, takže srovnání moc nemám. Jinak s jízdními vlastnostmi spokojenost. Jak s geometrií, tak s tlumičem a vidlí. Jenom si prostě zatím nemůžu zvyknout, že mi spadly průměry tak o 2–3 km/hod dolů. Oproti HT.

      0 0
      • blaf  

        nemáš ho náhodou zváženýho tak jak jsi ho koupil?

        0 0
      • brozelin  

        Tak 2–3 km/hod na průměru mě asi trápit nebudou. Bude to taky (je objednanej) můj první full, tak chci posbírat nějaké zkušenosti. Dlouho jsem vybíral a nakonec jsem dopadnul stejně, jako mnozí další. Měl jsem nějakej limit financí, a samozřejmě, když jsem viděl X2 2011, tak se mi zatmělo před očima a limit vzal za svý. Doufám, že nebudu litovat :-)

        Ale vzhledem k tomu, že to bude první full a nebude s čím srovnávat, tak to snad bude dobrý. Do teď jezdím na Author Versus, kterýho jsem koupil někdy před 13 rokama a už má dost, začínají mě na něm bolet záda atd… takže tak…Na každý pád, díky za reakce.

        0 0
        • -Alan-  

          Přecházel jsem z HT taky kvůli zádům. Ty by asi nakonec šly vyřešit i jinak, ale litovat nebudeš. Proti tomu starýmu to bude daleko pohodlnější a troufám si říct, že když se naučíš na tom jezdit, budeš i rychlejší. Antemy mají v poslední době jedinou nevýhodu, jsou čím dál tím dražší.

          0 0
      • maajkee  

        A kde jezdíš prosimtě? To je hodně rapdiní propad v průměrce!

        0 0
        • Jester  

          Bral bych to mé tvrzení s rezervou. Těch 2 – 3 km bylo bráno na víceméně asfaltové trase. Jakmile jsem si koupil fulla, rapidně jsem změnil terény, teď už po asfaltu prakticky nejezdím. A na průměrku seru, už jsem starej na to, abych si kazil vyjížďku sledováním průměrky.

          0 0
    • martasek  

      Využiju tohle vlákno, otázka pro majitele anthemů, mám 181cm, t.č.není šance vyzkoušet kola přímo, co jezdíte vy a jak jste spokojeni s výběrem velikosti rámu při vaší výšce, a dále co za velikost pro mě MxL. (PS nechci flame o délce nohou a rukou – standartní postava…) díky

      0 0
      • DAWE25  

        Anthem je celkem dlouhý, při této výšce bych asi volil M.

        0 0
        • maajkee  

          Právě že je spíš krátký, eMko má pod 600 což už je na 180+ člověka nic moc a eLko už je zas vysoký.

          S tím mě prostě serou, je to moc velkej skok 18" a pak rovnou 20".

          0 0
          • DAWE25  

            Já to bral podle sebe, koukal jsem na Anthema a L už je dlouhé a mě by nevyhovovalo, ačkoliv mám 185. A M je zase jak píšeš pod 600, ale já bych si taky asi vzal M. Nějak si u Anthema neumím vybrat, chce to vyzkoušet a každý si vybere dám, podle fotky bych si ho prostě nebyl schopný koupit.

            0 0
      • ronin  

        moje výška 178 bral jsem L, M mi přišlo pocitově hlavně krátké. U vyšších zdvihů bych volil ale M kvůli teleskopu.

        0 0
      • maajkee  

        Proč flame? To je to nejdůležitější jaký máš nohy a jaký ruce, výška jako taková je spíš až na druhým místě.

        0 0
        • martasek  

          protože krátký x dlouhý nohy to nikdy nikam nepovede s odpovědí, vím že nejlepší je zkusit to, ale z krátkého posazení před prodejnou taky jednoznačný dojem není, řidítka, představec apod, prostě mě zajímají názory lidí , co to jezdí, běžně jsem měl kola 18,5–19 – to anthem nemá:-((

          0 0
          • maajkee  

            Právě proto já bohužel to kolo nekupuju. Nechtěl bych vyhodit třeba 35, 40 tisíc za kolo který mi nebude uplně sedět.

            0 0
      • makak  

        Měřím 180 cm a mám eMko. Mě to tak vyhovuje, ale je to silně individuální. Brácha je stejně vysoký, ale má kratší nohy a se sedlovkou jde na mém kole o 2 cm dolů.

        Sedlovku mám 400 mm, je zasunutá v normě, ale je to „vysoký“ viz profil.

        Rámy jsou to perfektní, ale bohužel dost praskaj. Jezdím na svařeném, zatím se s ním nedokážu rozloučit :-)

        0 0
      • Venda  

        Já mám velikost M, model 2008 (takže bez X), mám 175 cm a sedlovce do max vytažení chybí cca centimetr. L bych možná i uvozil. Táta má 2010 taky v eMku, má cca 165 cm a je spokojenej. Kdybych měl 181 cm volil bych určitě L, ale je to na tobě. Každýmu to může sedět jinak. Já ty ruce nohy mám k tělu vcelku dlouhý.

        0 0
      • Jester  

        Mám 180cm, asi delší ruce a velikost L (X2 2011). Mko mi přišlo krátký.

        I tak na tom Lku sedím oproti svému HT poměrně vzpřímeně.

        Ale skutečně je málo místa na rozkrokem.

        0 0
    • Smejči  

      Já mám x3, rok 2010. Je to super bike. Nemohl jsem si akorát zvyknout na vlaštovky, tak jsem dal rovný řidítka a jinak nemám zatím potřebu něco měnit či upravovat. Dávám mu hodně zabrat a vše funguje skvěle a zatím žádná závada (když pominu stržený ořech, ale to nemá vliv na funkci rostlináře). Vůle zadní stavby byla akorát v tlumiči, kde se vymačká teflonová vložka(za 150,– mi to opravili) jinak pohoda.

      0 0
      • royal  

        Mas jeste ty orig. vlastovky? Ty co mam na Anthemu mi vyhovujou a chtel bych si je dat i na ‚bahnaka‘ :-)

        0 0
    • Trailmistr  

      Mám X2 2010 a naprostá spokojenost.Měřím 185 a velikost L je ažaž. Doporučil bych ti M. Jinak Maestro opravdu maká, jak má.Oproti HT nepociťuji žádné zpomalení, možná naopak..V terénu docela raketa..Model 2011 je ještě o něco tužší, díky konické hlavě, tak se toho neboj…jediné co jsem vyměnil, je sedlo, protože Fizik tundra mi neseděl, ale to je samozřejmě individuální…

      0 0
      • maajkee  

        Nechápu jak se někdo odvažuje doporučovat nějaký velikosti, když vůbec nejsou známy jeho proporce.

        0 0
        • Trailmistr  

          omylem.myslel jsem, že měří těch 178..měřím 185, nohy mám dlouhé a L je na hraně

          0 0
          • maajkee  

            Jako jak na hraně? Jestli máš teda dlouhý nohy, tak ti musí bejt akorát, jedině teda že by ti byl krátkej nebo naopak dlouhej.

            0 0
            • Trailmistr  

              L je 20´´ klidně bych snesl 19´´

              0 0
              • nox159  

                tak to potom ale nemas dlouhe nohy jak pises ;-)

                0 0
                • Trailmistr  

                  ale jo, jde o to, že ten rám mi přijde poměrně kratší..

                  0 0
                  • nox159  

                    pokud mas 185cm a mas dlouhe nohy a pritom rikas ze bys mohl mit 19" tak je neco blbe ne? mam 188 a na 22" mam 385cm teleskop 2cm pod limitem… :) takze pokud na Lku nemas 400mm sedlovku na limitu tak nemas dlouhe nohy :)

                    0 0
                    • Trailmistr  

                      koukám na ten tvůj hybrid…teleskopická sedlovka na anthemu…hmm, no jo…prostě 20tka pro mne v pohodě, ale mohla by být o něco nižší a delší…

                      0 0
                      • nox159  

                        jaky hybrid? :D bez teleskopu bych nesjel tak jiste a bezpecne polovinu veci co dam tedka… :)

                        0 0
                        • Trailmistr  

                          anthem je xc závodní geometrie, tak mi to přijde trochu jako pěst na voko, ale proti gustu..

                          0 0
                          • nox159  

                            tak jasne pokud na tom nejezdis v terenu tak na cyklostezku teleskop nepotrebujes… :)

                            0 0
                            • jIrI___  

                              A ještě do nedávna jezdili lidi bez teleskopu. To se tehdy jezdilo jen po cyklostezkách? :-D

                              0 0
                              • nox159  

                                tak jako jo ale sundavat sedlo pred kazdym sjezdem… neni to prave kdyz muzes jen zmacknout packu na riditkach tak je to o necem jinem…

                                se sedlem dole je to bezpecnejsi jistejsi utlumis vic nohama…

                                dokud jsem teleskop nevyzkousel tak jsem taky tvrdil ze je to zbytecne… potom jsem ale zmenil nazor…

                                0 0
                                • Trailmistr  

                                  ale jo, když s tim Maverick přišel, řekl jsem si, že si ho koupím, ale pořád ho nemám…přijdu si na to moc mladej..

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    já ho zase na 99% vyjižděk nepotřeuju, a namám důvod se s ním tahat, pokud vím že ho budu potřebovat, tak ho nasadím

                                    0 0
                              • Frostty  

                                +100

                                0 0
                            • Trailmistr  

                              velmi trapné se na netu porovnávat v technické zdatnosti..ale v terénu jsem jezdil už v době, když jsi ještě nebyl na světě :D

                              0 0
                              • nox159  

                                ja neporovnavam sve jezdecke schopnosti jen rikam ze na cyklostezku telskop nepotrebujes… to je cele… :)

                                0 0
                                • maajkee  

                                  Ale ale, prostě si připust že na to co jezdíš to kolo není vhodný a udělal jsi z toho hybrida, to by se toho tolik stalo? :)

                                  0 0
                                  • nox159  

                                    ale i kdybych mel reigna tak se muj nazor na teleskop nezmeni a budu s tim jezdit porad to same… :)

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      No jasný, však na reigna krásně pásne :)

                                      0 0
                                      • nox159  

                                        ale porad budu jezdit to svoje XC nic vic nic min… :)

                                        0 0
                                        • scret  

                                          v tom pripade na co teleskop?:)

                                          0 0
                                          • nox159  

                                            na technicke pasaze, prudke sjezdy, dopady abych mohl utlumit vic telem, ve sjezdu abych mohl s kolem lip pracovat, bunny se taky skace lip se sedlem dole… :)

                                            0 0
                                            • maajkee  

                                              jak rádio :)

                                              0 0
                                            • scret  

                                              ma Jarda (kulhavy) teleskop? nema… a jak mu to jezdi:D

                                              Urcite je to dobra vec, az to bude vazit 250g, mit to spolehlivost aspon jako odpruzena vidle, pak si ho koupim…

                                              Do ty doby ho nechci…

                                              0 0
                                              • nox159  

                                                moje tunena EA 50 ma cca 200g teleskop od KS ma cca 550g a tech 350g se mi vyplati vozit, sedlovka bez nejakeho zasahu funguje uz 3 roky ( na mojem kole rok) mozna letost vymenim bovden k dalkovemu ovladani…

                                                0 0
                                                • maajkee  

                                                  550g? Ježiši, to je opravdu děs!

                                                  0 0
                                                  • nox159  

                                                    nekdo vozi 10× tolik na brichu a to je potom opravdu děs!! :)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Hmotnost jezdce je zcela jiný problém než hmotnost kola :)

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    tak to kazdopadne :) ale oboji je problem a ja ten problem se sedlovkou dokazu behem 5 min vyresit a to v tom druhem pripade umi malokdo, avotomtoje :)

                                                    0 0
                                                  • Trailmistr  

                                                    Tak je fakt, že to vypadá stejně blbě, jako cyklista s pupkem…

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    teleskop prave vypada hodne dobre… :)

                                                    0 0
                                                  • Trailmistr  

                                                    vypadá moc dobře, ale na kole s rámem na drsnější zacházení…Ten Anthem je jak s alobalu.Jestli s nim jezdíš takový HC, že potřebuješ teleskop, tak ho brzy zlomíš..

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Nezlomí, nox má suprovou techniku, rám praskne jen tomu co techniku nemá! :)

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    a tomu kdo je tezky se rozlepi :D

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    a ty jezdis vlastne na cem? jinak anthem uz toho prezil… a jeste toho moc prezije :)

                                                    0 0
                                                • scret  

                                                  tak to jsi zrejme stastlivec, ale mrkni treba do vlakna o teleskopech, imrvere se to nekomu ..ere. Sice staci dat treba novy tesneni, odvzdusnit a ja nevim co jeste, ale furt to musis resit…

                                                  0 0
        • kubad  

          pro tebe L ko a taky tě vůbec neznám :D

          0 0
          • maajkee  

            No vidíš, já ho zkoušel a ******* je standover, mezi rozkrokem a horní trubkou mám prostě jen tak 2–3cm :/

            Takže eL je na mě vysoký a eM je na mě zase krátký.

            0 0
            • Trailmistr  

              přesně tak..

              0 0
            • royal  

              Co s tim vsichni mate? Kolikrat jste na svojem kole stali obema nohama na zemi, stangli mezi nohama? Ja mam vzdycky aspon jednu nohu na pedalu, nebo jsem z kola dole. Mozna chvili pred startem zavodu, ale tam mi jenom 1 cm rezerva nevadi ;-)

              Stejnej „problem“ mel kolega v teamu, prej zjistil ze si koupil moc velky kolo ;-). Zajimavy ze ten „problem“ mel jenom kdyz o tom mluvil, za celou sezonu zavodu ho pak uz nemel a kolo si jenom pochvaloval…

              0 0
              • jIrI___  

                Taky jsem si říkal, že to lidi moc řeší. Dokud jsem si nepořídil nízkého Fuela EX :). Ten volný prostor mezi koleny člověk využije ve chvíli, kdy vjede do terénu a je nucený manévrovat. Oproti původnímu HT to byl markantní rozdíl a kdybych to na vlastní kůži nezažil, tak tomu nevěřím.

                0 0
                • maajkee  

                  Přesně tak, navíc je fakt mnohem nižší riziko rány do koulí, ale to fakt člověk pozná až vyloženě v terénu, na polňačky a silnice je to uplně jedno.

                  0 0
              • MlokCZ  

                To se stane poměrně snadno. Třeba technický výjezd, který nedáš a snažíš se do poslední chvíle a z vystupování na jednu stranu se stane vystupování na druhou. Občas takhle nuceně vyskočím z pedálů současně obě nohy. Je to ale díky tomu bez pádu.

                A druhá situace kdy jedna noha na pedálu zůstane a přesto nemusí stačit ani větší rezerva. A to opět výjezd nebo sjezd, kde si vystoupíš a došlap je výrazně níže než je kolo.

                Pokud někdo technické věci, kde častěji vystupuje nejezdí a s těžištěm nepracuje (tedy nepotřebuje více místa za jízdy), tak pak žádnou větší rezervu nepotřebuje.

                Třeba na starším Stereu, kde tu rezervu moc velkou nemám (asi 5–6cm ve středu horní rámovky), tak už jsem si lehce o horní rámovku v podobné situaci škrtnul. Naštěstí fakt jen lehce a bez bolestivějších následků.

                0 0
      • martasek  

        díky za info, sedlo půjde ze starýho HT, kola crossmaxy SLR taky, no jen vybrat anthem – trek top fuel

        0 0
      • martasek  

        1

        0 0
    • Gospeed  

      chtěl bych se zeptat zdejších zkušenějších bikeru:

      Anthem X4 má vpředu Foxku s jakousi 9mm „pseudo“ pevnou osou. Myslíte že na ni bude možno použit tradiční RÚ. Problematika pevné osy v návaznosti na rychloupínáky mě zatím obcházela a tak poraďte:)

      Uvažuji o tomhle kole, ale rád bych si na něj dál svoje XT kola a ty mám právě na rychloupínák jen. Díky a omlouvám se za zneužití vlákna:)

      0 0
      • tomixx  

        Ať koukám jak koukám, žádná 9 mm osa ani pseudo tam není. Je tam Giant nába, modrá:) A fox vidle. Za 29990,– elko.

        0 0
        • tomixx  

          Sorry,32990,–. A je to klasická osa, žádná pevná.

          0 0
          • kubad  

            to je fuk pro 9mm a QR je vidlice stejná, rozdíl je jen v náboji a upínáku, takže bys tam svoje kola v klidu dal

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.