• edonir

    Na tenhle bike jsem na webu cetl nekolik velmi dobrych recenzi . Mate s nim nekdo zkusenosti? Pro jaky styl jizdy se hodi?

    Nejezdim a neplanuju jezdit zadne maratony ani zavody, ale musim rict, ze rychlost si uzivam. Kdyz si promitnu, v jakych jezdim terenech, jsou to vetsinou lesni nebo polni cesty, obcas prolozene nejakym kamenitym sjezdem. Obvykle vyrazim na hodinu az dve.

    Alternativne uvazuju o Stumpym FSR Comp, ktery je zrejme vic na pohodu a ladeny do endura. Trochu me desi, ze Anthem ma o 4 (resp. v zadu 3) cisla mensi zdvih.

    Diky za radu!

    0 0
    • glen  

      řeším naprosto to stejný. tuším, že ho tu má jen helmen a zatím žádný info

      0 0
    • madcat  

      a proč ne trance? ten má zdvih větší…

      0 0
    • RADO77  

      Tohohle Anthema má od loňska táta. Sehnal jsem mu ho, protože se na stará kolena zbláznil do maratonů. Párkrát jsem se na něm projel. Je to lehké rychlé kolo dělané spíše pro závody. Je rád, že má delší geometrii. Táta jako bývalý silničář si libuje. Je vybaveno Manitučkem R7, což je lehká, ale celkem necitlivá vidla. Samo, že i na projížďku je dobrý, ale pokud nebudeš jezdit závody a důležitější je pro tebe pohodlí, popřemýšlel bych spiše o Trancem nebo jiném kole se zdvihy 100/100 s vidlí nejlépe od Rock Shoxe, které přece jen líp žehlí. Na druhé straně je to dobré kolo, se kterým táta neměl dosud žádné problémy a to to moc nešetří.

      0 0
      • edonir  

        Diky za prispevek. V soucasne dobe jezdim na Marzocchi MXC ETA, mas predstavu, jaka je v porovnani s ni ta R7? Zkousel jsem i pruzinovou a ta byla citlivejsi.

        Zamyka se Maestro pri brzdeni? O tom jsem se v recenzich nikde nedocetl, vzdy jenom ze bobbingem netrpi…

        0 0
        • pit  

          Znamy si pred mesiacom kupil ANZHEM 2 2006…co povedat krasny stroj so super vybavou (mne osobne len tie Hayesy tam nesedia).Co sa tyka vidlice, tak R7 ma v podstate taky isty prejav ako MX Comp ETA…len je podstatne lahsia :-) Inac cely bike je lahucky, vazi 11,90 bez pedalov v 20" velkosti – vazili sme ho na dig.zavesnej vahe.Pokial jazdis maratony a chces mat nekompromisny sportak,tak je to spravna volba…a ta cervena farba je nazivo excelentna :-)

          0 0
        • RADO77  

          Nazdar, mě R7 připadá ještě kapánek necitlivější než ta MX Comp, ale je to věc názoru. S tou váhou tu mají kluci pravdu. Je lehčí než můj HT. Na závody je to podle mě nejlepší volba z toho co je na trhu a šel bych do nej spíš než třeba do Spešla FSR XC nebo Epica.

          Pokud chceš ale kolo i na jiné účely, zejména na vyjížďky jen tak. bych radši bral toho Spešla. Já jsem si taky nakonec vybral radši Canyona, co mám v profilu než Anthema, protože jsem chtěl univerzálnější kolo a do Spešla se slušným vybavením jse mi nechtělo vrážet tolik peněz. Kdybych měl rozsáhlejší zdroje, tak bych možná taky bral toho Spešla. Zkusil bych taky Trance nebo ty nové fully od Garyho, ale na těch jsem v životě neseděl, takže se nemůžu vyjadřovat.

          0 0
    • kesu  

      urcite neres a jdi do stumpyho,je to sice aktivnejsi bike s vetsim zdvihem ale neprohloupis zvyknes si na to

      0 0
      • edonir  

        Diky za pripominky. Jeste jsem si zkousel „sestavit“ kolo z komponentu na ramu Ginat Trance s tim, ze bych si nechal svoji starou Marzocchi MXC-Air EEC a vyslo mi, ze za nejakych 50–55 tis. by to mohlo vyjit na 11,5 kg, coz je slusny. Co tomu rikate? Jasne, nebyla by tam kompletni zaruka…

        0 0
        • MlokCZ  

          Tak to by mě tedy zajímal ten rozpis komponentů, za ty prachy jsem na Trance s 11,5kg opravdu zvědav. Pod 12kg se velmi těžko dostávají i kola s lehčím rámem než Trance.

          0 0
          • edonir  
            • cena vaha

            trance 1 26000 3200 AVID BB7 4000 636 MAVIC Ráfek XC 717 Disc 2640 790 SCHWALBE Fast Fred R. G. 26×2,0 lig. 1600 700 SHIMANO Deore XT FH-M765 1150 369 C­RANKBROTHERS Egg Beater S 3000 266 Amoeba Scud SP-M120 950 230 RACE FACE Kliky Race Face Evolve XC 4850 925 SHIMANO Středová osa Deore XT/LX 950 250 SHIMANO Řadící/brzdové páky Deore LX 2900 430 SHIMANO DEORE XT CSM760 1400 2­64 SHIMANO DEORE XT, CNIG90 580 31­2 SHIMANO Přesmykač Deore XT 1250 180 SPECI­ALIZED ALIAS 3000 320 RACE FACE Řídítka Race Face Evolve XC 1100 250 RACE FACE Představec Race Face Evolve XC 1350 170 RACE FACE Hlavové složení Deus 2200 104 BBB Gripy FIX-IT BHG-05 235 50 výplet 960 128 MXC ETA 0 1950
            60115 11524

            ale treba nekde delam chybu – vahu ramu trance jsem odhadnul. ceny z cykloexpertu, u kamose bych dostal nejakou slevu..

            0 0
            • MlokCZ  

              Tak jen na první kouknutí nevidím přední náboj, lanka a bowdeny. No a pak když to počítáš s Fast Fredy, tak to máš hned méně. A pak já nějak automaticky bral, že tam budou kotouče.

              0 0
              • edonir  

                s prednim nabojem mas pravdu, lanka a bovdeny taky chybi. BB7 jsou mechanicky kotouce, aby sly s dual control… slo ale jenom o takovy myslenkovy pokus, co kdybych si to postavil podle sveho gusta a nemusel vyhazovat myho dobryho bombra, kteryho jsem koupil ve 2002 a moc ho zatim nevyuzil. krome toho bych usetril 10 tisic.

                0 0
              • MlokCZ  

                Ty kotouče jsem přehlíd, ty tam jsou.

                0 0
            • MlokCZ  

              výplet 128g? pak tam chybí niple. Kola komplet s těmi ráfky a XT náboji i s lehkými zeslabovanými dráty budou mít tak cca 1800g (s nezeslabovanými i 1900g). A v seznamu je uvedeno 1287g. Takže hned půl kila navíc.

              0 0
              • MlokCZ  

                Pak tam chybí ještě duše. Ve výsledku s nějakými normálními plášti (tzn. kolem 550–600g) bych to neviděl pod 13kg.

                0 0
    • RADO77  

      I těch 13 kilo je ale pořád dobrá váha. Pokud nehodláš na závodech honit sekundy a jde Ti o to, aby sis užil výlety tak je podle mě celkem jedno if kolo váží 11, 12,5 nebo 13 kg. Kdyby mělo mít přes 14 tak bych to začal řešit, ale takhle. Osobně jsi jinak myslím, že skládačka se Ti moc nevyplatí, pokud nejdeš do nějakých cenových super výšin. Několikrát jsem to počítal jak u silnice, tak u bika a vždycky jsem nakonec skončil u toho, že celý bike vyjde levnějc (i když jsem počítal nějaké díly ze starého kola). Při této příležitosti si dovolím opět rýpnout do vosího hnízda a doporučit Ti na již zde zcela profláknutého Canyona. Mám ho od čtvrtka večera (XC4), v neděli jsem ho byl poprvé pořádně projet a prozatím mádhera. Dal jsem za něj v přepočtu necelých 39.000,– vč dopravy do republiky. I s košíkem a pedály jsem na 13 kg – o víkendu jsem ho váži (dle výrobce má vážit 12,5 bez pedálů).

      0 0
      • RADO77  

        P.S. Taky jsem na začátku uvažoval o tom Anthemu, když jsem ale zvážil to, že na chrtění si nechám HT tak jsem došel k tomu, že celopéro chci pohodlnější. No a pak jsem porovnával ceny, hodně jsem zvažoval toho Tranceho (protože se mi líbil ten Giantovský Maestro systém) a nakonec jsem došel k tomu Canyonu.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.