Ghost Tacana 2 - 2016 29"(velikost rámu) )

11 nepřečtených
  • Zboža

    zdarec bikeři, kolo mám vybrané, ale nevím jak vybrat velikost resp. jestli pro me bude velikost sx (15") dobrá… rád jezdím tam u nás, rychle z kopcu dolu (lesem a polnačkama) nebo pomalu na brzdách z kdejakého srázu, lepsi by byla sx protože má níže têžiste a líp se z toho bude padat,

    zároven bych si nerad křivil záda na dlouhych cestach kde človek musí slapat…

    takže otázka: bude pro me (185cm vysoký) vhodná i vel. rámu 15"? s tím že když pojedu daleko tak zvednu sedlo na mou vysku? ona ta sedlovka má přeci nejaky uhel takze cim vys je sedlo tím dál budu i od řidítek, je to tak?

    a pak… jaka velikost bude „pevnejsi“ 15" nebo 17" ?

    0 0
    • Čipera  

      Na 185 cm výšku rozhodně 15´´ ani 17 ´´ nepočítej to jsou skoro děcké velikosti. :-D Počítej spíš tak 19´´ až 21´´ záleží jaké máš proporce já mám 186 cm a rám mám xl což je 21´´

      0 0
      • Zboža  

        :) ano 15" je pro deti, to vím, ale zkusím se zeptat jinak,

        jasne… když si koupím xl… tak se mi na tom bude dobře sedet

        ale… když koupím xs + sedlovku(sedlo) dám do vysky jako na xl… tak se mi bude sedet stejne dobře, ne?

        0 0
        • BB  

          ale kolo bude krátké, budeš strašně nad předním kolem a v prudkých sjezdech budeš mít tendenci přepadávat přes řídítka. Když dáš dlouhý představec, tak zase kolo ztratí obratnost v zatáčkách. Na tvou výšku určitě alespoň L.

          0 0
          • Zboža  

            áha, dekuji,...... víte jsem ze svého dirta(uni 16") zvyklý dát prdel až na zadní kolo a občas se i rozbít, mám strach aby to Lko nebylo moc vysoko, a o obratnost v zatáčkách rozhodne přijít nechci

            prosím dokážete posoudit jaká velikost je na obrázku?

            Ghost

            a takže pokud chci nízký L/XL rám na 29" tak jedine fulla? nebo fourcross?

            0 0
        • Čipera  

          Bohužel nebude! Za prvé tak dlouhá sedlovka snad ani není :-D a v nějakým náročnějším terénu by se mohla zlomit. Další věc je, že kolo na tebe bude krátké a budeš se na něm hrbit. Kolo na tvojí výšku a délku rukou, nohou nebude stabilní do výjezdů se budeš překlápět ze sjezdů zase přepadat....... Na delších trasách to bude nepohodlné budou tě bolet záda a nohy.....

          0 0
    • metr-x  

      Jsi na hranici mezi L a XL .. Nejlepší bude vyzkoušet alespoň jednu velikost.

      0 0
    • Zboža  

      ahmm… dekuji, jeste ze je tu forum s lidmi co dokážou poradit ;) .

      jen dodám že k rozkroku to mám 84 (bez bot) mám… myslím dlouhý nohy, ruce taky… takže asi Xl,

      ste borci! zdarec! ;)

      0 0
    • Zboža  

      prosímvas jeste se chci zeptat jaký je rozdíl mezi Tacana 1 a Tacana 2? krom ceny/barvy/zamykání z řidítek,

      „nakonec kupuju Lko“ ;)

      0 0
    • danielh  

      15'' je tak na cloveka o vysce 1,55–1,60 u ghostu, na 185 cm jedine L (52). Mam 188 a sam sem bral ghost fulla 56ku XL i kdyz bych mohl brat i 52 L ale chtel sem vetsi kolo o trochu, hranice u ghost mezi L a XL je L do 190 a XL od 186 priblizne.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.