Ghost LECTOR 3 nebo Superior MODO XF969 ???

69 nepřečtených
  • Leny

    Dobrý den, ahoj.

    Rozhoduji se o koupi horského kola. Po delším bádání a průzkumu, skončila v nejužším výběru dvě kola:

    • Ghost LECTOR 3 LC 29" 2017 s převody 2X11, osazení XT, které by bylo nové z obchodu v hodotě 50 tis.( původně 62. tis.)
    • Superior MODO XF969 převody také 2X11, toto kolo jeté jednu sezonu za 55 tis. ( původně 80 tis.)

    Zajímá mě váš názor. Pro a proti, jak si stojí daná značka, a jesi volit raději celopéro v tomto případě.

    Případná doporučení na jiná kola stejné conové kategorie a osazení vítám, ale úplně mi nehaňte tento výběr prosím :D primárně se opravdu rozhoduji mezi těmito dvěma koly.

    Díky dík

    0 0
    •  

      lector, supy praskaj

      0 0
    • novas752  

      Zapomněla si napsat jak/kde/… jezdíš, bez toho ti těžko řeknem jestli celopéro jo/ne.

      0 0
      • Leny  

        Skály a podobné střechy nedávám ještě, nicméně v lese po rovné pešině taky nejezdim, to bych takováto kola vůbec nevolila pokud bych chtěla jezdit na výlety po silnici :D

        0 0
    • plysovykozisek  

      Ghost Lector nejhezčí Ghost.

      0 0
    • jarouš2  

      Podívej se na SUP 979 2017. Určitě lepší jak GHOST

      0 0
    • kopp1k  

      Určitě bych bral to MODO.

      0 0
      • Leny  

        Z důvodu ?

        0 0
      •  

        brát vobouchanou vojetinu když si můžu udělat radost novým voňavým lektorem ?

        0 0
        • kopp1k  

          Nejde o to, že jedno je ojeté a druhé ne…

          MODO je dámský full, a dle informace „…v lese po rovné pešině taky nejezdim, to bych takováto kola vůbec nevolila…“, je dle mě více vhodný (mám na mysli trakci, ne podohlí).

          Moje přítelkyně má HT, další kolo bude určitě FS, a to není z mé hlavy ;-).

          0 0
    • Plechovka  

      Není ten superior náhodou full?

      0 0
    • Tencovozikmin  

      Nahod presne odkazy,kdo to ma dohledavat.

      0 0
    • okam_z_brna  

      No divej. Předně řeči o tom, že SUP praská neber vážně. Tohle je tady zakořeněný už několik let a týká se to hlavně starejch modelů. Což tenhle rozhodně není. Navíc si troufnu tvrdit, že pod tebou, jakožto ženou, to už tuplem není na místě.

      Zamysli si se, co jezdíš častěji a tedy jestli full nebo ht. To za tebe nikdo nevyřeší.

      Ad LECTOR – rok od roku mají horší osazení a už to není taková výhodná raketa jako kdysi. Většinou těžký kola.

      Ad SUP – superior obecně na kola dává fakt super záplety. Já na svým mám ze základu záplety o váze cca 1750–1800 gramů a to hned v seriovým osazení. Přitom ostatní výrobci dávají i na drahý kola záplety klidně přes 2 kg a abys měla něco lepšího, tak hned přidat kolem 8–10 tisíc. Co je třeba na prd, tak je sedlovka, která v základu má 400 gramů! Ale to koupíš novou za 1200 a hned máš 200 gramů dolů. Takže prostor pro váhový zlepšení tu je.

      0 0
      • Leny  

        Já děkuji za názor každopádně :).. Avšak těžký kola? Ghost 3 má ve velikosti M váhu 11, 25 bez pedálů, Sup Modo v M má 12,1

        0 0
      • Openmisak  

        Tak já bych s tím praskáním SUPů byl fakt opatrnej. Přikládám fotku svýho XF949 2016. Rám prasknul na rovné panelové cestě, což byla celkemklika. V mém okolí bohužel další 2 případy prasklého rámu SUP a to jeden na stejném modelu.

        0 0
        •  

          legenda pokračuje

          0 0
        • Leny  

          Toto na rovné cestě, no sakriš :D :D. Tak to mi ani neříkejte, to snad du do hliníku zase :DD

          0 0
        • okam_z_brna  

          No záleží dost na okolnostech. Já třeba v okolí mám taky hodně SUPů a nepraskl žádnej. Jedná se ale jen o HT a to v různých řadách a to jak karbon, tak hliník. A teď kde je pravda?

          Navíc se pořád bavíme o dost důležitým aspektu a to je žena vs muž. Nerad bych se tady zakladatelky dotknul, ale když by měla 60 kg, tak ty hádám máš o 20 kg navíc a možná víc. Takže celkově to kolo dostává uplně jinak zabrat.

          A za třetí… domnívám se, že model 2016 má jinou zadní stavbu, než model 2017. Takže opět mimo mísu.

          Ale aby někdo neřekl, že fandím SUPu, tak v tomhle případě se kloním spíš k Lectorovi. Ale to je spíš tím, že jsem příznivce HT

          0 0
          • Leny  

            Zakladetelky se nedotkne nic , sem ráda za jakýkoliv názor. Chápu že se liší, sou pro a proti, budou tu dva tábory.. čím více informací, tím si utvořím ale lepší obrázek. Nejdřív trocha té teorie , pak praxe a svezení se opravdu. Jinak má váha 58 kilo. Tak snad to nestrhnu :DD

            0 0
          • Openmisak  

            Ano, modely 2017 to již údajně nepotkává. 2016 šly nebo půjdou do kopru všechny. Ostatně SUP se ani nesnažil cokoliv vyměnit, rovnou si to kolo vzali bez keců zpátky. Rozhodně bych si tedy teď díky této zkušenosti vybíral kolo, kde budu mít doživotní nebo velmi dlouhou záruku na rám.

            0 0
            • okam_z_brna  

              Takže uznáváš, že infomace o praskání starýho a jinýho rámu je trošku zbytečná. Ale jinak to beru, že je to dost na hovno. Každopádně pokud má 58 kg, tak ju to nemusí vůbec potkat.

              Nejsem si jistej, že zrovna GHOST nabízí nějakou extra záruku na rámy.

              0 0
              • Chiron  

                Ghost na karbon má pouze standardní dvouletou záruku. Na hliník má prodlouženou.

                Na druhou stranu jim ten karbon, poku vím, moc nepraská. Mě sice prasknul, ale byla k tomu potřeba pořádná rána :-D

                0 0
                • Idas  

                  Zaruka na Ghost Lector je 5 let!

                  0 0
                  • Chiron  

                    Máš pravdu, nevěděl jsem že to loni změnili.

                    A stejně jsem to napsal blbě. Původně byla tři a pět podle materiálu.

                    Akorát je vcelku na dvě věci, že český distributor to nemá nikde na webu.

                    0 0
                  • Leny  

                    To je dobré vědět diky :)

                    0 0
            • Rubi  

              To u supu tvrdi kazdy rok ze uz ram vychytali :-)))) treba lupani kolem stredu u supu je neverending story podle prodejcu

              0 0
        • Čuli  

          U těhle fullů 2015/2016 byla nějaká chybička, kola se vracely do fabriky, komu to prasklo tak se vrátily peníze. Teď fully 2017/2018 jsou celý přepracovaný a už nepraskají a to už ani ht. Většina rámů 2017/2018 co příjde na reklamaci s nějakou prasklinou tak jsou mechanicky poškozené. Nových modelů bych se už vůbec nebál.

          Jinak Lector a celkově Ghost hlavně u fullu taky dost praská. :)

          0 0
          •  

            Jsem ještě prasklýho lectora neviďěl, vlastně jednoho ale nebylo popsáno jak se to stalo

            0 0
    • theedge  

      Vybíráš mezi dost odlišnými koly – tudíž se musíš rozhodnout co chceš jezdit.

      Dala jsi na výběr kolo s extra tuhým a tvrdým závodním rámem ( Lector ) a nebo celopéro se 120 zdvihy i když taky spíš XC.

      Jak psali už výše – Lector je kolo který bude tvrdý a nepohodlný ale asi o něco líp pojede.

      Full je full se vším co z toho plyne – pohodlí, náročnější na servis. Je to XC full, takže si myslím že nemusí jet o moc hůř – zvlášť když si ho zamkneš.

      Záleží jestli chceš chrtit a honit vteřiny – pak asi tvrdýho Lectora, nebo si užít víc pohodlí a komfortu – pak fulla. To si musíš rozhodnout sama.

      0 0
      • Leny  

        Vím, logika mezi těmito modely není žádná : D tak tohle raději opomenem. No to je právě otázka těžká, jesi celopéro ano či ne. Samozřejmě máš pravdu, na servis horší, pohodlý větší. Ale upřímě, vážně má bejt jízda na kole pohodlná ?

        Musim se na tom fullu fakt svézt, pak dokážu asi zhodnotit jesi je to opavdu markantní rozdíl.

        0 0
        • Alojs01  

          Přesně tak, dokud se na těch OBOU! kolech nesvezeš, tak ti tu může každej psát kde co a ty se pak buď trefíš, nebo si budeš nadávat, že jsi „husa poslechla to BF“ :-) a 50 tis je docela dost na takový risk…

          0 0
          • Leny  

            No pro mě je to sakra dost :D.. Nicméně dneska jedu testovat Ghosta tak sem zvědavá

            0 0
        • theedge  

          No pokud se máme bavit v rovině uvažování jestli má být jízda na kole vůbec pohodlná a k tomu máme opomenout logiku, tak takovémuto ženskému světu já nerozumím :-D

          Ale nejlíp prostě uděláš když si obě kola vyzkoušíš a uděláš si sama svůj názor.

          0 0
    • Idas  

      Mam Lectora, a proto ho muzu doporucit.

      Nevim od kud jsi, ale Model 2017 se da koupit taky tady.

      http://www.biker-boarder.de/…237_109.html?…

      0 0
      • Leny  

        Nooo, zajímavá cenová relace, a zkušenosti s takovým obchodem?

        0 0
        • Idas  

          Zatelefonovat, rezervovat doject tam koupit a hotovo.

          Jestli se to vyplati to si musis spocitat sama a ani nevim jak je to od tebe do Chemnitz daleko.

          Maji tam dokonce LC 6

          http://www.biker-boarder.de/…_120226.html?…

          Ja stim obchodem nemam zadny skusenosti ale ten Model Lector LC 3 2016 M uz jsem jinde nenasel, proto jsem ti ten kontakt poslal.

          Jak dopadla ta skouska s Lectorem?

          0 0
    • blue.sun  

      Jezdím Lectora 1 ročník 2017, tedy stejný rám, jen horší výbava. Nahradil právě celopéro se 120 mm a už bych neměnil. Lector je raketa.

      Jediný nedostatek toho rámu Lector 2017 vidím v tvarování horní trubky, která má docela ostré hrany a je široká, takže v terénu občas dovede praštit do kolena.

      0 0
      • Leny  

        Děkuji za názor :) Ten rám je celkově hodně robustní, ale proto se mi právě líbí, je to něco jiného opoti klasice. Ty agresivní hrany maj něco do sebe

        0 0
        • danielh  

          Tadyten barevne damsky Lector https://www.ghost-bikes.cz/…inkgrey/1160

          ale je to 27,5ka ne 29.

          Nebo taky pekny 29 https://www.ghost-bikes.cz/…yyellow/1175

          0 0
          • Leny  

            Neee :DDD, růžovou ne prosim, ta pro mě neexistuje :DD ,.. ten celo-černý rám je barevně naprosto vyhovující :)

            0 0
            • danielh  

              Mi se zas celocerne moc nelibi, je to jako bych jel na pohrebaku :-(

              0 0
              • Leny  

                To je o vkusu :) já sem radši ,, šedá myška", ale pokud někdo preferuje barvy a jejich kombinace nikomu to nehaním a neberu, každého věc :)

                0 0
        • blue.sun  

          Pokud se ti líbí, pak nic více neřeš a jdi do toho. Jo, ještě jeden „problém“, co mě tak napadlo: spousta střešních nosičů kol bude mít s rámem Lectoru problém, spodní trubka je hodně široká, skoro 8 cm. Ale zase na ni není potřeba blatník. A horní trubka, to je jídelní stůl. U hlavové části pobere i dva gely vedle sebe.

          0 0
          • stan.zak  

            Ano, je třeba/výhodnější držák, kde je kolo chyceno za přední vidli, nikoliv za rám.

            0 0
          • AussigBiker  

            Thule Proride ma zobak stelovaci, ten by to pobrat mel.

            0 0
            • Ciba04t  

              Pobere to v pohode. Osobne vyzkouseno.

              0 0
              • blue.sun  

                ProRide jo, ale ty klasické, čelisťové už jsou na hraně. Já mám nosič od Hakru a tam je to jen tak tak.

                0 0
    • Anetta  

      Ahoj jen co do tématu už dva roky jezdím na kole Lector 3 2016. Koupila jsem jej za 40.000kč a jsem z něj naprosto nadšená. Geometrie mi sedla jako ulitá navíc je to držák. Přítel ma kolo SUP XP929 bohužel má problémy se středem kde je chyba už v samotném carbonovém rámu. Ale tak už to někdy bývá a je to tak se vším.

      0 0
      •  

        jo, když Sup náhodou nepraskne tak je problém někde jinde, je to čínskej závoďák chudejch :-), radši pořádnou hlínu než pseudo karbon

        0 0
    • Schmiten  

      Čau, od loňska mám Lectora 7 a jsem naprosto spokojený. V terénu raketa která jede a tak zákonitě trochu drncá, ale to je tak nějak normální u MTB:-) Rám parádně drží a nemá prakticky žádné nežádoucí vibrace a chvění při sjezdech což je dáno právě tou robustností která mě také zaujala tak moc, že jsem si ho pořídil. Tedy můžu jen a jen doporučit. Co se uchycení na střešní nosiče týká, tak ho bez problému dávám na střechu za spodní trubku (nosič je THULE s jedním remenem).

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.