• -buri-1

    Bikeři,

    mnohá léta sleduju toto fórum a teď řeším dilema.

    Chci fulla, stále jezdím HT se 100 vidlou.

    Mám dva adepty jiným se nebráním, otázka je při mé VÁZE jaký zdvih 120 nebo AM 140?

    Adepti (zatím):

    Giant trance X2 125/125 momentálně http://atombike.cz/…-p-2288.html

    Lapierre zesty 314 140/140 http://www.mojekolo.cz/…re-zesty-314

    velikost netuším zcela přesně, páč meřím 192.

    Každopádně preferuji FOXíky na obou stranách stavby :)

    Hrňte to do mně jinak se rozhoupu až v důchodu.

    0 0
    • fousac  

      jen tak mimo:

      s touhle chlapskou vahou uz si pohlidej, kolik se foukaj tlumice, abys nebyl moc k/pres max.

      sam sem kdysi bojoval s tlumicema od manitou, kdy nafoukany k max. tlaku vzdycky zdechly, jakmile se ochladilo..

      a muj oblibeny barokni andelicek Meduza (v podobny vahovy relaci jak ty) taky na canyonu fouka tlumic 30psi pres max.

      tipuju (tzn. bez zaruky, treba se pletu), ze resenim by moh bejt tlumic s high-volume komorou a max. tlakem 300psi

      0 0
    • warps  

      Bud v klidu TRANCE, GT SENZOR , RB IQ mam 107 + 18 kg malej kdyz je v sedacce a tlumic sem mel na senzoru uplne v klidu. Ted RB a naprosto v pohode REBA , FOX RP23 a kdyz jsem nafoukal na doporucene hodnoty bylo to jak kamen. REBA foukam 110 psi a chodi krasne v celem zdvihu, tlumic od 120–170 takze je tam porad vic jak pulka rezerva … Vozim bagl plnej camel ta mam urcite pres 110 , SENZORA jsem jezdil rok bez problemu a RB jezdim pres druhej mesic a naprosta pohoda. Kolo urcite nesetrim :) ( na FR a DH mam kolo jine )

      0 0
      • -buri-1  

        Takze je uplně jedno jakej zdvih jesti 120 nebo radeji 140, kdyz tlumice fungujou jak mají.

        Ja na HT jezdim: nutny presun po silnici do lesa a pak jedu kudy to jde, nezpevneny cesty, kamenitý sjezdy v rámci moznosti HT, ale i na asfaltu kdyz jede banda ktera asfalt preferuje preferuje.

        Takze pokud bych volil 140 nebude to liny a nebudu v kopcich trpet?

        0 0
        • Jorge 50  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
    • PatrikL  

      Na tú výšku som za väčšie kolesá ako 26" :)

      Po nejakej zľave by sa oplatil napríklad http://bike-shop.onix.cz/…-KONA-Satori

      0 0
      • -buri-1  

        S 29 nemam zkusenosti. Zkousel jsem to na HT jen chvilku (test) a nejak si to nedokazu predstavit na fullovi.

        0 0
        • michal1968  

          ahoj,

          zkus v brně http://www.bikeplac.cz/

          testovačky prodávají..nejsem si jistý zda 26,ale 29..určitě..mám 110 a více kg…a vzal jsem si 29 superfly…za nic na světě bych ho nevyměnil..teda za skoro nic..

          0 0
          • PatrikL  

            Nooo je tam celkom pekná ponuka, ešte je to aj v Brne… Určite odporúčam to pozrieť, dobre radíš :)

            0 0
        • PatrikL  

          Ja som o pár cm vyšší, jazdím nejaké dva mesiace na 29" fulle so 100mm (pred tým 26" full 130/140mm) a je to paráda na moje trasy – nejazdím žiadne náročné terény, to možno iba tak 5× za rok :)

          0 0
    • ps.slon  

      Ahoj, pokud bys chtěl vyzkoušet mého GT Force 1.0, můžeme se někde v Brně(klidně na vyjížďce)potkat. Zdvih 140 pružení Fox. Moje parametry 190cm,105kg. Vím, že GT ve svém výběru nemáš, ale na vyzkoušení to asi bude stačit. Kontakt na mne – ps.slon@volny.cz

      0 0
      • -buri-1  

        Muj vyber je dan tim, ze na maestro slysim porad jen same pozitiva.

        Lapika jsem jel jen kousek mimo teren a testoval jsem vliv zadni stavby a tlumice. Byl jsem mile prekvapen. Ale jel jsem na fullu v tomto zdvihu poprve.

        Bude to muj prvni full tak mne zajima propedal (kopani do pedalu v kopcich), ucinnost zadni brzdy pri sjezdech a podobne veci. Nechci se po silnici plouzit jako snek, kdyz uz po ni pojedu a to pojedu, protoze z Brna se musi clovek dostat ven do lesa.

        Takze se vubec nebráním jiným výrobcům kol, ba naopak si rad prectu co by bylo ok pro mne.

        0 0
        • ps.slon  

          Jsem absolutně vzdálen tomu abych Tě přesvědčoval o tom, že GT je nejlepší. Proti Maestru nemám vůbec nic, pouze Giant jako takový se mi designově nelíbí (a teď všichni do mne). Force je můj první ful, jezdím ho druhou sezónu a pouze chrochtám blahem.

          Tak jak říkáš, z Brna ven se musíš dostat po silnici. Mám obuto 2,3 Bontrager a Kendu Nevegal. Jsou to super lepidla v terénu, ale i na silnici. I když se s nimi dá jezdit po asfaltu přes 30km/h existují určitě jezdivější pláště.

          Na krátké testy jsem před koupí GT projížděl od kamarádů různá kola, např. RB, Votec, Intense. Nezjistil jsem ale v podstatě nic. Potřebuješ najet pár tisíc km abys mohl ocenit výhody fula zvlášť, když je Tvůj první. Porovnávat a testovat si můžeš dovolit až potom, kdzž už máš s čím srovnávat.

          Moje nabídka stále platí, jestli budeš mít zájem ozvi se.

          0 0
          • -buri-1  

            Za nabidku dekuji urcite se ozvu.

            Ja porad jeste nevim zda jit do 120 nebo 150 zdvihu :)

            0 0
            • michal1968  

              proč tolik? ..ty bude někde hépat v bikeparku?..

              užívám 110mm a bohatě to stačí…

              0 0
              • -buri-1  

                No to nebudu urcite, alesdpon ne kazdej tyden. Takze zdvih 120 bude ok. Ted jen najit pravej bike a bude :)

                0 0
          • michal1968  

            plně souhlasím s tvým názorem na ,,testování"…já za sebe prd bych poznal..tak jsem projel toho svého ve verzi elite a v pro…jen po ulici před obchodem a bylo rozhodnuto..

            0 0
    • Kolista29  

      Co takhle RB IQ 29 http://www.rb-bike.cz/…8/iq-29-race

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.