• pepanudla

    Zdravím,

    v poslední době prahnu po nějakém fullu a do hledáčku se mi dostal Giant Trance X3 2012 , ale nerozumím jedné věci a to označení vidlice. Je tam Fox 32 F125RL Evolution.

    Neskutečně mě mate slovo Evolution. Nikde sem o tom nenašel zmínku. Je to prostě klasická F125RL nebo co je to zač?

    A jen tak mimochodem, byla by X3 dobrá volba? Byl by to můj první full, chtěl bych z XC přejít na takový pohodovější ježdění, více si užívat terénu a sjezdů a zároven nemít neohrabbanej težkej stroj se 150mm zdvihu.

    0 0
    • swinx  

      Výrobce:

      //Evolution Series Suspension Forks

      Where others' high-end products top out, FOX Racing Shox begins. Evolution Series is perfect for someone just getting into the sport, to the accomplished athlete — and everything in between.//

      …označení basic řady vidlic.

      K Trance, měla jsem možnost vyzkoušet(X1) a určitě dobrý trail bike, na pohodu ;o)

      Jinak klidně bych se nebála ani Ghosta v podobné ceně. Jestli můžeš jít i o trochu výš pak bych pošilhávala třeba po Ghostu komplet na XT, za tu cenu fajn bike ;o)

      0 0
    • Aspean  

      Meli jste nekdo tuto vidlici jiz rozdelanou? Tim ze je to OEM, tak si nejsem nicim jistej. Zajima me jestli je mozna zmena zdvihu. Prece jen 125mm zdivhu je nestandartnich a jestli jen dali spacer na 140 vidli. Rad bych prave zdvih zvysil.

      0 0
      • Aspean  

        up

        0 0
      • Aspean  

        nikdo nic?

        0 0
        • kubad  

          je to OEM vidle presne podle pozadavku jak si to u Foxe objednali, takze ti nikdo nerekne co to znamena, je dost pravdepidobne ze sou tam vnitrnosti ze starsich rocniku.

          0 0
          • pidan  

            A ten rebound je jako Lockout.Kdyz to zavru tak to ma bejt uplne natvrdo-nadoraz,nebo jen hodne ztuhnuty?

            0 0
            • W.Muchov  

              rebound je odskok a ten ovlivnuje jak rychle se bude vidlice vracet když jí stlačíš a lockout ti zabraňuje aby se vidlice stlačovala a nikdy to nebude úplně tuhý

              0 0
              • pidan  

                Nojo blbnu,ja vim ze to ma odskok kterej nastavim.Jen se me zdalo ze na zacatku jsem to uplne zavrel natvrdo a ted kdyz hodne zaberu,tak to pri zavreni stlacim.Doufam ze se mi to jen zdalo a proste jsem jen malo tlacil a ma to tak bejt.U jinych vidli,vesmes levnejsich tam je pevnej doraz.Jen se ujistuji ze je vse ok.Parkrat se mi stalo ze jsem zapomnel v terenu vidli otevrit a dostala par nechtenych ran.

                0 0
    • mr.antik  

      Netušíte někdo, jestli má Fox Float 150 Evolution HS rebound?

      V čem všem je oproti Performance ošizená? Kromě vyšší hmotnosti?

      0 0
      • scret  

        nebrat! je daleko min citliva…

        0 0
        • mr.antik  

          No já už jí mám, spíš jde o to, co se s tím dá dělat. Citlivost uvidim po servisu, ale nepřijde mi to extra zlé.

          Spíš nevim co mám čekat od tlumení…

          0 0
          • ToBla  

            Ten model neznám, ale s Evol.120 jsem neměl problém, jen se mě zdálo, že dlouho trvalo její zajetí (ideální hladkej chod až po cca 1000km). Kdybych to bejval tušil, tak jsem si nechal udělat v Bikelive tunning hned. Tlumení mě přijde v pohodě, vyhovuje mě to tak jak je z výroby.

            0 0
            • mr.antik  

              Jaký tuning máš na mysli? Tato má 3 sezóny takže zajetá snad je. Uvidim co po základním servisu…

              0 0
              • ToBla  

                Ta moje trochu přidrhávala, ale zajela se a funguje super. Na vidli mojí ženy Float 120RL to bylo podobně, ale protože má pod 50kg, tak jsem jí nechal vyměnit olej v BL a šlape skvěle. Myslím, že jí celkově poladili na nižší váhu. U jetý vidle by problém být neměl, pokud je vidlice OK a někdo se o ni staral.

                0 0
                • mr.antik  

                  No to právě nevim… kdybych se nepodíval na nápis Evolution, tak tam proti staré (2010) Floatce nic zvláštního nepociťuju (toto by měla být 2012), jen nějaké zvuky z tlumiče (asi bude chtít nový olej).

                  Řidší olej určitě netřeba…

                  0 0
                  • ToBla  

                    Vím, že některé starší vidlice (cca 2010–12) měly problém s klepáním při zpětném dorazu, ale nedalo se s tím moc dělat. Ty vidle to dělaly už z výroby.

                    0 0
                    • mr.antik  

                      No to ještě zkusím, spíš mi to přijde jako špatný olej nebo to nějak pění

                      0 0
                • alinceb  

                  Hmm, Bike Live teda za mě radši ne. Mám Talase, který byl na servisu naposled u nich. Teď byl u Milana a musel mi tam nějaké věci opravovat…

                  0 0
                  • ToBla  

                    Já byl vždycky spokojenej, měl jsem tam už hodně vidlic i tlumičů..

                    0 0
      • tonik666  

        Klíčový rozdíl by měl být FIT cartridge vs. open bath. Víc jsem nezjistil.

        Performance by měl být totožný jako factory, jen bez kashimy.

        0 0
        • mr.antik  

          Jasně, tak to já mám jen porovnání stará Open Bath (tenkrát ješět bez přívlastku) a tahle novější Open Bath Evolution a přijde mi to stejný.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.