• Babec

    Zdravím,

    předem oznamuji, že jsem dlouho hledal v historii a podobné téma sem nenalezl.

    Mám novou vidlici Fox… (viz. název tématu) a myslím, že je tošku problém s chodem vidlice do zdvihu.

    Pří zkoušení této vidlice na jiných bicích a v obchodech, měla vždy krásný, dokonale máslový chod. Bohuzel, u té mojí se zatím nevyskytuje, do zdvihu jde s ,,drhnutím. Je to jako kdyby sloupky byly úplně suché a stírací gumičky také a proto zabraňovaly skluzu. Trosku sem je prostříknul silikonovým olejem, ale nic moc efekt, napadlo mě, zkusit se dostat na těsnící molitanové kroužky, ale nakonec sem k nim nedošel, protože nešli ,,odloupnout z pouzder a tak sem to nechtěl zničit.

    Ptám se, jestli se někomu stalo něco podobného (i s jinou vzduchovou vidlicí) nebo jestli se to prostě časem rozchodí, popř. nějako radu jak to rozchodit.

    Díky

    0 0
    • Babec  

      A taky se chci zeptat, je tady možné nastavovat odskok? Červený knoflík nikde nevidím..

      0 0
    • Babec  

      Jo a díky moc za radu a zkušenost pánové!!

      0 0
      • pustipav  

        A jestli ti muzu doporucit, tak do toho nevrtej a nikam nic moc nestrikej, tem noham staci byt nepatrne nakonzervovany, jinak se na to jen lepi bordel a vic skody nez uzitku…

        0 0
    • Hunt  

      Jak to dopadlo s tim drhnutím vidlice? Nejsi totiz rozhodne sam a kdyby mistni odbornici nahledli nekdy na zahranicni servery tak by zjistili, ze je tenhle problem ma vice lidi a nekteri FOXku s FIT uplne odepsali a rozhodne ji nedoporucuji k nakupu, poz. jedná se o vidlice z roku 2010 s FIT

      0 0
      • Babec  

        V pohodě, to chtělo jen rozhoupat, co je uplně nové někdy nefaká hned na 100%, je to jak s brzdovými kotouči.

        Já jsem s vidlicí max. spokojený a jinou už bych nechtěl ;)

        0 0
      • roud  

        Stačí ji zajet a bude chodit uplně suprově uvidíš ;o]

        0 0
      • MlokCZ  

        Nejsou o nic horší než starší verze. Kurvení kompresí u FIT patrony je v originálním stavu buď stejné jako loňské modely bez FIT patrony nebo někdy dokonce i nižší (u Talasu mám při kompresi nastavené na min jen 2kg kurvítko od komprese, dříve bylo bez FIT patrony 5kg; ale je to složitější, liší se i Talasy 2010 dle datumu koupení, ty první mají taky těch 5kg).

        Jen jsou navíc těsnější stíráky, proto nový kus bývá znatelně méně citlivý. Ale tohle se časem zlepší.

        Takže nedoporučovat FIT Foxky je nesmysl.

        0 0
        • kubad  

          Tak tak

          0 0
        • Babec  

          Já mám FITku a nemám s ní jediný problé.

          Akorát jak říkáš, ze začátku bylo těsnění dost těsné, takže to bránilo citlivosti, ale teď jak se to zajelo, sem spokojený na 105% a jinou vidlici, jak už sem říkal, bych nechtěl

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce