• Smazaný účet

    Zdarec bikeři,

    u téhle vidle (viz profil) mi začíná vynechávat zamykání. Občas, když ji zavřu, tak se lehce pohupuje. Párkrát se mi už stalo, že vidle vůbec nešla zavřít. Zatím to vždycky šlo vyřešit opětovným otevřením/zavřením a už se nehnula.

    Ptal jsem se v servisu na opravu a řekli mi, že se to posílá přímo FOXu a mám si připravit tak 2500,–.

    Už sem tu něco k tématu přečetl. Nemůže to být opotřebovaný o-kroužek? Vezmou si servisáci FOXu 2500,– za výměnu gumovýho těsnění?

    Navíc by to znamenalo několik týdnů bez biku, kdyby vidle někam putovala. Já si to přitom představoval jako servis na cca týden (dýl se mi bike-abstinovat nechce).

    Sám se do toho rozhodně nepustím, na to nemám zkušenosti ani výbavu, tak předem díky za jakýkoliv relevantní informace.

    0 0
    • Mug  

      Nestojí to 2,5 ale 2200,– a je v tom vyčištění, výměna všech těšnění a stíráků, molitanových kroužků a oleje. Pokud jezdíš přes Písek tak ti udělají i na počkání po telefonické domluvě.

      Jinak to udělají i v jiných servisech, ale problém je v dostupnosti právě těch náhradních dílů. Pokud je to přes Švece, tak se ani jiný servis moc dolu s cenou nedostane. Ty originály se moc sehnat nedají natož levnějí.

      Ale třeba tady někdo ví víc.

      0 0
    • JSt  

      zeptej se rostika v pasku v servisu na lidicke.

      0 0
    • Pavel100  

      když jim to pošleš do Písku, o týdne to máš zpět opravené:-)

      0 0
      • karliner  

        pokud zrovna mechanik nebude mít dovolenou nebo nebude nemocnej…

        zaplaťpámbu za to, že mám foxku už po záruce a do písku nemusí…

        0 0
    • brochmil  

      zdarec.mam vidlu Fox F80RL lockout a posílal jsem ji ke Švecovi na reklamaci a musim říct že co se jedná o ochotu a rychlost tak vše bez problému.Za 5dní jsem měl vidlici zpět a v pořádku.

      0 0
      • Smazaný účet  

        jak dlouho ji máš?

        já ji mám 3/4 roku a když sem to chtěl zkusit na reklamačku, tak mi řekli, že to nemá cenu. prý by to neuznali, protože je to nějaká minoritní závada opotřebením(takhle to neřekli, ale něco v tom smyslu), či co. leda bych tam něco zlomil nebo tak…

        0 0
        • brochmil  

          letošní únor koupená v Axitbikes.Utíkal mě z ní tlak tak jsem zavolal ke Švecovi a ty mě řekli at ji pošlu a šla v poho na záruku.Jen chtěli ofocenej paragon a to bylo vše.Fakt spokojenost

          0 0
          • Smazaný účet  

            závidím volbu místa nákupu.

            0 0
            • brochmil  

              proč?

              0 0
              • Smazaný účet  

                se mnou se ani nechtěli moc bavit a řekli mi, že to na reklamaci nepůjde. jedině obyč servisní zákrok.

                0 0
                • brochmil  

                  ja to chtěl reklamovat u prodejce a ten mě na hulváta řekl zavolejte si přímo k Švecovi a bude to nejrychlejší.Tak zavolej rovnou Švecovi řekni jim o co jde a oni ti poraděj.Ale myslim že na reklamačku by to klaplo

                  0 0
                • brochmil  

                  ja to chtěl reklamovat u prodejce a ten mě na hulváta řekl zavolejte si přímo k Švecovi a bude to nejrychlejší.Tak zavolej rovnou Švecovi řekni jim o co jde a oni ti poraděj.Ale myslim že na reklamačku by to klaplo

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ok, dík za radu. Zkusím tam zavolat a jestli to vyjde, tak až bude míň času na bikování, tak jim to tam pošlu či co.

                    0 0
    • Gorgov  

      Kdyz je to do 2 let od nakupu, jak pises, je to jednoduchy- zaruka. Jesli ti vypravi neco jinyho, jen se z toho snazi vykroutit. Jinak servis neni problem pokud neni treba menit futra, pak je rozumny vidlici poslat ke svecovi.

      0 0
      • Smazaný účet  

        to je to. kdyby to bylo nějaký vykrucování, tak nechápu proč.

        0 0
      • Zdyn  

        Ovsem pokud sin dobre pamatuju,tak na tesneni je pouze 6 mesicu a nevztahuje se na to zakonna 2leta zaruka.

        0 0
        • Gorgov  

          Ale kdo mluvi o tesneni, jemu proste prestala fungovat vidlice tak jak ma. Jak je to s tesnenim z hlavy nevim, akumulatory maji zaruku taky omezenou(6mesicu a urcita kapacita?). Ovsem jemu nefunguje vidlice, proto se reklamace musi resit jako reklamace vidlice, nikoliv tesneni.

          0 0
          • Zdyn  

            Jo ale zavada muze byt zpusobena tesnenim, aproto se muze stat, ze zaruka nebude uznana jako opravnena a za opravu se bude platit. To pisu pouze jako priklad. Klidne mu to muzou vyreklamovat.

            0 0
        • brochmil  

          To je blbost.Ja měl taky problém s vidlicí (7 měsíců stará)tak jsem volal k Švecovi poslal to tam a vyměnil komplet těsnění.Nebyl žádnej problém jestli to je týden nebo rok jetá vydle.

          0 0
          • Zdyn  

            No blbost to neni. Je to tak napsano i nekde v zarucnich podminkach, ale to neznamena, ze to z jejich dobre nemuzou uznat.

            0 0
            • brochmil  

              Ja myslim a mam tu zkušenost že reklamace mu klapne bez problemu.Mě se tam taky neptali na věci kolem.Bylo Odesláno,přetěsněno a hotovo.Jedině by byl pruser u naky zanedbaný údržby.Tojo

              0 0
    • J3Sl4n  

      Podobná zkušenost. moje vidle má najeto cca 1000km.

      0 0
    • J3Sl4n  

      Už, jsi ten problém s vidlicí vyřešil?

      0 0
      • Smazaný účet  

        zatím sem to nechal být, protože před vánocama si drahej servis moc dovolit nemůžu a navíc se zdá, že pracuje ok. nějak se to rozchodilo samo. radši sem to nějakou dobu nezamykal, od té doby něco najezdil a teď se zavírá i bez pohupování jak má. a to sem jí dal zrovna minulej týden pěkně za uši v terénu.

        takže teď doufám, že s tím nějakou dobu nebudu muset nic dělat :)

        moc ti neporadím, ale pořád z toho podezřívám to těsnění. ty pozoruješ nějaký změny dalším používáním?

        0 0
        • J3Sl4n  

          Řekl bych, že se zatím nic moc nemění, kromě toho, že někdy musím vzít za lock 2×.

          0 0
    • Martin*4  

      Taky jsem měl vidli nedávno na repasy u cyklošvece, cena sice vyšší ale super jednání a bylo to rychle, těch Okroužku je tam docela dost (napočítal jsem 14), taky mě zlobylo zamykaní, měnil mi zdarma celej Lock, prej modely 09 byly blbě řešený a dostával se do nich bordel a zamykání se zasekávalo, to asi nebude tvůj problém když máš zamykání z korunky, pokud to máš v záruce, tak bych to tam poslal

      0 0
    • Smazaný účet  

      nevíte jsetli jde u FOX F 32 změnit zdvh? Třeba ze 120 na 100?

      0 0
      • Smazaný účet  

        jde snížit.

        0 0
        • kubad  

          Zalezi na modelu nektere jdou i zvednout :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            FOX 32 F 120 RL

            0 0
          • Smazaný účet  

            u F-série určitě nejde zdvih navyšovat. jaký modely máš na mysli?

            0 0
            • kubad  

              ale kuš :-)

              od 2009 jsou všechny tyhle modely stavitelné

              TRAVEL

              3.1 inches (80 mm)

              3.9 inches (100 mm)

              4.7 inches (120 mm)

              starší záleží na konkrétním kusu, OEM se přehodit daly ale 120mm je stejně maximum.

              0 0
              • Smazaný účet  

                no, já si to nevymyslel. pokud plácám, tak se rád nechám vyvést z omylu.

                http://www.foxracingshox.com/…9_OM_eng.htm

                cituju: Caution! Do not remove travel spacers, or increase the travel in the F-Series forks. Damage to the fork or serious injury may result!

                0 0
                • JMT  

                  Ale on se ptal na snizovani…

                  0 0
                • kubad  

                  ano v manuálu to je nevím proč, ale předělat to jde, u OEM vidlic i u starších ročníků

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    třeba jen, aby to odradilo neautorizovyný kutily, kteří by to jen zmrvili. na mě to zafungovalo, sahat na to nebudu, nechcu mít serious injury :)

                    0 0
                    • Marusio123  

                      zdarec bikeři

                      Přiživím se na tomto vlákně.

                      Mám vidlici fox f120(2008) a tlumič rp2 mám najeto zhruba něco kolem 3000km,si říkám že by bylo vhodné servisovat foxáče,myslím si že vidle by měla jít servisovat v domácích podmínkách s tlumičem to bude horší ten pošlu švecovi.

                      Co potřebuji za těsněni či prachovky (kde to objednat)něco jsem našel,ale nejsem si jistý zdali je to ok.

                      Jaký olej používáte?může být motorex 10w?a kolik do jake nohy?

                      Všem velký dík za info,bajku zdar

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.