• Ondra P.2

    Potrebuju udelat vymenu Totema, ktereho jsem koupil spolecne s kolem. Totem je super, ale az pri ostrejsi jizde, bohuzel podil DH/FR u meho jezdeni je 50%DH/FR a 50%AM.

    Nejradeji bych koupil Lyrika, ale s dostupnosti u nas je to katastrofa :(.

    Takze zbyva jen Fox. Chtel bych se zeptat jestli je rozdil ve verzich 2011 a 2013 u Talase ? 2011 se da koupi vcelku za dobry penize…

    Diky

    0 0
    • 106Paja  

      Talasu se vyhni. Měl jsem a už nikdy více. Tupá vidle, co když už jde do zdvihu, tak rovnou nadoraz. Po servisu u švece žádná změna, vše prý v pořádku. Když už 36, tak raději Floata, ten chodí moc pěkně. Mimochodem, co zkusit nového Pika??

      0 0
      • Ondra P.2  

        diky , takze pripadne float, ta se da sehnat 180 2012 za dobry penize i u nas, coz je zas plus pro pripadne reklamace, nez nemecko.

        Koukam na Pike a nejak nechapu ty dva mody , normal 160, travel 150, to tam pak vubec nemuseli davat …

        Mohl by nekdo shodnotit rozdil mezi Totemkou a Floatem 180 , Pripadne lyrikem 170rc2dh. Totemka bude nejspise uplne jinde ?

        Mys

        0 0
        • kesu  

          jezdil jsem delší dobu pouze Totema Coil s DH tlumením a pak jsem ho vyměnil za Lyrika soloair 180mm s dualflow. Foxe pouze krátkodobě nicméně ročníky 2010 ve 160mm (float a tallas) a 2012 180mm vanillu.

          totem: je opravdový monstrum, tuhej, vůbec se nekroutí. Chod měl úplně máslovej a nebyl s ním jeidnej problém (teda krom trochu ochozenýho kluzáku, protože s emi do gufera ve francii dostal tekutej asfalt s nějakým kamínkem..) Co bylo nejlepší byl ale tlumič (nemá smysl srovnávat s verzí bez DH tlumiče). Prostě pro FR/DH ježdění šel nastavit větší sag (25–30%) a přitom díky kompresím zamezit chození na tvrdý dorazy. Nicméně pak jsem koupil dvoukorunku a na modřanskou cyklostezku mi přišel Totem moc tak jsem koupil Lyrika..

          Lyrika jsem postupně měl 160mm soloair, 160mm uturn, 130–160 dual position pouze krátce, 140–180mm two step a teď mám 180mm soloair. Jednoznačně nebrat two step protože to nevydrží chodit ani měsíc(natožpak v zimě) a navíc je šíleně lineární. Dual position je pouze ve verzi do 160mm a je skoro stejně citlivej jako soloair.Nechtělo se mi to ale pokoušet, ikdyž to nebyla špatná funkce)

          jestli pružinu nebo vzduch nechám na každým, pružina je malinko citlivější ale fakt malinko. Teď mám vzduch a bez nějakýho ladění má odtrh kolem 8kg. Tlumič to rozhodně chce s dual flow, bez něj to není ono. DH komprese ale není nutná, pokud to nebude do parku a pokud s tím nebudeš někde lítat po dorazech z různejch dropů. Osobně ji tam nemám a na totemu jsem to ladil jen do některejch parků, kde se projevil můj čistej styl :-D

          Na foxech jsem toho moc nenajezdil, ale osobně bych se na to vykašlal. Žádnej na kterým jsem jel mi nepřišel citlivější než funkční lyrik. Lyrik se dá sehnat levnějc, repasuju si ho sám a navíc pokud ti cokoliv nebude vyhovovat prostě koupíš jinej kit. Jdou sehnat jak kompresní tak expanzní tlumiče a taktéž různý pružící systémy. Takéž lze ladit zdvih.

          0 0
          • Ondra P.2  

            Diky , perfektni shrnuti.

            Uz mam objednaneho Lyrika 170 solo air rc2dh a ta ma dual flow. Uz se na ni fakt tesim.

            0 0
    • logoman  

      Hm fox a „za dobry peniz“ mi nejdou moc dohromady :-D v Nemecku taky neni lyrik dostupny?

      0 0
      • Ondra P.2  

        Float 180 rc2 2012 za 23 500,– to jeste unosny, nez 30k.

        Psal jsem na nemeckej ebay, ale zatim bez odezvy… Probelm je ze tam pisu asi anglictinou musimsehnat nekoho kdo to napise nemecky i naten odkaz vyse.

        Ale ten float 180 mne celku zajima, jen aby to nebyl stejny jak Totem , kterej je proste na extrem.

        0 0
        • logoman  

          tady maji za 640 Lyrika

          http://www.bike-mailorder.de/…l-Ahead.html?…

          Nebo tady

          http://alutech-cycles.com/…ro-30-Rahmen

          Ja u nich bral marzosku co vsude jinde stoji 27k za 560E :-)

          0 0
          • Ondra P.2  

            Super ! Za jak dlouho to prislo ?

            Ty mas tu marzosku 55 , spokojenost ?

            0 0
            • tonik666  

              Skladem maji ale jen netapered verzi.

              0 0
              • Ondra P.2  

                Jj , tu prave potrebuji . Jdu ji koupi myslim neni co resit za ty prachy

                0 0
            • logoman  

              Problem byl v tom nez se mi poprve ozvali, asi az po trech tydnech … pak uz to byla rychlovka a za par dni byla doma.

              Psal jsem jim anglicky.

              Marzoska je paradni, spokojenost velika :-)

              Lyrika tam maji za 580E. Maji i tlumice apod. Staci kliknout na nejaky ram, pote zvolit velikost a pak se objevi nabidka komponentu.

              0 0
              • Ondra P.2  

                Já to zkusim zaplatit hned prez paypal, takze by to melo bejt rychli . Dorucovatel fedex.

                No ja na tu marzosku cetl samy dobry recenze, dokonce byl test Lyryk/Talas, mozna Float/Marzoska a jasne zvitezila.

                Ale ja vemu toho lyrika, ta cerna se mi vice hodi a cenove/kvalitou super, navic ta váha pro 170 zdvihu, to je krasa.

                Jinak co mas presne za oznaceni ?

                Diky

                0 0
              • Ondra P.2  

                Jinak asi tam koupim jeste nejaky dalsi dily, ty ceny jsou fakt hodne dobry.

                0 0
              • Ondra P.2  

                logoman: Tak hotovo, to bylo rychly :))) hele diky moc, fakt jsi mi pomohl a ušetřil peníze, už jsem uvažoval že koupim fox i za 30.

                Až to přijde , tak tam asi ještě něco objednám.

                0 0
    • Ondra P.2  

      Takže Totemka RC2DH 2011 bude na prodej je po kontrole/servisu, takže 100% ok. Snad za ni tak 11 dostanu…

      0 0
    • Ondra P.2  

      Tak Lyrik došel včera, ten německej shop mohu jen doporučit, fakt super ceny a rychlost dodání cca 3 dny.

      Jediný nevim jestli v tom Lirikovi neni málo oleje, protože je tam jakoby vůle. Vidle když neni v zatížení , tak jde rukou odtalčit o cca 1 cm do nulovýho zdvihu.

      Nejdříve to bylo asi i 3 cm , to jsem po jízdě, když jsem si toho všiml tahem vrátil nulového zdvihu, ale stejně je to tak 1 cm.

      Nevíte jestli je to normální. Totem tohle nedělal…

      Natlakováno mám dobře.

      Jinak mi ten Lyrik naprosto vyhovuje.

      0 0
      • Smazaný účet  

        servis je pochopitelne na miste u kazde nove koupene RS vidle…prodejce sice muze rikat ze je OK a po servisu, ale nikomu neverit!

        0 0
        • Ondra P.2  

          a byl by někdo ochoten napsat servisni postup ?

          stačí co udělat, zbytek najdu na netu , jak se to dělá.

          Jestli tedy vyměnit a přesně dolejt olej , nebo něco dalšího.

          díkes

          0 0
          • Smazaný účet  

            zkontrolovat mazaci olej ve spodnich nohach…na youtube to najdes ve sram tech videos.

            0 0
            • Ondra P.2  

              perfekt ! díkes

              0 0
            • Ondra P.2  

              Tak jsem kompelt viměnil olej jak ve spodních , tak horních.

              V horní pravý , tam bylo o 60ml míň , ve spod místo 15ml tam bylo 5 nějaký bílý tuhý sračky. To samé levá néha dole, horní tam se dává jen 6 ml , ale nic nevyteklo…

              Jako mi přijde že RS tam toho oleje dává schválně málo, aby se ty vidle vykurvily a musel si člověk pak koupit novou. To jinak přece neni možný, to dávkuje přeci stroj.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.