• Pesto

    Caute,

    nema tu uz nahodou niekto skusenosti s touto vidlou? Ako je na tom s citlivostou? Priniesla Kashima oproti starsim modelom citelny rozdiel? Aka velka je progresivita? Vyuziva v zatazi aj koniec zdvihu?

    Dik.

    p.

    0 0
    • scoty  

      Oživuju..:)

      ..a to je jenom bílá?

      A co teda jít do Talase 2011, když je šedej?..:)

      0 0
    • kubad  

      krutá pravda :-(

      36 VAN 180 FIT RC2 – 2011 s kashima odtrh na nové vidlici při pokojové teplotě promázáno několikrát před měřením propruženo, s povolených vším co tam je „luxusních“ 9kg

      slušný hnus, snad se to zajede čekal sem teda úplně jinou hodnotu

      0 0
      • tomfree  

        Tyhle měření moc neprovozuji,ale moje 2010 na 160mm se pohne když položím kolo na zem,pokud má ta mová 9kg tak to už je jedno jestli koupíš vana nebo floata a ten bude alespoň lehčí.

        0 0
        • kubad  

          float na tom je tak 2× hůř to je ta sranda u Foxe :-(

          0 0
          • goofy  

            U 160mm Floatu by to tak vubec nemuselo byt, pokud ta RLC patrona je stejna jako u 32 verzi..

            0 0
            • kubad  

              no sem na float taky zvědaví, ale zázraky nečekám, po tom co sem naměřil na pružině :-(

              jinak Talase 2010 sem měl

              0 0
      • goofy  

        Fox udajne zacal delat nove vidle tesnejsi, tak si vklidu pockej az se to zajede a nezmatkuj ;-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ty jdeš rovnou na 180mm? :0)

        0 0
      • Vegan  

        Hele ja mel to same a Sandra take jediny recept na to je poslat to k milanovi a patlat tunou silikonu… ono se to zachodi, ale je to vazne hnus

        0 0
        • kubad  

          počítá se s tím, v neděli bude majitel poprvé testovat, jinak už je to v rámu, na váze odtrh cca 12–13kg a že by chodila plynule se moc říct nedá, ale uvidí se po zajetí.

          já budu v neděli taky testovat nového Epicona s dodělanou expanzí, mám obavu že majitel Foxe po testu Epicona moc dlouho s úpravou čekat nebude :-)

          0 0
          • Jenda  

            a probehne radikalni uprava ve forme vymeny foxe za durolux? :-)

            0 0
            • kubad  

              to asi ne :-) ale půjde na tunig

              0 0
              • Jenda  

                no jsem zvedavej na tvy dojmy a dlouhodobejsi test toho epicona. Ja Lyrika zatim poresil U-Turnem bo letos uz jsem investoval nejak moc ale netvrdim ze pristi rok by nemohla probehnout vymena za ten durolux (treba s taper krkem kterej je o 200g lehci :-)

                0 0
                • kubad  

                  no mě to na podzim taky čeká při řešení nového rámu, co za vidlu zvolit :)

                  0 0
    • weekend warrior  

      tak okrem jejho designu u lisšky neriešili nič iného než jejů ¡kashimy¡ citlivost na různé podněty, čemuž venovali vela času. Bohužel, v tuto chvíli není zcela jasné co si o všech těch podnětech a dráždidlech, liška jedna myslí…:)))))

      0 0
      • Atilla  

        Kashima je největší marketingový podvod. Jakákoliv vidlice i ten epicon za pár korun má lepší povrchovku než je kashima

        0 0
        • deekay  

          V cem lepsi? (nemyslim to jako rejpani, normalne se ptam)

          Pokud myslis hladsi, tak co jsem cetl, tak kashima je naschval nejak mikroporezni aby v ni zustavalko mazivo.

          0 0
          • Atilla  

            Ano hladší a to o mnoho, jestli je ta hrubost povrchovky mikroporézní tak o tom bych vážně pochyboval. U každé vidlice je cítit, že je trochu hrubá, ale kashima je struhadlo. No ona povrchovka u normálního foxe je ještě o další kus hrubší. Ať mi nikdo netvrdí, že to nemá vliv na citlivost. A když se budem bavit o pevnosti, tak i kashimu podrbeš když s ní spadneš do šutrů jako každou jinou vidli.

            0 0
            • deekay  

              Tak oni tu hrubost prave vydavaji za plus. Kashima vidlu nemam, takze nemuzu provnat.

              Kashimu samozrejme podrbes, protoze je to slaba vrstva a kdyz ji odstranis i s matrosem pod ni, tak ti nepomuze sebetvrdsi vrstva :)

              Je fakt ze lyrik ma nohy hladoucky, az se k nim lepi ruka :)

              0 0
              • Atilla  

                Když přejedeš po lyrikovi nehtem tak je stejně ta hrubost cítit, ale kashima je fakt HRUBÁ, bez kashimi struhadlo. V Brně jsem se bavil s týpkem a nějak na to přišla řeč. Říkám mu jak je to hrubý a on že to ví a začali jsme kecat. Nakonec jsme se dobrali k tomu, že děla do MX komponentů a tam že jsou lidi úplně křáplí a dávají za povrchovky na vidle hrozný prachy. A nejlepší na tom je, že ty řekneš lidem, že je to best off hodíš to do jiné barvy a lidi ti dají za normální povrchovku o 20tis navíc a ještě si čvachtají jak to není úžasný. Takže asi tak, placebo je boží věc.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  viz nize..nejake vlastnosti to mas, ale kvalitu na vidli posoudit nedovedu. Pro dobre mazani ale potrebujes urcitou povrchovou drsnost, ve ktere muze ulpivat mazivo…

                  0 0
                  • Atilla  

                    Tu drsnost ale mají i ostatní vidlice. Podle mě u foxu ojebou přípravu povrchu a pak na to dají kashimu, která to trochu zlepší

                    0 0
                    • deekay  

                      Hele to si skoro nemyslim :) (ze by ojebali pripravu a pak to dohaneli kashimou)

                      Spis je tristni ze jsou vidle co chodi lip a nepotrebujou kashimu.

                      me neprislo, ze by lyrik byl nejak hrubej, zkusim poradne nehtem, dycky sem ho jen tak pohladil LOL :D

                      0 0
        • Smazaný účet  

          Kvalitu povrchovky urcit neumim. Mohl by ses o tom trochu rozepsat, proc a tak?

          http://www.kashima-coat.com/…pamphlet.pdf

          http://goo.gl/RAkcp

          0 0
    • Pesto  

      Takze Float je uz doma. Dojem zo spracovania vyborny, Kashima vyzera super.. Este stale cakam na ram, na ktory pojde, takze feedback z realneho pouzivania az trochu neskor.

      Po vybrati sa vidlici moc chodit nechcelo, nafukana bola na 75psi uz z krabice. Pri improvizovanom merani odtrhu bez ramu na osobnej vahe sa to hybalo okolo 20kg (LC uplne otvorena), uvidime ako sa to bude spravat na rame a hlavne po zabehnuti.

      0 0
      • kubad  

        jj je to hnus :-(

        0 0
      • pitos  

        Tak to je špatné,pokud se to výrazně nezlepší tak je to *******.Koupit vidlici za tolik peněz s citlivostí několikanásobně horší než levnější konkurence musí naštvat.

        Každopádně přeji ať se to rozchodí.

        Měl jsi vzít Lyrika,tam máš skoro jistotu že nový pod 10kg odtrhu mít bude.

        0 0
      • goofy  

        Podle me to pujde urcite dolu. A jinak sup s tim k Milanovi. Pokud ta patrona je fakt stejna jak v 32mm verzich, tak tam bude prednastavene kurvitko citlivosti (u 32mm verzi to je tusim minimalne 2kg odtrhu navic?)

        0 0
        • Pesto  

          Nechcem nad tym vynasat sudy, kym to aspon nenahodim do ramu a spravne nenastavim. Skusim potom spravit nejaky kvazi report ako sa citlivost menila s nabehanymi km.

          0 0
      • Pesto  

        Ospravedlnujem sa za dezinformacie…

        Dnes mi to cely den nedalo, ako moze byt ta vidla taka tvrda (nedokazal som ju stlacit na viac ako mozno 5cm, ani ked som sa do nej poriadne zaprel a to mam vyse 90 kil). Precital som navod a zistil som, ze z tovarne idu tie vidly nafukane na 100psi a moja mega kvalitna pumpa ma zjavne zly manometer, ked mi ukazala 75.. Rovnako to aj vysvetluje par nezrovnalosti medzi sagom a tabulkovy tlakmi pri nastavovani starej vidlice…

        Vidlu som sfukol odoka (sag neviem odmerat:), pri silnom zatlaceni ju dokazem dat tak 3cm pod doraz. Po premazani silikonovym olejom a prepruzeni som nameral odtrh cca 13–15kg. Na tej mojej digitalnej vahe sa to ale meria dost naprd, strasne to cislo lieta.

        0 0
        • friblos  

          já mám model float 36 model 2008 a po úpravě u Milana a tlaku 53psi na 82kg lítá 0,5 cm od dorazu, když je to rána na dropu z 1,5 se špatným dopadem tak na doraz sem tam chodím. Po úpravě se zlepšila citlivost značně a už to pomalu dohání zajetého Vana.

          0 0
          • Pesto  

            V podstate mam teraz dve moznosti, kedze teraz cakam na ram, tak by bolo mozne poslat tu vidlu na tuning hned, alebo ju tuto sezonu pojazdit normalne a dat ju upravit cez cimu, ked mi nebude vadit ze bajk bude stat.. Pride mi ale trochu divne posielat na tuning vidlicu, ktora este ani nebola na bajku nahodena:)

            0 0
            • goofy  

              Muzu se zeptat na co to pujde? :-)

              0 0
            • tomfree  

              Pokud jsi vzal toho Ibise s tlumičem fox rp23,tak budeš muset poslat na úpravu ten tlumič,takže bych počkal až přijde rám a zkusil jak ti to bude vyhovovat a potom to řešil.

              0 0
              • kubad  

                vidím to stejně, týden dva pojeudit pár set km a pak to vyřešit, radši týden bez kola než se na tom celou sezonu trápit

                0 0
                • Jenda  

                  ale zase kdyz se protrapi jednou sezonou tak do novy ho po tuningu ceka temer novy kolo :-)

                  0 0
              • Pesto  

                Ano, pojde to na to HDcko. Bajk uz je skladom v US, tak uz dufam, ze to nebude dlho trvat..

                0 0
                • lubomir  

                  Bajk skladem v USA , to už poslouchám třetí týden od Maxcursorů a pořád nic . Přeju ať máš víc štěstí a přijde rychle .

                  0 0
    • Pesto  

      Tak po cca 80km su tu prve dojmy.

      Tuhost je vynikajuca, konicky krk a 20mm oska su oproti 32ke citelne.

      Citlivost na male nerovnosti je prekvapivo dobra uz od zaciatku, bal som sa, ze to bude podstatne horsie, takze Kashima zjavne nebude len marketing + postupne sa stale zlepsuje. Prepadavanie do zdvihu, ktore mi liezlo na nervy na starom 32 floate sa nekona, ovela menej sa aj hupe pri slapani zo sedla. Pri normalnom jazdeni vyuziva asi 80–85% zdvihu, progresivita je ale nizsia a konecne dovoluje vyuzit cely zdvih, ked ho treba (pri schvalne sprasenom tvrdom nabehnuti na vysoku hranu sa mi ju podarilo dat nadoraz).

      Nastavenie LSC ma 8 stupnov, je mezdi nimi citelny rozdiel, takze sa da vyhrat dochuti. Pri vacsom utiahnuti je uz vidla dost tuha, na normalne jazdenie maju zmysel tak prve 3, 4 kliky. Aj s nastavenim odskoku sa treba pohrat.

      Zatial velka spokojnost.

      0 0
      • nemesishard  

        a prečo ju predávaš?

        0 0
        • kubad  

          co je na tom divného že po sezoně a půl prodává vidlici?

          0 0
          • Draw in soul  

            Šrotu je potřeba se zbavit včas? :D

            0 0
          • nemesishard  

            sa len pýtam ;-) či je proti pravidlám sa spýtať na takú vec?

            teoreticky ak mám o ňu zaujem tak by som bol rád ak by som sa dozvedel prečo ju mení :-)

            0 0
        • Pesto  

          Spravil som tu chybu, ze som sadol na kamosove SX-ko s tunenym pruzinovym Lyrikom s low-friction SKF tesneniami:) Tlmak som uz za strunovy Vivid R2C vymenil, tak k nemu chcem strunu aj dopredu.

          0 0
    • kassar007  

      Potřeboval bych trochu oživit vlákno. 36 FLOAT FIT RLC má externí nastavení low-speed compression, rebound. Má nějakou interní Highspeed kompresy a expanzi? nebo to nemá – asi rozdíl oproti RC2. Díky za info nějak se mi to nedaří dohledat.

      0 0
      • kesu  

        neber to moc vážně, ale podlé mého je to podobná patrona jko byla v 32, tzn Rebound-Lock-compression (lowspeed). Interně to podle mýho umí high expanzi, ale kompresi si myslím že ne,,,

        0 0
      • goofy  

        Videl bych to, ze to je obdobna patrona, jak je u 32 Foxek, cili HS expanzi samozrejme ma, ale kompresi jenom jednu. A podle popisu Milana a MlokaCZ to je spis HS komprese, jelikoz v kompresnim okruhu je zaklopka, ktera se dale predepina…

        Tady je kdyztak rozebrana patrona

        0 0
    • iron.hide  

      ten kashima coat teda funguje ci ne? da sa to zlepsenie nejak kvantifikovat?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.