• pavelxy

  Ahoj, nevíte jestli jdou hodinky Garmin Fenix 3 spárovat se snímačem rychlosti TomTom? Díky.

  0 0
  • krabica  

   Jestli je Ant+, tak jo, jinak ne.

   0 0
   • pavelxy  

    Je bluetooth smart, právě že psali, že s Fenix 5 by to mělo jít, tak sem trošku doufal, že by to mohlo jít i s trojkama…:)

    0 0
  • atty  

   Jenže Fénix 5 právě uměj navíc k ANT+ i BT BLE snímače, Fénix 3 neumí (jen ANT+)

   0 0
  • pavelxy  

   Tak sem koupil 5S…

   0 0
   • atty  

    Tos to dobře rozlousk – ANT+ čidla kadence a rychlosti se daj koupit za cca 1500–1800 ("značkový – Garmin, Sigma, Polar, Echowell atd…), čínské za cca 30 dolarů a taky fungujou.

    Tys to vyřešil novějšíma hodinkama :)

    Nicméně F5/5S/5X jsou dobrá volba – on není problém softwarově zprovoznit jen firmwarem na to udělaným funkčnost BT BLE čidel i u F3 a i starších modelů, které BT BLE používají při spàrování s mobilem, ale tím by si Garmin s**l do vlastních řad, když funkcionalita s BLE čidly je u řady F5 propagována jako novinka a kdo by jim pak ty nové modely kupoval, když by to zprovoznili i na starších modelech… :)

    0 0
    • pavelxy  

     Právě že ten snímač už mám, proto mě to zajímalo. Díky

     0 0
  • atty  

   No já to právě myslel tak, že cena F3HR + dokoupení čidel na ANT+ bude asi furt ještě nižší, než cena nových F5. Nicméně F5 jsou výhodnější v tom, že na nich Garmin bude firmwarově „pracovat“ (jako na novém a vlajkovém modelu) a tím pádem do budoucna určitě větší příslib funkčních firmware a podpory dalších čidel a možností.

   0 0
   • pavelxy  

    O něco jo. F3 10000 a F5S 14000 ale na mou pidi ruku se mi zdály F3 moc velký nakonec.

    0 0
  • atty  

   Pokud máš malou ruku, pak je F5S asi dobrá volba, zase maj o něco málo menší baterku, než F3 nebo F5 – to zase záleží, zda to je reálný problém (já F3 nabíjím 1× za týden – mám cca 10h aktivity pod GPS se spárovanými čidly kadence, rychlosti a HR pás, puštěný celodenní monitoring HR optikou, kroky a všechny možná upozornění na e-maily, zprávy, whatsapp atd. a výdrž je pro mne tím pádem ideální).

   0 0
  • atty  

   To bezpochyb :)

   0 0
  • pavelxy  

   Tak sem si moc nepomohl, protože stejně se snímačem od TomTomu nechtějí fungovat.....:D

   0 0
  • atty  

   To je divný, nicméně už jsem si za ta léta zvykl, že ač BT má nějakou specifikaci a ANT+ taky, tak prostě tyhle věci někdy mezi značkami kompatibilní prostě nejsou (snímače ANT+ mi nenačetl a nespároval ANT+ tachometr, tepák Cycleops s BT LE a ANT+ se mi povedlo na BT LE rozchodit v telefonu snad zázrakem (BT LE je potřeba k aktualizaci firmware, přes ANT+ to nejde atp. )

   Ty Tomtomácký čidla jsou značený jako BT LE nebo jsou starší a „jen“ BT? V tom by taky teoreticky mohl být problém, protože Garmin uvádí v F5 podporu pro BT LE, z čehož může logicky vyplývat, že starší typy čidel na BT (které se musí klasicky párovat s přístrojem) vzít nemusí.

   Pokud Ti jde jen o čidlo rychlsoti za pár korun, tak objednej z Číny tu napodobeninu Garmin rychlostního/ka­denčního čidla – umí to BTLE, umí to ANT+ a ještě si to můžeš nastavit, zda to chceš jako rychlostní čidlo nebo kadenční čidlo (nebo objednat dva kusy a máš oboje).

   Po stránce kompatibility prý žádné problémy a spolehlivost nadprůměrná (na to, že to stojí asi 15 doláčů).

   http://www.gearbest.com/…_607364.html?…

   Edit, tak teď koukám, že dokonce v akci 10 doláčů – asi si udělám radost, protože moje předpotopní GSC10 už mám slepené izolačkou, už jsem na něm pájel kadenční senzor a obávám se, že už další sezónu prostě nevydrží.

   Nebo samozřejmě Garmin čidla, ale „střeva“ budou asi vcelku podobná, jako u téhle „číny“ s 1/5 cenou.

   Případně jakékoliv (i bazarové) ANT+ čidlo rychlosti – několik jsem jich vyzkoušel a pokud jsou ANT+, hodinky je najdou a pracují s nimi (Garmin, Echowel, Sigma vyzkoušeny a OK).

   0 0
   • pavelxy  

    Zatím to asi řešit nebudu, ale divný je, že hodinky se s tím snímačem spárují, po spuštění aktivity napíšou připojeno ale pořád jen blikají ikonky a data neposílají.

    0 0
  • atty  

   Aha, tak to se mi zatím nestalo – buď prostě čidlo našly a fungovalo to, nebo jsem nemohl čidlo najít/spárovat. Rovněž po připojení čidel před spuštěním aktivity ty čidla, co jsou spárována a nalezena mi přestanou blikat (mám tam HR, speed, Cadence, Power)

   0 0
  • Motyll  

   Využiju tohle vlákno.

   Přes GE jsem nastavil WiFi sítě. Můj předpoklad byl, že v nějakém časovém intervalu se hodinku mrknou, zda je WiFi dostupná a pokud ano, provedou synchronizaci. Což se neděje.

   V hodinkách: nastaveni/Wi-Fi/Aut nahrávání – zapnuto.

   Pokud dám v hodinkách připojit k Wi-Fi – přenos proběhne OK.

   Je potřeba ještě někde něco zapnout/nastavit?

   0 0
   • krabica  

    Přes WiFi se synchronizuje pouze po ukončení workoutu, pokud není k dispozici spojení přes BT. Toť má zkušenost.

    0 0
    • atty  

     Ano, takto to funguje, jak píše krabica, jen myslím, že pokud je zapnuta automatická synchronizace přes wifi, tak nejdřív hodinky čekují wifi, pokud je k dispozici, pustí to přes wifi, pokud není k dipozici, pokusí se přes Bluetooth). Vyvolat synchronizaci přes wifi je možná jen nuceně – zapnout v hodinkách ručně „připojit k wi-fi“

     0 0
  • atty  

   Ne, takhle to asi nefunguje (ikdyž jsem to detailně nezkoumal) – hodinky se připnou k wifi, pokud je v dosahu po ukončení aktivity (typicky dojezd/doběh třeba domu, do práce, do hotelu atd. Rovněž to myslím udělají, pokud dostanou pokyn (asi z z mobilního Connectu), že je možná aktualizace firmware. Jinak se dá udělat synchronizace přes wifi nuceně a pak to proběhne přes wifi. Pokud po ukončení aktivity nenajdou předem spárovanou wifi, čekují BT a spojení s Connectem a pošlou to případně tudy.

   Ta funkcionalita wifi je tam opravdu hodně omezená a sama se synchronizace přes wifi nedělá a chápu proč – při nějakém stálem připojení k wifi a třeba každohodinové synchronizaci by byla baterka za den na nule.

   0 0
  • dawe27  

   Zdravím, z Connectu jsem si smazal omylem aktivitu, neví někdo prosím jak ji znovu do connectu bez použití PC?

   0 0
  • Karlos14  

   Ahoj, měl bych dotaz. V hodinkách Fenix 3 mám vytvořené profily zvlášť pro silničku a zvlášť pro MTB. Bohužel se aktivita vždy vyexportuje do garmin connect jako ,,cyklistika,, a nerozlišuje typ aktivity. Musím to pak ručně předělávat. Neví někdo zda se to dá někde nastavit?

   0 0
   • pavelmisar  

    Noo nebylo by to špatné, ale vzhledem k tomu, že Strava to nerozlišuje, tak asi k ničemu :-)

    0 0
    • Karlos14  

     No právě používám hlavně Endomondo. Tam jsem byl zvyklý používat 2 i více profilů na kolo a pak jsem to měl ve statistikách hezky rozdělené. Čekal bych, že sporttester za ty prachy to bude umět. :) No nic nezbývá než to manuálně předělávat.

     0 0
     • MaPa  

      Nechci chytat za slovíčka, ale snad ani Garmin tomu neříká sporttester ale chytré hodniky s možností použití na sport… Slova jako sporttester se vyskytují u jiných řad (forerunner např.)…

      Řada fénix se také vydělila z turistických garminů, původní architektura tomu i napovídala. Až s posledními generacemi přejala některé sportovní funkce, ne?

      0 0
      • Karlos14  

       No pro mě je to spíš sporttester s funkcemi chytrých hodinek. Za ,,čistokrevné,, chytré hodinky považuji spíš hodinky typu Apple Watch, Galaxy watch atd. Každopádně hodinky za ty prachy by to mohli umět, ale co už…

       0 0
      • TeryPV  

       Fenix jsou sportovní hodinky, které dostaly s třetí řadou chytré funkce. Je to přesně obráceně, ale dobrý :)

       0 0
     • martasp  

      To neni prece vubec problem. Mam v hodinkach 2 profily: kolo a horske kolo. U kazdeho mam jinak nastavene zobrazovane udaje a po synchronizaci do connectu mam obe aktivity zvlast a automaticky se mi k nim prirazuji kola, tretry…

      0 0
      • Karlos14  

       A máš Fenix 3? Já teda mám v hodinkách pouze jeden profil pro kolo. Když vytvořím kopii a tu pojmenuju MTB i tak se to do connectu exportuje jako cyklistika. A v connectu si můžu k cyklistice přiřadit jen jedno kolo.

       0 0
   • krabica  

    Mám pocit, že cyklocomputery od Garimu to umí, ale Fenix bohužel ne.

    0 0
   • jaja01  

    Můžeš použít Any Activity, z té se to do Connectu rovnou pošle jako zvolená aktivita.

    0 0
    • krabica  

     Tohle třeba já používám na jiný sport, takže mi to chybí. Přitom je to jen jednoduchá SW záležitost, kterou Garmin neimplementuje do F3, aby donutil lidi kupovat novější verzi…

     0 0
   • TeryPV  

    Fenix 3 to ještě neumí, Fenix 5 již rozlišuje druhy cyklistiky

    0 0
  • krabica  

   Už jste někdo řešil výměnu baterie? Poslední dobou mi ubývá nějak rychle… Bez aktivity pouze s BT připojením na telefon tak týden.

   0 0
   • Karlos14  

    Zatím ne, ale co jsem koukal tak baterie se dá sehnat za pár stováků na aliexpress a na youtube jsou návody na výměnu. Nic těžkého.

    0 0
  • Karlos14  

   Nevi nekdo jak lze nastavit u Fenixu 3 kdyz mi nekdo vola aby hodinky celou dobu vibrovaly? Ted to mam tak, ze hodinky zavibruji jen jednou a kolikrat se mi stane ze ten prichozi hovor prehlednu. Zvlast na kole.

   0 0
  • tachmude  

   Garmin Fenix 3HR nevíte někdo o nějaké aplikaci, která by mě upozornila ( vibrace ) na blížící se zadaný bod.

   0 0
  • krabica  

   Asi měsíc zpátky se mi F3 začal rychle vybíjet, nevydrží ani 3 dny. Zkoušel jsem smazání všech aktivit, kompletní reset, výměnu baterky, ale nic zatím nepomohlo. Přitom kapacita baterky tam je, vydrží i delší aktivitu… Nenapadá vás něco?

   0 0
   • jaja01  

    Vzhledem k tomu, co všechno už jsi udělal, už zbývá jen přehrát fw přes Garmin Webupdater, to často pomůže od „divných“ problémů.

    0 0
   • Karlos14  

    podobný problém jsem měl s hodinkami Xiaomi Amazfit. Dostala se do nich voda a díky korozi docházelo někde ke zkratu a tím i rychlému vybíjení baterky. V aktivitě vydržely přitom pořád stejně dlouho. V reklamaci mi je vyměnili za nové.

    Těžko říct jestli je tohle stejný problém, ale když ti nepomohla ani výměna baterky tak je problém asi přímo v hodinkách

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.