Felt Q820 vs Spešl Hardrock Pro vs Haibike Edit SL

31 nepřečtených
  • Chodec80

    Zdravím zdejší osazenstvo,

    má „léta pokročila“ a kila začala razantně naskakovat, i proto bych se chtěl vrátit ke kolu a dopřát si nějaký pohyb. Z aktuální nabídky jsem dost mimo, proto bych chtěl slyšet váš názor na mé tipy. Které z níže uvedených kol byste si koupili vy a u kterého dostanu podle vás to „nejlepší“ za danou cenu (max. 15k).

    (volba kol vychází ze zdejších threadů a od známých)

    Využití 80% mimo silnici, 20% silnice. „Turistický“ styl jízdy (žádné blbosti vedoucí k infarktu). Vzhledem k mému vytížení odhaduji nájezd přes sezónu max. 1000km.

    Velikost kola se rozhodne až v prodejně, nevím zda 17", 18" či 19" (výška 178cm, hmotnost 88kg, délka nohy cca 80cm (nevím KAM až se měří :D))

    1. Felt Q820 ročník 2009, link)
    2. Specialized Hardrock Pro Disc 2010. link
    3. Haibike Edition SL 2010, link

    Anketa: Které doporučíte ?

    8x
    53%
    3x
    20%
    4x
    27%
    0 0
    • Azmir  

      Za mě určitě felt

      0 0
      • AleZ80  

        Připojuji se.

        0 0
        • Chodec80  

          Pokud reaguješ na Azmira, tak nechápu proč jsi hlasoval pro Haibike :-)

          Můžu se zeptat zda jsou vaše volby dle osobních sympatií či kvůli vybavení ?

          (omylem jsem si klepl sám na hlas Feltu – fórum je takové „specifické“ ;-) )

          0 0
          • Azmir  

            Felt má lepší vybavení a tora mi přijde lepší než raidon. Mám známého s raidonem a po půl roce má úplně vydřené nohy a chodem to taky není žádná hitparáda v tomhle bude tora lepší. Jinak rám přibližně stejný brzdy asi taky ± možná menší + pro felt. Co se týče nábojů u feltu nejsou uvedené ale u haibiku jsou to skoro nejnižší takže taky nic moc. Co se týče řídítek,představce a sedlovky to nevím tam to možná bude lepší pro habikbike a pro ten mluví i pláště. Ale ty nejdůležitější věci má lepší felt a bral bych jeho.

            0 0
          • AleZ80  

            Pro Haibike jsem hlasoval, protože jsem chtěl kliknout na link a místo toho jsem kliknul na anketu. Toho Felta je škoda ( jedině ho vzít z nějakého eshopu, ale to se ti asi nechce ). Spešla bych vyřadil – má zoufalou výbavu. Jinak moje výroky jsou ohledně výbavy nikoli ohledně sympatií.

            0 0
            • Chodec80  

              Tak tvůj hlas na Felta jsem přihodil omylem sám ;-)

              Eshop mi nevadí, i když bych si rád kolo před koupí vyzkoušel v prodejně. Bohužel jsem nenašel ani žádný eshop, kde by byla možnost toho Felta v 19" kolem 15k koupit.

              0 0
              • AleZ80  

                Tady je. Jestli někde v okolí prodávaj Felty, tak můžeš zkusit jinou verzi výbavy ( rám by měl být stejný ).

                0 0
                • Chodec80  

                  Nemají a nebudou mít moji velikost.

                  0 0
                  • AleZ80  

                    Pak máš dvě možnosti:

                    1. odzkoušet nějaká kola a porovnat tabulky geometrie těch co ti budou

                    vyhovovat s tabulkou geometrie toho Feltu ( tabulky by měli být na ofic. stránkách výrobců )

                    1. Jít do toho Haibike
                    0 0
    • Chodec80  

      Tak bohužel Felt za zajímavou cenu v mojí velikosti již není a ani google nenašel další vhodný obchod. Škoda…

      0 0
    • hctr  

      Pises 17,18,19 , ale felt maj jen v v Sku:)

      0 0
      • Chodec80  

        Link v prvnim postu byl hozen na první obchod, který jsem našel. V obchodě, z kterého jsem jej chtěl vzít, jej dle webu mají ve všech velikostech…bohužel tento údaj neodpovídá skutečnosti.

        0 0
        • AleZ80  

          To myslíš ten eshop ( kola-jakr ) na kterej jsem sem dal odkaz ?

          0 0
          • Chodec80  

            Ano.

            Jinak k tomu Spešlu – byl by za cca 13k – skoro o 2k míň jak Haibike. Proto o něm také uvažuju.

            0 0
            • AleZ80  

              Pak by se ještě naskýtala možnost koupit Spešla, prodat z něj vidlici a dát na něj Suntour Epicon. Pak by byla cena +/- stejná, na Spešlu by byla lepší vidle než na Haibike a zbývala by otázka jestli jsou lepší náboje na Haibike ( nic moc ) nebo na Spešlu ( neznám ). Ale to už ti to dost komplikuju.

              0 0
              • Chodec80  

                Díky za názory a pomoc.

                Komplikovat jsem si to začal už tím, že jsem se rozhodl koupit si kolo…tvé rady mi v tom hokeji už větší zmatek neudělají ;-)

                Už mám i tabulku porovnávající vybavenost obou kol a popravdě – jediné čemu rozumím a co mohu porovnat, je jejich hmotnost :-D

                0 0
            • Azmir  

              ten spešl stojí zahovno pohledej ještě něco jiného.

              0 0
              • Chodec80  

                Otázka je co. Výrobců je jako máku, nabídka modelů je ještě větší. Vybavenost mezi sebou porovná jen odborník (laik na to kouká jako tele).

                Chci za své peníze to nejlepší co lze koupit (nečekaně). Z toho mi vycházejí loňské modely v původních cenách kolem 20–22k. Předpokládal jsem, že všichni výrobci nabízejí ve stejné cenové hladině ± to samé.

                0 0
                • Azmir  

                  Haibike RX v původním výběru nebyl. Jestli uvažuješ i o něm a mají velikost tak neváhej.

                  0 0
                  • Chodec80  

                    Nene, pardon za mystifikaci. RX je tam jen jako priklad jaky skok ve vybave je v kategorii 18k kol (napr. i Felt Q920).

                    0 0
                    • Azmir  

                      ten habibike RX má lepší pouze vidlici jinak je to ± stejné.

                      0 0
    • zana  

      Napis svuj mejl. Mam felta820 a volby nelituji.

      Na svych 178cm mam 17,5 -sedi akorat, v terenu dobre

      ovladatelny..

      0 0
      • Chodec80  

        Dekuji za zpravu, ale Q820 ani Q920 jsem v me velikosti uz nesehnal. V sobotu si jedu pro Haibike SLX (nebo RX s upgradem na SLX vybavu ;-) ).

        0 0
    • nemomenak  

      mel jsi se mrknout jeste na cube

      kamarad kupoval tady a spokojenost řekněme velká

      http://www.prodejkol.cz/…a/cube-2011/

      dá se snima mluvit a cena verzus výbava je opravdu dobrá

      0 0
      • Chodec80  

        Děkuji za tip. Bohužel co jsem se díval, tak cena/výbava hraje proti Haibike – bude to ale tím, že porovnávám loňský Haibike a letošní Cube (loňských Cube už moc nemají).

        Jsem v tomto totální laik, takže mimo subjektivní krásy (a to se mi líbí i Haibike i Cube) se podívám na cenu, vybavení a tím to pro mě hasne. Prošel jsem si zde rok a půl staré příspěvky věnující se nákupu kol a tak nějak jsem si udělal představu ve třech firmách (viz. první post), ostatní bych musel „nastudovat“. Jak jsem psal ale výše – zítra bych si měl jet pro Haibike – pokud by něco nevyšlo, tak se hledání rozjede nanovo :-)

        (s tím rozdílem, že nyní jsem z 15k na 18–19k :-( )

        0 0
        • nemomenak  

          to jsou taky super kola

          kamošovi nabídli pravě i dobrou cenu na to cube a je fakt dobrý na haibike jsem neměl možnost se povozit tak nemůžu srovnat. Jen to Cube je už na desitce a je fakt dobrý

          ale o tom to zrovna není

          0 0
    • honza.cl  

      Promiň chtěl jsem odkliknout FELTA, ale povedlo se mi to samé co AleZovi a omylem jsem ti tam hlasoval pro Haibike. Jinak za mě též FELT

      0 0
    • Tehu  

      mam felta q820 2010 a slouzi bez problemu

      0 0
    • Chodec80  

      Dekuji vsem za rady. Bohuzel Felt jsem uz nikde nesehnal, takze jsem si prave v Ziline koupil Haibike Editition RX s SLX vybavou. Dvacka v haji, doufam, ze bude slouzit :-)

      0 0
    • Chodec80  

      Tak mé peripetie kolem hledání kola uzavírám.

      Včera pořízen Haibike RX 2010 v SLXku. Při té příležitosti jsem koupil kolo i přítulce – Haibike Life RX 2010. Vše pořízeno u pana Kubici v Žilině. Jednání pánu v prodejně si nemohu vynachválit. Všem doporučuji :-)

      Jen mám pocit, že si pan Kubica najal na sobotní dopoledne komparz, protože tolik lidí co se tam nahrnulo jsem viděl naposled při otevření Mototechny se zásobou nových Škodovek ;-)

      Teď ještě vyležet zánět průdušek a hurá na kolo :-D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.