Epicon RLD 120mm je to špatná volba?

15 nepřečtených
  • Dumbíček

    Mám levný bajk Merida snad s nejlevnější vidlicí co Suntour vyrábí. :-) Uvažuju o Epiconu RLD 120mm, je to s ohledem na cenovou relaci rozumná koupě? Kolo používám na popojíždění s rodinou, párkrát do roka jedu do terenu. V horských kolech se nevyznám, popravdě mě to na něm nijak moc nebaví, jezdím silnici.

    0 0
    • Kynio  

      pokud jsi manuálně zručnej a nebude ti dělat problém si epicona předělat na olej, tak je to dobrá koupě :) epicon je vidle spíš pro kutila, kterej když vidí kapku oleje tam, kde nemá být, neletí hned do servisu, ale snaží se s tím poprat sám ;)

      0 0
    • Soreno  

      v tom případě nevyhazuj peníze za vidli a vyměň to těžítko vepředu za pevnou vidli.

      0 0
      • Dumbíček  

        To je taky řešení, ale přeci jen, chci dopřát svým rukám trochu pohodlí, když už se mám hrkat někde mimo silnice.

        0 0
    • Dumbíček  

      Poznám rozdíl mezi 100 a 120mm zdvihem, nebo to nemám řešit a zase vzít 120mm co na kole už mám?

      0 0
      • Kynio  

        Když si měl před tím 120mm, ale tu nejlevnější, tak si určitě až ke 120mm zdaleka nešel. U epiconu ten zdvih využíváš naplno, protože vidlice funguje. Takže by ti mohlo stačit 100 mm..v podstatě jsi na těch 100mm zvyklej ;)

        0 0
        • PHiLiPZ  

          ale pozor na zmenu geometrie, vyska 100mm vidlice bude asi ina ako 120mm

          0 0
        • JakeF  

          Právě naopak. Nefunkční 120mm vidle s minimálním sagem versus Epicon 100mm na 2cm sagu bude snížení předku o skoro 4cm.

          0 0
      • mr.antik  

        epicon jde celkem jednoduše a standardně vevnitř přenastavit na 100, 120 nebo 140, případně by asi šlo udělat i něco mezi.

        0 0
        • Dumbíček  

          Dík, tak pokud bych jednou měl pocit, že mi těh 120mm vadí, což teda já asi nikdy nezjistím, tak to jde přenastavit na 100. S těma pár km, co a kde já na tom traktoru najezdím, stejně asi ty 2cm nehrají žádnou roli.

          Každopádně mě šlo o info, jestli Epicon je použitelná vidlice a né jen kus kovu, jako ta co na kole je od výrobce.

          0 0
          • Azmir  

            Určitě budeš nadšený a polepšíš si o 1000% toho se neboj ;-)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.