SR Suntour EPICON RLD 100 mm DISC, 2010

104 nepřečtených
  • alf45

    Zdravím,

    chci se zeptat, zda někdo nemáte vlastní zkušenosti s touhle vidlicí.Slyšel jsem o ní spíše chválu, ale zajímal by mě názor bikerů, kteří ji opravdu jezdili.

    Popřípadě návrh na jinou vidli ve stejné cenové relaci.

    DÍKY.

    http://www.kupkolo.cz/…10_4590.html

    0 0
    • kubad  

      chvala je jen na verze upravene v TT, v serii je to spis podprumerna vidle.

      0 0
    • Azmir  

      O té vidlici se tu moc nedovzíš, skoro nikdo jí nemá, je to velká rarita zkus spíš zahraniční fora.

      0 0
      • MirosPikos  

        TO myslíš vážně, zahraniční fóra a že ji nikdo nevozí? :) Všechna česká fóra jsou prošpikována tématy o Epicon nebo Epicon TT…

        0 0
    • Veet  

      http://tuning-test.cz/index.php… připlať si za tuto. Mám sice verzi 2011, ale funkční budou asi stejně.

      0 0
    • BigKarel2  

      Já mam na sériový vakl jako kráva, ma upravený se prej neudělá…jestli je to pravda, tak bych už sériovou nikdy nechtěl, a připlatil si za tu z TT…

      0 0
      • kubad  

        vidle z TT ma doladene pouzdra spesl kazdy kus, takze je to vyrazne lepsi

        0 0
      • smith22  

        kup si nový nohy za pětistovku a jede se dál…

        0 0
        • BigKarel2  

          jo…ale tam bude vakl zachvily taky…leda ze bych to nejak predelal, ale nevim jak…

          0 0
          • Georrge  

            a třeba nebudééé

            0 0
          • smith22  

            je pravda, že sériovka na vakl trpí.Sám sem se stím potýkal – teď po předělání na olej si to nějak sedlo a je to lepší(což bych spíš čekal, že se to ještě zhorší)něco mírnýho tam je ale žádná tragédie – teď se mi v tom vrtat už nechce – teď si užívám ten hladký chod.Až se to znatelně zhorši tak to třeba v zimě rozdělám a teprve budu řešit co stím.

            0 0
      • mr.antik  

        to vycpeš vazelínou :-)

        0 0
    • mikryn  

      dělají si z tebe pr*** :) . Supr vidla za ty peníze, sám ji jezdím.

      0 0
    • pee.tr  

      http://tuning-test.cz/index.php… Právě mi přišla v krabici, tak jsem na ni zvědavej. ;-)

      0 0
      • smith22  

        dává k tomu Milan i nějakej olej na mazání prostoru nad pístkem?

        0 0
        • kubad  

          Jo

          0 0
          • smith22  

            no ptal sem se proto, že když si to od něj koupí někdo méně technicky zdatnej a alespoň trochu neseznámenej s problematikou této přestavby tak by vidle mohla trpět.Vím, že k tomu dáva nějaký stručný návod jak se o ní starat ale pamatuji si zde z fóra, že sou taci co návody nečtou :-) a z vlástní zkušenosti vím, že ten olej tam mizí docela rychle(když se jezdí)

            0 0
            • kubad  

              Navod neni strucny, ale celkem rozsahly. A ze to nekdo necte je jeho blbost.

              0 0
              • smith22  

                Navod neni strucny, ale celkem rozsahly -tak tím líp

                A ze to nekdo necte je jeho blbost. – souhlas

                0 0
            • Rorejs74  

              No ja jsem zrovna v sobotu podle navodu od Milana kontroloval ten olej na vzduchovym pistku cca po 700 kilacich a doplnoval jsem.

              Delal jsem to poprve, ale ten navod je napsanej tak ze jsem to zvladnul bez problemu … jen jsem si na to koupil 27-tku orech.

              Jinak vidle zatim chodi porad super … uz jsem objednal jeste jednu pro manzelku na vymenu za jeji stavajici R7.

              P.

              0 0
              • kubad  

                možná levnější a stejně dobrá varianta je poslat tu R7 na úpravu

                0 0
                • Rorejs74  

                  To jsem taky zvazoval, ale pak se mi podarilo sehnat kupce na tu stavajici R7, takze ta castka k investici je velmi prijatelna a organizacne to bude jednodussi.

                  P.

                  0 0
    • smatly3  

      Nechci zakládat nové vlákno tak píšu sem. Mám SR Suntour EPICON RLD 100 mm TT, a už mě dochází olej co se leje do levé nohy. Dá se někde sehnat stejný co tam leje Milan, nebo mám napsat přímo Milanovi? Díky

      0 0
      • LáďaH  

        Přímo Milanovi.

        0 0
        • smatly3  

          Po sezoně to k němu budu posílat na celkový servis. Mě právě zajímá ten olej co mě dodal k vidlici v injekční stříkačce, jestli ho něčim nahradit a nebo musí bejt přímo odněj. V manuálu psal, že se to má dolévat pouze do levé nohy jednou za čas a jen 2 ml. Někdo tu psal, že si to sám přímo míchá. ALe co je natom pravdy nevím.

          0 0
          • fousek  

            Nedelejte z toho zadnou vedu, proste tam nalejte nejakej hustejsi mazaci olej (lepe nevyjetej). Ovsem pokud chcete mit top funkci tak pred aplikovanim nechte olej obzucet v ulu cca tak tyden.

            0 0
      • m4rkus  

        Známý má epicona a začal mu tuhle sezónu méně pružit a není tak citlivý. Pomohlo by vyčištění a nalití oleje nad pístek místo vazelíny co tam údajně je?

        Ten olej, které se pak vytratí se stratí kam? Viz příspěvem výše. Díky

        0 0
        • smatly3  

          Tak to nevím, rozdělaný jsme to ještě neměl. A mám verzi TT. A tam by prý snad žádná vazelína neměla být.

          0 0
        • Vilém  

          Je to ztratove mazani. Mizi pod pistek.

          0 0
        • Plechovka  

          Mám epicon TT a poté, co mi došel originální olej od Milana používám motorový 10W50. Celkem to jde.

          0 0
    • Luky11  

      Uvažuji o nákupu Epicona 2010 ale seriově vyráběný a chci se zeptat jestli ikdyž je mazaný vazelínou tak využívá celý svůj zdvih, teď mám pružinovku a ta prakticky nepruží tak chci zjistit jestli by to bylo lepší

      0 0
      • M13  

        Využívá celý zdvih (při vhodném tlaku, samozřejmě), jen je méně citlivý.

        0 0
      • hctr  

        neni snad vyjizdka co nejdu na doraz a to mam nafoukano vic nez je uvadeno v navodu.

        0 0
        • Luky11  

          No dobře, ale kolik vážíš ty a kolik já :D já mám 60 kg a ještě se chci zeptat kolik máš nastavenej zdvih?

          0 0
          • M13  

            To nezáleží na jen váze, ale na váze, tlaku, stylu jízdy…

            0 0
            • Luky11  

              ty máš taky mazání vazelínou? jak seš spokojený?

              0 0
              • M13  

                Já má mazaný olejem (moje vlastní úpravy, ne TT), za danou cenu jsem spokojený.

                0 0
                • Luky11  

                  Je těžké pro amatéra aby si to předělal na olej?

                  0 0
                  • M13  

                    Záleží na zručnosti, pokud nemáš obě ruce levé neměl by to být problém.

                    0 0
        • Azmir  

          Nezapomeň dodat že jezdíš jako hovado :D já mám o 30psi méně než v návodu a po dorazech nechodím ;-)

          0 0
      • BigKarel2  

        jó, to zasejc jó…

        0 0
    • Luky11  

      Ještě se chci zeptat jestli na epicon stačí tahle hustilka? http://www.kupkolo.cz/…-02_196.html

      0 0
      • Vilém  

        Ano. Mam stejnou, jen pod jinou znackou, uz asi 6 let a bez problemu.

        0 0
    • nout.tv  

      Ahoj,

      zajímalo by mne, jak je na tom Epicon oproti Toře za stejnou cenu?

      http://www.kupkolo.cz/…ck_5339.html

      Nezkoušel někdo porovnávat prakticky? Tora je těžší a má ocelové vnitřní nohy. Bude tedy pevnější? Díky. :)

      0 0
      • Kamikaze 591  

        Podle mě bude pevnější epicon. A kdyby si chtěl, tak jednoho epicona mám na prodej, lock z řidítek, v záruce. Ale krk jenom 17,5cm.

        0 0
        • nout.tv  

          Dík, díval jsem se, ale popravdě mi nevyhovuje barva (vím, že na tu to nejezdí). Vypadalo by to blbě. :)

          0 0
          • Kamikaze 591  

            Tak to chápu. Mám doma právě ještě jednoho epicona z TT a ten je taky bílý a taky mi nesedí barva. Říkal jsem si, že bych to nechal přelakovat, někdo to tu už dělal, tak budu muset zjisti co a jak.

            Jo a kdyby tě to lákalo, tak bez páčky locku ti ho nechám za 1990Kč :)

            0 0
            • nout.tv  

              Pak bych si ji stejně musel sehnat a jsem na stejné ceně. :)

              Radši bych novou, ale pořád váhám Tora x Epicon? :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                ePiconN

                0 0
              • Kamikaze 591  

                Jasně, jinak z těch dvou určitě epicon. Jinak k tomu že by si chtěl novou, mám fakturu u kupkola, takže záruka :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ma smysl kupovat netuneneho?:)

                  0 0
                  • maajkee  

                    Má, člověk si ho za pár kaček předělá na olej a není potřeba připlácet několik tisíc :)

                    0 0
                    • nout.tv  

                      A není náhodou už seriová Tora v oleji?

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Je..ale vazi o dost vic. Navir u RS vidle neni od veci ji po nakupu preventivne rozelat a primazat.

                        0 0
                        • maajkee  

                          Tak, ale řekl bych, že chodí fakt lépe než obyč epicon.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Ja mam na SUPoj vzduchovou toru.sme tam ji primaznu a jsme spokojen jak chodi..sice vyuzivam tak 65–70mm zdvihu(z 80mm), ale zatim si fakt nestezuju:)

                            0 0
                    • Smazaný účet  

                      zatim nemam porovnani, tak nevim. Priplaci se tusim litr pokud neches lock z riditek, to se necha prezit. Ja stavim kolo pro pritulku(ura do mne!) a tma s ebude hodit co nejlepsi citlivost, takze zkusim tuneneho:) S tuningem Domaina jsme byl spokojeny:)

                      0 0
                  • Kamikaze 591  

                    Záleží podle fin. situace. Kdybych na to neměl, tak si těžko koupím tuněného. Ale raději bych si asi připlatil za tuněného, než doma bastlit. A můžu ti říct, že ten TT epicon nejcitlivější vidle co jsem kdy jel. Někomu to ale může být na škodu, protože při šlapání ze sedla se dost pohupuje (1–2cm).

                    V tomto byla lepší reba s 2 komorama. Ale zase tam chyběla ta citlivost. Reby se mi zdála taky trochu tužší. Jak do zkrutu, tak předozadně. Občas se nestíhám divit jak to předozadně chodí.

                    0 0
      • BigKarel2  

        Epikón je lehčí a řek bych že míň bytelnej…

        0 0
      • Evilcleaner  

        ano tora je více tuhá, epicon je tuhý srovnatelně jako reba (aspon ta do '11 včetně) což je o něco méně než tora. jinak dobrý kus tory je nesrovnatelně lepší vidlice než netuněný epicon, citlivost na jednu stranu a tlumič na druhou (protože epicon má mnohdy nalitý olej s přílišnou viskozitou takže se pak nevrací, samozřejmě řešením je to vyměnit). dále epicon dost podstatně tuhne v zimě díky vazelině. ale váhově zadupává toru do prachu. je to o prioritách. když si nehraješ na váhu tak netuněný epicon nemá moc smysl, za předpokladu že cena je srovnatelná.

        edit: ale věřím že za ty dva měsíce to máš už asi srovnáno…

        0 0
    • Kynio  

      Zdravím. Mám Epicona LOD 2010 DISC a pravou nohu monobloku mám brutálně dodřenou. Další věcí je protíkání oleje skrze stíráky, tak jsem se rozhodl pro koupi nových stíráků. Jenže dát 200kč za stíráky, když celej monoblok i se stírákama stojí 490Kč viz kupkolo tak bude lepší koupit celej monoblok. Chci se zeptat, jestli je to opravdu ten správný a můžu ho použít pro toho svýho epicona. Díky

      0 0
    • bikerskrnov  

      Zneužiju tohle vlákno a podám čistě teoretický dotaz. Šel by na mazání levé nohy pod pístek použít hydraulický olej CAT HYDO 10W?

      0 0
      • Kynio  

        myslíš mezi pístek a ventilek pro fecování vzduchu? Ano dal by se použít, ale bude ti mizet rychleji, než třeba redrum atd. Chtělo by to něco hustějšího..

        0 0
        • flyman  

          Neřekl bych rychleji, Ale rychle. Doporučený 80W-90 má viskozitu VG cca 140 a 10W má 42–46 při 40°C což je zhruba 3,5 řidší.

          0 0
          • kyl  

            Já mám všude stejnej olej,mazaní pístku,nohou i v tlumiči.Tekutej je jak voda a i po roce ho na pístku bylo dost,nikam nemizel.

            0 0
      • bikerskrnov  

        Díky, za odpověď. Vyzkouším a uvidím.

        0 0
    • koňák  

      Zdravim, kamaradka shani levnou vidlici na vecka. Je lepsi Epicon 2011 nez ten 2010? O TT vim.

      http://www.kupkolo.cz/…-2010_z4690/

      vs.

      http://www.kupkolo.cz/…-2011_z2274/?…

      0 0
      • vili  

        taky by me to zrovna ted zajimalo???poradi nekdo?

        0 0
        • Vilém  

          Rekl bych, ze je to, az na jine ovladaci kolecka, totez. Nedavno jsem bral z KK diskovyho, kterej byl prezentovan jako 2010 a stejne dosel 2011.

          0 0
          • Georrge  

            U bílé je tuším rozdíl ten, že 2010 měla černou korunu a 2011 bílou, a taky je údajně u 2011 možný zdvih 150 oproti 140 u 2010, ale u mojí 2011 díra na 150mm chyběla…

            0 0
            • Vilém  

              U te 2011, co mi dosla, byly taky diry jen na 80,100,120,140mm.

              0 0
        • mr.antik  

          nějakej rozdíl v hmotnosti tam uváděj, no mě přijde 2010 hezčí a jsem za ní rád, že tam nemám obrovskej nápis Epicon, to by hned každej poznal že jsem z BF

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.