• trener

    ahoj chlapy.máte někdo tuhle bundu Endura mt 500 s kapucou

    chtěl bych si ji koupit,ale pořád váhám.máte někdo nějaké zkušenosti?hlavně nikde nepíšou její váhu,víte ji někdo?

    0 0
    • dzandzara  

      Keďže sa obliekam iba do tejto značky, tak ti ju smelo odporúčam. Bikeradar jej udelil 4,5 hviezd z 5. Takže to hovorí samo za seba. Dúfam,že raz si ju kúpim aj ja. Nejazdím totiž iba vtedy keď svieti slnko.

      0 0
    • makak  

      Mám Venturi II, stejný materiál, přijde mi víc střižená na kolo. MT 500 má univerzálnější střih.

      Provedení a zpracování detailů super(větráky, zipy, elastické panely). Parkrát prověřena slejvákem, podržela i když mám pocit, že dost vlhkosti tahají rukávy od rukavic (?), po odepnutí manžet lepší.

      Jsme taková endura grupa, kde jezdí pár venturi, MT 500 a helium:

      Pokud mám být upřimný, tak bych teď asi koupil helium >> když jedeš tak to stejně neudejchá ani PTFE membrána a pokud tě zajímá hmotnost a skladnost, tak ta je u helia o hodně lepší. Cena poloviční. Venturi je celkem těžká. Pokud budeš chtít tak jí zvážím, teď už se mi nechce :-)

      0 0
      • xp3  

        S tou prodysnosti Venturi II souhlas, vidim to stejne. Nejvic uvetram zipy na rukavech a boku…

        MT 500 by mela umet odolavat vic vode, takze to bude jiste na ukor te propustnosti.

        0 0
      • treatt  

        Tak tos mě nepotěšil, dost vážně jsem o ní uvažoval jako o hlavní bundě na zimu, především dojezdy do práce. Mám totiž jednu dostatečně teplou neprofuk bundu NW, ideál na silničku, ale jak zaprší, tak to rychle promokne, pak lehoučkou bundu, která dokonale chrání před větrem od Campagnola, ale každá kapka jde skrz. A pak výborně skladnou lehkou větrovku, Pearl Izumi, ale to je taková spíš nouzovka, proti lehkému deštíku fajn, ale ne na dlouho..

        Tak jsem právě chtěl pořídit něco ve stylu Venturi II pro dny, kdy venku bude hnus marast, střídavě pršet a přesto bych mohl vyjet. V kombinaci s kalhotama Singletrack, pod které případně nahodit teplou spodní vrstvu.

        Dojezd do práce mám kousek, za 15 minut hotovo, ale nikdy ne v pohodovém tempu, tak potřebuju něco, v čem nedojedu úplně zplavenej – nemáme v kanclu sprchu. Dom si to pak trochu natáhnu, tam už mi propocení tolik nevadí, spíš ochrana proti elementálům. I když cestou mám pak delší kopec, kde se musí trochu člověk snažit a vyjede se na takovou větrnou pláň – když jsem měl dvě spodní trika, teplý dres a vestu, tak je nahoře kosa, jak fučí vítr.

        Tak myslíš, že Venturi II zas taková pecka není jo? Zvažuju, co teda jako ideál na ten můj účel..

        0 0
        • makak  

          Asi to moje hodnocení vyznělo negativně, což jsem nechtěl. Pro

          použití jaké uvádíš je ok a můžu doporučit.

          http://czbmi.cz/…ovka-15.html

          Tohle je 100% nepromokavé a neuvěřitelně propustné ven. Jen je to cholostivé na machanické poškození.

          „Žlutý ubrus“ používám v létě, enduru mám do chladnějších měsíců.

          0 0
          • treatt  

            Super, díky moc..ubrus taky vypadá dobře, zvážím to na léto..

            0 0
        • Seky  

          Mám Venturi II i kalhoty Venturi. Pokud neprší a je jen zima tak si rozepneš vetrací zipy a udejchá to i dost svižnou jízdu klidně i hodinku a víc. Větráky jsou šikovně umístěný takže dovnitř nefouká. Pokud leje tak seš za 20–30 minut zpocenej, chce to jet pomalu, ale jet rychle v dešti stejně moc nejde, respektive jde, ale zateče ti tam dírou na hlavu :-) Co se týče Singletrack kalhot tak to je tak na krátkej lehčí deštík, nic extra nevydržej. Singletracky za 2 hodinky v dešti spolehlivě promáčíš. A pak je potřeba je naimpregnovat.

          0 0
          • treatt  

            Dík za zkušenosti..

            No, tak si mě ale zase moc nepotěšil s těmi Sinlgetracky, jsem si myslel, že to něco v dešti vydrží :( s impregnací jsem počítal, to je jasný..sakra, tak že by ještě úplně jiná varianta?

            0 0
            • mr.antik  

              Dneska se děljí i kraťasy i 3/4 kalhoty MT500, otázkou času je, kdy budou i dlouhý kalhoty…

              Singltracky vydrží v dešti tak minutu nebo do první kaluže.

              0 0
          • treatt  

            Si říkám, jestli pak nebudou praktičtější třeba tyhle než ty Singletracky – nenadělá se v tom žádná paráda, ale proti vodě by to mělo být dobrý..

            0 0
            • makak  

              Vzal bych spíš Venturi

              http://www.koupimkolo.cz/…chranou-1400

              0 0
              • treatt  

                Mno, zkušenosti lidí z chainu mě moc nepřesvědčily teda:

                „Tony from United Kingdom Owner 04 February 2011 06:33

                After many months of testing, I'm finally ready to say how disappointed I am with Endura in general. These pants have simply let me down, this morning was the first time I've really noticed, water had made it through to my thighs on both legs, during a 10 minute commute in moderately persistent rain – not a thunderstorm, just a good downpour. I presumed that surely for the price that these were the best available. I take care of my gear as I'm sure most people do, but this is the second let-down that Endura have given me with Waterproof pants. The smallest size they do are also far too long, and large in general (I'm 5'9“ and they pass my belly button – feel,like they are constantly falling down!), more like a medium, and a fairly large medium at that. I work in the technical textile industry, and this is simply frustrating. I've wasted an extra heap of cash I could have used for something else and bought a pair of cheaper, probably more reliable trousers than these. Sorry Endura, you've lost any future business from myself now. I'm now going to treat them with a high quality fluorochemical to try and increase the technical nature that they are lacking…

                Emil from Germany Owner 25 February 2011 07:54

                Sorry Endura, the trouser fits very well but is not waterproof. After 1/2 hour of mtb riding in the rain, th e trouser was wet inside!

                Yuriy from Germany Owner 01 April 2011 09:23

                I have been using Venturi eVent pants with now problems until it was a time to replace. Replaced with these. They leak! During a half-hour ride in moderate rain saddle area and knees were wet inside. Pants were almost new.

                Guy from United States Of America Owner 22 November 2011 17:33

                I bought these pants to keep me dry when riding. I have owned them for two years and the fabric on the seat seams has worn through so that I am soaked when ever it rains. The pants are a great fit and they look great but for $200 I expect to have them last 10 years not two…

                James from United Kingdom – Channel Islands Owner 24 December 2011 20:55

                They were fine to begin with, but 2 years later the goretex is de-laminating, they're leaking through the knees, and I can see the outer layer bubbling up in places. I'd echo other reviewers: this isn't good enough for the most expensive pair of trousers out there. I'm looking for a replacement pair and I'm looking elsewhere."

                0 0
              • treatt  

                Naopak maj super reference Gridlock

                Nebude to sice waterproof, ale tak nějak slušně odpudivý, možná, kdyby se to vypralo v nějakým tom sajrajtu speciálním, ještě se to zlepší. Cena výrazně příznivější, vypadají dobře střižené, začínají se mi fakt líbit..

                0 0
      • K2  

        Můžu se zeptat jak je na tom ta Helium s voděodolností a s prodyšností?

        0 0
    • soap  

      dnes mi prisla verze bez kapuce,myslim ze by mi prekazela nebo dokoupim kapuci od Venturi,balik mel 580g tak real bude asi kolem 400g. Zpracovani teda perfektni.Se tesom az ji testnu ale od prodysnosti si moc neslibuji.

      0 0
      • trener  

        určitě mi napiš až ji testneš.jestli máš možnost tak mi ji prosím tě zvaž.mám ještě jednoho favorita.bunda od North Face.je to Goratex a váží 500g.dík M

        0 0
        • makak  

          jestli ti jde o vahu, zaroven funkcnost a na peniz nekoukas tak bych sel do nejake Gore Paclite

          0 0
          • trener  

            hlavně mi jde o funkčnost.máš něco konkrétního na mysli?

            0 0
            • makak  

              …něco od Gore Bike wear. Matroš Paclite Shell.

              I když jízdu na kole neudejchá ani gore…

              …funkčně nejlepší co mám je níže.Nepromokavé, fakt dýchá, je to ultralehký, jediná nevýhoda je, že to je hodně choulostivé na poškození.

              CYKLO VĚTROVKA OD O2 RAINWEARTM

              http://www.dodeste.cz/…og_ultra.htm

              0 0
              • trener  

                já právě radši aby to bylo odolnější.jezdím dost v lesích,nerad bych ji hned rozškubal:-)

                0 0
                • soap  

                  mt500 má ramena z corduru tak je vhodná pro batoh celkově se mi zdá odolná dost.

                  0 0
              • scret  

                "I když jízdu na kole neudejchá ani gore… " Nebyl bych si tim az tak jisty byt tebou:))

                Napr. Gore WS softshell nebo GTX active shell jsou uz hodne slusny, co se tyka prodysnosti…

                0 0
              • treatt  

                Fakt dýchá? Jesli jsem našel správný údaj, tak má mít vodní sloupec 12m, ale prodyšnost jen 1900g/m/24h. Třeba Venturi II od Endury má vodní sloupec 12, ale paropropustnost 28 000g..

                A přesto Makak o kousek výš říká, že ani ta Venturi nevětrá dost..

                0 0
                • makak  

                  úplně se neorientuju v tom na co reaguješ ale :

                  Membrána od Endury je ok, ale rozhodně to není zázrak. Stejně jako gore apod. v teplejším počasí zátěž na kole „neudejchá“. V chladnějším počasí ale funguje dobře.

                  0 0
                  • treatt  

                    Sorry, jsem si nevšiml, žes i tohle psal Ty :) Myslel jsem konkrétně tímhle příspěvkem tu větrovku O2 RAINWEARTM..a právě údaj paropropustnosti je ofiko mnohem míň, než má Venturi..

                    Na straně druhé, já to chci hlavně na chladné počasí, tak to by ta Venturi mohla splňovat, co čekám..

                    0 0
                    • gumid  

                      Propustnost nezávisí jen na teplotě, resp. ma rozdílu teplot, záleží i na vlhkosti.

                      0 0
                      • treatt  

                        To samo chápu, ale v jednom oblečení se v té stejné teplotě a pod stejným deštěm paříš víc, než v jiné..je mi jasný, že ty údaje o materiálech měří každý výrobce v ideálních podmínkách, aby vycházely co nejpěknější čísla :)

                        0 0
              • treatt  

                No jo, teď mi tak napadlo, když to je tak náchylný, to by to asi messenger bag svým popruhem (nebo batoh) asi docela brzo rozedral, co? :(

                0 0
        • soap  

          tak váží 510g

          0 0
          • trener  

            paráda.díky.

            0 0
          • treatt  

            Tak co, jak jsi spokojen?

            Já furt váhám, jestli dát trojku za Venturi II (za tuhle cenu ale jen červená, co se mi nelíbí) nebo víc teplejších vrstev a na to bundičku a kalhoty od O2 http://czbmi.cz/…/page-1.html je to hrozně hnusný, ale snad funkční – i když co se mi na těch kalhotech nezdá, že jsem je viděl v jednom testu a zádaly se mi dost krátký nohavice..

            Tož prostě furt nevím, jak vyřešit oblečení na ježdění do práce v nečase..

            0 0
            • soap  

              MT-500 mám od podzimu,který víc připomínal léto.

              Při t.12°-15°C pod ní jen termo moira s dlouhým,odepnuté vnítřní rukavky bundy,rozeplé odvětrání a vedro jak cyp ježděno po beskydach.

              Při t.8°-11°C pod ní jen termo moira s dlouhým,rukávky v bundě zapnuty,odvětrání dle potřeby teplo komfortní.

              Je v ní dost teplo,prodyšnost obstojná čekal jsem lepší,hodně se musí používat odvětrání.Zpra­cování perfektní.V dešti zatím jeto jen 10min spokojenost max.

              Koupil jsem jsi jí spíš místo pláštěnky,když se změní počasí,ale nad 15°C je v ní vedro (při jízdě v kopcích)

              z kopce pozapínáš a super.

              Tak sám nevím…,když neprší asi je lepší co největší odvod potu,prodyšnost a dobrý neprofuk.

              0 0
              • treatt  

                Hm, tak mě to spíš od Venturi a podobných odklání, musím říct. 15°C stupňů není extra moc a já jsem na vaření trochu háklivej. Ona spousta podzimních dní je v režimu, že ráno je kosa třeba 5°, pak ale vyleze slunce, na kterém je 19 a to se člověk smaží, pak zaleze, foukne a jde to k nule..

                Na commuting možná bude fakt o kus univerzálnější něco jako tohle – prostě větrovka, co odolá dešti, ale ještě dost udýchá, případně se odloží a je ještě celkem skladná. Taky to není levný, ale pořád minimálně o litr levnější, než co bych mohl mít Venturi..

                0 0
            • trener  

              ahoj.tak s bundou jsem max spokojen.test proběhl na 1.byl jsem na kole v Brdech,pršelo celou dobu,takže 50km v dešti a byl jsem suchej.teď když je tak 3stupně tak pod ní vozím 2 vrstvy slabé moiry.jo a kalhoty jsem jsem koupil od Gore bike.nechají se dole stáhnout nohavice,aby ti nepřišli do řetězu,jsou vychytaný.deště už se nebojím:-)

              0 0
              • treatt  

                A jak to bylo s prodyšností? Nevařils? I když ono je fakt, že ve 2°C se člověk tolik nepřehřeje..

                Já se trochu bojím toho, že často na jarních objemech je ráno k nule, nějaký přepršky, pak ale vyleze slunko, je 15 a člověk může chcípnout vedrem..

                0 0
                • trener  

                  nevařil jsem.bunda se nechá hodně odvětrat zipama posílám foto.

                  0 0
                  • treatt  

                    Díky moc..začínám být silně nalomený, že ji vezmu..

                    0 0
                    • trener  

                      myslím,že nebudeš litovat.jinak kdybys měl cestu do JČ nebo přes Strakonice,není problém vyzkoušet

                      0 0
                  • treatt  

                    Zdar, prosím Tě, mám jeden podstatný dotaz – ta napoleonovská kapsa je u Tvý bundy na hrudi je samostatná nebo je je spojená s levou boční kapsou? Předem moc díky

                    0 0
                    • soap  

                      samostatná

                      0 0
                      • treatt  

                        poprve jsem se spatne podival..ta naprsni kapsa neni spojena s bocni, ale jakoby nema dno,takze pokracuje az na spodni lem bundy. Naopak bocni kapsa je od tohoto prostoru oddelena. Takze kdybych neco dal do naprsni kapsy, tak mi to projede pres bricho az na lem bundy..

                        0 0
                        • soap  

                          ne,je samostatná velikosti o něco větší než otevřené dlaně něco nad zápěstí.Žádné propaní věcí dolů se nekoná.

                          0 0
                          • treatt  

                            Zdar, díky za odpověď, u mě fakt švadlena zapomněla udělat jeden šev, tak jsem zvědav, jak se pochlapí dovozce a co z toho bude..chjo :/

                            0 0
    • Kamikaze 591  

      Kde u nás teď koupit bundu endura mt500 ? Nejlépe kameňák, rád bych si ji vyzkoušel.

      Hledám nepromokavou bundu s dobrou prodyšností. Tady tahle se mi hodně líbí, i na civilní nošení.

      0 0
      • Jarda636  

        Mají v koloshopu, ale pro tebe trochu z ruky.

        0 0
        • Kamikaze 591  

          No to jo. Jak to máte s velikostma? Mám 176cm/73kg, co jsem se díval podle obvodu hrudní bych měl mít asi o 1 cm ještě Sko, skladem mají pouze Mko. To by mohlo sednout ne?

          0 0
      • treatt  

        Viz

        0 0
      • Kamikaze 591  

        Tak už ji mám. V Mku. Jsem překvapen jak je tenká. Docela jsem zvědavý jak bude prodyšná. Kdyby někdo chtěl vědět víc, ať se zeptá.

        0 0
    • treatt  

      A jen pod čarou, nechci bejt za grammar nazi, ale to chlapY opravdu bolí :)

      0 0
    •  

      Zdravím, jen mě napadlo, že kdyby někdo chtěl bundu Endura MT 500, tak na Koloshopu mají velikost XL za 4763,–

      Já už ji objednal.

      Edit: Objednal jsem ji včera a expedována bude 2.2. 2018, jen pro info.

      0 0
    • Revolt06  

      Zdravím. Ma nekdo tyto kalhoty? https://www.kola-online.cz/…black/d28407

      0 0
    • Arty22  

      Kdyby někdo sháněl novou bundu tak tady je pullover verze se super slevou https://www.tredz.co.uk/…7_113381.htm

      já ještě stihnul Mko, dnes dorazila

      0 0
    • Jery01  

      Někdo nový zkušenosti? Jak je na tom udávaná prodyšnost 60tis? Nevěřím tomu a přikláním se tak ke 20 000, což mám teď Pertexku.. Díky :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Mám nový model a funguje skvěle.

        0 0
      • Pain  

        No já nevim. S tema 60 000 bych to tak važně nevidel. Měl jsem ji, po par jzdách šla na bazar. Přišel jsem si jak ve skafandru. Fakt je že když otevřeš všechny ty zipy co má tak to dejchá ale zas se ti pod ní dostává dost chlad. Me ta bunda nesedla. Vozil jsem jen funkční trika pod. A beztak skleník hadr. Mam doma obyč vetrovku a v ty se mi jezdí daleko lip. Snese i slabší déšť. Ta Endura se dle me do našich klimatických podmínek moc nehodí. Cokoliv co je delany jako nepromok, moc nedychá.

        0 0
        • Roura74  

          Já ji mám dva roky a nemůžu říct špatného slova. Funguje spolehlivě, líp než z goretexu xcr. Chce to prát v kvalitním přípravku na membrány aby se nezacpaly.

          0 0
          • Martinson  

            +1

            0 0
          • Pain  

            Me zkušenosti jsou u bundy nove. Jinak přípravky na sportovní pradlo samozrejme pouzivam. Napsal jsem pouze svou zkusenost. Nic vic.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.