• michal96

    čaute koupil jsem Edge 800 a jsem v prdeli co se map týče nevím jak je nahrát do edge atd… (jsem na comp mírně levej) nenašel by se někde kolem Náchoda nějaký majitel 8stovky který by mě trochu proškolil dík. :D

    0 0
    • BB  

      Mapy se používají buď vektorové v Garmin formátu, nebo rastrové zkalibrované. Vektorové mapy se buď kupují nabo kradou. Protože kradení tě jistě nazajímá, tak se tím nebudeme zabývat a jdeme na nákup. Vektorovou mapu lze koupit na kartě a potom je nazávislá na Garmin přístroji. To je sice výhoda, ale nevýhoda zase je, že ji nedostaneš do PC a nemůžeš na ní plánovat trasu. Druhá možnost je koupit mapu na DVD. Ta se potom instaluje do PC s programem Mapsource. Po zaregistrování a odemčení pro danný přístroj se tato mapa pomocí funkce v Mapsource přesune do paměti, nebo na kartu Edge 800. Mapy na DVD jsou ale hodně drahé.

      Reálná varianta je koupit Topo Czech na kartě a trasy plánovat na cykloserver.cz (stopy), nebo mapy.cz (trasy). Komp ale budeš potřebovat k stažení trasy do Garmina.

      0 0
    • Frostty  
      1. nainstaluj „mapsource“
      2. nainstaluj mapy přiložené v balení, nebo instalačku stáhni po registraci na garmin.com
      3. aktivuj mapu pomocí klíčů v balení
      4. překopíruj mapu v „mapsource“ do garminu
      0 0
      • michal96  

        to jsem zmaknul jen GPS tour info mě děla potiže :D

        0 0
        • BB  

          ale proč v tom hraje roli gps-tour.info. To jsou dvě rozdílné problematiky. Z gps-tour.info stáhneš projetou stopu na svoje PC ve formátu .gpx. Vezmeš si 800 a připojíš jí k PC přes USB pomocí originálního kabelu. Pak se ti v PC objeví jako mass storage. Pokud se ti neobjeví, tak je problém v kabelu nebo tvém PC, ale s gps-tour.info to nemá vůbec nic společného. Pokud se ti objeví jako mas storage, tak zkopíruj .gpx do adresáře new files, nebo jak se jmenuje.

          0 0
          • michal96  

            mapy a mapsource mam nainstalované to je v pohode jen mam problem se stažením tras do edge pokud delam vše podle napovědy na strankach gps-tour info tak tam tu trasu proste nemužu stahnout za pomoci GT7oWin a nevim proč na konec mi to hlasi USB erorr

            0 0
            • Frostty  

              A kopírovat trasu přes mapsource si nezkoušel? Nebo asi úplně nechápu kde máš problém :D.

              0 0
              • michal96  

                to je v pohodě jen chci stahnout trasu z gps tour info a proste ji do edge nedostanu

                0 0
          • michal96  

            v PC trasa je

            do new files ji taky zkopiruju,ale v edge ji nikde nevidim

            0 0
            • michal96  

              tak už tam je je,ale v sekci běhy je to tak zpravně?

              0 0
              • blaf  

                jo

                0 0
                • michal96  

                  tak zatim dobrý koukam,že jsi z HK nedal bys mi nějaké info. ja tam každej den pracuju dík

                  0 0
                  • michal96  

                    ještě dotaz lepší ukladat do edge nebo na kartu k topo czech (a co v cizine jsou potreba stahnout nejake mapy nebo stací je stahnout trasu) děkuji všem jsou to asi blbe otazky,ale radši se zeptám dík kucííííííí :D

                    0 0
                    • blaf  

                      uz tam dlouho nebydlim takze bohuzel

                      kdyz nebudes mit mapu tak se ti ukaze jen cara, ale jde podle ni taky jet

                      0 0
                      • michal96  

                        jezdime na lago a Livigno mapu si nekde na tyto oblasti stahnu nebo se musí koupit

                        0 0
                        • blaf  

                          vektorovy od garminu si musis koupit, daji se i stahnout, ale licencne to neni ok…

                          muzes ale pouzivat i rastrovy a ty existuji i zdarma

                          0 0
    • capo  

      Poraďte prosím – kamarád má nově Edge 800 a hledá nejjednodušší možnost jak zadat jednotce nějakou adresu a nechat se tam odnavigovat (jednotka sama vypočte trasu). V jednotce je Topo Czech Pro 2015, nic jiného. U mě na Edge 1000 to udělám přes „Kam Vést“ → „Nástroje pro hledání“ → „Adresy“. Jak je to na Edge 800, můžete to prosím někdo popsat?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.