DT Swiss X455 Disc či Shimano XTR ?

45 nepřečtených
  • Lawn

    Ahoj bikeri a bikerky, premyslim, ze malicko vylepsim bike. Vozim rafky DT Swiss X455 Disc a moc se mi zalibily nova zapletena kola shimano XTR, co si myslite o teto zmene? Nevite nekdo, kolik DT Swiss X455 Disc vazi? Nikde jsem to nenasel, hlavni duvod pro upgrade je snizeni hmotnosti, tak bych rád věděl, kolik usetrim. Diky moc

    0 0
    • nadrazak 2  

      Díval jsem se na tvoje kolo:straré xt náby,dráty asi 2mm a dt ráfky.celé kola bez ru určitě nebudou pod 2kg.proti těm xtr ušetříš možná až 500g.

      0 0
    • Gorgov  

      že by vážily 455g?:)

      0 0
      • nadrazak 2  

        Bych tipnul že jo

        0 0
        • Lawn  

          Kvuli 500 g by se to siklo

          0 0
          • Lawn  

            A za kolik by se dali nejlevnejsi sehnat rafky,naby draty a rychlo upinaky noveho XTR? Meli by jste treba jeste nejaky lepsi napad nez XTRka?Lehci a treba ve stejne cenove kategorii?

            0 0
            • nadrazak 2  

              To bych šel teda do dt 240 disk(centerlock nebo 6-ti šroub.www.bottico.cz/…yrobkysk.php?… ráfky,dt špice a niple.

              0 0
              • Lawn  

                Netusis, kolik vazi cca me rafky? myslim komplet s XT

                0 0
                • wlk  

                  ......zvážit

                  0 0
                  • nadrazak 2  

                    ráfky 2×455g náby 250g+400g bez ru dráty 64× 2mm 500g =2050g orientačně

                    0 0
                    • nadrazak 2  

                      Jsem takový maniak,co mi projde rukama to vážím a eviduju.U tvých kol je to odhad ±10%.Ty staré xt náby byly hodně těžké,váha ráfků by měla odpovídat typ.označení a ty dráty pokud to jsou 2mm a 32.Při 36 je tam asi 50g navíc.

                      0 0
                    • wlk  

                      dohledal jsem shimano přední nába cca 150 zadní nába cca 370 liší se to rokem o 10–20 g

                      Takže 500+900+150+3­70=1920

                      zas takovej rozdíl to není, ale aspoň opticky pod 2 kilča :-)))

                      0 0
                      • nadrazak 2  

                        Počkej on myslí kotouče,mám xt centerlocky předek má 200g a zadek 365g,tady ty staré xt byly těžké jak kráva.Ty tvé váhy platí pro nekotoučové náboje.

                        0 0
                        • nadrazak 2  

                          Našel jsem váhy na weightweenies:pře­dek 243g bez ru
                          zadek 500g bez ru

                          0 0
                          • wlk  

                            já bral váhy taky centrlocku na stránkách shimana, ale ti vždycky mlží, takže to asi bude tak, jak říkáš :-)

                            0 0
                          • nadrazak 2  

                            Tyhle náby vozil kolega z oddílu+dt 2mm dráty a 517mavicy a vážil je a měly přes 2 kila.

                            0 0
    • Gorgov  

      www.bike-forum.cz/…ponenty.html?…

      to mas jako motivaci, myslim ze ten rozdil uz bude dost znatelnej:-)

      0 0
      • nadrazak 2  

        Ta váha už je sakra nízká

        0 0
        • Gorgov  

          taky proto sem ty sakra drahý ráfky kupoval…

          0 0
          • nadrazak 2  

            Kola dělají strašně moc.Vozil jsem 500g ráfky,700g pneu,200g duše.pak jsem dal 400g,450g,100g a to byl fičák.Bylo to na celopéru.Nejvíce to bylo patrné,když jsem se postavil do pedálů a zabral ve stoje.To bylo před 4-mi lety.Letos jsem koupil silničku a při první jízdě jsem nechápal jak lehce to jede.A to jsem dříve jezdíval na i biku s pevnou rb vidlicí,sliky 1,5" a váhou kola okolo 9,5kg.Silnička má 8,3 a zase je to někde jinde.

            0 0
            • Gorgov  

              jj, silnice jede, taky má něco málo přes 7 kg:) Ale tyhle kola jedou taky sakra dobre. Je to srovnatelny s SLkama, mozna o chlup lepsi. a Ze by byly mekky sem nepoznal. Jeste ta zivotnost. Jo ja vozim rafky 350g a plaste 450, 50g sajrajtu. ale asi pak bude min, bud fredy nebo notubes. duse je davno prekoknana…

              0 0
              • nadrazak 2  

                Taky tak trochu zvažuju jezdit bez duše,dívám se že máš A2Z titanové upínáky,dnes je budu mít taky,ale stříbrné.

                0 0
      • Zerocool  

        oživím tohle vlákno, jak po cca roce hodnotíš ten set kol??? uvažuji o něčem lehkém pro mou polovičku na příští závodní sezónu, tohle se mi mooc líbí, navíc bydlím kousek od cursoru, kde mi je můžou i zaplést, bylo by to na Véčka, na kolik tě ten set vyšel??? a co obsahuje??? dík…

        0 0
        • kubad  

          V MO cenách: Náboje – AC P+Z 1499+3280Kč Ráfky – NoTubes: 2×1990Kč dráty – DT Revolition Black:20Kč/ks

          • nyple + zapletení

          :-) jsi lehce pod 11t.Kč

          0 0
          • Zerocool  

            náby jsi myslel american clasic?? údajně mají problémy s ložisky a vůlí, nevím, osobní zkušenost nemám. cena by byla ok. A co set AC MTB 26 nebo 350?? Váha taky slušná www.cykloprofi.cz/katalog.php?… a cena taky, fakt nevím co zvolit, váhu jezdce neřeším, cca 53 kg. Co by jsi dal, cenová relace max těch 12 litrů.

            0 0
            • kubad  

              ten dotaz pokud s to dobře zařadil byl na Gorgova a ten má na těch kolech náby Americasn Clasic. A popsal sem ti tu jeho sestavu – ve variantě pro véčka. POkud chceš něco pro lehkého jezdce( jezdkyni) tak to bude naprosto v pohodě. Ložiska u náb AC jsou hůř zatěsněné a nesvědčí jim bláto a voda, to je vpodstatě vše co je na nich špatné. A určitě bych doporučil koupit radši ty AC než to zaplétat na ráfku NoTubes, vlastnosti budou podobné váha taky a ty komplety seženeš levněji.

              0 0
              • Zerocool  

                Díky, jo příspěvek byl na Gorgova. No ale hodně závodů je právě v blátu a mokru, jak to potom pořád servisovat? Neexistuje jiný spolehlivý set v této relaci váhové i cenové bez tohoto neduhu?? Nebo dát do té kombinace (s ZTR), co jsi navrhoval, jen jiné náby??

                0 0
                • kubad  

                  Zase tak hrozné to s těma AC není. Samozřejmě ale zaplést k ráfkům NoTubes můžeš vše. Je to jen otázka co na to peněženka :-) Pokud hledáš něco lehkého kvalitního a spolehlivého tak třeba DT-Swiss 240

                  0 0
                  • Zerocool  

                    Ty jsou cenově jinde:), ale co třeba XTR, v setu za 5.400,–??

                    0 0
                    • kubad  

                      proč ne – taky možnost, ale já osobně nemám rád konusy

                      0 0
                      • Zerocool  

                        To je fakt, neuvědomil jsem si to. Každopádně dík, aktuálně to budu řešit začátkem příštího roku, taky vidlici, prostě taková dieta, taky váhám jestli nového SIDA z 32mm nohy nebo ještě letošního klasického s 30mm…no je toho víc, člověk asi nikdy nemůže zvolit to nejideálnější řešení, jo ještě k těm kolům, dostal jsem taky návrh na zapletení WTB.

                        0 0
                        • kubad  

                          letošní má 28mm nohy a na muší váhy a véčka bohatě stačí. A hóóóódně ušetříš + je lehčí než ten 2008 :-)

                          0 0
                    • silnicar  

                      240s jsou nádhera ale ta cena:) Vybrat DT Swiss Cerit a k tomu DT Revolution výplet a lehké ráfky. Příští rok DT Swiss ruší řadu Cerit a Onyx bude nová řada 370(? mám pocit) a ta bude cenově nad Cerity a pod Onyx nábama.

                      0 0
    • kesu  

      a co mavic Cmax SLR?

      0 0
    • kubad  

      Celkem příjěmě mě překvapila cena se kterou ty kola na trhu startují. WH-M975 Disc mají 1525g Určitě to není špatná volba a těch ušetřených cca 400g už bude poznat.

      www.starbike.com/…uct_info.php?…

      0 0
      • Daf  

        Ty kola jsou uzasny, ale ja bych preferoval Mavic kvuli dostupnosti a taky cene nahradnich dilu.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.