Drátový tachometr okolo 500 Kč

27 nepřečtených
  • Neddy

    Zdravím všechny bikery, plánuju si koupit nové kolo a k němu také tachometr. Dosud jsem měl obyč. za 300 Kč, plně postačující, ale s jednou pro mě velkou nevýhodou – reset denních udají se prováděl současným stisknutím dvou tlačítek nacházejících se vedle sebe. Nejednou se mi stalo, že při výletu jsem si za jízdy přepínal funkce a najednou se mi vše vymazalo… a to docela zamrzí. Tomu bych se rád u nového tachometr vyhnul, proto bych upřednostňoval reset denních údajů zmáčknutím tlačítka po určitou dobu.

    Mé požadavky:

    • cena okolo 500 Kč a méně
    • drátový
    • žádná velká kráva přes půl řidítek, raději s menším displayem
    • všechny běžné funkce (žádný pulsmetr, barometr atp.); plně bude postačovat 1 obvod kola
    • alespoň nějaká vodotěsnost…

    Toť vše, děkuji za vaše tipy. Hledal jsem v archivu, ale podobné požadavky jako mám já jsem nenašel…

    0 0
    • kwaker  

      mam cateye velo8 a vypadá qualitně – sem spokojenej, akorat mě vadí, že si nepamatuje maximalní rychlost:-(

      0 0
      • Běžec  

        Můj velo 8 si teda maximálku pamatuje..

        0 0
        • kwaker  

          no myslel sem to tak, že dlouhým stiskem čudlíku smažeš vše včetně maximalky a zůstane jen celkovy počet Km. Ja bych bral, kdyby tam zustala i ta maximalka.

          0 0
          • Běžec  

            Tak to jo, tu maximálku si holt musím místo tachometru pamatovat já :-)

            0 0
            • djano  

              Vyssie su uvedene linky na Sigmu – tam sa nuluju denne hodnoty osobitne – maximalka sa moze ponechat.

              0 0
            • kwaker  

              :-(( no tak v tom případě sem Velo –10. Si tu maximalku nikdy nezapamatuju

              0 0
    • Volf  

      www.bagbike.cz/?…

      0 0
    • pelhrimov  

      Pro laciné typy bych šel do kameňáku a tam nějaký s 13 funkcemi vzal, buď se povede nebo ne, kupoval jsem nějaké na jaře od 250 Kč nejlacinější a za 350 Kč Kellys(?) měl těch funkcí asi 13, samozřejmě jen pro jeden obvod kola, bez kadence, …, spolehlivost nevím, ale tacháč přes 1000 Kč v roce 97–98 funguje znamenitě ještě nyní.

      0 0
    • mr.antik  

      Velo 8 new (440,–) nebo old (410,–) tím chybu neuděláš…

      www.bikesport.cz/detail.php?…

      0 0
      • Twister  

        Neměří ale za deště.

        0 0
        • mr.antik  

          Ale jo, tak hodinu a půl měří. Nevim čim to je, ale stává se to přeci i u jinejch…

          0 0
          • Twister  

            Jak se dostane voda na kontakty v držáku tak je konec. Mě přestane měřit už po chvilce v dešti. Zato hypermarketovej měřák za 125,– jede furt ať se děje co se děje.

            0 0
    • Omen  

      echowell mám s ním 10 let zkušeností mám je na 3 kolech a s běžnýma funkcema kolem 400

      0 0
    • Neddy  

      Moc děkuji za tipy, nyní se rozhoduji mezi Sigma BC 906 a Cateye Velo 8. Který z nich byste brali?

      0 0
      • EasyShare  

        Mám ten BC 906 a nemohu si jej vynachválit, fakt super. U každé funkce je i nápis,co to znamená, ne žádné odo, apod…fakt super tacháč…

        0 0
      • felix.org  

        Protože mám Sigmu BC 906, tak ti řeknu, že ji… :-) Má Twist-click upevňování, velkej displej a pohledný design. Jednotlivé údaje se dají nezávisle mazat. S Velo 8 zkušenosti nemám, tak tady neporadím ;)

        0 0
      • hombre_71  

        Hlasuji pro Cateye. První jsem měl od roku 1996 do loňska a naprosto bez problému, teď mám Enduro 8 a super ! Takže Cateye

        0 0
      • djano  

        Cateye tohoto typu (myslim vyhotovenie prepinaca) uz nikdy nechcem. Sigma je OK – niekedy mi vadi, ze za jazdy sa neda prepnut na celkove km.

        0 0
        • felix.org  

          to nedá…ale je to imho nedůležitý…je jedno jestli mám právě celkové km 2500 nebo 2508 :-) asi je to věc názoru a hlavně zvyku :-)

          0 0
      • Běžec  

        Mám Cateye, jestli je lepší nebo horší než Sigma ti nepovím, protože nemám srovnání.

        0 0
      • Kubiczech  

        Mam Sigmu a nevidim negativum. Ani ten problem, co popisuje djano nemam – asi zahadny kus.

        0 0
        • djano  

          To nie je problem – to je vlastnost CC. Ak sa Ti to tam za jazdy objavi, mas vadny kus :-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.