Dolomity, ideální místo týdenního pobytu, silniční kolo

98 nepřečtených
 • Martin

  nemáte někdo nějaký tip na ideální místo pro týdenní pobyt v Dolomitech tak, aby byly v dosahu horské průsmyky, čili tak někde uprostřed

  Cortina, Moena? nebo lepší tip? díky

  0 0
  • ˘Ö˘ Krab  

   Jak snášíš přespávání ve vyšší nadmořské výšce? Usneš? Zregeneruješ? Ceny se hodně liší podle místa, zkusil bych Colfosco, Corvara, La Villa, Alleghe, Canazei.

   0 0
   • MI.KU  

    Do 3000 metrů je to bez vlivu na normálního zdravého člověka – nad 3000 to chce aklimatizačku pokud chceš výrazně vejs nebo s rozumem pokud chceš jen o kousek vejs.

    0 0
    • Barak  

     Bez vlivu to není. Ale do 3.000m nebo přesněji, podle některých studií, do 2.600 nehrozí u zdravého člověka riziko postižení akutní horskou nemocí. Nad tuto hranici se i u zdravého člověka může projevit.

     0 0
     • Martin  

      samozřejmě že to má vliv, zmnoží se hemoglobin

      běhám pak jako utrženej

      a proto tam jezdí trénovat olympionici

      0 0
     • MI.KU  

      Jo možná nové studie toto trochu upravili v praxi sem to do 3000 nikdy neřešil na 3500 už ano.

      0 0
      • jiriga  

       s tim bych soluhlasil, 2000m ok, ale v ize jsme spal nahore ve Val Senales, hotel Hrawan, cca 3100m a musel jsem po dvou nocich dolu…:-)

       0 0
   • Martin  

    vysoká nadmořská výška je naopak z hlediska tréninku výhodou, jezdíme trénovat a spát do Melagu, to je 2000 mnm

    takže výška nehraje roli

    pro mě je prioritou místo, kde by se denně daly podnikat výjezdy do průsmyků tak, aby to pokaždé bylo někam jinam a cca stejně daleko

    je jasné, že takové ideální místo nebude,takže mi jde o co nejlepší místo v tomto ohledu

    děkuji

    0 0
   • jiriga  

    souhlas, navic mi asi prijde dokonce Canazei nejlepsi, pac tam jsi prakticky na rozhrani 3 smeru…ted jsem tam akorat byl na Giru

    0 0
  • Martin  

   nějak mi z toho vylezla La Villa

   hned mám 7 tréninků po okolí, obvykle 3 průsmyky, 100–150 km

   co myslíte? byl tam někdo?

   0 0
   • cubas  

    Ano, ideální místo. Taky se odtamtud jezdí Maratona Dles Dolomites. Pokud bych řešil výjezdy (Giau, Valparola…) bral bych to odtud.

    0 0
   • Zbyněk  

    Silniční Dolomity mám celkem dobře projeté, většinou v kempech pod stanem, ale byli jsme i týden v apartmánech v Colfoscu (cca 1,5 km nad Corvarou). Od té tvojí La Villy je to kousek. Tras se dá vymyslet dost, aby to pokrylo celý týden. Arabba má sice o něco lepší pozici, ale všechno stejně neobsáhneš z žádného místa.

    Jestli chceš, můžu Ti poslat odkaz na ten apartmán popř přidat nějaký ten tip na méně známé partie Dolomit.

    0 0
    • Martin  

     jestli máš tip na nějaké unikátně těžké stoupání v dosahu, tak sem s ním

     zatím mám plán na klasiku v okolí: Valparola, Falzarego, Tre Croci, Giau, Campolongi, Fedaia, Pordoi, Sella, Gardena

     ale chci je jet vesměs z obou stran, takže moc času na další stoupání už nezbývá

     vše na silničce, preferuju kvalitní asfalt, ne stezky z Velké války

     0 0
     • Barak  

      Z Tre Croci si to přímo žádá pokračovat pod Tre Cime.:-)

      0 0
     • ˘Ö˘ Krab  

      Ještě do místní klasiky patří P. Duran. Sice kousek vedle, ale moc pěkné je San Pellegrino z Falcade. Nebo vyhlídka Rifugio Auronzo pod Tre Cime di Lavaredo – taková místní Edelweißstraße bez kostek.

      Nebo se případně autem nablížit do Val di Fiemme a jet Pampeago z Tesera do Obereggenu – nahoře za hotely už je asfaltka místy úzká a jsou přes ni občas odvodňnovací kanálky, takže sjezd trochu s rozmyslem. Zpátky třeba pro změnu přes Passo di Lavazè.

      0 0
      • Martin  

       potíž je, že pokud se s nikým nedomluvím na spolujízdě, tak tam jedeme na kolech bez auta, takže ani na místě nebude možnost se nabližovat

       ale každopádně díky na inspiraci

       0 0
       • ˘Ö˘ Krab  

        Ještě prozkoumej bike'n'bus možnosti v okolí nocležiště, něco jako tady – rozšíří se tím akční rádius.

        Hodně Tě omezuje nutkání jet každý kopec z obou stran a nikoliv okruh nebo odněkud někam. Když kopec z obou stran, tak si naplánuj delší okruh (případně s úlevnou nábližkou pro drahou polovičku) a druhý den ho dej v opačném gardu.

        0 0
       • McBlacky  

        mrkni taky na http://inrng.com/…e-dolomites/

        a pokud chceš po stopách Gira, tak 2010 se jela časovka na Kronplatz (z St. Vigil), kdyby jsi se nechtěl škrabat až nahoru tak to zlomíš na Passo Furcia.

        V 2011 byl MTF na Rifuggia Gardeccia, z Canazei pojedeš na Pera di Fassa a pak už jen zapomenutou silničkou rubačka nahoru.

        0 0
       • ELx  

        A to je problem jet autem ve dvou lidech?

        0 0
        • Martin  

         když člověk nemá auto a řidičák tak ano

         0 0
    • Zbyněk  

     Brutální je výjezd k chatě Cinque Torri – taková bonusovka mezi Giau a Falzaregem. Odbočuje se doleva ze silnice na Falzarego jakmile končí ten (skoro) rovinatý úsek a vyjíždí se z lesa (naproti se tyčí Tofana di Rozes). Silnička je cca 2,5 m široká, zpočátku zalátaná a děravá, pak OK. Sklon až 20%. Provoz nulový. Končí ve výšce 2137 m, nahoře slušné výhledy, pivo jen lahvové, ale dalo se.

     Určitě bych nevynechal okruh Passo Gardena – Val Gardena – San Pietro – Val Funes – Passo Erbe – Val Badia – Corvara. Lehce přes 100 km, převýšení asi 2800 m. Přes Erbe je mnohem menší provoz, než v centrálních Dolomitech, silnice slušná. Můžeš jet i v protisměru ručiček, je to kratší, ale výživnější (Erbe), pak ale musíš absolvovat dlouhé stoupání Val Gardenou po hlavní. propojka mezi Val Gardenou a Val Funes je parádní (dobrý asfalt, bez aut, zvlněný terén, výhledy) akorát je potřeba několikrát správně odbočit… kdyžtak večer sem zkusím ten okruh hodit.

     Pěkné stoupání na severním okraji Dolomit mezi Val Badia a Valdaorou ve Val Pusteria je Passo Furcia. Kopec je kratší (cca 10 km), ale má výživné úseky na obou stranách. Ta západní bude ale přece jen těžší (a taky hezčí). Nad San Vigiliem je rozcestí, kde je možné traverzující silničkou sjet k Brunicu a po cyklostezce Pustertal Radweg do Valdaory a udělat tak okruh cca 50 km. Nevýhodou je, že pod Furciu musíš dojet po hlavní údolím Badia cca 20 km – docela nezáživné, hodně aut a silnice taky žádná sláva. Celá trasa z Colfosca vyjde na nějakých 100 km.

     Lavaredo (Rifugio Auronzo) mě napadlo taky. je to už dost náročné, ale pokud by jsi jel přes Valparolu do Cortiny a stejnou cestou zpět + okruh kolem Cristalla s výjezdem pod Tre Cime, hodilo by to asi 130 km a dejme tomu 3500 m, což by se možná dalo skousnout.

     Torri del Vajolet (Rif. Gardeccia) jsem nejel, ale určitě by se dalo zakomponovat do nějaké trasy.

     Ještě mě napadla trasa přes Gardenu, Ortisei, Passo Pinei, Passo del Nigra, Passo Costalunga s návratem přes Pordoi a Campolongo, ale to bude taky pořádná darda a na Passo Nigra údajně sklon blízko dvaceti procentům (nemůžu posoudit, nejel jsem).

     0 0
     • Martin  

      díky, passo Erbe je už v plánu, Furcie též, cinque Torri neznám, ale Giau pojedu několkrát a Falzarego taky, takže určitě půjde zahrnout

      přes Ortisei chci taky něco jet, již jen proto, že tam na tragické letní dovolené pobýval již Fantozzi, to byla ovšem ta neštastná volba odtučnovací kliniky profesora Burchenmayera, školy lezení po skále nebo studia folklóru jižních Tyrol a to se mě, doufám, netýká

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

       Tak ta odtučňovací klinika se Tě netýká rozhodopádně.

       0 0
       • Martin  

        folklór jižních Tyrol taky ne, ten bytostně nesnáším

        a škola lezení po skále by mohla být, jen ne s Calbonim na pozici prvolezce…

        0 0
     • McBlacky  

      zdar, čistě úplnou náhodou netušíš jestli tohle by šlo projet na silničce s rozumným obutím (ne race galdy :)

      https://mapy.cz/s/1IYZp

      mám takový cukání vyrazit letos zase do Dolomit a chci objevit nějaký pikošky :)

      0 0
      • Zbyněk  

       To by asi nejlíp věděl „Dolomiti“. Já jel jen asi polovinu téhle cesty od Saltrie na MTB. Co si vybavuji, tak to byla širší šotolinová cesta celkem slušné kvality… ale jestli to půjde na silničce si 100% jistý nejsem. Je to už přece jenom skoro deset let, co jsem tudy jel. Ale třeba na silničce jsme přejeli Klammljoch https://mapy.cz/s/1IZdk . Bylo to na hraně, ale zvládli jsme to všichni bez defektu.

       0 0
      • dolomiti  

       Podle tý mapy je to stoupání ze ST.Christiny na Monte Panu po sjezdovce ;–) Vedle vede na Monte Panu normální asfaltka, ale nejsem si jistej jestli už je ta asfaltka protažená až na Seiser. Každopádně ze Saltrie je určitě. Taky už jsem v těhle končinách nebyl asi 8 let :-D

       Žiju v Südtirol čtrnáct let, ale když to tady sleduju, tak podle těch názvů ani nevím o čem píšete :-D :-D :-D

       0 0
       • McBlacky  

        dík. Mě právě šlo o úsek mezi Saltrie-Monte Pana. jestli se nakonec vypravím, tak to prubnu :)

        0 0
        • Zbyněk  

         Akorát bacha, ony tam vedou ze Saltrie do Val Gardeny cesty dvě. Ta, po které jsme jeli a kterou máš naznačenou byla v roce 2008 určitě šotolina. Ta druhá západnější možná opravdu asfaltka je.

         0 0
         • McBlacky  

          já na to koukal, akorát že ta západnější když by náhodou zkončila (a podle mapy se skutečně mení na čárkovanou) tak pak padá ***** přes vrstevnice :) to bych to šel taky dost možná pěšky.

          No co, z nejhoršího se vrátím. někdo musí být pionýr :)

          0 0
          • dolomiti  

           Hele kdyby to nešlo tak můžeš vyjet na Seiser ze St. Ulrichu ;-) Je to asfalt a taky docela výživa :-D Vyjedeš mezi Saltrií a Kompatschem.

           0 0
          • Zbyněk  

           Pokud se ti podaří nějak nahoru dostat, tak pokračuj na Compatsch, odkud můžeš zahnout vlevo a po asfaltovém chodníku vyjet až do 2000 mnm k jedné z chat ( podle mapy asi Alpenhotel Panorama). Je to jen cca 1,5 km z Compatsche nebo ani ne, protože to je docela prudké. Dál pokračuje šotolinová cesta směr Passo Duron/Malknechtjoch, ale tam bych se se silničkou už nepouštěl. Nazpět to můžeš vzít dolů na Siusi resp. Kastelruth a přes Passo Pinei na St. Ulrich zpět do Val Gardeny.

           0 0
           • dolomiti  

            Stoupání na Panorámu je z tý cesty to nejlehčí ;-) po tý asfaltce se dá vyjet až na Goldknof, tam končí. Může to zkusit vpravo až na Bergstacion Puflatsch ;-) to je jiný kafe :-D

            0 0
            • Zbyněk  

             Schválně jsem to na tu Panoramu změřil a má to nakonec 2 km a cca 170 hm, takže to fakt nebude až tak hrozný. Dolů se to holt blbě odhaduje.

             0 0
     • Zbyněk  

      Tady je ta trasa přes Passo Erbe: http://www.gpsies.com/map.do?…

      0 0
      • zdenek  

       Jel jsem trochu prodlouženou variantu přes Brixen a Santa Andreu. Ale celkově mne Erbe trochu zklamalo. Jelo se dost lesem a nebyly takové výhledy jako na jiných sedlech. Výhodou je minimální provoz.

       0 0
       • šimlos  

        Výhledy opravdu oproti třeba Falzaregu horší kvůli lesu, vlastní sedlo ale paráda.Navíc místy dost popraskaná asfaltka, jel jsem to tedy z Brunecku na Erbe přes ST.Martin a zase zpět, na nějaký okruh nebyl bohužel čas. Ta hlavní SS244 nic moc, poměrně provoz, objezdy tunelů byly často plný suti a šutrů. Byl jsem tam v rámci Gira před 14 dny.

        0 0
       • Zbyněk  

        Souhlas, z Brixenu asi nejméně zajímavá varianta na Erbe, téměř celé lesem. Asfalt taky nic moc (vzpomínám na pěkný „tankodrom“ mrzi odbočkami na Plose a Funes). Naopak cesta na St. Martin mně přišla docela dobrá (alespoň na italské poměry :-) ) a z Fal di Funes taky OK. Výhledy nejsou tak bombastické jako ze Selly apod. , ale určitě jsou. Ze St. Martinu je parádní pohled na Kreuzkofel, z vrcholu na Peitlerkofel a z Val di Funes je v jedné pasáži zase hezky vidět skupina Puez-Geisler. Pak se mi líbí krajinný ráz „kanadské tajgy“ mezi Erbe a Passo Eores. V Dolomitech dávám výš jenom Passo Manghen.

        0 0
        • zdenek  

         Nemáš nějaké tipy i na trasy na MTB?

         Na silničním mám Dolomity docela projeté, tak zkusím změnu. Za měsíc jedeme do Bruneku. Mám v plánu okruh přes Passo Stalle a Passo di Gola. Na Kronplatzu jsem byl loni, tak ho možná zkusím z jiné strany. Pak ještě uvažuji o nějakém okruhu směrem na Erbe a Luson.

         0 0
         • Zbyněk  

          Moc ne, na horáku jsem tam byl jen jednou a to víc jižněji. Okruh přes Stalle a Passo Gola (Klammljoch) jsme ale jeli na silničce. Pasáž bez asfaltu je asi 15 km dlouhá, v mírnějším sklonu udusaná šotolina, v prudším trochu vymleté s nánosy štěrku, ale na MTB pohoda. Na italské straně efektní serpentiny a vůbec, z Itálie stoupání výrazně těžší (jeli jsme naštěstí opačně). Ještě můžeš vyjet na Prato Piazza. Z Val Pusteria nahoru asfalt, vrcholová pasáž udusaná šotolina, dolů na Carbonin cesta kamenitější. Vedla tam i pěší stezka, možná bude sjízdná. Vrcholová partie je hezká – horské louky s výhledy. Nejvyšší bod je cca 2040 mnm u Durrensteinhutte.

          0 0
          • zdenek  

           Stalle i Gola jsem jel z italské strany, ani nikdy nebyl čas dokončit okruh. Snad letos. Ona i silnice od Campo Tures je trochu horší, takže MTB nebude na škodu.

           Prato Piazza je pěkné místo. Jel jsem opačně než píšeš, tak bych mohl zkusit i druhý směr. Pak mě napadá z Carbonin pokračovat kousek po silnici západně, sjet vpravo a přes Rif. Fodara Vedla a Rif. Pederu dojet do Mareo. Podle mapy by to mohlo být pěkné a podle Strava heatmap je to frekventované asi jako Piazza.

           0 0
           • Zbyněk  

            Tahle trasa přes planinu Fanes je celkem vyhlášená a doporučovaná na MTB. Viděl jsem i fotky a vypadá to atraktivně. O něco lepší (hezčí) možná varianta přes Passo Limo. Od Carboninu můžeš jet po šotolinové cyklostezce, která kopíruje hlavní silnici. Stezka vede mezi Toblachem a Cortinou.

            0 0
         • Tuplak  

          Můžeš zkusit dát trasu závodu Dolomiti Superbike. Dále pak výšlap na Strickberg je taky velice pěkný. Nahoru po šotolinové cestě, dolů terénem po stezce pro pěší.

          0 0
     • 1james1  

      Passo Nigra jsem jel dnes https://www.strava.com/…s/1061840085 . Opravdu je tam těch 20% :D. V St. Zyprian začíná odpočítávání 12 zatáček na passo Nigra a tam to přitvrdí cca 3km – 12–16 % průměr podle Garmina. Za začátku stoupání byl trochu provoz až k odbočce na Alpe di Suisi, ale pak už to bylo v klidu a od Tiers už jsem jel v podstatně sám. Jinak je alternativní trasa na passo Nigra, která se napojí ve městečku Tiers https://www.strava.com/…ents/4345700

      Jinak pěkný serpentýny kolem 12% procent jsou https://www.strava.com/…ents/2472716 Já jsem je sjížděl.

      0 0
      • Zbyněk  

       Jak kvalitní je ta silnice z Nova Levante na Prato Isarco? Jinak ta přímá varianta na Passo Nigra přes Tires je údajně ještě prudší.

       0 0
       • 1james1  

        Silnice je dobrá, místy nový asfalt, doporučuji ;) Lepší než jet z Nova Levante po silnici směr Bolzano, kde je občas provoz.

        0 0
        • Zbyněk  

         Dík za info.

         0 0
         • 1james1  

          Nemáš prosím tě zkušenosti s cestou na Forcella Staulanza a na passo Cibiana? Jaký je tam provoz? Po sjezdu z Cibiaba by měla vést cysklostezka do Cortiny, co jsem koukal. https://mapy.cz/s/1NTAV

          0 0
          • Zbyněk  

           Cibiana byla úplně v pohodě, provoz minimální. Staulanza už horší, ale ještě snesitelné. Tyhle informace jsou ale poměrně letité (2003–4). Cyklostezku nemůžu posoudit, protože jsem tenhle úsek do Cortiny údolím nikdy nejel (přijeli jsme tenkrát od Pieve di Cadore). Jinak Cibiana je prakticky celá v lese, Staulanza víc otevřená, ale scénicky spíš průměr. Projíždí se ovšem mezi dvěma ikonickými horami – Civettou a Pelmem. Civetta je hezky nasvícená ráno (pěkný pohled na ni je od kempu Palafavera na jižní straně) a Pelmo zase na večer. Měl jsem možnost párkrát vidět západ slunce nad Monte Pelmem z kempu Cadore a je to jeden z nej zážitků.

           0 0
  • Martin  

   náhodou se tam někdo v létě nechystá? že bychom participovali na dopravě, případně i společný trénink

   0 0
   • Honzis  

    razíme grupa na Maratonu Dolomites cca 27/6 až 3/7 pokud bys měl stejný termín, není problém se spojit na trénink

    0 0
    • Martin  

     já můžu až 1–9.7 a pak poslední týden v červenci

     0 0
     • Honzis  

      tak si můžeš dát na rozjetí maratonu bez čísla, jede se 2/7 v neděli. Postavit se na Campolongo a vyjet až ti připadne, že jsi výkonnostně podobě.

      0 0
      • Martin  

       no když já už mám docela dost odzávoděno a tak teď už bez potřeby něco si ještě dokazovat

       0 0
       • Honzis  

        já už taky nezávodím, ale tohle je vlastně takový trénink kopců, kde jede hodně každý za své – typicky já jsem mizerný sjezdař a do kopce spíš předjíždím a rovin tam moc není :-) člověk se prostě hecne víc, má občerstvovačky, zajištění trati atd. Ale věřím, že si najdeš nějakou partu, část naší výpravy zůstává i po závodě, ale to zas budou K.O. předpokládám.

        0 0
        • Martin  

         no jo, to já se umím vyhecovat i při normálním tréninku, do Alp jezdím každé léto a vlastně mě ještě ve stoupání nikdo nepředjel, tedy když jedu sám

         hele a když tam někdo zůstává déle, nenašel by se někdo, kdo se vrací až v neděli 9.7 a měl by dvě místa v autě? přidali bychom na benzín

         zkus se zeptat, prosím

         0 0
         • jIrI___  

          Na to svezení zkus nahodit poptávku na různé servery, kde se nabízejí spolujízdy. Poměrně často tam třeba čtveřice kamarádů shání „taxikáře“ na cestu do Chorvatska a zpět. Ale samozřejmě to není úplně finančně přívětivá varianta.

          0 0
          • Martin  

           prosím tě, to bejvávalo, dokud byl jízdomat, přes ten jsem našel každý léto spolujízdu, ale od loňska, co to prodali blablacaru už to stojí za hovno, ostatní servery nefungují prakticky vůbec

           0 0
         • jonti  

          Staci potkat trenujici profiky a predjedou i tebe :)

          0 0
          • Martin  

           to je jasný, to je bez debat

           0 0
         • Honzis  

          jedou dřív nějak 5/7 a hlavně většinou směr Ostrava, to ti asi nepomohu. Ale třeba by se někdo chytil pokud bys založil vlákno mám ubyt tam a tam od do a chtěl bych doplnit skupinu někým s autem.

          0 0
          • Martin  

           to jsem založil i tady, tedy na Bormio, každoročně a každoročně 0 příspěvků

           dtto server nakole a tak podobně

           dobře fungoval jen jízdomat

           0 0
        • Martin  

         taky teď koukám, že se známe z běhání, Pečecká desítka, Český Brod aj. :-)

         0 0
        • Honzis  

         je tady dost hnusně :-( zima, mokro, mraky pod 2000. Za sjezd ze Selly a Pordoi jsem ubrousil tak třetinu špalků, nahoře 8C – to fakt nechutná. Ale parkujou zde občas kola dražší než na Tour :-)

         0 0
         • cubas  

          Před 2 lety touhle dobou (Maraton dles…) bylo nahoře na Giau 26. Dole se nedalo skoro vegetovat.

          0 0
          • Martin  

           to nic není, já jsem před dvěma roky v létě zažil na passo del Rombo ve 2470 m.n.m. skoro 40 stupňů, to byla ta doba jak bylo v Alpách větší horko než na Sahaře

           0 0
           • Zbyněk  

            Týden, dva zpátky v Alpách neskutečný vedra. Vše v dresu s krátkým rukávem a to jsme byli 4× nad 2500 m.

            0 0
          • Honzis  

           naštěstí na závod ok, ráno sice 8C, pár kapek z Gardeny dolů, ale pak až teplo :-) 5:37hod na dlouhé, letos prostě na víc není.

           0 0
           • kokoska.rokoska  

            Gratuluji, výborný výkon, Honzo!

            0 0
           • Delkim  

            vrchař jeden vychrtlej, to se mu to v kopcích jezdí! :)))))

            0 0
           • treatt  

            Moc pěkný, gratulace! Hele z jaké jsi jel vlny? Já mám zatím jen jednu účast, startovali jsme úplně totálně zezadu, takže na prvním kopci hrozná zácpa, v serpoškách se stálo.. docela mě teda prudí ten systém časových limitů na jednotlivé tratě, podle všeho není nejmenší problém si vyjet dobrou vlnu na krátké trati, na dlouhé to přitom vůbec není samozřejmost. Předjížděl jsem takhle krajana, který měl o dvě vlny lepší číslo a právě mi říkal, že si to vyjel na té nejkratší rok předtím.. no mají to tak holt nastavené no, ale přijde mi to fakt na hlavu :/ ve výsledku se pak navíc člověk musí daleko delší dobu prokousávat mezi nezkušenými jezdci, což hodně zdržuje..

            0 0
         • 1james1  

          Souhlas. Jsem tento týden taky v Dolomitech a počasí stojí za prdlačky :(

          0 0
         • dolomiti  

          Hezky bylo jen dva týdny v červnu ;–) poslední týden a i další týden jen déšť a občas sluníčko. Včera napadl sníh v oblasti Pfunders od cca. 2.400 m :-D

          0 0
          • Zbyněk  

           Holt hory. Před cca deseti dny jsem sjížděl Bonette a Agnel jen v tričku.

           0 0
           • dolomiti  

            No ten týden končilo léto :-D ve 2.300 to bylo na tričko ;-) Teď na zimní bundu :-D

            0 0
   • Martin.nakole  

    Jo, zde

    0 0
    • Martin  

     a to si vážně na vyjetí Grossglockner­hochalpenstras­se dáváš celý den?

     0 0
  • mars  

   Za mňa Canazei – odtiaľ priesmyky na rôzne strany, napr. jedným smerom máš Fedaiu, druhým ideš na Sella Rondu, prejdeš ju buď cez Pordoi alebo Sellu. A tretím smerom sa možeš vybrať dole dolinou smerom na Moenu a tam sa dá odbočovať napr. na San Pellegrino, … tých možností je tam veľa.

   Zvykli sme bývať v apartmánoch tu: http://www.fassa.com/…telPrincess/

   0 0
   • 1james1  

    Jinak z Canazei až do Predazza vede pěkná cyklostezka, takže se nemusí jet po hlavní a otvírají se možnosti okruhu přes Costalungu, Lavaze, Manghen a Pampeago nebo na San Pellegrino, Valles, Rolle.

    0 0
    • Zbyněk  

     Ta možnost jet po stezce je parádní, protože hlavní je fakt opruz. Příští rok (snad) využijeme. Jinak z Predazza navazuje starší cyklostezka přes Val di Fiemme směr Molina, která vyúsťuje přímo na začátku stoupání na Passo Manghen.

     0 0
  • zdenek  

   Tady je pěkná inspirace

   0 0
  • 1james1  

   O víkendu jsem se nudil, tak jsem vytvořil jednoduché stránky z trasami v zahraničí po horách, které jsem zatím navštívil a co mám v plánu příští rok. Trasy, profily kopců, odkazy na videa a nějaké fotky. Třeba to někomu pomůže při plánování výletů…

   www.mycol.cz

   0 0
   • Martin  

    tak to je krásná, parádní práce

    0 0
    • 1james1  

     Díky, třeba to i někoho motivuje vyrazit na kopce ;) Určitě to stojí za to :)

     0 0
   • Zbyněk  

    Máš to pěkný… A jako úvodní tapeta můj oblíbený kopec :-).

    0 0
    • 1james1  

     Díky, Izoard byl super, jeden z nej a taky je to moje jedna z nejpovedenějších fotek :D

     0 0
     • Zbyněk  

      Zvětšenou fotku z Izoardu mám pověšenou na zdi. Jinak doporučuji přejet ho na druhou stranu do Brianconu. Já nejsem žádný extra sjezdař, ale tohle je fakt zážitek.

      0 0
  • Zbyněk  

   Nechci zakládat nové téma, tak to dám sem.

   Kdyby se chtěl někdo přidat na akci do Dolomit a přilehlé oblasti Lavarone (kombinace silniční kolo + pěší turistika) v termínu 4.-16.9., tak budou minimálně dvě volná místa. V plánu jsou známé klasiky (Pordoi, Giau, Fedaia, Monte Bondone…) i méně známá místa jako Passo Manghen, Passo Pampeago, Passo Erbe nebo náhorní plošina Sette Comuni (dějiště bojů I.sv. války) . Pěší túry v oblasti Marmolady, Rosegartenu, Sassolunga… Program pochopitelně možný individuální.

   Ubytování je v apartmánech na dvou místech (Folgaria a Campitello di Fassa). Doprava minibusem s vlekem po trase Šternberk – Vysoké Mýto – Praha – Plzeň. Ev. je možnost dojet vlastním autem na týden do Campitella, ale preferoval bych první možnost. Případné dotazy na zbynek.andel@seznam.cz .

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.