• jIrI___

    Jaro se blíží, takže nastupuje každoroční dilema s výběrem rukavic. Požadavky jsou jednoduché – dlouhoprsté, maximální prodyšnost a absence suchého zipu kolem zápěstí. Použití bude na gravel, takže žádnou zvýšenou odolnost nepotřebuju, spíše je nežádoucí. Dřív jsem spokojeně vozil Spešly XC Lite, ale aktuálních přestřelených 1200 Kč jim za ně už z principu nehodlám dávat, pak jsem měl Force Target, ale ty bohužel vydržely jen půlku sezóny a začaly se párat. Máte tipy na nějaké osvědčené modely za rozumnou cenu, řekněme 1000 Kč strop?

    Anketa: V létě vozím rukavice...

    54x
    69%
    17x
    22%
    7x
    9%
    0 0
    • Smazaný účet  

      v současnosti bych asi šel do pracovních

      0 0
    • LM  

      Mám už více jak 2 roky dlouhoprsté O'Neal Revolution Glove a stále dobrý.

      0 0
    • tonik666  

      Giro DND. Vydrzi dele, prsty se netrhaji

      0 0
      • jIrI___  

        Ty vypadají přesně dle mých představ :). Díky za tip.

        0 0
        • MnemonicJ  

          Mně po půl roce prasknul jeden šev na dlani, jinak jsem z nich byl taky nadšený

          0 0
    • puffbodie  

      Objednaval jsem tyhle https://www.planetx.co.uk/…el-mtb-glove zaroven s kolem a jsou paradni

      0 0
    • Radus  

      Kupuji motokrosový https://www.4mx.zone/…racker-rdwt/?… třeba tyto

      0 0
      • Cipísek  

        To mě zaujalo, jsou to spíš letní nebo jarní, máš je už odzkoušené?

        A velikost sedí podle tabulek?

        Dík za info

        0 0
        • Radus  

          Z vrchu prodyšná tkanina a dlaň pogumovaná s odvětráním . Perfektně sedí na ruce a velikost také . Mám velikost Ll toto jsem objednal taky L a sedí .

          0 0
    • allrose  

      One,už mám druhé (staré 2roky na mtb a stále fční) a přesně toto splnují

      0 0
    • Kire  

      Endura Humvee Lite

      0 0
    • vysmátej bajker  

      trochu se přiživím

      potřebuji něco na teploty 10–15° trochu delší až na zápěstí (kloub).

      0 0
        • peeetrr  

          Takové jsou na aliexpres za pár dolarů.

          0 0
        • peeetrr  

          Takové jsou na aliexpres za pár dolarů.

          0 0
          • puka  

            Jsou, ale kvalita možná bude jinde.

            Vloni jsem vozil 100% z alíka a neskutečná spokojenost, jen do roku za začaly trhat na dlaních. Letos jsem koupil další a taky spokojenost, jediné, čeho se bojím, je výdrž. Za těch pár korun to ale nemá cenu řešit. :)

            0 0
            • RomanH  

              No treba mne kopie Speslu z Ali vydrzela asi ctyri roky, zatim co originaly se rozpadly po roku. Ted jsem na Ali objednal nejake jine, tak jsem zvedav.

              0 0
            • Breakpain  

              velikostně seděly?

              0 0
              • puka  

                Koupil jsem troje 100% za poslední dva roky, všechno velikost L, ale jedny byly tak M. Dva páry mi sedí. Ještě mám na cestě jedny XL, uvidim jak budou sedět.

                0 0
    • blue.sun  

      Hm, poté, co jsem Spešly vyhazoval po čtyřech letech jen proto, že už se mi fakt nelíbily, mi jejich cena nepřijde nějak přestřelená.

      Vždycky se mi ale líbily Haven Solar, jsou sympaticky barevné.

      0 0
    • d69  

      poslední dobou spokojenost s ELEVEN příjemné na jarní/podzimní ježdění ,cena OK

      0 0
      • puka  

        Jen vypadají krátké (zhruba jako fox ranger) a bál bych se, že při pádu nebudou tolik chránit.

        0 0
    • plevka  

      zrovna čekám, až dorazí Giyo z Alíka, doporučil mi je kámoš, tak jsem zvědav.

      0 0
    • Kaire  

      SCOTT RC Pro

      Taky sem vozil XC lite, neměl jsem je tak uplé na ruce a menší už měli zase krátké prsty. Ty Scott mám od jara 18 a furt drží stejný tvar, max. spokojenost, hlavně v létě oproti XC lite fakt prodyšné a lehké.

      0 0
    • snas89  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Fleak  

      Využiji toto vlákno.

      V podstatě sháním lehké rukavice, bez gelu, ideálně bez zapínání. A hlavně s možností ovládat v nich mobilní telefon. Na ceně mi tolik nesejde.

      Měl jsem vybráno Endura Hummvee Lite, ale nejde v nich ovládat telefon.

      Máte nějaký tip?

      0 0
      • puka  

        Za mě 100% z alíka za dvě a půl stovky .Ovládání mobilu není úplná topovka, pokud nebudeš ťukat slohovky, bohatě stačí. :)

        Jen se mi pravá trhá, ale taky co chtít po roce aktivního používání (včetně údržby trailu)

        0 0
        • rb  

          Za mě 100% z CRC za 14 eček.

          0 0
          • čel.A  

            +1 za originály. Tady má každý druhy bike za mnoho desítek tisíc a pak se řeší investice do tisíce. Navíc u doplňku, který má velký dopad na pohodlí při vyjizdce. A 14e je 360kc…

            0 0
          • puka  

            Ale poštovné. :(

            A velikosti nemají. Zase u vietroše z alíka ty velikosti jsou občas nějaký divoký.

            0 0
            • rb  

              Jasně,musíš trefit začátek akce,kdy jsou ještě všechny velikosti.

              Bral jsem tři věci a dohromady i s poštovným vyšly levněji než u nás.

              0 0
      • puffbodie  

        Mam na ceste tyhle https://www.aliexpress.com/…6469744.html?…

        Mladej ma tyto https://www.aliexpress.com/…8852658.html?… a ovladani telefonu v pohode, ale maji zapinani a hlavne na evropske ruce jsou pomerne hodne kratke a proto jsou dobre prave tak jen pro deti

        0 0
      • Razlik  

        Taky jsem byl zprvu zaskočen, když jsem zjistil, že s nimi nejde ovládat telefon. Každopádně po prvních 30min. používání sem je stihl propotit a rázem z nich jsou dotykáče. Při další vyjížďce byly dotykové už od začátku. Když je vypereš, opakuješ stejnej proces. :) Funkčně a pocitově to jsou skvělé rukavice, které zatím drží.

        0 0
    • Danhill  

      Ahoj všem,

      zkusím vyhrabat tuhle mrtvolu ..

      Vybírám nějaké dlouhoprsťáky na podzimní ježdění.. Nepotřebuji žádné extra teplé, většinou, když bylo nejhůř, vytáhnul jsem krátkoprsťáky ..

      Poradíte nebo jaké vozíte dlouhoprstý rukavice jaro/léto/podzim?

      Ideálně po zápěstí kvůli hodinkám, cenově max. 1000,– (ideálně cca kolem 700,– Kč), na traily, žádné drsné enduro :-D

      Moji favoriti:

      Fox

      Brisker

      Giro

      0 0
      • allrose  

        Foxy rovnou vyřad…se rozpadaj.sice je můžeš několikrát reklamovat.ale kdo ny se s tím sral tak často :))

        0 0
        • Danhill  

          Jooo, díky za info, dobrej poznatek, to se mi fakt nechce :-D

          0 0
      • Paja  

        Giro Bravo jsou držáky, už je mám 5 let, sice už se pomalu rozpadají, ake vydržely toho moc.

        0 0
      • VA3  

        Potvrzuji dobrou zkušenost s Giro. Jenom jsem teď i z nových rovnou odpáral suché zipy – nejsou nutné a nic nevydržely.

        0 0
      • Jason Voorhees  

        Co Mechanix? Sice pracovní, ale fungujou.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Néé tvle, tohle jsi nenapsal :-D :-D

          Fakt v tomhle někdo vleze na kolo? A místo treter zimní komisňáky, protože mají ještě vyšší index tuhosti :-D :-D :-D

          0 0
    • Auditor  

      100% Ridecamp …

      0 0
    • dědek mohy  

      Používám již výše zmíněné Endura Hummvee lite a jsem spokojen. Mám je od jara, zvládly v pohodě, v létě taky dobré.

      0 0
      • Danhill  

        Díky za tipy, vybírám mezi 100% Ridecamp a Endurami .. Endura se mi líbí víc, ale s Ridecamp mžu ovládat telefon, což se u map občas hodí .. Ale oběma díky za tipy, teď je to jenom který vyberu, to už za mě nikdo neudělá :-D

        0 0
        • dědek mohy  

          Tak s těmi Endurami taky lze telefon ovládat. Sice to není úplně na psaní práv (pokud u sebe nemá člověk tablet), ale základní práce – odemknout, spustit mapy, určit další cestu – v nich jde bez problémů

          0 0
          • Danhill  

            Tak to mi úplně stačí .. jde mi především o ty mapy .. telefon odemknu neodolatelným úsměvem a na ostatní věci se podívám na hodinky .. :-D

            Ve finále jdu do těch Endur :-)

            Díky!

            0 0
            • Auditor  

              Ja mel oboje a po cca roce mi Endury odesly – roztrhly se jakoby na koneccich prstu. Ridecamp mi prijdou pevnejsi, poctivejsi.

              0 0
          • LM  

            Mě přijde, že tohle funguje v téměř jakýchkoliv rukavicích, které trochu navlhnou potem. Jenom tlusté zimní dvouvrstvé musím sundat.

            0 0
            • dědek mohy  

              Před Endurama jsem měl nějaké Scotty a ty naopak za sucha fungovaly, po navlhnutí ani ťuk, musel jsem je vždy sundat

              0 0
    • Smazaný účet  

      Teď podzim dojezdím ve svých XC Lite od Spešlu, i když mám díru na palci :-D

      Na jaro budu kupovat jeden z těchto kousků

      https://www.elementstore.cz/…ice-na-kolo/

      0 0
      • Danhill  

        Jako neříkám, že bych si tam nějaké nevybral, ale ceny začínají pro mne už zbytečně moc vysoko .. :-/

        Zkusím ty Endury, které mají přijatelnou cenu a navíc se mi i nejvíc líbí, což je samozřejmě nejdůležitější :-DD

        Ale díky za tipy!

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já úplně přeplatek 500,– neřeším. Rukavice mi vydrží i dva roky …

          DNes už si člověk moc vybírat nemůže, drahé je holt všechno :-/

          0 0
      • -b-n-x-  

        Jaj! Když si vzpomenu jaxem si kupoval kdysi tld za 4 dolary. To mě mrzí že jsem jich rovnou nevzal aspoň 13.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.