Dlouhodobé negativní dopady po očkování

270 nepřečtených
 • C40

  Prosím, nepište zde běžných a popsaných krátkodobých příznacích po očkování – tak jak je to u mnoha již uvedených diskuzí.

  Dokážete si představit, že by jste po očkování nesedli na kolo 3 měsíce, a to zatím v tom lepším případě? K příspěvku mne přivedla poslední studie, která zjistila že účinnost třetího očkování začíná slábnout po čtyřech měsících.

  Můj případ: Celou sezonu 100% zdráv, najedu měs. přes tisícovku. Ještě dva dny před očkováním jsem byl na kole, pak již doma na ternažeru (bylo kolem 0° a byla dost zima).

  Třetí očkování 24. listopadu. Po 3 dnech začaly příšerné bolesti kloubů a svalů. 5 dní beru Paraleny ale nakonec jsem skončil u „obvoďáka“ který si zjevně z příčinou po očkování neví rady a předepisuje mi na bolesti Nimesil a u tablet proti bolesti jsem skončil na příští skoro 3 měsíce. Pro bolesti kloubů jsem se nemohl obléknou, v noci se otočit na posteli, na záchod skoro po čtyřech. Nakonec jsem skončil u ortopeda a výsledek opět téměř žádný. Po 2 měsíciích začaly bolesti ustupovat a opět se vracet, stěhovat se po těle a dosud (85 dní) na tom nejsem nejlépe a ani na trenažér zatím nevlezu. Dlaně = neotevřu minerálku.

  Ve městě se většinou cyklisté znají a je tu znám případ cyklisty, který po očkování dostal mozkovou příhodu, 4 měsíce byl ležák a teď se již pohybuje pomocí chodícího vozíku (někteří hned poznají o které město se jedná). Jak to u mne a kamaráda skončí mi nikdo nepředpoví. Je podivné, že se o těchto dlouhodobých či vážných potížích nikde nikdo nezmiňuje a vím, že podobných případů je vícero. Mne zaráží, že si s tím neví rady ani lékaři a přitom nás vyzývají k přeočkování. Jsou to jednotlivé případy ale nepřeji to nikomu a jsem rád, že mne to potkalo přes zimu – stát se mi to o sezoně – tak nevím, i když nevím co mne ještě potká.

  Má někdo podobné zkušenosti a jak se z toho „vylízal“?

  4 15
  • Mikikuba  

   Držím palce ať se dáš do kupy! Přesně toto vím u víc lidí a většinou je to na dlouho. Jsem ráda že jsem nepodlehla nátlaku…

   11 22
  • rasto  

   držím Ti palce, ať se z toho brzy dostaneš!

   já začal po 2. dávce v noci dostávat křeče do lýtek. tak 1× za týden – 2 týdny. už ustoupily. nikdy jsem tím netrpěl. ani se nedivím, že lidem, kteří mají problémy se žílami, se bojí trombózy.

   neříkám, že u mě to bylo zrovna pfitzerem, ale…

   0 0
  • Řepík  

   Mám za sebou 3 dávky…a nic nepozoruju…

   6 2
  • Jajjcy  

   Já po 2.očkování z 21.července bolest ramene, která mě i v noci budila. Obléct si něco přes hlavu téměř nesmysl. Nejhorší září, říjen předepsaný prášky na bolest. Teď už to je v pohodě, bolest opravdu výjimečně. Sice nevím jestli to je opravdu očkováním, ale začalo to ihned po 2.davce.A proto jsem se zařekl, že už na žádné očkování nejdu.

   0 0
   •  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    0 0
   • BlickM  

    Téměř jako přes kopírák. Teď rozcvičuju zatuhlé rameno.

    0 0
    • Janes  

     Stačí dobře pohonit a budeš chlapík jako rys…

     1 0
     • BlickM  

      Na zádech?

      0 0
      • Janes  

       V tomto případě doporučuji v sedě :-)

       0 0
    • -b-n-x-  

     Taky mě bolí rameno. Teď už teda přes rok. Levé.

     V tom pravem mezitím tetanovka, 2× moderna, a je zdravé jako rys.

     Pokud bych tedy měl dělat závěry z mé zkušenosti, tak je vakcína velice úspěšná.

     3 1
  • LiborV  

   Loni těžší covid. Pak 2 dávky Pfizer bez nějaké reakce. Začátkem února 3. Posilovací a opět vše ok. Po očkováni jsem na doporučení v několika studiích vynechal na 14 dní jakoukoliv aktivitu (nejezdím jen na kole). Vím o případu kamaráda, který si hned po 2. Dávce dal celkem do těla a pak ho odvezla sanitka. Víc jak půl roku to ´rozcházel´ . Řešil bych to spis s doktorama než na BF

   2 0
   • Nitroglycerin  

    Přesně tak. Očkování má na člověka podobný vliv, jako slabší nemoc. Chce to bezprostředně po očkování (jakémkoliv) pár dní klidu, není to žádná věda.

    Tím netvrdím, že někdo i přes klid nemůže mít vážnější reakci a následky. Ale budou to opravdu výjimečné případy.

    1 0
  • Espen  

   Zkus revmatologii. Jestli se ti nerozjela nějaká artróza. Dobu, kdy jsem neotevřel ani minerálku a po ránu chodil jak naprcanej kvůli bolesti kloubů na prstech u nohou jsem taky zažil.

   Ale to nebylo po očkování, to jsem přežil v pohodě. Ale s mou artrózou jsem měl docela lepíky se nechat očkovat.

   Ale ten nájezd artrózy byl docela rychlý a zničehonic.

   0 0
   • Kouba_2005  

    Jo, revma je sviňa. Nějakej čas jsem neotevřel ani jogurt, natož minerálku. Musím zaklepat, ale několik let je to fuč.

    0 0
  • Dag  

   Po každém očkování byla jen bolest ramena zhruba na jeden den. Mám 3 dávky.

   Jinak žádné komplikace.

   A když se tak zamyslím, tak na štěstí neznám nikoho, kdo by měl nějaké větší komplikace které popisuješ.

   4 2
   • Kouba_2005  

    Prosím, nepište zde běžných a popsaných krátkodobých příznacích po očkování – tak jak je to u mnoha již uvedených diskuzí.

    6 1
  • Pikaču  

   .

   0 1
  • MirosPikos  

   Dlouhodobé negativní dopady po očkování a vy tu píšete, že je všechno ok.

   2 0
   • mirorek2  

    Tak rozumíš, borci jsou OK pi*o po třetí dávce…

    Jinak tchýně loni v létě mrtvička, ochrnutí půlky obličeje, rozchází to postupně už od léta, na ty klouby už zkouší i alternativu, bolí jí rameno jako prase.

    Poptám se co na to bere a jaký to má účinek.

    Ale nepochopím, šla i na třetí :-)))) aby mohla prý na kafe..

    0 1
  • Karel.Lunden2  

   Nechápu, co furt řešíte!

   Očkování je zcela bezpečné, očkovací látky prošly všemi fázemi výzkumů, dlouhodobé vedlejší účinky jsou fámy absolventů vysoké školy života. Očkování je 100% účinné a bezpečné, kdo už je očkován, neonemocní a nikoho dalšího nenakazí. Očkování zajistí dlouhodobou imunitu a všechny vakcíny mají stejnou účinnost.

   S virem přišlo do kontaktu 63 % obyvatel České Republiky, bez očkování by to byl minimálně dvojnásobek!!!

   Prostě samá pozitiva a sociální jistoty!

   11 4
   • Trance  

    :-) dobry :-)

    0 0
   • Lance  

    Konečně rozumný názor

    1 0
   • filipino_23  

    Teraz nevim ci to zaradit do Vtipu alebo do Sodomy

    0 4
    • milan.v  

     Mezi ty méně inteligentní…

     0 0
   •  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    0 1
   • kukin  

    Souhlasím. A na druhou stranu. Vždyť je očkování „dobrovolné“, ne? Tak si teď nestěžujte!

    0 0
  • ronda  

   Měl jsem „kliku“, že mě začalo bolet levé (později potřetí očkované) revmatické rameno necelý týden před očkováním. A nepolevilo to od prosince doteď. Při ostřejším pohybu bolí kloub, při trvalé zátěži ruky i sval. Žeru občas Diclofenac. Začít to shodou okolností jen o týden později, taky mi to vrtá šiškou…

   3 0
  • C40  

   Naprosto souhlasím s „Karel.Lunden2“ (všeobecné a dva roky denně uváděné) – schází mi ale vyjádření co v případě že nastanou komplikace po očkování. Zatím si s tím neví rady ani odborníci a v diskuzi na Plzeňském rozhlase, kde uváděli lidé po očkování ztrátu zraku na jedno oko a pod… – odpověděl lékař, že je možné žádat finční odškodnění na státě, to jsem se pobavil. Nikdo neví co s následky. Mne osobně už na další očkování nedostanou pokud nenajdou možnost jak následky které popisuji v úvodu budou léčit. Mám 3.očkování a za 4 měsíce bych měl jít znovu?

   0 1
  • doubeq  

   Nahlásit na SÚKL, jinak se o tom nedozví nikdo pověřený, samozřejmě otázka, jak s tím naloží. Je bohužel známo, že vybičovaný imunitní systém, ať C19 nebo očkováním, dokáže odstartovat autoimunitní onemocnění, jako například u Tomáše Drahoňovského, bývalého moderátora ČT, který má alopecii, má ji jeho sestra, takže ji mají v genech, ale jemu se spustila možná po očkování. Snad tě to brzy opustí a budeš oky stejně jako ten údajný s mrtvicí.

   Mě po očkování nic vážného nebylo, jen jeden den stav jako po 10 pivech a dvou rumech. C19 jsem měl nesrovnatelně horší a rozcházel ho 3 týdny. Na třetí dávku leda z donucení, svojí povinnost přispět ke kolektivní imunitě jsem dle odborníků splnil a politikům moc nevěřím.

   0 0
   • mirorek2  

    Nahlásit na SÚKL, to je jak volat cajty, když ti ukradnou na Šumbarku ze sklepa kolo, ne?

    2 2
    • doubeq  

     A to je jako lepší různě po internetu vyprávět svůj příběh jen tak? Jak jinak teda podle tebe zajistit, aby se s tím v budoucnosti něco dělalo, než to dát vědět kompetentní instituci? Z vlastní zkušenosti vím, že odborníkům není jedno, co se děje třeba po C19, nějakou dobu po předčasném porodu volali manželce s žádostí odpověď na pár otázek v souvislosti právě mezi C19 a předčasným porodem.

     1 0
     • -b-n-x-  

      Samozřejmě je nejlepší nadávat na všechno možné všude možně.

      :-)

      0 1
     • oddie  

      Samozřejmě, co negativního se děje po C19 je důležité, co negativního se děje po očkování se naopak nehodí do krámu.

      4 1
      • doubeq  

       Hele, to je tvoje dedukce, nic takového jsem nepsal a ani nemyslel. Většina z vás zaujatých nemá páru, jak se dělá studie a hned vidíte jen to svoje. Účelem bylo říct, že stav lidí obecně není institucím lhostejný a vybral jsem svojí zkušenost, nepřebranou, bez odboček typů známý kamaráda atd. Sám jsem se o očkování rozhodl po několika měsících čtení informací jak pro, tak rizik a jejích pravděpodobností a celkově se zajímám o vědu a rozvoj, zato lidi co takto vykukují se většinou nezajímají o nic tak sprostého.

       1 0
       • Pikaču  

        Takze stale sledujes situaci kolem očkování, prospesnosti vakcin obzvlast u mladych, zdravych a sportujicich. Nebo sledujes lidi z oboru s opačným nazorem ktery se nedostanou do seznamu nebo novinek? Urcite sledujes i studie ktere nejsou financovane big farmou? A nakonec sis udělal objektivní názor. Tim padem ok ;)

        To ze tu někteří trolluji a patří to spis do jine diskuze, neznamena ze ockovani nema svoje plusy a mínusy.

        0 0
        • doubeq  

         Dalo by se říct, že obě strany, samozřejmě víc informací je z té dostupnější, která je v médiích. Minulý týden jsem ale četl výtah z článku před recenzí, tzv preprintu, že spike protein, ať z přírody od C19, tak i z reakce na mRNA vakcíny, které naučí buňky malé množství tohoto proteinu vyrobit aby se imunitní systém naučil ho rozpoznat, dokáže aktivovat spící části naší DNA, kde je sekvence retroviru po dlouhé generace, třeba i z pravěku, zapsaná díky evoluci a tím může způsobit různé zdravotní potíže. Závěrem je, že při nákaze je tohle riziko mnohem větší díky kvantitě, ale i to málo z produkce vakcíny může odstartovat problém, velmi vzácně.

         0 0
    • Johny_r  

     Přečti si něco o farmakovigilanci.

     0 0
  • designer  

   Na základě čeho se veškeré zdravotní komplikace přisuzují zrovna očkování? To jste v životě neměli žádné zdravotní problémy? Problémy se srdcem, infarkty a tisíce dalších nemocí mají lidé snad všech věkových kategorií od dětí až po důchodce. Ale teď se objevil nový trend, všechny zdravotní komplikace, které nastaly po očkování se přisuzují právě vakcíně. Od bolesti hlavy, přes zubní kazy, až po infarkty či zlomeniny kostí. Spíš mám pocit, že lidem něco začíná sedat na mozek. Jinak jsem očkovaný, včetně mých rodičů, prarodičů, dětí. Mám očkované kolegy, kamarády, známé… stovky lidí. A nikdo, kupodivu, neměl žádné zdravotní komplikace po očkování. Pominu-li tedy bolest ruky a hlavy den po očkování. To s kovidem samotným mám mnohem horší zkušenosti, konkrétně 4 mrtví – rodiče mých kamarádů a kolegů (65–75 let). Proto někdy žasnu, co se neustále řeší za absurdity.

   9 7
   • cyklista86  

    Ano po ockovani te zacnou bolet vsechny klouby, ale neni to ockovanim ze? Proste kazdeho imunitni system reaguje jinak. Kdo reaguje hodne blbe na ockovani, tak by mel asi jeste vetsi problemy kdyby covid chytil normalne.. Ja osobne se treba nenecham ockovat ne kvuli te ucinne latce co tam je, ale kvuli tomu, ze je znamo, ze krome te ucinne latky ty vakciny obsahuji i tezke kovy a jine toxiny. Ty taky muzou spustit vsemozne reakce..

    1 8
    • nooski  

     A oxid grafenu, na ten se nesmi zapomenout.

     0 1
     •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
     • -b-n-x-  

      A taky bych nezapominal na anorganicke nano cervy.

      0 0
      • doubeq  

       Hustý, to ještě neznám, kde se to dá dostat?

       0 0
       • -b-n-x-  

        Tohle bylo zjištěno na těch steteckach co jsou na test :-)

        0 0
     • jmaselnik  

      oxid je v pohodě, ale oni tam cpou hydroxid grafenu a ten se Ti pak v těle sám množí. Sám jsem chodící důkaz, jsem toho plnej :-D

      0 0
    • doubeq  

     Čipy hochu, čipy, těch by ses měl bát…

     0 0
    • Excel  

     A to si vem co tezkejch kovu a toxinu denne nadychas a sezeres.

     0 0
     • cyklista86  

      Neco jineho je neco sezrat a uplne neco jineho je si to bodnout do svalu, ale ocividne neco takoveho ti vysvetlovat ma asi stejny smysl jako jit si pro radu ohledne pujcky do pavilonu opic..

      0 1
      • designer  

       Nedávno mě kamarád, který bere „rekreačně“ lehké drogy (kokain a různé taneční dobroty) přesvědčoval, jaká je ta vakcína svinstvo… a že by si ji rozhodně nenechal píchnout. Tehdy jsem pochopil, že diskuze na toto téma dále nemá smysl. Uznale jsem přikývl a bavili jsme se o něčem jiném.

       3 0
    • doubeq  

     Ryby. Jíš? Mořský. Tam je dost kadmia a olova.

     0 0
     • cyklista86  

      Hm skoda netrefil ses. Velke ryby jsou nebezpecne predevsim diky mnozstvi rtuti a ty ja rozhodne nejim. Maximalne sardinky, ancovicky. Hodne zridka makrelu nebo tresku.. Mecouna, tunak, zralok a pod. Toho bych se nedotkl. Co tam mas dal?

      0 0
      • ladys  

       Udělej si z každého jídla rozbor… U většiny surovin vůbec nevíš, kde to vypěstovali nebo co to žralo .

       Tady je všude v podzemí Uran asi se rovnou picnu… A po Černobilu jsme jedli i houby, bohužel ještě žiju :D

       0 0
       • cyklista86  

        Nejak nechapu tu mentalitu typu vsude kolem jsou sracky, tak budu vedome zrat(bodat do sebe) jeste vic sracek? Jiste ze jsou sracky vsude a clovek tomu neunikne. To ovsem neznamena, ze neni dobrej napad minimalizovat to co se ovlivnit da ne? Jasny nekomu to je u zadku. Je mu jedno ze zere sracky, chlasta, kouri, dela treba nekde ve slevarne, kde dycha nonstop toxicke vypary a v 50ti zdechne na rakovinu. No me to jedno neni. Sveho tela, zdravi a zivota si vazim. Protoze to je to nejdulezitejsi. Bez toho nemame na tomhle sutru uprostred vesmiru vubec nic. Tak se podle toho tak k sobe snazim chovat. Co je na tom k nepochopeni nebo k udiveni? Mozna to je jen pro tebe trapna vymluva? Aby sis oduvodnil zrani sracek? No to ti teda neodkejvu. To musis jit pro souhlas za nekym jinym.. :)

        2 2
        • doubeq  

         A co říkáš na homeopatii?

         0 0
        • ladys  

         Ale ty se tváříš chytře, že víš co jíš. Ale ono tak vůbec nemusí být… Vlastně nic nechápeš.

         1 1
      • budíček  

       nezaleží na velikosti ryby, ale na tučnosti a stáří ryby, čím tučnější a starší ryba, tím stoupá možnost, že v rybě je více rtuti, sardidky jsou tučné ryby, tudíž je velká šance, že v ní může být i více rtuti

       0 1
       • cyklista86  

        Jde o stari a hlavne o to jestli ta ryba zere dalsi ryby. Cimz se v ni nakumuluje mnohem vic rtuti nez v sardince, ktera ryby jako potravu nezere. Prosim pomlc, kdyz absolutne netusis o cem pises..

        https://www.webmd.com/…h-in-mercury

        No a predpokladam, ze na stejne urovni mas znalost anglictiny, tak pro tebe a tobe podobne mudrce tu mas obrazek.

        0 3
        • Endryju  

         Nechci se pouštět do diskuze o množství rtuti v rybách. Ten článek, kterým argumentuješ napsal nějaký odborník?

         Když už tady obhajuješ nějaký názor a snažíš se urazit oponenty, tak bys měl mít pořádné neprůstřelné argumenty.

         0 1
         • cyklista86  

          Kdyz se nechces poustet do diskuzi, tak proc si ty informace nevyhledas sam? To je tak tezke v dnesni dobe? Behem par minut si muzes vyhledat stovky ruznych zdroju a vsechny ti reknou to same. Tak „mozna“ na tom bude neco pravdy?

          Neprustrelne argumenty jsou ti k nicemu, kdyz argumentujes s lidma bez mozku. Fakt ze nejvic toxinu vcetne rtuti v sobe za zivot nakumuluje nejvic velka drava ryba je znamej snad bambilion let a naprosto kazdy text ktery najdes na internetu tohle rika vcetne wikipedie https://en.wikipedia.org/…cury_in_fish takze jestli nekdo tvrdi opak, tak je to on kdo by mel predlozit nejake dukazy o tom, ze se ten jeho nesmysl zaklada na pravde ne? Problem je ale v tom, ze lidi jako jsi ty jsou tu jen od toho, aby trolili. Jen proste chcou oponovat a co je nebo neni pravda je vubec nezajima. Ani ty linky si neotevrou a ikdyby otevreli, tak jim to je k nicemu protoze neumi anglicky. Takze bez zase o tema dal. Idealne o web dal. Na novinky.cz tam se muzes dohadovat o tom jestli je zeme placata nebo ne do aleluja..

          0 2
          • jmaselnik  

           no a když už jsi u té expertní debaty, nebylo by od věci si jenom najít, kolik bys toho masa musel pravidelně jíst, aby Ti ony toxiny vůbec stály byť jenom za klikání myší.

           1 0
         • Rychlej turista  

          U nás, na Skalce, byl kdysi zákaz lovu dravých ryb. A to právě kvůli tomu, že požíráním jiných ryb se v nich ty těžké kovy hromadí.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

           Skalka? Ja myslel Jesenice, ale mozna si to pletu, kvuli tomu co tam pritekalo z nejkaky nemecky fabriky po proudu. A jinak rtut (a zvlast asi desetrat jedovatejsi methylrtut kterou z ni delaji vodni organismy) v rybach neni zadny fake news, jsou tam zyhlaskou dane limity a hlida se to. Ryby akumulujou a zvlast ty dravy. A pro lidi kteri jedi hlavne ryby tam muze byt riziko chronicke zateze. Prislo se na to po velkym pruseru v Japonsku v 50. letech, kde zacali umirat mistni rybari (Miamata disease).

           0 0
           • cyklista86  

            Tak rtut se uvolnuje i z amalgamu ktere ma vetsina lidi v drzce a vubec o tom nevi.. ja byl u zubare v Praze (Yurmax) kde ma masinu na detekci rtuti. Jeste predtim nez me je odstranil, tak kartackem parkrat prejel pres ty amalgamy a pak zacal merit ty hodnoty rtuti ktera se z tech amalgamu vyparovalo. No pipalo mu to tam slusne. ja ty amalgamy mel jeste nejake zkorodovane, takze prej hodnoty 2× vyssi nez jsou bezne.. U rtuti je blby, ze ani stopove mnozstvi neni bezpecne tak jako se to rika u vetsiny toxinu, ze mnozstvi z toho dela nebezpecnou latku.. Borec ma i YT kanal jak se divam https://www.youtube.com/watch?… jinak fakt jako zubare doporucuju. SIce si clovek zaplati, ale clovek nepozna, ze jsem mel v zubech diry vyplnene amalgamem.. S jednou stolickou se mrdal hodinu.. ja jako tvrdak sem rekl ze nechcu umrtveni. O nejake 3–4 hodiny pozdeji sem toho docela litoval. :D

            0 0
            • designer  

             :-D dobrá schíza

             1 0
             • cyklista86  

              To napis vedeni statu, kde se amalgamy zacinaji rusit. To ze to nedoslo jeste „sem do Ruska“ me neprekvapuje..

              0 1
            • yetti  

             Ještě ti tím měl změřit čakry a hlavně naordinovat homeopatika :-)

             4 1
             • cyklista86  

              homeopatika jsou totalni nesmysl ktery nama oporu naprosto v nicem. Jestli nejak zafunguji tak jen kvuli placebo efektu. Chronicka toxicita rtuti nesmysl neni. Je to dobre zdokumentovana vec. Proc si asi myslis, ze amalgamy postupne v zapadnich zemich rusi. Plno lidi ma zdravotni problemy a ze to muze byt tim ze maji drzku plnou amalgamu nikdy nezjisti. Hlavne proto ze maji lidi kolem nich stejne omezene nazory jako ty.. Kazdej ma jinou kapacitu jak se s touhle zatezi telo dokaze vyporadat. Jinak on osobne me nic merit nemusel. Ja uz mel za sebou v tu dobu nekolik analyz z vlasu, kde ty hodnoty byly docela slusne. Proc si asi myslis, ze jsem se o tohle zacal zajimat a jel jsem pres republiku za tak drahym zubarem.. Rozhodne toho nelituju. Srovnani jeho pece a kvality prace zubare pres pojistovnu to byl rozdil neuveritelnej. K zubari pres pojistovnu pujdu uz jen z jednoho duvodu a to kdyz budu chtit vytrhnout zub.. To je tak vsechno..

              0 2
              • jmaselnik  

               napíšeš, že homeopatika jsou nesmysl a zároveň budeš tvrdit něco o omezených názorech, to mě fakt baví :-D

               2 0
               • cyklista86  

                Fakt ze se homeopatika daji koupit v lekarne povazuju vylozene za tresnej cin a je to krasna ukazka toho jaky ma v globalu tenhle moderni zdravotnickej system zamery. To co se driv pouzivalo a opravdu fungovalo a co bylo bezne k dostani se dnes zakazuje a neprodava. Coz se ovsem nedotklo homeopatik. Protoze to je jen jedna z paradnich moznosti jak lidi udrzet ve stavu, aby si neustale chodili pro predrazene nesmysly typu homeopatik. Jinak ja si o homeopatikach neco precetl, takze ze bych je zavrhl aniz bych si o tom nic nezjistil se rict neda. Zavrhl jsem je protoze me absolutne neuspokojilo ani jedno vysvetleni jak maji fungovat. Na zaklade jake biochemicke reakce fungujou. To ti zadny bichemik nedokaze vysvetlit. Protoze jestli maji nejaky pozitivni efekt, tak to je pouze placebo efekt. Coz je jen dalsi krasna ukazka toho jak je nastaveni mysli dulezita vec. Ovsem co se homeopatik samotnych tyce, tak je to pouze na okradani lidi..

                0 2
                • -b-n-x-  

                 Kua, proč vždycky máš takový dlouhý příspěvek?

                 1 0
                 • Venda  

                  Protoze se rad poslouchá. A taky vzdycky nejvic kricej ti, kteri toho nejmin vedi…

                  ;-)

                  2 0
                • jmaselnik  

                 No vidíš, ty jsi cosi četl a mojí ženě MUDr Kreml z Kroměříže zachránil zdraví. A jestli to umí biochemik vysvětlit či ne, je mi fuk. Vykládat Ti, že jsme je proti rýmě používali pro děti, když byly ještě v batolecím věku, takže žádný placebo efekt nepřicházel v úvahu, je zjevně zbytečné.

                 1 2
                 • cyklista86  

                  No vidis to ja mam opacne zkusenosti x lidi kolem me. Vcetne decek od segry, kterou bohuzel zblbla nejaka rostlinkářka. Jinak teda cekam na tvoje vlastni vysvetleni jak funguji(krome toho placeba) a nebo aspon nejaky odkaz. Bohuzel vsecno co se o homeopatikach da zjistit postrada veskery selsky rozum. Nevidis nebo neslysis vykladat seriozne a vazne o homeopatikach nejakou kapacitu v oboru vedy, vystudovaneho biochemika a pod. Vsechno jsou to takovy ti vychcani rostlinkáři, kteri nemaji absolutne zadne podklady k tomu o cem vykladaji. Vsechno jsou to jen takove hogo fogo kecy..

                  0 1
                  •  
                   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                   1 0
                  • jmaselnik  

                   doktor Kreml není žádnej rostlinkář ale normální člen lékařské komory s naprosto prokazatelnými výsledky. Dokud jsme se tam jako k poslední štaci nevypravili, měl jsem poměrně dost podobné názory jako Ty, které mě přiměla změnit reálná osobní zkušenost a je mi fakt u zádele, kolik hloupých hemzů se o tom kde napíše.

                   0 3
                   • Slavik  

                    Milan Kubek je dokonce prezidentem lékařské komory a také s naprosto prokazatelnými výsledky. :-)))

                    Sorry, musel jsem.

                    2 1
                    •  
                     Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                     0 0
                 • JakeF  

                  Chceš mi říct, že děti se vyléčily z rýmy bez použití antibiotik, antivirotik a operace dutin? Wow, takto jsou homeopatika opravdovej zázrak!

                  1 0
                  • jmaselnik  

                   no hele když máš s rýmou jako prase roční dítě, kterému nejsi schopnej dát ani kapky a najdeš něco, co mu zcela zjevně uleví a nepáchá to naprosto žádnou škodu ani vedlejší účinky, jsi za to rád. Kdo nezažil noční breky s plným nosánkem, těžko pochopí a může pochopitelně mudrovat o léčené a neléčené rýmě, beru.

                   0 5
                   • Georrge  

                    Kolik týdnů mělo to dítě rýmu, než jsi mu dal ty zázračné léky?

                    0 0
                    •  
                     Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                     0 1
                 • Atilla  

                  Haha, zabil. Chceš bludný balvan hned?

                  0 1
              • Mamut  

               Homeopatika su podvod v prasku, ale homeopatiu ako komplexne divadlo s vazne sa tvariacim homeosamanom, 10 minutovych vysetrenim, prenasanim latinskych zaklinadiel a NAKONIEC predpis strasne silneho homeopatika (hlavne NEPREKRACOVAT davkovanie, je to velmi silne), by som neodsudzoval.

               Nasiera ma, ked amateri shadzuju funkcne postupy s hlaskou „to je len placebo“. Placebo nie je „len“. Placebo je funkcny liecebny postup zaberajuci na vyznamnu skupinu ludi a je prakticky bez vedlajsich ucinkov a v pripade homeopatie pouzitej na lahke choroby bez rizik predavkovani, interakcii a iniych rizik (teda okrem financnych, ale kto chce kam…)

               A na druhej strane, keby homeopatika stali ako lentilky, tak by to placebo nefungovalo. Podobne ako informacia, ze vino bolo drahe, zlepsuje jeho chut.

               O dokazoch ucinku sa nema vyznam bavit. Ktokolvek, kto by to dokazal potvrdit to, co jej objahcovia tvrdia sa nebude zahadzovat na BF, ale bezi rovno do Stockholmu po zarucenu Nobelovu cenu za fyziku (+ asi aj za chemiu a mozno aj medicinu).

               0 0
               • Georrge  

                Problém homeopatik je ten, že jakmile si o jejich fungování něco přečteš, tak jejich placebo efekt přestává fungovat :D

                0 0
               • JakeF  

                Nemůžou si pak úplně stejným principem lidi přivodit negativní účinky po očkování, když o tom pořád čtou a sjížděj videa na YT?

                0 0
                • MlokCZ  

                 Ano, i opačně to funguje, už i na to jsou studie, co to i pro očkování na Covid prokazují, že se tak děje. Ale samozřejmě to zase je jen u někoho.

                 1 2
                • Georrge  

                 Samozřejmě, placebo funguje i naopak.

                 1 0
                • -b-n-x-  

                 Nocebo no.

                 Dokonce ten vliv noceba velmi silně podpořila negativní kampaň.

                 1 0
               • cyklista86  

                Jestli to muj slepici mozecek chape, tak si v 20 vetach napsal, ze to opravdu dobre funguje jako placebo? No s tim ja mam prave problem, protoze se to dava i prckum kteri maji problemy ruzne zavaznosti a tem placebo opravdu nepomuze..

                0 0
                • MlokCZ  

                 Tak naopak dětem pomoct může, protože je snadno přesvědčíš, že jim to pomůže a tak tomu věří. Samozřejmě to může vyřešit jen něco nebo jen trochu pomoct a spoustu věcí to vyřešit nemůže.

                 Ale právě princip bude u dětí fungovat dobře.

                 0 1
                 • cyklista86  

                  Ja mam zkusenost s deckem 2 roky. Toho muzes presvedcovat o cem chces. Prd ti bude rozumet prosimte. Nehlede k tomu, ze to decko kdyz ma asi nejakej problem, tak to neni z toho ze ma stres z neceho. Decko ma problem, protoze ma fyziologickej problem kterej nesouvysi s psychikou a ten se musi resit a ne ze ho budes prat placebem. U dospeleho ti placebo taky zadnej fyziologickej problem nevyresi. Zmirni to jen davku psychickyho stresu. To telu muze pomoct, ze muze zamerit vic energie na danej problem, ale jestli tam je problem z nejakeho nedostatku neceho nebo naopak prebytku neceho nebo nejakej problem s nejakyma patogenama nebo necim k tomu ti asi placebo moc nepomuze.

                  0 2
                  • MlokCZ  

                   Tak je jasné, že to předpokládá určitý věk (nenadlo mě, že někdo v téhle souvislosti může myslet takový extrém, u půlročního dítěte to nebude už vůbec fungovat…), kde bude plně chápat, že mu to má pomoct. 2 roky je ještě málo, ale o moc více potřeba nebude.

                   0 1
                   • cyklista86  

                    Jako to myslis vazne? V roce 2022 resit zdravotni problemy placebem? Neni snad lepsi zjistit pricinu toho zdravotniho problemu a tu resit nez do sebe prat placebo a nebo nejake toxicke oblbovaky?

                    0 2
                    • JakeF  

                     Na druhou stranu… Není lepší, když do sebe lidi lejou neškodnou vodu, než aby do sebe hned cpali prášky kvůli každý rýmičce?

                     U závažný nemoci samozřejmě jak říkáš, ale na výše zmíněnou rýmu mi to přijde v pohodě…

                     0 1
                     • cyklista86  

                      Ja rozhodne nejsem pro zrani prasku. Ja jsem pro reseni daneho problemu komplexne tzn. casto je potreba zmenit to co me ty problemy zpusobuje a ne jak je zvykla „moderni“ spolecnost hltat prasky a pokracovat v debilnim zivotnim stylu ktery jim ty problemy prinesl.. Je lepsi neskodne placebo nez toxicka sracka co potlaci jeden problem a vyvola dalsi? za me ano ale za predpokladu, ze do tycnej chape jak to funguje. Stejne jako ma na letaku u tech drog napsany co vsechno ti to muze udelat, tak u homeopatik ma byt napsany, ze to ma za ucel fungovat jako placebo.. Ne ze dotycnej netusi jak to funguje. Da do toho prachy, ktery ted nemuze dat treba do lepsi stravy a mysli si o tom buhvi co.. Jako ze tak oblbuje a dava to lidem nejakej typek co ma nejakej rychlokurz zdrave vyzivy a hned ze sebe dela odbornika a lidi mu na to skacou jejich blbost, ale ze se to dostalo fakt do lekaren a predepisujou to i doktori, ktery si platis z dani? To je fakt smutny.. Proc se tak deje je snad jasny. Vyrobni naklady nula nula nic, takze to je kseft jako prase…

                      0 0
                  • cyklista86  

                   Uvedu priklad vypatlana matka nedava decku dostatek zivocisne potravy a decko skonci s nedostatkem B12 nebo treba zeleza. Homeopatika mu asi moc nepomuzou. Jediny co mu pomuze je doplnit tu B12 nebo to zelezo. V tom je nebezpeci tehle blaznu co ordinujou lidem treba ty homeopatika. Misto toho, aby se udelaly poradne krevni testy a slo se na to normalnim selskym rozumem, tak dotycnyho jen bude oblbovat nejakyma nesmyslama a tahat z nej penize zatimco se treba zdravotni stav kterej se mohl davno zlepsovat jeste zhorsuje..

                   0 3
                   • jmaselnik  

                    no on taky nikdo neříká, že jsou homeopatika úplně na všechno. To většinou melou jelita, který o tom vědí prd.

                    0 1
                • Mamut  

                 Ano, to som napisal. Ale snazim sa povedat, ze dobre placebo vobec nie je bez ucinku a na nemalo ludi krasne zabera. Ked o niecom povieme, ze to zabera rovnako dobre ako placebo, tak to nie je malo, to je celkom slusny vysledok.

                 Presne kvoli tomu, ze rodic na malom decku vidi to, co chce vidiet, sa robia double-blinded studies, kde ani lekar, ktory to pacosovi podava netusi, ci podava ucinnu latku alebo placebo. Pretoze keby vedel, ze podava len placebo, tak by nezahral rovnako presvedcive vystrahy pred predavkovanim a pod., nez ked podava ucinnu latku. Idealne by si mohol mat 4 skupiny – jedna dostava ucinnu latku, druha placebo a a tretia dostava ucinnu latku, ale nevie o tom (primiesana do jedla), stvrta dostava placebo a nevie o tom. A potom uvidis tie rozdiely, ze placebo na niektory typ chorob je to slusny sposob liecby. Na ruku urezanu na cirkularke by som to ale neodporucal.

                 Existuju „studie“ vedene presvedcenymi homeopatmi, ktore dokazuju ucinnost homeopatik aj na zvierata (kone a pod.). Zaujimave je, ze cim viac sa ale studie riadia tym, co dnes peer-review system povazuje za dobre vedenu studiu, tym viac vychadzaju vysledky ako nepresvedcive. Az po dobre vedene studie, ktore dokazuju, ze to na zvierata neposobi o nic lepsie ako placebo. Co u zvierat bude asi skoro vobec (moja domnienka).

                 0 0
              • yetti  

               Rtuť je sice toxická, ale spolu se stříbrem, mědí a nevím čím ještě tvoří stabilní tvrdý kov (amalgám), ze kterého se rtuť neuvolńuje, respektive uvolňuje v tak stopovém množství, že třeba i z těch ryb jí do sebe dostaneš řádově více.

               Krása chemie je v tom, že spojením i třeba toxických prvků můžeš získat neškodný materiál nových vlastností. Ale když jsou lidé ochotni věřit tomu, že ve vakcíně dostanou do těla smrtelné nanocosi, nebo dokonce čip, tak jedovatost amalgámových výplní se alespoń zakládá na nějaké selské logice.

               1 0
               • cyklista86  

                Rtut neni neskodna v zadnem mnozstvi a jestli je misto kde ji chci nejmin, tak je to ma drzka odkud se ty vypary vstrebavaji primo do tkani, ale tak je to tvuj nazor ja ti ho neberu.. Me uz to srat nemusi nastesti. Jen z dobre vule delam osvetu. Jak s tim kdo nalozi je jeho vec..

                0 1
                • Mamut  

                 Zalezi na sposobe podania. Existuje pripad, ze clovek sa chcel otravit ortutov a vypil nejake mnozstvo tekutej. Nosil to v bruchu peknych par rokov a nie a nie umriet. Kovova v traviacom trakte sa fakt nevstrebava. Treba inhalovat do pluc vypary.

                 0 0
                 • cyklista86  

                  A pripadas si normalni? Davam sem po x te videa kde ti ukazuje jak se rtut vyparuje pri treni a zahrivani. Vzhledem k tomu, ze se to nedeje nekde u nohy, ale v tvoju hube treba 40 let nonstop kazdy den, tak za tu dobu se v tobe nakumuluje slusny mnozstvi. Ted je jenom otazka jak na to ten jednotlivec reaguje..

                  0 0
                  • Slavik  

                   A hliník Ti nevadí?

                   0 0
                   • cyklista86  

                    Aluminium toxicity taky neni sranda. Rozhodne bych treba nepekl maso v alobale a jeste s nejakym cintronem nebo necim kyselim coz jeste zvysuje tu kontaminaci toho zradla hlinikem.. :) Ešus jsem taky nastesti nikdy nepouzival. Podivej se ja souhlasim s tim, ze na neco se umrit musi a telo ma jit do hrobu zhuntovany, ale to neznamena, ze budu delat vylozene neco co vim ze telu skodi. Bohuzel mam o tehle vecech vetsi prehled nez bezny obcan. Tak se podle toho chovam. :)

                    0 0
                    • Prasopes  

                     nemáš trochu strach, že tě jednou budou muset zastřelit, nebo tak něco? Vždyť ty nemůžeš zemřít přirozenou smrtí:-)

                     3 0
                     • cyklista86  

                      Bohuzel ne. Kdybych byl 100% zdravej, tak se o tyhle veci vubec nezajimam a tukal bych si na celo uplne stejne jako vetina tady.. No kdyz mas problemy a doktori ti nejsou schopni pomoct, tak se snazis si sam pomoct.. Tzn. zacit samostudiem a nejak pro sebe si zjistit jak to nase telo funguje.. :) Takze abych ti odpovedel na otazku. Ted to je spis o tom delat vsechno co nejlepe a doufat, ze tim se to vyrovna aspon tak, ze nenatahnu brka treba za 10 let, ale za 20–30.. :)

                      0 0
            • obda  

             Pokud vím, příjem rtuti z amalgámových plomb ± odpovídá přirozenému přijmu z okolního prostředí. Máš nějaká ověřená data, která ukazují něco jiného?

             0 0
             • cyklista86  

              Kdybys chapal, ze rtut neni bezpecna v jakemkoliv mnozstvi, tak bys asi pochopil, ze met v drzce amalgamy z kterych se uvolnuje JAKEKOLIV mnozstvi pokazde kdyz kouses, jis neco horkeho a pod. neni v poradku. Napis nektere z se severskych zemi proc to tam zakazali.. Jako to je co za argument typu „stejne tady z tovarny jde kour plnej sracek nebo tam vypousti neco do reky v ktere se koupeme.“ To jako znamena co ze tim padem rtut v drzce je ok? Ze to uz jako nevadi? Spis naopak ne? Cim vic tech zdroju odstranis tim mensi pravdepodobnost, ze se v tombe nakumuluje mnozstvi, ktery ti muze zdravotne uskodit ne? Jestli to je obhajoba protoze to sam mam v drzce, tak si namlouvam, ze to je naprosto bezpecne. No to jsem delal taky.. Nastesti uz to v drzce nemam, tak si nemusim nic namlouvat.. Jinak rtut zpusobuje neurodegenerativni onemocneni, rakoviny a pod.. Myslis, ze kdyz nekdo jde za doktorem s podobnyma problemama, ze mu budou delat mimo jine treba test na tezke kovy? Na to zapomen.. Dostanes oblbovaky nebo „s tim se neda nic delat. To je dedicny“ a pod..

              0 5
            • Hroch obojzhivelnyj  

             Delam tyhle veci profesne jako analyticky chemik (google me, i kdyz spis se zamerenim na arsen) a pokud vim vliv amalgamu na zvyseni zateze rtuti neni nijak zvlast zavazny. Nektere studie ukazuji uvolnovani, nektere ne. Ja sam mam plnou hubu amalgamu ale podle vlasu mam nizkou zatez rtuti (ryby moc nemusim). Od pouziti rtuti se ustupuje vsude. Ale hodi se to zubarum kdyz te chtej presvedcit ze potrebujes predelat vsecky plomby nechat je vydelat. A pristroj, ktery pipa na koncentraci rtuti, tak o bych rad videl. To je vylozene bouda, to z tebe dela zubar vola, sorry.

             Nejake seriozni popularni cteni o rtuti z AV CR zde, https://www.academia.cz/…im-prostredi

             5 0
             • cyklista86  

              Je to same jako tohle https://www.youtube.com/watch?…

              a tohle je zubar u kteryho se byl https://www.youtube.com/watch?…

              Jinak ja mel na prvni analyze taky nizke hodnoty rtuti. Ty se brutalne zvedly az jsem zacal brat prvky ktere jsou rtuti antagonisticke zejmena selen ve vyssich davkach..

              0 0
              • yetti  

               jsem myslel, že na vysoké škole života se studuje jenom politologie, virologie a vakcinologie a ted´ vidím, že i biochemie :-)

               0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

               http://www.speciation.net/…lyzer-;i2312

               Na tebe hraje divadlo a strasi te. Sorry.

               1 0
               • cyklista86  

                Nechapu jake divadlo? Das me link na ten pristroj kterej pouziva, kde pisou, ze to presne meri vypary rtuti. Tak v cem je problem?

                0 1
                • Hroch obojzhivelnyj  

                 V koncentracnim rozsahu. Kdybys dychal vzduch s takovou koncentraci Hg jakou to vubec dokaze zmerit tak nedozijes. Takze on ti zahraje divadylko a nahraje vzorkovani tak aby tam neco dramaticky zmeril, primo k amalgamu nebo tak.

                 Zatizeny jsou zubari ktery s tim denne delali nebo to brousi a pripadne by vdechovali prach – proto vzdycky nosili rousky i pred kovidem. V ty brozurce vys se doctes ze rtut z amalgamovy vyplne se uvolnuje par hodin a pak uz ne.

                 1 0
           • Rychlej turista  

            Tak Skalka je před Jesenicí, takže pokud byl ten zákaz i na Jesenici, tak na Skalce tím tuplem :-)

            0 0
    • Nitroglycerin  

     a oxid vodný, to je pěkný svinstvo!

     0 0
    • Ivan  

     Jaké těžké kovy, prosím pěkně?

     3 0
    • JendaH  

     mRNA vakcíny obsahují těžké kovy? A k čemu tam jsou? Nebo to neumí vyrobit čisté?

     „Klasické“ vakcíny většinou musí obsahovat hliník (což není těžký kov, ale taky to není vyloženě zdravé, byť třeba ten autismus z hliníku se ukázal jako hoax), ale to je právě ten pokrok mRNA vakcín, že nic dalšího nepotřebují. Proto taky nechápu to těšení se na Valnevu a Novavax, kde právě různá adjuvans máš.

     1 0
     • Nitroglycerin  

      To neřeš. To je přesně ten typ lidí, kteří před rokem-dvěma neznali rozdíl mezi DNA a RNA a už vůbec netušili, co je mRNA. Dneska titíž znalci bezpečně vědí, že „mRNA vakcíny jsou hrozné svinstvo“.

      4 0
     • zdenal8  

      Těšení na Valnevu a Novavax? Na to si přišel kde? Jediný kdo se těšil byl možná Válek, protože si myslel, že se honem poběží naočkovat zbytek národa.

      0 1
      • liborg1982  

       Znám pár lidí, co říkali, že když už, tak tu novou „po staru“ vyrobenou vakcínu. S ohledem na aktuální vývoj se na to samozřejmě vykašlali.

       4 0
       • MirosPikos  

        V dnešních dnech se budou očkovat opravdu asi jen dobrodruzi. To nikoliv, že by chtěli, ale že by museli. Cestování apod. Čímž narážím na celou nesmyslnost toho, že se lidi neočkují primárně kvůli zdraví. Natož aby pak něco konzultovali se svým lékařem.

        0 0
        • milan.v  

         Jen věcná – většina lékařů ví stejné kulové jako většina zde, vím to moc dobře… ;o)

         0 0
         • MirosPikos  

          Ano, i přesto si myslím, že je lepší konzultovat svůj zdravotní stav s lékařem než třeba s elektrikářem, truhlářem a nebo nedej bože politikem.

          0 0
         • HonzaRez  

          Lékaři nic nevědí a ty to víš moc dobře… Srandovní věta…

          0 0
        • JendaH  

         Nějak mě furt nenapadlo, v jakých případech by ti lékař jak poradil. Ty vakcíny mají velmi málo kontraindikací, a ty jsou takového typu (já nevím, probíhající chemoterapie?), že když je máš, tak o nich víš sám.

         0 2
         • jonti  

          Je tam málo absolutních kontraindikací, ale těch relativních, jako některé alergie, autoimunitní nebo neurologické obtíže je dost. Někdy je tam velké riziko při očkování, ale taky velké riziko v případě onemocnění na Covid. A kvalifikovaně rozhodnout, co je v daném případě lepší volba je netriviální, často i nemožné.

          1 0
          • JendaH  

           To je dobrá připomínka, ale jak píšeš v poslední větě, bojím se, že s takovým rozhodnutím lékař také moc nepomůže.

           0 0
         • Nitroglycerin  

          V podstatě jedinou kontraindikací pro očkování na čínskou chřipku je závažná komplikace u předchozí dávky. Jinými slovy k první dávce není co dodat a až když má někdo prokazatelně vážnou reakci, zvažuje se další dávka.

          Pak jsou i dočasné kontraindikace kdy lékař doporučí pár týdnů počkat – nedávné prodělání nemoci, aplikace monoklonálních protilátek, imunosuprese kvůli jiné léčbě (např. transplantace), jiná závažná infekce atd. Ale to jsou dočasné faktory proč neočkovat.

          Pořád ale platí, že riziko vážného průběhu Covidu u imunologicky naivního (neočkovaného nebo bez prodělání nemoci) je řádově vyšší, než riziko závažných komplikací po očkování. Nic není v životě a medicíně stoprocentní.

          2 0
          • JendaH  

           Mimochodem

           Pak jsou i dočasné kontraindikace kdy lékař doporučí pár týdnů počkat – nedávné prodělání nemoci, aplikace monoklonálních protilátek, imunosuprese kvůli jiné léčbě (např. transplantace), jiná závažná infekce atd.

           já byl na prvních dvou dávkách u malého obvoďáka a na třetí ve velkém očkovacím centru a na obou místech se mě na tyhle věci ptali.

           0 0
   • mirorek2  

    pojďme řešit to, co tím zakladatel myslel, OK jste po očkování cajk a dále?

    problém mrtvice, to že tě tělo bolí tak, že nedokážeš vstát z postele je absurdita?

    kovir: problémy spíš lehké kolem mě, jedna babička 81 let úmrtí… očkování: zatím tak smíšeně, někdo cajk, někdo bolesti hlavy měsíce (banalita) někdo tahá nohu bohužel ale né, nic s ničím nesouvisí

    nicméně jsem realista, po takových milionech střelených dávek se něco najít musí, to je statistický fakt, je to tak jako tak zásah do organismu

    0 0
    • jmaselnik  

     s tou statistikou je to pravda, ale trochu jinak, než píšeš. Za nějakých 18 – 20 měsíců se vyočkovalo nějakých 15 mio vakcín, čili v průměru nějakých 800k měsíčně. Každý měsíc u nás zemře okolo 10k lidí a další tisíce mají nově nějaké závažné zdravotní problém. Zcela nevyhnutelně tedy musely nastávat tisíce případů, kdy lidé zemřeli případně utrpěli závažnou diagnózu bezprostředně po očkování bez jakékoli příčinné souvislosti. A to je to, co si zaslouží pozornost, jestli nastaly nějaké deviace či nikoli.

     0 1
    • obda  

     Malý hint: korelace není kauzalita

     0 0
  • Atilla  

   Koukám, že některé existence hrozně štve, že jim umřelo koronovlakno, kde si dokazovali jak jsou dobří. Tak přišli sem šířit svoji jedinou pravdu.

   1 0
   • -b-n-x-  

    A to jsem teď vůbec neměl čas o víkendu :-)

    0 0
   • doubeq  

    Samozřejmě, pravda je jen jedna, ta naše :-D

    0 0
  • Johny_r  

   Když to hodně zjednoduším – dlouhodobé problémy u covidové vakcíny nejsou vyloučené, ale jsou velmi vzácné. Nic na tom nemění to, že jste o nich někde ve svém okolí slyšeli. Tu vakcínu dostalo tolik lidí, že se vždycky najde někdo, kdo nějaké problémy měl nebo má. Odkazovat se na situaci ve vašem okolí je přirozené, ale nesprávné, protože vaše okolí není reprezentativní statistický vzorek. Navíc ti, kterým něco bylo, jsou vždycky slyšet víc než ti, které půl dne bolelo rameno. V mém okolí nikomu nic nebylo, ale to není důvod tvrdit, že je to obecná pravda. Vakcína z principu svého fungování může těžko něco způsobovat (kromě imunity proti koronáči), ale rozhodně může něco spustit, protože to je určitý inzult. K tomu je třeba dodat, že stejně se může zachovat jakákoli jiná vakcína proti něčemu jinému, jakékoli oslabení, onemocnění čímkoli a v neposlední řadě covid sám, kde řádově horší riziko dlouhodobých komplikací všemožného druhu s sebou nese zejména jeho těžší průběh, kterému jdu bez očkování tak trochu naproti.

   10 2
   • Rychlej turista  

    Jak jsi přišel na to, že dlouhodobé problémy jsou velmi vzácné?

    1 6
    • cyklista86  

     Rikali to a Prima CNN

     2 1
    •  
     Obsah tohoto příspěvku je blokován.
     1 2
    • jonti  

     Kdyby to byl 1 z 5000, tak to je velmi vzácné. Ale taky to je víc než 1000 lidí jen v ČR.

     Každopádně ale teoreticky kdyby se to projevilo až po delší době a jen vzácně, bude velmi těžké dokázat souvislost s očkováním.

     0 0
     • Georrge  

      Reakce tak nějak na všechny – nechci zveličovat vedlejší účinky a jejich počty, ale četl si někdo z vás vedlejší účinky třeba takového Ibalginu? Zde přikládám kousek pro zajímavost:

      Vzácné(mohou postihnout až 1 pacienta z 1 000): zánět sliznice žaludku, žaludeční nebo dvanáctníkový vřed, krvácení z trávicího traktu (projevuje se jako černá stolice v důsledku natrávené krve nebo krev ve stolici), proděravění sliznice trávicího traktu, alergické reakce jako horečka, vyrážka, poškození jater, srdeční selhávání, otoky, sterilní zánět mozkových plen, zúžení průdušek, zánět slinivky břišní, poruchy vidění a vnímaní barev, tupozrakost, poškození jaterních funkcí.

      Na to že je to blbý Ibalgin, který do sebe všichni čas od času pereme, jsou ty vedlejší účinky docela chuťovka a 1 z 1000 není zas tak málo. A podobné to bude u všech léčiv.

      5 0
   • doubeq  

    Hlásím, že jsem dal palec nahoru.

    2 1
   • Myslik  

    Průběžně aktualizovaný seznam vakcinovaných atletů s popisem různých potíží včetně myokarditidy atd.:

    https://goodsciencing.com/…-covid-shot/

    Před měsícem a půl jich tam bylo o 200 méně…

    0 2
    • JakeF  

     https://www.lidovky.cz/…n_noviny_sko

     Přečti si tuhle zprávu z roku 2007…

     „Za posledních deset let našlo smrt na trávníku téměř třicet vrcholových fotbalistů. Za jejich smrt ovšem nemohou zranění, ale srdeční selhání.“

     „Podle Světové fotbalové asociace (FIFA) zemře ročně zhruba tisíc sportovců na srdeční selhání, jde ale převážně o amatéry. Mezi vrcholovými sportovci „vede“ nejrozšířenější sport na zeměkouli.“

     Vrcholovej sport je pro kardiovaskulární systém sám o sobě velká zátěž a dost sportovců tomu nepomáhá všema legálníma i nelegálníma šmakuládama na podporu výkonnosti, zvlášť když pak ještě na pozápasový oslavě proženou práškovou radost nosem…

     0 0
     • Myslik  

      Ten odkazovaný článek z r.2007 v li­dovkách odkazuje podle FIFA na 26 kolapsů za 10 let…

      Tady je FIFA z prosince 2021 – 370 kolapsů za rok … Nabízí se otázka čím to asi je?

      https://diariodevallarta.com/…sos-en-2021/

      A práce autorů z IKEM – Náhlá smrt a sport:

      „..oblast Veneto, 4,4 mil obyvatel… 51 kolapsů sportovců za 20 let (1979–1999)…“:

      https://www.kardiologickarevue.cz/…-sport-31808

      0 1
      • JakeF  

       „Podle Světové fotbalové asociace (FIFA) zemře ročně zhruba tisíc sportovců na srdeční selhání, jde ale převážně o amatéry. Mezi vrcholovými sportovci „vede“ nejrozšířenější sport na zeměkouli.“

       Možná kdyby sis ten článek přečet celej? To číslo 26 bylo na vrcholový úrovni, tvůj článek bere v potaz všechny.

       A samozřejmě nějakej nárůst je očekávanej… Covid má negativní vliv na kardiovaskulární systém, to je nepopiratelnej fakt. Očkování sice sníží pravděpodobnost vážnýho průběhu, ale když oslabenýmu kardiovaskulárnímu systému přidáš sport, tak je samozřejmě četnost selhání vyšší.

       Nakonec i ten článek z 2007 tohle zmiňuje, jen teď nám tu holt lítá vzduchem nová viróza, na kterou imunitní systém ještě není tak dobře připravenej…

       „Vedle vrozených vad si často fotbalisté škodí sami tím, že se do tréninku nebo i do zápasu zapojují příliš brzy po onemocnění virózou, kterou doprovázejí horečky.“

       0 0
  •  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   1 2
  •  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   2 0
  • Pikaču  

   Hele, a vsiml si nekdo ze je tazateli 74 let?

   Nevim jak vy ale ja si svoje tělo zhuntoval sportem+ geneticke predispozice ze bych v 74 letech byl rád ze vstanu z postele.

   Takze v tomto věku ockovani bylo vesmes jedinou cestou. To ze to obcas dopadne blbe musi byt vedom i ted sadistickej vaxer co by ro rval i do embryí rovnou.

   Ale takovy 22ti lety sportovec kdyz ukonci karieru po ockovani je jine kafe. Ale to uz jsme naplkali ve vlaknech 0–67 o covidu a nikam se nenposunuli.

   Jeste ze nam tu diszkui ukoncila ci ukonci valka.

   A jeste dodam ze z tech nasich plku tazateli nebude lip.

   4 3
   • jmaselnik  

    dobrej postřeh, unikl mi. Posouvá tu diskusi dost někam jinam. Příznaky hodně připomínají revmatické problémy, táta s tím v tomhle věku ležel několik týdnů, dost dlouho prakticky ležák kvůli bolesti.

    0 2
    • C40  

     Zdravím všechny diskutující. Je fakt, že je mi 74, ale že problém existuje nejen umne, nejen s klouby, a s tím, že mi lékař není schopen říci – „aha, tak na to dáme tohle“ a navíc se po 3.očkování dozvídáme že má účinnost jen čtyři měsíce – tak to na mne vše začíná působit velice nevěrohodně. Kdybych po třetím očkování neprodělal nic, tak jsem dodnes v pohodě, sedím sem tam na kole a věřím všemu co mi vypráví. Myslíte že na tu další dávku půjdu a šli by jste i Vy?

     2 2
     • -b-n-x-  

      Tak otázka nejspíše je, jak by to bylo kdybyste prodělal normální covid.

      Asi to není ani tak volba vakcína vs. Neprodelal, ale vakcína (covid light) vs. Covid.

      Což je taková loterie. No a názory se budou ruznit. Vaxeri můžou tvrdit, že byste tady třeba už nemusel být a vakcína (možná i třetí dávka) vám zachránila život. Antiwaxeři zase můžou říct, že byste to nejspíše prošel s mírnými příznaky. Pravda je taková, že tohle nikdo nemůže vědět no.

      6 0
      • Georrge  

       Asi tak no… je to loterie. Když někdo takto reaguje na očkování, jak by dopadl s covidem? To asi nikdo neví.

       Po takové zkušenosti se ale nedivím, že má na očkování negativní názor. Asi bych ho měl taky. A vždy to hodně záleží i na tom, co se děje okolo tebe. Já jsem u některých svých vrstevníků viděl těžší případy covidu. Naopak problémy po očkování nehlásil nikdo. Pro mě tedy bylo očkování logicky menší riziko a šel jsem do toho i s tím, že se nějaké menší vedlejší účinky mohou projevit. Ani po dvou dávkách se neprojevilo nic, třetí mě zatím čeká.

       1 0
     • DaSnail  

      Nechat sa očkovat bolo vo veku 74 rokov správne rozhodnutie. Popisované problémy sú nepríjemné, snád sa to časom napraví.

      0 2
   • sorak  

    Naprosty souhlas! Docela mi hlava nebere, ze pulka reagujicich nejspise nezachytila fakt, ze panovi je 74let, prestoze mu to naskakuje v „pop-up“ medailonku :(

    Neznam nikoho v bezprostrednim okoli s podobnymi problemy, nicmene popisovany scenar je duvod, proc se zena ockovani boji – jeji rodinna anamneza je velmi bohata a strasi ji moznost, ze se po ockovani neco vynori. Neboze se ji „jen“ vrati silnejsi pylova alergie (zeslabla po tehotenstvi/detech) nebo znovu nastoupi astma.

    Tazateli preji, at se z toho brzy dostane a vrati se na svuj „normal“, ktery je ale pro nas ostatni neco asi tezce predstavitelneho, protoze v 74letech byt schopen davat tisicovku venku a mimo sezonu fungovat i na trenazeru je rozhodne mimo meze bezne prestavy byt i aktivniho seniora.

    Mozna zvazit navstevu jinych doktoru, jejich kvalita je taky promenliva a i kdyz je to demotivujici jich obchazet vicero, tak je tam urcita sance na posun.

    4 2
    • Metrick  

     +1 hlavně přeju pánovi ať se z toho co nejdřív dostane ať už je příčina jakákoli. Osobně jsem měl po 2. dávce bolesti zubů (naštěstí jen v řádu dnů) a moje obvoďačka se mě při dotazu na rekci na očkování hned zeptala zda nemám v místech bolesti nějaký jiný (zdravotní) problém, že u části pacientů reakce na očkování zintenzivní nějaký jiný stávající problém. No měla pravdu jen jsem o tom v danou dobu nevěděl.

     1 1
  • BikerM  

   Po druhe davce pfizeru do sebe uz patej mesic sypu 4 prasky denne. A dalsi min. 3–4 budu. Prakticky dva mesice v kelu, zdravotni problemy, ze jsem byl rad za to, ze jsem si dosel na zachod a zpatky do postele. Litani po doktorech, no hruza… Ted zdravotni komplikace na minimu, ale pretrvavaji. Jsem zvedav co dal me ceka. Na treti nejdu, aj kdybych uz nemohl vytahnout paty z CR. Na rakusaky kaslu, hold budu jezdit do hor jinam. Teda az budu cajk..

   0 1
   • JakeF  

    Že ve výsledku budeš 8 – 9 měsíců do sebe sypat prášky? Proti čemu proboha ty prášky jsou?

    0 1
   •  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    3 1
   • -b-n-x-  

    A co ti je konkrétně?

    Krevní srazenina? Zánět srdečního svalu? Nebo nějaká autoimunitni redakce?

    Amebo priony?

    0 0
  • lassie  

   Ahoj, bránila jsem se té masírce dlouho. Na přelomu listopadu a prosince jsem dostala nějakou virosu, která se nechtěla jen tak pustit, tak po letech jsem šla na týden na neschopenku, abych to furt nepřecházela. Páč jsem já idiot podlehla a že si dám teda nějakou základní ochranu, těsně po virose jsem měla termín na 1. dávku. Do 14 dnů po 25 letech šílená angína, 4× antibiotika, kortikoidy, málem ve špitále. Mandle to asi dost odnesly, takže pokud budou dál zlobit, asi půjdou pryč. Jsem přesvědčená, že mi to úplně rozhodilo a tělo se vůbec nebylo už schopné čemukoliv bránit. Dcera byla chvíli přede mnou a taky angínu, kterou snad neměla nikdy. Teď už mám vycházky a čekám, jestli to bude zlobit. Dvakrát už jsem zkusila kolo, mám dost zvýšené tepy, takže tělo pořád hodně oslabené po tom všem.

   Kdybych se měla odstěhovat do zemljanky, nikdy už nejít do kina a do kavárny, tak žádnou dávku a nic takového už nikdy v životě. Za mě je to fakt experimentální sračka. Tělu se omlouvám, kudy chodím, snad mě vyslyší.

   3 4
   • nooski  

    Zajimave. Pred 1. davkou jsem chytl zanet zubu a dostal na tyden antibiotika. Na druhou davku jsem sel s nachlazenim a po ockovani komplikace zadne. Po 3. davce jsem se citil lepe nez pred ni. Asi jsem dostal nejake oblbovaky. Covid jsem zatim porad nedostal, prestoze ho bylo v rodine a okoli hromada. Nicmene komplikaci po covidu je v rodine hodne a nektere dost vazne. Vy jste covid prodelala?

    0 0
    • JendaH  

     Prodělala „virózku“ týden před vakcínou, ale za ty problémy může vakcína, nějakým stále ještě nevysvětleným způsobem…

     0 4
     •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • lassie  

     Myslím, že ne, pokud ne třeba skrytě. Dělám mezi lidmi, celou dobu, žádný home office. Tak asi tomu hlavně nepomohlo, že to bylo brzy po nemoci, přeci jen tělo už bylo oslabené a asi toho bylo moc. Taky znám lidi, co jsou po očko v pohodě, ale já už bych to nepokoušela.

     0 0
    • Atilla  

     Vidíš já zase neznám nikoho kdo by měl po covidu nějaké komplikace. A to znám mraky lidí co to měli a teď s omilkronem 2×, tak proč je tak pro někoho těžké připustit, že někdo muže mít i po očkovaní problém, když já co zná pomalu 200 lidi po covidu bez problému vím, že s tím má občas někdo problém. Co Vás vede k tomu vidět svět jenom z vaši strany?

     1 2
     •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 7
     • nooski  

      Co to meleš? Já mluvím jen o vlastní zkušenosti. Jak máma, tak tchýně, dělají v domovech důchodců a po té, co se očkovalo, bylo po problémech. Co Vás vede k tomu vidět svět jenom z vaší strany?

      1 4
      • Atilla  

       Při troše snahy pochopit text by ti mělo dojít, že vím, že očkování zachraňuje životy. Stejně tak vím, že zdaleka ne každý má potíže a i když nebyl očkován a přežije bez jakéhokoli problému, ale taky vím že i očkování ti může zavařit. On SÚKL, taky řekl, že převažují rizika nad benefity třeba u 3. Dávky pro děti.

       1 2
  • C40  

   Zdravím všechny diskutující.

   Zítra uplynou 3 měsíce od očkování a v podstatě začátku mých problémů vyvolaných 3.očkováním.

   Poblémy velice pomalu odcházejí a sleduji den po dni velice mírné zlepšení, ovšem né díky zásahy lékařů

   ale samovolně. Co všechno jsem bral na klouby a svaly (MycoMedica houby, bylinné kapky, čaje a j.),

   že již vlastně nedokáži ani říci, co mne z toho vytahuje. Všichni s problémy ale asi takové štěstí mít nebudou.

   Děkuji za diskuzi, chtěl jsem jen upozornit, že něco takového existuje a lékaři si s tím zjevně neví rady.

   2 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce