Dětské kolo pro 6letého kluka 120 cm velikého

62 nepřečtených
  • Rychlej turista

    Kolegyně by ráda koupila toto kolo pro 120 cm vysokého 6letého kluka. Měla by prý na něj slevu 40%, takže by ji vyšlo na nějakých 5 094 Kč, ale mi se zdá 24" kolo pro něj veliké. Tak poraďte, či jo, či ne, popřípadě bychom uvítali do čeho roztumného jít za nějakých 5 – 6 tisíc.

    0 0
    • ememem1  

      120 cm a 24" je uplna blbost. max. 20" ak vobec. a za tie prachy ani nahodou, za rok max. 2 z toho vyrastie. najlepsie bazar, obcas sa tam najdu slusne kusky.

      0 0
      • Rychlej turista  

        Dám ti kontrolní otázku: „Proč myslíš, že jsem toto vlákno založil?“ :-)

        0 0
      • scalar  

        Těch 24" asi nebude velikost rámu, ale průměr kol :-)

        0 0
        • Rychlej turista  

          Jsem rád, že jsi se tady objevil – spoléhám na tebe. Ať nejsem za vola, co neumí poradit s kolem :-)

          0 0
          • scalar  

            Já bych se těch 24" kol nebál, je to sice na hraně, ale kluk může rychle vyrůst (stejně bude pořádně jezdit až na jaře) a navíc 20" kola by byla pro šestiletého kluka společensky neúnosná :-) Co si pamatuji, tak moji kluci jezdili na 20" kolech mezi 3 – 5 lety.

            U těchto kol je samozřejmě odpružená vidlice nefunkční atrapa (ale kluci ji musí mít :-) ), dá se občas sehnat kolo s vidlicí Suntour XCR, ne že by to byl zázrak, ale aspoň trochu funguje.

            0 0
            • oddie  

              Hm, mý dítko 3.5 roku furt odrážedlo, jdu mu říct, že už má dávno jezdit na 20 :)

              0 0
              • Sipal  

                Tak znáš to, postupem času se ty vzpomínky zamlžujou, za pár let to budeš tvrdit taky :-). Kluka jsem loni ve 4,5 letech posadil na 20, měl toho plný kecky. Dokud šlapal, tak se dalo, ale na zem dosáhl fakt těsně a zastavoval jen když ho někdo chytal.

                0 0
              • scalar  

                Můj první kluk kolem 4 let jezdil na 20" kole 50 km štreky. Teď je mu 12, mlátí s ním puberta a 50 km nenajede za celou sezónu…

                0 0
                • rbcrx9  

                  Ve 4 letech 50 kilometů?

                  0 0
                  • bikerluzice  

                    Náš to jezdil kolem 5let. Na dvacítce. Kolem 4 let jenom 35km na šestnátce.

                    0 0
                • Krejca  

                  Dopad jsem s holkou stejně 10 let a kolo je pro ní popel :-( ale netlačím ,snad si k tomu přijde zas sama,a pro turistu,já bych se 24 kol nebál,je konec sezony,děti rostou jak z vody na jaře už to nebude vůbec problém.

                  0 0
              • karliner  

                A za rok a půl by měl podle standardů BF jezdit 50 kilometrové výlety a pak se ještě dvě hodiny vyjíždět na hřišti…

                0 0
                • garp  

                  Máš děti,jel jsi s nima někdy na kole?Pro sedmiletýho kluka není 50 km ,žadnej problém(jako celodení vejlet).Klidně si pak pujde blbnout za barák.Děti jsou nezničitelný.Jinak za mně 24" v pohodě.

                  0 0
                  • bikerluzice  

                    +1

                    0 0
                  • bikerluzice  

                    A zvládají to i menší. A když se k tomu přidá třeba lovení kešek cestou tak je to příjemné odpoledne pro všechny.

                    0 0
                  • oddie  

                    A sakra, tak nejen že by měl v těch 3,5 už dávno jezdit na dvacítce, ale za dalších 1,5 by mu už mělo být 7, tak to už je podle těchto standardů úplně v pr… :D

                    0 0
            • scalar  

              Hodně záleží i na velikosti a geometrii rámu, 24" kola se dělají na rámech 11" – 14" a dost se liší i délkou horní rámové trubky.

              0 0
        • ememem1  

          to mi je jasne ale po styroch detoch ci kolko ich to mam by som si dovolil tvrdit uplne naisto ze 120 cm a kola 24" je kravina.

          0 0
          • Krejca  

            není,s menším rámem úplně v poho,jak jsem psal už výš,je konec sezony na jaře už to bude jinak.

            0 0
    • Polka  

      Presne nas pripad letos v breznu. Mladej 5 let, 120cm, roste strasne rychle, takze jsem bral rovnou 24", konkretne tohle. Zalezi na vysce ramu, ja tam musel dat nizsi sedatko a samozrejme co nejniz a vyslo to, dosahl. Ale decka si zvyknou rychle a nemusim kupovat kazdej rok novy kolo, ted uz dosahne v pohode a budem davat vyssi sedlo. Navic velky kola paradne jedou i po sutrech a korenech ;-)

      0 0
      • Rychlej turista  

        Proto se ptám, protože si pamatuji, že jako děcka jsme byli schopni jezdit na kde čem, i pod štanglí. Jenomže už je jiná doba i výběr, ale hlavně to taky musí nějak vypadat, což dříve bylo fuk.

        0 0
        • ˘Ö˘ Krab  

          Zase fakt, že pod štangli 24" rámu by se vešel, ani by se nemusel moc krčit :-)

          0 0
        • Kouba_2005  

          Sice máme holku, tak nevím, jestli tam je 20" únosná, ale měří 120cm a je jí to akorát tak na spodní hranici. Na jaře už to bude OK. 24" bych rozhodně nebral, i kdyby jí tam 20" měla být třeba jen na rok. Kdybys potřeboval, tak jsem od Varů, a lze tedy otestovat. Máme Superior XC 20 Paint

          0 0
          • lalajda  

            Souhlasím, můj kluk měří ca 117cm a 20tku bude mít určitě i příští rok.

            24rku od dcery jsem mu z legrace nechal vyzkoušet a kdybych mu dal nejkratší představec a snížil sedlo na maximum, tak by na něm taky mohl jezdit, ale s menší zábavou.

            0 0
        • ememem1  

          jezdit na tom mozes ale co najazdis je vec druha.

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Ale najedeš, najedeš.

            Na první fotce je před kostelem ve Valči v létě 2008 můj syn (nar. 3/2003), Author Limit (kola 24"/540mm). Byl to třídenní výlet okolo Doupovských hor, cca 150 km. Na druhé je brodění Javornice 2010.

            0 0
            • ememem1  

              na 5 r. pekny vylet. nicmenej z fotiek je jasne ze to idealna velkost neni.

              ono zalezi od toho ako clovek uvazuje, ak chce usetrit povedzm, u man je to viac menej jedno lebo to stejne dostane dalsie v rade.

              0 0
    • Mark-H14  

      http://www.bike-forum.cz/…poradte.html#…

      Tady je toho hodně.

      Jinak 24" s dobrou geometriií je pro 120cm v poho. Je konec sezóny a na jaře bude mít kluk své kamarádky 124cm.

      Pro dcerku jsem koupil Orbeu viz. odkaz a to ještě neměla zdaleka 120cm, ale už lítala na 24" od staršího bráchy a na 20" už nechtěla. Na tomto kole jezdí na Pustevny přes Bařiny apod.

      http://www.orbea.com/

      Zde jsem se inspiroval já:

      http://www.bike-forum.cz/

      http://www.bike-forum.cz/

      http://www.bike-forum.cz/

      0 0
    • Al Stra  

      tohle asi budeme doma potřebovat

      http://www.pinkbike.com/photo/11347583/

      0 0
    • rexi  

      My jsme mezi 20 a 24 měli ještě 22 (juniorbicykles), vyhrál s ni i par zavodu, kdy už ostatni měli 24. Větší kola sice lépe jedou, ale správný posed a váha jsou podle mě důležitější.

      0 0
      • ememem1  

        presne tak, ono jazdit sa da na hocicom len ked po nom bude chciet aby aj vyslapal nejaky kopcek tak ak je to zbytocne velke a tazke bude problem a namiesto bikovacky otrava. si treba aj uvedomit ze tie detske biky pokial to neni ultra zavodaky su povacsine asi rovnako tazke jak moj full lenze prcek ma povedzme okolo 30 kilo. cize bike je viac ako tretina jeho hmotnosti, som zvedavy kto z nas by na 25–30 kilovom biku fical do kopca.

        0 0
        • oddie  

          Děti maj tu výhodu, že ještě nevědí, že na tom nejde něco vyjet, takže to prostě vyjedou :P

          0 0
          • ememem1  

            ako hej :-), ale vazne – to preskakovanie velkosti nema moc cenu.

            0 0
            • oddie  

              Nemá. Když jsem viděl některé ty fotky, na to bych své dítko fakt neposadil, i když jiné třeba ujede 50km. Sám to pravda sice ještě řešit nemusím, ale už si pomalu rozvrhuju a rezervuju některé kousky po známých, co jim z toho děti vyrostou, na 20" už mám v merku super rám.

              0 0
        • rexi  

          V 6 letech děti váží tak 20–25 (teda ty sportujici) takže 11kg kolo je polovina jejich váhy. (20" kolo váží cca 8kg, 24" cca 11kg)

          0 0
    • Darkson  

      prckovi je 6, měří těch 120 cm, má rám 20" a sedí mu to dobře, myslim že 24" by mu byla velká

      http://www.bike-forum.cz/…l-14143.html

      0 0
    • karelH  

      Taky nejsem zastáncem přeskakování velikostí a hlasuji pro 20".

      0 0
    • bikerluzice  

      U nás 6 bylo v létě. Cca těch 120cm. Teď 20". Ale vážně uvažuju, že během příštího roku může začít sedlat 24" s hodně nízkým rámem.

      0 0
    • saintjv  

      Meli jsme doma vsechny velikosti. Pruser u tech vetsich kol neni v jezdeni na tom kole ale v zastavovani. Se 120 cm vicemene uslepa vse ale proste pri sesedani se strasne nadre a bude to pro to dite extremne nepohodlne… Tohle je nase zkusenost. S 20" muze klidne jezdit az do 8. Muj starsi 8lety ma 24" ale kdyz jedeme do lesa potrenovat techniku skocky a tak vzdycky berem 20". Na cyklo vylety ma 24".

      0 0
    • honhav  

      Ted jsem v rychlebkach videl podobne velkyho klucinu na krasnym 20 fullu od scottu – a svete div se, ale to kolo normalne fungovalo i pod takovym prckem… daval sf a moc pekne… kolo je za cca 11… az budu resit 24 zvazim… :)

      Za obyc 20–24 kolo dat 8,5 tis mi prijde moc…

      0 0
      • gerrard  

        Kdyz detskeho fulla tak jedine :

        http://www.lapierre-bikes.co.uk/…ds/froggy-24

        0 0
        • obda  

          Za 50 litrů bych dětem kolo nekupoval ;)

          0 0
          • gerrard  

            Kdybych je zbytecne mel tak klidne :) a kdyz vidim na cem decka obcas zavodi tak pro spoustu lidi to neni nerealne. Vlastne kdyz to tak veznu co ted stavim, tak to taky neni zas tak daleko. :)

            0 0
    • jan.pernik  

      12.6kg? Kolik ten kluk váží? 60kg? Pro takového prcka kolo max 9kg.

      0 0
    • Corbett  

      U nás je to jednoduchý. Na jaře Lukáš dojížděl odrážedlo, po CYKLOBRÁNĚ přesedlal na 12, pak plynule na 16 a pod stromek dostane tuto 20. Po mírné a nenákladné úpravě jsem na 8kg. Jestli nový, nebo bazarový? Nový zas lehce po roku, nebo dvou prodáš. Lukin bude mít příští rok v dubnu 4 roky.

      0 0
      • Patar  

        Jirko, v této verzi vyhrávat nebude, i kdyby ses dostal na 6 kg.Martin Uhrovič vyhrává téměř všechny závody na CORE 20", které váží téměř 11 kg. Není to v celkové hmotnosti kola.

        0 0
        • gerrard  

          Muzu poprosit o specifikaci rozdilu pokud nejsou know-how? Diky

          0 0
          • Corbett  

            Žádné velké drama – pláště s kevlarovou patkou, lehčí řidítka, sedlovka a sedlo :)

            0 0
            • gerrard  

              Dik, ale ja sem to myslel na Patara.

              0 0
          • Patar  

            Dobrý den,

            informace poskytuji pouze e- mailem, pokud budu znát adresu. Jinak osobní kontakt v provozovně.

            0 0
        • Corbett  

          V pohodě, já s něho Kulhavého nepotřebuji mít. Jsem rád, že ho to baví, ale nedělám si iluze, že to bude pořád. Teď ho v tom chci podporovat.

          Pokud jeho zájem příští rok bude stejný, jako letos, bude vyhrávat i příští rok :)

          0 0
    • Karaya  

      Ber to tak, záleží co na tom kole bude dělat. Na turistiku čín větší kola, tím toho víc ujede. Na blbnutí okolo baráku, nebo na bikrosce/pumptracku je naopak lepší menší kolo. Nejstarší syn má 9 let 128 cm, má 24" Core, ale na pumptrack, co nám tu teď postavili, si nejradši bere pevnou 20" bez řazení od dcery.

      0 0
    • Mark-H14  

      120cm – 24" kolo

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
      • Lišák  

        Asi jak komu. Byli jsme letos poprve na Soběšické muldičce. V kategforii 4–5let jel malý bajker na 24", mocně povzbuzován svým tátou (i od pohledu fakt bajkerem). Nicméně ve své rozjížďce skončil poslední z pěti (jediný na 24" ostatní menší kola, možná i odrážedla /ta odrážedla byla fakt pro nejmenší bajkery lepší, než kola. Takový fofr ti dvanáctipalco­víopravdubajke­ři dost často nedávali).

        Takže každému, co jeho jest! Si teda myslím.

        0 0
        • obda  

          Budu s tebou souhlasit. Těch 24" bylo dneska moc i pro spoustu kluků v kategorii o jedno výše (6–7 let). Ostatně kluk loni bral druhé místo v kategorii 4–5 let na 16" s torpédem :)

          K původnímu dotazu – mám teď dvě děti v rozmezí 120–125 cm a obě jezdí na Author Cosmic 20". A přijde mi, že jim sedne.

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce